» »

Višeanje ferkvence procesorja

Višeanje ferkvence procesorja

Ale3š ::

Imam procesor v podpisu in sem mu uspešno zvišal frerkvenco brez dodajanja voltaže .Zaernkrat deluje stabilno pri chinema bench pa se mi windows sesuje .Loadline calibration imam nastavljeno na extreme ali to pomeni ,da če procesor ni obremenjen je voltaža po deafultu podobna kot preden sem mu zvišal ferkvenco ko pa je potem potreba po tem pa osnovna dvigne voltažo ,da ne pride do sesutja sistema hladilnik je http://www.coolermaster.com/service/sup...
v biosu ima procesor temperaturo 48c.Osnovna plošča je tudi primerno hlajena in ima hladilne elemente .Temperatura osnovne plošče je okoli 35 c. Procesor sem tudi že navil do 3800 mhz brez težav pravtako s funkcijo laodaline calibration. Zanima me življenska doba tako navitega procesorja v primeru ,da ima zvišano ferkvnco delovanja na 3500 mhz.Igre mi delujejo brez težav , se sistem ne sesuje.
||Amd athlon x 4 640,LC power5550 V2.2
Nvidia gts 450,Crucial balistix tactical
Gigabyte ga 970 ds3p||

hojnikb ::

iz 30 let bo šla na 20 let :)

(ne, za življensko dobo te naj ne skrbi, ker ga boš prej stran vrgu, predn bo crknu. Seveda če ga boš držal v primernih specsih)
#brezpodpisa

Ale3š ::

hojnikb je izjavil:

iz 30 let bo šla na 20 let :)

(ne, za življensko dobo te naj ne skrbi, ker ga boš prej stran vrgu, predn bo crknu. Seveda če ga boš držal v primernih specsih)



Super:) upam,da res

Še kakšne negativne izkušnje z navijanjem mogoče
||Amd athlon x 4 640,LC power5550 V2.2
Nvidia gts 450,Crucial balistix tactical
Gigabyte ga 970 ds3p||

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ale3š ()

Seljak ::

Edina negativna izkušnja pri navijanju je neuspeh.

hojnikb ::

In crashanje, če nisi sposoben pretestirat zadeve u nulo :) (ne, igranje tvoje najljubše igre za 1h ni dovolj)
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Ale3š ::

kako pa ga navit da bo stabilen imam gigabyte osnovno ploščo če so kje navodila za dotični procesor in gigabyte osnovno

To ,da sem ga navil za 3530 mhz ne štejem kot neuspeh prej kot uspeh.Nočem ga uničit z pretirano voltažo
||Amd athlon x 4 640,LC power5550 V2.2
Nvidia gts 450,Crucial balistix tactical
Gigabyte ga 970 ds3p||

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ale3š ()

menjalnik ::

Privij na eno normalno raven ane pretiravat ne...upam da bojo kdaj proizvajalci omogočili navijanje v laptopu:P

Ale3š ::

Poskusite occt program , ugotovil sem, da je hlajenje preslabotno tako ,da verjetno nebo nič s tem tako , da sem odvil procesor na 3000 mhz.
||Amd athlon x 4 640,LC power5550 V2.2
Nvidia gts 450,Crucial balistix tactical
Gigabyte ga 970 ds3p||

Seljak ::

Če se že spravljaš navijat si vsaj preberi postopke za tvoj procesor,še prej pa poskrbi,da bo kišta dobro prezračena(hlajena),da ima proc nameščen dober hladilnik in ne tistega,ki si ga morda dobil v paketu(box),dovolj močan napajalnik,....Pa tudi poraz boš moral znati sprejeti,ko bo šlo kaj narobe,sploh,če bo kaj zasmrdelo. Ampak,če se vsaj malo spoznaš boš naletel le na neodzivnost sistema,moder zaslon,če pa boš pretiraval pa si pripravi kar drug proc. Sicer pa obstaja na spletu veliko navodil,postopkov podkrpljenimi z posnetki,.... Meni se ne da več,ker je to drag šport.Raje kupim procesor,ki je že v osnovi koliko toliko močan,da imam par let mir,ko pa začne pehati ga zamenjam z novim.

Ale3š ::

Sedaj sem dosegel stabilno delovanje tudi pri uporabi super pi hvala benji za nasvete procesor je sicer dovolj močan vsaj za igre še nisem naletel ,da mi bi kakšna igra /štekala) ali nebi delovala kot je to potrebno . Tako in tako imam namen kupiti še 4gb rama ,da ga malo pohitrim. Težava so windowsi ker ni tiste prave hitrosti imam nek wd disk , ki pane izpolnjuje svojih pričakovanj je prepočasen. Sedaj pa ugotavljati kje tiči vzrok za preslabo odzivnost windowsov lahko ,da bi nakup ramov to težavo rešil lahko spet da ne. glede temperature pa mislim ,da je nekaj z biosom narobe, ker dobro vem ,ko se mi je zataknil ventilator kako je bil hladilnik vroč sedaj pa je lepo hladen .

||Amd athlon x 4 640,LC power5550 V2.2
Nvidia gts 450,Crucial balistix tactical
Gigabyte ga 970 ds3p||

hojnikb ::

ako in tako imam namen kupiti še 4gb rama ,da ga malo pohitrim.

to ti komp nebo nič pohitril. Za podoben denar dobiš ~60GB ssd, ki pa bo konkretno pohitril sistem.
#brezpodpisa


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Starejši PC - XP ali 8.1

Oddelek: Pomoč in nasveti
292073 (1534) hojnikb
»

Navijanje AMD Phenom II X6 1055T (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Navijanje
23521342 (18400) gddr85
»

navijanje intel E6750 POMOČ (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
9625223 (21205) PrimozR
»

Zakaj je navijanje cool in zakaj ne (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
925014 (3624) Pyr0Beast
»

Škodljivost navijanja

Oddelek: Navijanje
271619 (1151) Tear_DR0P

Več podobnih tem