» »

Katerega dizla do 3500€

Katerega dizla do 3500€

«
1
2 3

rajc123 ::

zanima me katere dizla bi bilo najbolje vzeti do 3500€ pogoji so da je poceni vzdrževanje, ni drago zavarovanje in vse kar spada zraven in pa da ni len avto se pravi da ima nekaj moči da gre?

vorantz ::

Vse tonaenkrat?
ne obstaja

rajc123 ::

dobro potem pa samo katerega dizla za ta denar se splača vzeti

Klemzz ::

Poglej za zadnjimi letniki golfa 4, so jih stancal do 2006, golf 5, leon, octavia, passat. Uglavnem use kar je 1.9tdi od vag.

Janac ::

sdi....

RejZoR ::

Janac je izjavil:

sdi....


Najboljš da vzame dvotaktnega trabanta... sej pospeške bo pol imel nekako iste kot z gajbo od SDI-ja lol
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

PINki ::

megane 1.9dci mogoce

Zheegec ::

če bi imel moč, potem JTDm v Alfi 147 (150HP), res super motor brez slabosti. če bi pa nekaj, kar ima vse ostalo (nizko porabo in vzdrževanje ter registracijo), pa kar SDI v Golfu.

RockyS ::

PINki je izjavil:

megane 1.9dci mogoce


Ja, letnike 2006 in več, vse ostalo odpade.

Heavy ::

Vozil SDI Cordobo kar dosti časa na dolge razdalje po avtocesti.

Dejansko ni tako lesen kot bi človek pričakoval, problem je edino če kdo bremza pred tabo v klancu in nato nazaj pospeši.

Zdaj pa imam Golfa 4 TDI, zadnji letnik. Porabi res da kak liter več na avtocesti, toda se kar pozna na odzivnosti.
NASTANE PA PROBLEM: kdorkoli ki je kupil dizla ga je kupil za dolge relacijske vožnje in ob prodaji je verjetno posegal v kilometre.

Povprašaj koga ki se ubada z avti če pozna koga ki prodaja. Je veliko bolj varno da iščeš par mesecev kot pa da kupiš nekaj uvoženega iz nemčije z 400k kilometri.

Blinder ::

99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Hayabusa ::

http://www.avto.net/_AVTO/results.asp?z...

C4 ,alfa 156, clio, laguna, megane...

torres8 ::

mi smo mesec nazaj kupili to sdi ibico.......super avto

Starscream ::

Tudi z dti motorjem ne zgrešiš. Imam Astra Coupe 2.2 dti že 2 leto in sem prezadovoljen.

TheJack ::

Za tri jurje in pol dobrega dizla ne boš dobil. Oziroma bolje: verjetnost, da ga boš dobil je majhna, mnogo bolj verjetno je, da boš kupil dizla, v katerega bo treba vložiti precej denarja, da ga boš lahko (varno in brez strahu da ostaneš na cesti) vozil.

Seveda je možno, da si mehanik in znalec (ali pa koga takega dobro (!) poznaš) in boš za 3.500 EUR res dobil nekaj, kar ti bo dobro služilo. Ali pa boš imel srečo, da boš za tak denar dobil avto, ki ga je prejšnji lastnik primerno vzdrževal (pri dizlu je vzdrževanje drago!), ne pa takega, ki ga lastnik prodaja zato, ker so se začela popravila in stroški.

Povedano kar se da na kratko: teoretično lahko dobiš soliden avto. V praksi pa boš za tak denar najverjetneje dobil "money pit".

hojnikb ::

Vzami raje kakega malega bencinarja (1.0/1.2). Poraba bo mogoče malo večja kot pri dizlu, bo pa zato manj stroškov pri ostalih zadevah.
Itk je pa vse odvisno od tega, za kaj in kako se avto uporablja.
#brezpodpisa

marvin42 ::

RejZoR je izjavil:

Janac je izjavil:

sdi....

Najboljš da vzame dvotaktnega trabanta... sej pospeške bo pol imel nekako iste kot z gajbo od SDI-ja lol


Kaj je narobe z SDI-jem? Vozim ga vsak dan po 150 km in s tvojim avtom ne bi bil popolnoma nič hitreje na cilju.
Mostly Harmless

jazbec ::

marvin42 je izjavil:

Kaj je narobe z SDI-jem?


švoh je

marvin42 ::

jazbec je izjavil:

marvin42 je izjavil:

Kaj je narobe z SDI-jem?


švoh je


Še vedno je pa zadosti močan. In ima cel kup lastnosti, ki jih vozniki leta 2014 cenimo.
Mostly Harmless

eric_cartman ::

Kaj je narobe z SDI-jem? Vozim ga vsak dan po 150 km in s tvojim avtom ne bi bil popolnoma nič hitreje na cilju.


SDI golf IV sem imel pred davnimi časi v avto šoli. Na AC sem rabil cca. 1 km, da sem prišel od 100 do 130 km/h. Nič pa ni narobe če si pripravljen sklenit kompromis za to, da postaneš ob nakupu tega avta nepremičnina. Skratka samo odločit se moraš koliko boš pretrpel na račun porabe. Isto kot je to pri udobju v športnih avtomobilih oz. koliko je sposobna pretrpeti tvoja hrbtenica, če si želiš športen avto.

Zgodovina sprememb…

jazbec ::

marvin42 je izjavil:

Še vedno je pa zadosti močan. In ima cel kup lastnosti, ki jih vozniki leta 2014 cenimo.


Prosim te no, lahko pije tisti 1l manj samo negre nikamor, za udobno vožnjo rabiš usaj 100 konjou, sploh če se voziš tudi po avtocesti.

Če se pa fjakaš samo u mestu pa mogoče clo ni slab, Js vem da ga nebi meu.

marvin42 ::

Vozim se skoraj samo po avtocesti in nikoli nisem trpel. Cel cajt se vozim 140 po števcu, ne vem kako bi lahko šlo še hitreje, pa da ne bi kršil pravila. Ko pridem na LJ ring, se pa vozim toliko kot ostali - v koloni, kjer je vse en k... ali imaš SDI ali pa formulo 1.
In ja, veliko se vozim (službeno) tudi v precej boljših avtomobilih od mojega, pa vsaj kar se tiče pospeškov ne znam razložiti nobenega izboljšanja (tolikšnega, da bi bilo moje počutje bolje - ker se je en izrazil da trpim).
Mostly Harmless

GrimReaper ::

Ma sej ostali tud vozijo kot bi imeli SDI-je, tako da nisi nič prikrajšan, če le nimaš želje teh počasnel prehitevat.
Sem imel 106-ko 1.0, in je imel še manj do 100, 19s namesto 17s, pa če si ga vozil z vsemi 50 konji, si bil po regionalkah vseeno hitrejši od 60-80% voznikov. Po AC je bla pa bolj žalost, prehitevat se je sicer dalo, ampak je imel največjo hitrost samo 150.
Ampak za normalno vožnjo pa že rabiš vsaj 12s do 100. Z 10 sekundnim avtom je pa mogoče že praktično vse prehitet in je pomoje dovolj za večino voznikov.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

D3m ::

Malo vas je vozilo SDI vidim. Pa raje govorite iz gostilniških izkušenj.
|HP EliteBook|R5 6650U|

eric_cartman ::

http://www.autoevolution.com/engine/vol...

Pospešek ima 17,2 s do 100 km/h. To je res malo prehuda. S tem da, plačuješ dražjo registracijo, ker je to že 1900ccm. Potem raje vzamem bencinarja 1.2 16V. Torej zakaj potem vzeti SDI?

Ko pridem na LJ ring, se pa vozim toliko kot ostali - v koloni, kjer je vse en k... ali imaš SDI ali pa formulo 1.


Ni čudno, da je kolona, ko pa se spredaj na obvoznici trije SDI-ji prehitevajo.

Zgodovina sprememb…

pegasus ::

jazbec je izjavil:

za udobno vožnjo rabiš usaj 100 konjou, sploh če se voziš tudi po avtocesti.
To je nesmisel. Udobna vožnja pomeni predvsem malo (idealno nič) pospeškov v vseh smereh. Tudi v smeri vožnje. Zato je udobna vožnja 0-100km/h v 30s in vožnja po avtocesti z 80-90km/h. Vse ostalo je neudobna vožnja.
In SDI je idealen za tovrstvno udobno vožnjo.

eric_cartman ::

Zato je udobna vožnja 0-100km/h v 30s in vožnja po avtocesti z 80-90km/h. Vse ostalo je neudobna vožnja.


To je problem že tudi na klancu..Potem te pa vsi šleparji prehitevajo pa izsiljujejo na cestah, ker te želi zarad njihovega tempomata naštimanega na 90 - 100 km/h vsak prehiteti..

Še vedno je vprašanje zakaj potem ne TDI namesto SDI ali pa zakaj ne bencinar 1.2 s cenejšo registracijo namesto SDI??

jazbec ::

pegasus je izjavil:

Udobna vožnja pomeni predvsem malo (idealno nič) pospeškov v vseh smereh. Tudi v smeri vožnje. Zato je udobna vožnja 0-100km/h v 30s in vožnja po avtocesti z 80-90km/h. Vse ostalo je neudobna vožnja.


V katerem pararelnem vesolju ?
Udobna vožnja je da avto normalno brez problema hitro potegne do omejitve (da nebo koga prizadelo) in se da z njim hitro in varno prehitet. In če greš prehitevat avto ki vozi 120km/h s hitrostjo 123km/h to ni varno in hitro.

Blinder ::

sdi ni diesel. Sdi nima navora. sdi je glasen. sdi ima 20% krajše prestave kot primerljiv diesel. no wonder zakaj so ga dali vn iz prodaje, ostali tdi pa se veselo prodajajo dalje.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

GrimReaper ::


OMG, pri 95 mora dat v četrto, pri večini bencinarjev gre druga do 95.
Pa to je s prestavljanjem pri 4500, večina, ki ima SDI, pa prestavlja pri 2500-3000.
Res, vsak 1.2 je boljši, s tem da nima dost večje porabe, Punto 1.2 60KM tam do pol litra več po uradnih podatkih.

Pa tudi 1.6 TDI 90KM mi ni ne vem kaj. Pospešek je sicer enak kot pri 1.6 105KM bencinarju, kar je precej dobro za samo 90KM.
Ampak pod 2500 je totalno mrtev, v peti sploh ne pridobiva hitrosti, čez kilometer sem imel povsem enako hitrost. Resda tud 1.6 bencinar ni ravno bliskovit v peti, ampak vleče pa normalno (oz. bolje rečeno počasi).
Se pa zvrti do celih 5300 in gre druga do 85, tretje pa sploh ne zmanjka, do 140 gre kot pri bencinarjih.
V glavnem, tega bi imel, če bi se mi šlo za porabo. Ampak bi moral imet precej naglas musko, ker zvok dizla pa ne gre poslušat.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Blinder ::

ja sej, pri dizlu rabiš musko, da ne slišiš zvoka motorja. pri bencinskem pa rabiš musko... tudi zato, da ne slišiš motorja, ker če ga slišiš te vabi, da ga teraš do rdečega
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Aston_11 ::

Moraš biti pa res brihta, da karkoli v drugi steraš na 90.

Utk ::

Za um, ki pri gumah gleda lepoto profila, ni niti to nič takega.

Klemzz ::

No jst sm si lastiu W124 200D na 4 prestave, avto je meu največjo hitrost po GPS 145kmh, pa sm z njim brez problema pršou iz LJ do Herninga DK v 16h, z keslom naredu 1005km (se je lučka za rezervo pržgala) in šou tankat, poraba nekje 5,6L. SDIji so prepočasni pr ns, ker je narod zabit, v tujini nikol nism meu problemov, pr ns pa samo desn pas za kamijoni.

nwave ::

Vozim Golf 5 SDI, 3x tedensko po regionalki in po lokalnih cestah, ter 1x mesečno po avtocesti(150km/h) . Pa verjami ali ne, da sem hitrejši kot 3/4 ljudi in vsakič prehitevam. Pri 220000km, je bil zaenkrat problem samo z gorilnimi svečkami pa en senzor je crknil (servisiran redno pri pooblaščenemu serviserju). Edino moram mal pograjat prekratke prestave. Je res da SDI ni za vsakega, ti pa motor konstantno vrača nizko porabo in pa nizke stroške vzdrževanja. Seveda ni primerjave z npr. fotrovim Golf 7 2.0 TDI, ki je čisto drug avto za vozit.
Sicer pa OP naj gre na testno vožnjo pa bo sam videl.

rajc123 ::

se pravi tako torej kaj pa sdi v polotu in ibizi ki so lazji kot golf kako je kaj tam z sdi ali ga najraje sploh ne vzemat in raje vzeti nekaj z malo več moči kakšen 1.3 jtd v puntotu, grande puntoru, ali pa 1.4 tdi ali 1.3 cdti v corsi

Hayabusa ::

Vozim Golf 5 SDI, 3x tedensko po regionalki in po lokalnih cestah, ter 1x mesečno po avtocesti(150km/h).

Moje sožalje.
SDI motor je bil dober, dokler so imela vozila pod 1000 kg in ozke majhne gume, v 2014 ga bi lahko priporočil samo tašči ali upokojencu.

Pa verjami ali ne, da sem hitrejši kot 3/4 ljudi in vsakič prehitevam.

Očitno si spregledal mene, ki sem ti besno trobil/blendal da se umakneš iz prehitevalnega s 114 kmh.

Pri 220000km, je bil zaenkrat problem samo z gorilnimi svečkami pa en senzor je crknil (servisiran redno pri pooblaščenemu serviserju).

Pri Nemcih imate očitno neke zelo nizke standarde, da avtu, kjer imaš od elektronike samo digitalno uro da crknejo gorilne svečke in praviš "alles gut".

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

hojnikb ::

Klemzz je izjavil:

No jst sm si lastiu W124 200D na 4 prestave, avto je meu največjo hitrost po GPS 145kmh, pa sm z njim brez problema pršou iz LJ do Herninga DK v 16h, z keslom naredu 1005km (se je lučka za rezervo pržgala) in šou tankat, poraba nekje 5,6L. SDIji so prepočasni pr ns, ker je narod zabit, v tujini nikol nism meu problemov, pr ns pa samo desn pas za kamijoni.

Ewo to je top mašina, ne pa ti VAG jajčki.
#brezpodpisa

pegasus ::

GrimReaper je izjavil:

OMG, pri 95 mora dat v četrto, pri večini bencinarjev gre druga do 95.
Pa to je s prestavljanjem pri 4500, večina, ki ima SDI, pa prestavlja pri 2500-3000.
Pa kaj je z vami ljudje, jaz prestavljam bencinarja pri 1600-1800, v peti imam že pri 50km/h.

nwave ::

Hayabusa je izjavil:

Vozim Golf 5 SDI, 3x tedensko po regionalki in po lokalnih cestah, ter 1x mesečno po avtocesti(150km/h).

Moje sožalje.
SDI motor je bil dober, dokler so imela vozila pod 1000 kg in ozke majhne gume, v 2014 ga bi lahko priporočil samo tašči ali upokojencu.

Ni tko hudo kokr zgleda, šezmerm sm bolj zadovoljen z njim kokr pa z kkšnim 1.2 cliotom ki izdihne v usak mal strmejši hrib pa ko gre kaj narobe od njega ostane sam volan. Priznam, da se čuti pomanjkanje moči. Sam jbg, je pa šparovček.

eric_cartman ::

Pa kaj je z vami ljudje, jaz prestavljam bencinarja pri 1600-1800, v peti imam že pri 50km/h.


Pegasus to je mučenje motorja. Če bi šel delat primerjavo ali ti popije več bencina ko prestavljaš pri 2000-2300 obratih bi bilo celo manj kot od 1600-1800. Vem, da je ravno taka raziskava že nekje obstajala..Jo bom probal izbrskat.

Zgodovina sprememb…

Hayabusa ::

Pa kaj je z vami ljudje, jaz prestavljam bencinarja pri 1600-1800, v peti imam že pri 50km/h.

Če nisi moj tast si lahko samo še upokojenec :|.

Ali pa mogoče voziš velikega tovornjaka

s takim motorjem:
http://www.cat.com/en_US/products/new/p...

Hayabusa ::

Ni tko hudo kokr zgleda, šezmerm sm bolj zadovoljen z njim kokr pa z kkšnim 1.2 cliotom ki izdihne v usak mal strmejši hrib pa ko gre kaj narobe od njega ostane sam volan. Priznam, da se čuti pomanjkanje moči. Sam jbg, je pa šparovček.

Sem vozil Golfa 4 sdi in vem kako se je peljati z njim 8-O.

Za teh average 5.50 litra si se prodal hudiču.
http://www.spritmonitor.de/de/uebersich...


Catch je v tem, da 110/131 KM tdi pijejo celih 0.17 litra več, samo je vožnja nekaj drugega, kot bi primerjal NCC-1701 z Voyager sondo :D
http://www.spritmonitor.de/de/uebersich...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

Mr.B ::

Vzemi opel astro Clasic 2.0 TDI. Notri ima ketno. Edini večji nepričakovani strošek bo verjetno turbina. Ketno se pa servisira šele tam pri 300k km-jih.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Blinder ::

nwave je izjavil:

ti pa motor konstantno vrača nizko porabo


ja seveda. to je najpožrejšnejši diesel ki se ga je dalo v zadnjih letih dobit. konkurenca je enako moč dobivala z sodobnejšimi motorji z turbino.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

M-XXXX ::

Za teh average 5.50 litra si se prodal hudiču.
http://www.spritmonitor.de/de/uebersich...

Mam 205KM dizla pa imam trenutno porabo 6.5 pa je avto najbrž cca skoraj 50% težji od raznih SDI-jev in vi priporočate SDI-ja ker je varčen :P?

francek1 ::

PINki je izjavil:

megane 1.9dci mogoce

To je edini odgovor; letnike okoli 2007 se da dobit za 3 jurje.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Janac ::

nwave ::

Hayabusa je izjavil:


Sem vozil Golfa 4 sdi in vem kako se je peljati z njim 8-O.

Za teh average 5.50 litra si se prodal hudiču.
http://www.spritmonitor.de/de/uebersich...


Catch je v tem, da 110/131 KM tdi pijejo celih 0.17 litra več, samo je vožnja nekaj drugega, kot bi primerjal NCC-1701 z Voyager sondo :D
http://www.spritmonitor.de/de/uebersich...

Avto mi je bil dan, saj se je fotr moderniziral in mi prepustil tega. Takrat ko je kupoval tega (leta 2004) je gledal seveda samo na vzdrževanje(če turbine ni, nemore crknt. si je mislu :D). Sej poznaš tisti stari rek, podarjenemu konju se ne gleda v zobe. :)

RockyS ::

francek1 je izjavil:

PINki je izjavil:

megane 1.9dci mogoce

To je edini odgovor; letnike okoli 2007 se da dobit za 3 jurje.


V sloveniji?
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

študentski avto, kateri modeli (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6913679 (11341) spirit

Prvi avto (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Na cesti
33157806 (51191) bluefish
»

Nakup avtomobila (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5214784 (13370) Blinder
»

katero vozilo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
13021987 (19896) denabiker
»

Ko ima avto 200.000km + ga noben noče kupit. (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12534365 (30058) Zheegec

Več podobnih tem