» »

Katero motorno škropilnico?

Katero motorno škropilnico?

Go-ahead ::

Je ratalo malo več sadnih dreves, pa če ima kdo kakšen predlog. Rabim pa nekaj delujočega, ne da jo bo potrebno 3/4 časa popravljat.

gzibret ::

Predlagam ti, da sploh ne škropite, saj boste s škropljenjem strupov dolgoročno škodili sebi, svoji okolici in potomcem. Pa še prišparali boste. Raje razmislite o alternativnih oblikah zaščite sadnih dreves pred škodljivci, brez uporabe strupenih kemičnih pripravkov.
Vse je za neki dobr!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gzibret ()

M-XXXX ::

gzibret je izjavil:

Predlagam ti, da sploh ne škropite, saj boste s škropljenjem strupov dolgoročno škodili sebi, svoji okolici in potomcem. Pa še prišparali boste. Raje razmislite o alternativnih oblikah zaščite sadnih dreves pred škodljivci, brez uporabe strupenih kemičnih pripravkov.

Lol, še en teoretik bi rekel :D

Hm, zdaj zelo odvisno koliko denarja boš namenil v to... Ročne odpadejo?

Go-ahead ::

Odpadejo ja, je cca 100 dreves.

Šimpanz ::

Še en ki bo zastrupljal okolico. Najboljš da kar traktor s škropilnico nabaviš.

M-XXXX ::

Go-ahead je izjavil:

Odpadejo ja, je cca 100 dreves.

Zelo odvisno koliko denarja hočeš zapravit. Lahko poizkusiš z Silen, ko jo sedaj prodajajo v Šparu za cca 150 (mogoče 180€?). Sem jo tudi sam lani kupil vendar še nisem imel priložnosti sprobat. Lahko pa kakšnega ciferelija, Sole in podobno za 500-700€... Sam jaz bi na tvojem mestu s cenejšo probal, pa vidiš kako se obnese...

Go-ahead ::

Šimpanz je izjavil:

Še en ki bo zastrupljal okolico. Najboljš da kar traktor s škropilnico nabaviš.



V Šparu in Mercatorju imajo pa neškropljeno sadje, ne?

M-XXXX je izjavil:

Go-ahead je izjavil:

Odpadejo ja, je cca 100 dreves.

Zelo odvisno koliko denarja hočeš zapravit. Lahko poizkusiš z Silen, ko jo sedaj prodajajo v Šparu za cca 150 (mogoče 180€?). Sem jo tudi sam lani kupil vendar še nisem imel priložnosti sprobat. Lahko pa kakšnega ciferelija, Sole in podobno za 500-700€... Sam jaz bi na tvojem mestu s cenejšo probal, pa vidiš kako se obnese...


Se jo že gledal, vendar me skrbi servisna podpora. Sem pred leti kupil tuš prek istega dobavitelja, nastala je štala na kvadrat. (problem montaže, problem pooblaščenega serviserja,... )

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Go-ahead ()

SkIDiver ::

Imamo Stihl, dela BP. Ima pa svojo ceno. Solo tudi ne bi bila slaba izbira.

...:TOMI:... ::

Sicer priporčam sonaravno kmetovanje.... Drugače pa nabavi silen, mežnar v tržiču ima servis.
Tomi

Go-ahead ::

A ima tudi dele ?

...:TOMI:... ::

Najbolje da vprašaš. On je zastopmik za Slovenijo, najbrž ima kose.
Tomi

AglioAlio ::

Ma jaz ne bi kupil nič drugega kot Stihl. Magar 20 let staro rabljeno po bolhi. Dobiš za 150 evrov. Mi jo mamo in toliko kot je ta stvar prešpricala, trti in sadja, skoraj ni mogoče. Te je old school nemška kvaliteta. Je imel oče tudi tomos umes in škoda govort, jajca. ni bilo pritiska.
Stihl užge v tretje in pika, to je to.

http://www.bolha.com/kmetijstvo-gozdars...

M-XXXX ::

AglioAlio je izjavil:

Ma jaz ne bi kupil nič drugega kot Stihl. Magar 20 let staro rabljeno po bolhi. Dobiš za 150 evrov. Mi jo mamo in toliko kot je ta stvar prešpricala, trti in sadja, skoraj ni mogoče. Te je old school nemška kvaliteta. Je imel oče tudi tomos umes in škoda govort, jajca. ni bilo pritiska.
Stihl užge v tretje in pika, to je to.

http://www.bolha.com/kmetijstvo-gozdars...

Točno tako imam jaz. Je sicer stara pomoje več kot 20 let, je pa od tega vsaj 15 let skos na servisu. Če se ne pregreva, pa ne užge, če ni ni od tega je nekaj tretjega....

Sosed ima v vinogradu 3 te škropilnice pač ko ena neha delat drugo uporablja in upa, da vse poškropi... Res ne priporočam.

dzinks63 ::

100 dreves ni malo, kako to zgleda, je to nov moderen nasad nizkih dreves na gosto posajenih v vrsti, ali kakšen star sadovnjak z bolj visokimi drevesi in bolj narazen razporejenih.

Za prvi primer bi šlo z nahrbtno motorno stihlarco, za drugo pa je res bolj primeren traktor s cisterno.

T0RN4D0 ::

V osnovi so to sicer precej preproste zadeve, tako da tudi kak silen bi moral služit kar nekaj časa. Če želiš kaj "večnega", potem kakšno dražjo zadevo od stihla, ki je znan po tem da lahko kupiš vse rezervne dele po kosih. Pri kitajcih se menja bolj cele sklope, kjer pa (zaradi nizke nabavne cene) hitro prideš do tega, da popravilo stane skoraj toliko kot nov stroj. Za stihla se že u štartu skeširaš kot neumen in ti potem ni tako težko kupovat dragih rezervnih delov (ker predstavljajo veliko nižji strošek od novega stroja :D) Pa pač dejstvo da firma bo še nekaj let stala, oziroma tudi če nebi bi aftermarket trg poskrbel za rezervne dele.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Hayabusa ::

AglioAlio je izjavil:

Ma jaz ne bi kupil nič drugega kot Stihl. Magar 20 let staro rabljeno po bolhi. Dobiš za 150 evrov. Mi jo mamo in toliko kot je ta stvar prešpricala, trti in sadja, skoraj ni mogoče. Te je old school nemška kvaliteta. Je imel oče tudi tomos umes in škoda govort, jajca. ni bilo pritiska.
Stihl užge v tretje in pika, to je to.

http://www.bolha.com/kmetijstvo-gozdars...

Imam še eno Tomos umo, stara vsaj 35-40 let in dela bp, tako da ne posplošuj bv.V Tomosu so dali svoje čase precej naprednih stvari ven, sedaj pa gre vse v k, ko podjetje vodijo ekonomisti.
http://www.finance.si/7831869/Tomos-sel...
http://dnevnik.hr/vijesti/svijet/legend...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

Go-ahead ::

Sem razmišljal o stilarci, vedar je kar precej negativnih mnenj.

T0RN4D0 ::

Pogledaš lahko Efco škropilnice. Jih sicer ne poznam, vendar žage in kosilnice imajo kvalitetne. Potem ti ostanejo še Solo, kjer imaš nekaj izbire, za ostalo pa pojdi malo po kmetijskih trgovinah in poglej kaj se da dobiti. :)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kosilnica na nitko (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11125472 (2528) starfotr
»

Katero motorno žago? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
448143662 (9045) BCSman
»

motorna žaga (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16537302 (8512) m3k
»

kondenzacija etanola?

Oddelek: Loža
285654 (4771) SeMiNeSanja
»

Bencinska motorna žaga alpina?- Mnenja!

Oddelek: Loža
3015124 (14150) noraguta

Več podobnih tem