» »

Kdaj se drevje škropi?

Kdaj se drevje škropi?

shadeX ::

Natačneje češnja. "Strokovnjak" ki se s tem ukvarja že veliko časa jo je škropil že 1 mesec nazaj. Pravi da se češnjo škropi še preden poženejo cvetovi, kar pomeni da smo mi letos že prekasni. V kmetijski trgovini so pa rekli da se češnjo škropi ravno preden začnejo spreminjati barvo v rdečo.

Kdo ima tukaj prav in ali je to odvisno od vrste češnje? Škropit pa jo moram proti črvom.

CMpunk ::

Jaz bi rekel da če jo želiš škropiti proti črvom, potem tako kot so ti rekli v kmetijski trgovini...
Prej pa bi jo škropil proti kakšnim drugim boleznim

harvey ::

Škropit pa jo moram proti črvom.

Zakaj bi sploh škropil, če jo imaš za lastno uporabo. Mi ne škropimo nobenega drevja 8-) z nobenimi sredstvi, saj ravno v tem je smisel domačega sadja.

Za črve montiraš lepljive plošče na katere se ujamejo muhe, ki zalegajo in iz katerih se razvijejo ličinke - črvi.

Sicer pa imaš na voljo tudi že bio pripravke proti različnim škodljivcem.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Hayabusa ::

http://www.kmetijskizavod-ng.si/nasveti...

Škropljenje proti plodovi moniliji je v skladu z ODLOČBO FURS -a o razmejitvi območij okužbe in ukrepih za zatiranje plodove monilije Monilinia fructicola (Winter) Honey obvezno za vse imetnike češenj in višenj na okuženem območju, kjer je bila v letu 2009 ugotovljena omenjena karantenska bolezen in v 10 kilometerskem varnostnem pasu, okoli žarišča.
V razmejeno območje spadajo sledeče Katastrske občine:
Batuje, Bilje, Branik, Brje, Bukovica, Cerovo, Črniče, Dobravlje, Dornberk, Gojače, Gradišče, Kamnje, Kromberk, Loke, Miren, Mravljevi, Nova Gorica, Orehovlje, Osek, Ozeljan, Prvačina, Renče, Rožna dolina, Rupa, Selo, Skrilje, Spodnja Branica, Stara Gora, Sveto, Šempas, Šempeter, Šmaver, Šmihel, Velike Žablje, Vipolže, Vitovlje, Vogrsko, Vrtojba in Vrtovin.


Teh kmetijskih zavodov je 5 ali 6 (MB, CE, NM, NG, LJ), preveri kako se z monilijo pri tvojem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

M-XXXX ::

http://www.fito-info.si/pr/obv/obvestil...

Tukaj se dobi vse odgovore.

borisk ::

harvey je izjavil:


Za črve montiraš lepljive plošče na katere se ujamejo muhe, ki zalegajo in iz katerih se razvijejo ličinke - črvi.


te je potrebno namestiti takoj ko odcvetijo, prej pa ne, ker drugače nalepiš še čebele, ki oprašujejo.

Hayabusa ::

Te lepljive plošče so premazane z neko hormonsko snovjo, ki privablja muhe.
Čebele jaz še nisem videl na plošči.

shadeX ::

harvey je izjavil:

Škropit pa jo moram proti črvom.

Zakaj bi sploh škropil, če jo imaš za lastno uporabo. Mi ne škropimo nobenega drevja 8-) z nobenimi sredstvi, saj ravno v tem je smisel domačega sadja.


Mamo dve češnji in nismo še nikoli škropili. Problem nastane ker se v češnji ( ki je že pozno zrela ) nastanijo črvi , tako je praktično neokusno za jest. Tko da sm se odloču da letos poškropimo in pač vidimo kako bo.

borisk ::

shadeX je izjavil:


Mamo dve češnji in nismo še nikoli škropili. Problem nastane ker se v češnji ( ki je že pozno zrela ) nastanijo črvi , tako je praktično neokusno za jest. Tko da sm se odloču da letos poškropimo in pač vidimo kako bo.


obesi tiste lepljive plošče, zelo pomaga proti črvom. kar se pa tiče čebel in teh plošč, tako piše na embalaži.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: borisk ()

zee ::

@dreta:
Nehaj trollat. Vprasanje je zelo specificno. Debata o smiselnosti skropljenja je na tem mestu povsem nepotrebna, off-topic in bo brisana.

Se moje osebno mnenje: Skropljenja naj bo cimmanj. Ce grez brez, se toliko bolje.

@OP: Preberi ustrezna navodila za uporabo. Se bolje bi bilo, ce bi se namesto visenja za racualnikom odpravil v trgovino, kjer si nabavil skropivo in vprasal za nasvet.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

fikus_ ::

Če češnja že cveti, si že malo pozen za lepljive plošče, zato čimprej v kakšno kmetijsko trgovino in jih čimprej nastavi.
Če boš pa škropil, pa za vsako škropivo obstaja navodilo. Seveda pa moraš vedeti proti čemu boš škropil. Pa mislim, da škropiva ne boš mogel kar tako kupiti, ker moraš imeti tečaj iz uporabe FFS.
Lep dan

gzibret ::

Na češnjo se obesi rumene lepljive plošče, skladno z nasveti proizvajalca (mislim, da jih moraš več obesit na eno stran).

Če tvoj prihodek ni odvicen od kvalitete češenj, NE ŠKROPITI BREZVEZE. Tvoje zrdravje, zdravje otrok, družine in sosedov je pomembnejše od števila črvov.
Vse je za neki dobr!

Aquinas ::

Če se ne motim (vseeno preveri) je nevarnost monilije samo ob obilnem dežju. Vseeno se drži tega kar je napisal Hayabusa.

shadeX ::

gzibret je izjavil:



Če tvoj prihodek ni odvicen od kvalitete češenj, NE ŠKROPITI BREZVEZE. Tvoje zrdravje, zdravje otrok, družine in sosedov je pomembnejše od števila črvov.


A ne škropiva izgubijo učinek po nekaj časa? In naj ne bi bilo zdravju nevarno?

gzibret ::

To je v veliki večini primerov mit.
Vse je za neki dobr!

mn ::

gzibret je izjavil:

To je v veliki večini primerov mit.


Kaj je mit? Da imajo škropiva karenco? Vsa škropiva, ki se trenutno uporabljajo, naj bi se razgradila kakor jaz vem.

gzibret ::

Kaj pa razgradni produkti? Ti so lahko še bolj strupeni, od originala.
Vse je za neki dobr!

mn ::

gzibret je izjavil:

Kaj pa razgradni produkti? Ti so lahko še bolj strupeni, od originala.


Karenca kakor jo jaz razumem ni nujno zgolj čas razpada škropiva, ampak čas razpada škropiva v človeku nenevarne "razgradne produkte". Se motim? Mi lahko poveš kje zvem kaj več o tem. Brez zamere, ampak tebi na besedo ne verjamem.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Obrezovanje sadja

Oddelek: Loža
214629 (613) fikus_
»

Čebelomor: Znanstveniki uspeli povezati pesticide iz skupine neonikotinoidov s sindro (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
17938424 (30986) A. Smith
»

Katero motorno škropilnico?

Oddelek: Loža
177227 (6969) T0RN4D0
»

Marelica in bolezni

Oddelek: Loža
158962 (8491) dzinks63
»

Zakaj so škropiva škodljiva? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
15223267 (15932) Pyr0Beast

Več podobnih tem