» »

Najbolj perspektiven/plačan poklic za izredno šolanje

Najbolj perspektiven/plačan poklic za izredno šolanje

EpicTime ::

Končal sem "izjemno" uporaben družbosloven faks (možnost zaposlitve 0.1% - faks asistenti?) in me zanima, kje bi se lahko izšolal za perspektiven/dobro plačan poklic. Zahteve so, da je mogoč izreden študij in po možnosti vsaj z 1. bolonjsko stopnjo. Naravoslovje mi ni tuje, tako, da bi se verjetno lahko priučil/naučil precej "tehnične" snovi, gotovo pa ne brilijeram v težavnih abstraktnih izračunih, zato tudi kakšen FMF odpade. Razmišljal sem široko, mogoče kakšn FRI ali pa fizioterapija? Zanimajo me vaši predlogi, ostalih mnenj v stilu "delaj kar te veseli" pa se prosim vzdržite.

tiran2000 ::

Tud ce se naj bi vzdrzal kao ti bom napisal. Lej iskreno tud ce bos koncal kasni tehnicni faks ti to ne bo v trenutni situaciji kaj veliko pomagal. Kot druzboslovec si naredil najvecjo napako, da nisi gradil socialne mreze. Brez socialne mreze ali ateka in mame, ki jo ima namesto tebe, bos danes izredno tezko kaj pametnega dobil za delat, razn sluzbo za drobiz. Postani druzbeno aktiven in spoznavaj nove ljudi (s tem se ti bo moznost zaposlitve mocno povecala). In za boga delaj to kar bi druzboslovci morali, zahtevaj in zavzemaj se za druzbene spremembe - verjami da nisi edini, ki si v takem zosu, kmalu bos nasel somisljenike... Ne meci kes za "perspektivne" fakse, ki to verjetno ne bodo vec, ko bos ti diplomiral, ker se bodo trendi spremenil... izobrazuj se sam v dolocenih smereh... Za racunalnistvo je npr znano da formalna izobrazba ni tako pomembna...

francek1 ::

Če bil sam mlad bi šel za mehatronika in direkt v tujino. Ampak samo ti veš, kaj ti leži.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Okapi ::

Nauči se montirati klime, polagati ploščice, popravljati vodovodno/električno napeljavo ... Za perspektiven/dobro plačan poklic ne potrebuješ še enega faksa.

O.

blackbfm ::

Za racunalnistvo je npr znano da formalna izobrazba ni tako pomembna...


Za geeke ni pomembna formalna izobrazba, drugo je ko si nekdo domišlja da bo v dveh letih požru vso znanje. Takoj se razbere da gre opu predvsem za to da bi dosegel nekaj po liniji najmanjšega odpora - čist vsak njegov stavek izkazuje neko mero apatičnosti, po vrhu pa bi bil še dobro plačan...haha srečno:))

Mipe ::

Pojdi na podjetniško VS in se potem loti lastnega družboslovnega posla. Evo, delovna mesta za (ne)uporabne FDV-jevce. Boš pa rabil velik začetni kapital, s svojimi diplomami namreč pričakujejo bajne Pahorjevske plače...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mipe ()

Goran's Blog ::

EpicTime naredi mehatroniko višjo strokovno (6.1 stopnja), mogoče kakšen predmet ti bodo priznali in ne boš mel veliko za narediti še.

dope1337 ::

Če narediš mehatroniko in greš za slovensko firmo v tujino, lahk pričakuješ naslednje začetne tarife:

EU cca 8EUR/h
USA cca 10EUR/h
Azija cca 13EUR/h+

Recimo, da optimistično povprečno na mesec oddelaš 200 ur.

Povpraševanje za delovno silo je večje kot ponudba (predvsem julij-september ter december-januar). Firme si lahka boljkotne izbiraš ... Tak da ja. Če hočeš šolo kjer je garantiran šiht in si pripravljen delat tudi v tujini, je mehatronika za tebe.

P.S. Matematike na višji meh. ni ;)
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dope1337 ()

wolf123 ::

Jaz sem tudi mehatronik in hodim v tretji letnik v novem mestu. Problem pa je da šola ponuja le 3 leta mehatronike nato pa imam opcijo ko končam tretji letnik iti na +2 strojni del ali pa elektro del. Ampak ker mi gresta strojni in elektro del odlično, bi šel raje za mehatronika naprej. Kaj mi vi predlagate?

gruntfürmich ::

EpicTime je izjavil:

...me zanima, kje bi se lahko izšolal za perspektiven/dobro plačan poklic...

še v štartu imaš napačne kriterije izbrane; isto kot 99,5% naših študentov.
študirati se gre tja, kamor tvoj delodajalec želi. torej obvozi vse potencialne delodajalce in jih uprašaj če potrebujejo kakšen univerzitetni kader ter pojdi študirat to kar ti bo on povedal da te bo s tem faxom zaposlil.
to je edini recept za srečo v sloveniji...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

theBill ::

Gostinstvo. Samo poglej si Tošića in njegove prihodke...

PacificBlue ::

Zdaj so taki časi, da morš imet res neverjetno srečo, da najdeš poklic za katerega si se izobraževal. Pa še ponavadi se izkaže, da je priučen kader bolj sposoben kot pa razni diplomiranci. Torej najbolje v Sloveniji je(če nimaš sreče), da si najdeš en povprečen job, vsaj priblizno v tvoji smeri, ker postopoma greš skozi faze dela in se dosti več naučiš, kjub vsej teoriji na faksu. Če si vztrajen lahko hitro napreduješ.

Ali pa greš v tujino. Zdaj bo počasi hit imeti švicarsko držvajanstvo in 2000 evrov temeljnega dohodka(se še bodo odločili na referendumu) pa če delaš ali ne. :|

Goran's Blog ::

wolf123 je izjavil:

Jaz sem tudi mehatronik in hodim v tretji letnik v novem mestu. Problem pa je da šola ponuja le 3 leta mehatronike nato pa imam opcijo ko končam tretji letnik iti na +2 strojni del ali pa elektro del. Ampak ker mi gresta strojni in elektro del odlično, bi šel raje za mehatronika naprej. Kaj mi vi predlagate?

Ti govoriš o poklicni šoli mi pa govorimo o strokovno višjih in visokih šolah )
Jaz bi šel +2 elektro;)

Smurf ::

PacificBlue je izjavil:

Zdaj so taki časi, da morš imet res neverjetno srečo, da najdeš poklic za katerega si se izobraževal. Pa še ponavadi se izkaže, da je priučen kader bolj sposoben kot pa razni diplomiranci. Torej najbolje v Sloveniji je(če nimaš sreče), da si najdeš en povprečen job, vsaj priblizno v tvoji smeri, ker postopoma greš skozi faze dela in se dosti več naučiš, kjub vsej teoriji na faksu. Če si vztrajen lahko hitro napreduješ.

Ali pa greš v tujino. Zdaj bo počasi hit imeti švicarsko držvajanstvo in 2000 evrov temeljnega dohodka(se še bodo odločili na referendumu) pa če delaš ali ne. :|

Pri bolj zahtevnih poklicah, kjer je potrebno doloceno znanje, je faks se zmeraj skoraj nuja (ali pa, da se naucis znanje, ki je ekvivalentno temu). Problem je v tem, da gre v Sloveniji studirati skoraj vecina, v industriji je pa vecina delovnih mest za nizko izobrazeno silo. Dodatni problem je pa, da vecina ljudi prespi faks in od njega ne odnese nic koristnega.

Goran's Blog ::

Smurf je izjavil:

PacificBlue je izjavil:

Zdaj so taki časi, da morš imet res neverjetno srečo, da najdeš poklic za katerega si se izobraževal. Pa še ponavadi se izkaže, da je priučen kader bolj sposoben kot pa razni diplomiranci. Torej najbolje v Sloveniji je(če nimaš sreče), da si najdeš en povprečen job, vsaj priblizno v tvoji smeri, ker postopoma greš skozi faze dela in se dosti več naučiš, kjub vsej teoriji na faksu. Če si vztrajen lahko hitro napreduješ.

Ali pa greš v tujino. Zdaj bo počasi hit imeti švicarsko držvajanstvo in 2000 evrov temeljnega dohodka(se še bodo odločili na referendumu) pa če delaš ali ne. :|

Pri bolj zahtevnih poklicah, kjer je potrebno doloceno znanje, je faks se zmeraj skoraj nuja (ali pa, da se naucis znanje, ki je ekvivalentno temu). Problem je v tem, da gre v Sloveniji studirati skoraj vecina, v industriji je pa vecina delovnih mest za nizko izobrazeno silo. Dodatni problem je pa, da vecina ljudi prespi faks in od njega ne odnese nic koristnega.

Večina jih gre študirati gimnazicev... pri poklicnih izobraževanjih je drguače ;)

Isotropic ::

zdravstvena nega (s faksom)

lahko pa tut s svojim faksom uspeš v komerciali recimo, kot prodajnik.

Zgodovina sprememb…

LitralSM ::

Isotropic je izjavil:

zdravstvena nega (s faksom)

lahko pa tut s svojim faksom uspeš v komerciali recimo, kot prodajnik.

Kje si to kozlarijo pobral ? Haha, ne moreš no.

IMO če ne dobiš sližbe, se greš izobraževati za drug poklic. Ko imaš 2 ali več poklicov, službo ŽE MORAŠ najti.

Blinder ::

dvakrat nula je nula :)
In če boš po izobrazbi medicinski brat pa monter vodoinštalacij ,v bistvu kot med. brata te ne bodo hoteli uzet ker se bodo bali, da boš zamenjal službo ko boš dobil delo kot monter vodo.. In isto velja za vodoinštalacije te ne bodo hoteli uzet ke rse bodo bali, da jih boš zapustil ko boš dobil delo kot med. brat.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

EpicTime ::

Hvala za nekatere predlog, se bom pozanimal.

Kaj pa pravite na poklice v stilu - biomehanski inženir, sistemski analitik (IT), inženir trajnostnega razvoja (EKO) in pa baje najbolje plačan v Saudski Arabiji - inženir za neobnovljive vire (nafta, zemeljski plini) - "bencinski" inženir (120k eur letna plača).

LitralSM ::

Blinder je izjavil:

dvakrat nula je nula :)
In če boš po izobrazbi medicinski brat pa monter vodoinštalacij ,v bistvu kot med. brata te ne bodo hoteli uzet ker se bodo bali, da boš zamenjal službo ko boš dobil delo kot monter vodo.. In isto velja za vodoinštalacije te ne bodo hoteli uzet ke rse bodo bali, da jih boš zapustil ko boš dobil delo kot med. brat.

1: Dober dan, prijavljam se na razpisano mesto srednjega zdravstvenika. Dodajam še, da v prostem času montiram cevi za foro. Pa šolo mam tud' za to.
2: Oh, vodovodar pravite? Žal vas ne moremo zaposliti, ker obstaja možnost, da boste spizdil naš način vtikanja v cevke v anus in uporabili v svojem fohu. Lep dan, na svidenje.
Said no one ever.

Blinder ::

koga bodo uzeli, enga ki bo pri njih delal za dalj časa ali enega, za katerega sumijo, da bo danes jutri dobil drugi job za 2-3x toliko denarja?
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

LitralSM ::

Blinder je izjavil:

koga bodo uzeli, enga ki bo pri njih delal za dalj časa ali enega, za katerega sumijo, da bo danes jutri dobil drugi job za 2-3x toliko denarja?

Zavod za zaposlovanje ne pravi tako.

Moje znanje ne pravi tako. Delajo za isti keš, ali manj


Konjc debate.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: LitralSM ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Future proof: fakulteta ali samoizobrazevanje? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13625833 (23050) AndrejO
»

Biopsihologija neakreditiran študij (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12830063 (26011) abakus480
»

Kakšna je razlika med uni in vs

Oddelek: Pomoč in nasveti
116177 (5917) DOOM_er
»

Višje šole, prepis, pavziranje...

Oddelek: Šola
112589 (2330) K3kec
»

Fakulteta za strojništvo ali elektrotehniko??? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Šola
16449825 (28336) Unknown_001

Več podobnih tem