» »

Kako se obnašati do arogantnega ''bodočega'' šefa?

Kako se obnašati do arogantnega ''bodočega'' šefa?

«
1
2

Mellons ::

Jutri imam razgovor in šef, ki me bo intervjuval je precej aroganten tip. S čim se lahko napade arogantne ljudi?

Do prijaznega in ustrežljivega šefa se obnašaš prijazno in ustrežljivo. Nekateri šefi so ''šefi'' v nihovih glavah in takim samo kimaš, se strinjaš in si sprejet. Z arogantnimi in vase zagledanimi pa nimam dosti izkušenj, nevem kakšno taktiko moram ubrati.

En del seveda ''bodi kar si'', ampak en del se moraš pa prilagodit šefu.

jype ::

Pojdi na razgovor kam drugam.

Mellons ::

V službi nebi imel nič stika z njim, on je samo prepreka, ki jo moram preplezati, da pridem do službe. On intervjuva ljudi za zaposlitev...

Looooooka ::

Bodi prijazen in ustrežljiv.
Arogantneži majo radi take.
Bog ne daj, da mu daš z obnašanjem vedeti, da ti visi za tak folk :)

Mellons ::

Looooooka je izjavil:

Bodi prijazen in ustrežljiv.
Arogantneži majo radi take.
Bog ne daj, da mu daš z obnašanjem vedeti, da ti visi za tak folk :)


Prijazen in ustrežjiv je vedno dobra izbira, ampak mogoče potem tak misli, da si slabič? Seveda ker on ni prijazen in ustrežljiv.

jype ::

Ne se tok ukvarjat s tem.

Looooooka ::

Ma sj si lahko prijazen in ustrežlji na način, da se vidi, da nisi nesposoben kreten.
V osnovi se ne sekiri pa bod tak kot si.
Recimo, da fašeš tipa, ki začne pogovor z..."jah smo mel že veliko _insert_occupation_here" in so bli vsi na papirju super pa pametni...pol pa sami problemi z njimi.
Te ma da bi ga vprašal kaj so njegove kvalifikacije na področju po katerem pljuva a ne...ampak je bolje reči "Ja ja...poznamo take. Eni se trudimo biti odprti pa razumet probleme, čeprav je situacija včasih taka kot rečemo pa je treba potem požret mal dreka dokler ljudje ne ugotovijo, da ne nakladaš zato, da bi bilo lažje...in pri tem nam taki kot ste jih omenili samo še dodatne probleme delajo".
On ma prav...ti si pa tud povedal, da ovca ne misliš biti.
Važno, da ma v prvem delu prav...pol bo že mal dreka požtrl brez, da se tega sploh zaveda.

Sba ::

Those that claim that they're not showing off are drowning in denial!

Mipe ::

Hah, sem imel enega takega. Bil sem kontrolor kvalitete in sem izločeval škart robo, šef pa jo je vseeno pošiljal naprej. Ko pa je nezadovoljna stranka vrnila robo, je šef blamiral mene in druge.

V poslu je tako, da je treba biti dosleden, sicer stranke in delavci izgubijo zaupanje. Zato sem vztrajal pri svojem, ker pa šef ni popustil, sem rekel adijo, kar obdržite to svojo usrano odpravnino. Kmalu zatem je firma šla kaput.

Aroganten ali ne, še šef ne dela v dobro kolektiva oz. podjetja, potem ni vredno.

Looooooka ::

Prvo moraš čez vrata stopit, potem se moraš dokazat in šele potem ima tvoja beseda lahko neko težo.
Dober šef bo to tako ali tako opazil.
Če ne on pa vsaj firme s katerimi sodeluješ...pa maš vsaj pri njih dobro referenco.
Pri nas točno vemo, ker šef/nadzornik/tehnik pri partnerjih je dober. Tak potem drugje hitro službo najde. Pa če je mel še tko nesposobnega šefa.

Fave ::

My mind's a hyper tool that fixes everything.

gruntfürmich ::

ohh, še eden ki se je iztrgal od krila mame in je končno začel spoznavati pravi svet okoli sebe.
pohvalno (in žalostno obenem)!
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

fantasycamp ::

Mellons je izjavil:

Jutri imam razgovor in šef, ki me bo intervjuval je precej aroganten tip. S čim se lahko napade arogantne ljudi?

Do prijaznega in ustrežljivega šefa se obnašaš prijazno in ustrežljivo. Nekateri šefi so ''šefi'' v nihovih glavah in takim samo kimaš, se strinjaš in si sprejet. Z arogantnimi in vase zagledanimi pa nimam dosti izkušenj, nevem kakšno taktiko moram ubrati.

En del seveda ''bodi kar si'', ampak en del se moraš pa prilagodit šefu.



Enkrat leta nazaj sem šel na razgovor in me vpraša en tak ko sem bil čisto miren ampak me je premeril na ramena..

Kaj bi vi naredili če bi vas užalil in zmerjal na delovnem mestu?


ne spomnim se točnega odgovora, ki sem mu ga dal ampak mi on odgovori;

lep političen odgovor..


Seveda službe nisem dobil.

Ljudje hočejo hlapce, to je Slovenija, ne Amerika!

Mislim da bi zdaj ko bi še enkrat bil na takem razgovoru, že v naprej se vedel arogantno do njega če bi mi kaj takega pribil...

To je že v naprej dis-qualifier, človek se je že odločil, take treba na realna tla postavit in jim vzet moč ki je v realnem življenju nimajo, hočejo pa na vsilit v delovnem mestu!

Jaz ti svetujem da ko vidiš da je šel čez mejo ohraniš svoje dostojantsvo in ga začneš zafrkavat nazaj in užališ da se bo bal naslednje kandidate zafrkavat, sploh če bo zraven njega nekdo ki bo videl kako si ga užalil!

Mellons ::

Hvala za predloge, nikoli ne škodi malo modrosti pri drugih pobrat :)

fantasycamp je izjavil:

Jaz ti svetujem da ko vidiš da je šel čez mejo ohraniš svoje dostojantsvo in ga začneš zafrkavat nazaj in užališ da se bo bal naslednje kandidate zafrkavat, sploh če bo zraven njega nekdo ki bo videl kako si ga užalil!


Na razgovoru me bosta intervjuvala dva, oba sta kar tesna sodelavca in oba dokaj arogantna, tako da bo kar zanimivo.

harmony ::

Mellons je izjavil:


Na razgovoru me bosta intervjuvala dva, oba sta kar tesna sodelavca in oba dokaj arogantna, tako da bo kar zanimivo.


Vedi se tako, kot ne bi vedel, da je tip aroganten. In to je to. Uspeh ali izguba.

Jaz nikoli na razgovorih nisem bil umeten. Posebej pa nisem nikoli obljubljal tistega, cesar ne bi mogel izpolniti, samo da bi dobil sluzbo.

fantasycamp ::

Mellons je izjavil:

Hvala za predloge, nikoli ne škodi malo modrosti pri drugih pobrat :)

fantasycamp je izjavil:

Jaz ti svetujem da ko vidiš da je šel čez mejo ohraniš svoje dostojantsvo in ga začneš zafrkavat nazaj in užališ da se bo bal naslednje kandidate zafrkavat, sploh če bo zraven njega nekdo ki bo videl kako si ga užalil!


Na razgovoru me bosta intervjuvala dva, oba sta kar tesna sodelavca in oba dokaj arogantna, tako da bo kar zanimivo.



Nekdo je rekel da če prideš v službo in čutiš slabo energijo, se vprašaj ali hočeš delat tam?
Je vredna malo boljša plača to da se vedno bojiš in si ustrahovan?

Hayabusa ::

Kako veš da je šef aroganten ?
Kadrovnik ponavadi ni šef, razen če si pri kakem malem spju in boš najbaj v vsakem primeru, bil šef rdeč ali črn.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

Tarzan ::

Če veš da je aroganten in se do delavcev nepošteno/nespoštljivo/slabo obnaša, potem pojdi na razgovor in se niti ne trudi, da bi šiht dobil, lažje ti bo če že takoj začneš iskati nekaj boljšega. V takem primeru jima jih brusi nazaj, če le imaš vsaj približno občutek za te zadeve.

Če sta drugače povsem korektna do delavcev, sploh, ko se enkrat vklopijo v kolektiv, potem mogoče dela(ta) le bully vtis, ker si drugače ne znata pričarat spoštovanja in avtoritete delavcev. V tem primeru se mogoče splača vseeno poskusi delo dobit. Odgovarjaš korektno, na provokacije ne nasedaš, vseeno pa nujno ohraniš dostvojanstvo in če provokacije presežejo mejo dobrega okusa protestiraš. Ni nujno, da se razpištoliš, je pa nujno, da pokažeš da se s tem ne strinjaš in imaš hrbtenico.

Vso srečo na razgovoru, kakor koli že bo šlo, sporoči rezultate ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tarzan ()

Malcolm_Y ::

Da odgovorim na vprašanje teme:

Profesionalno. Ne glede, kdo ti sedi nasproti, se vedeš profesionalno. Odgovarjaš na vprašanja, morebitnih podtonov pa ne opaziš. Če te direktno provocira, mu daš pa vedeti, da si profesionalec in se nimaš s takimi kaj pogovarjati.

Da ne boš mislil, da je kadrovikom lahko - bil sem pri dosti razgovorih poleg, kot vodja oddelka in je obup, na kaj vse naletiš.

fantasycamp ::

Malcolm_Y je izjavil:

Da odgovorim na vprašanje teme:

Profesionalno. Ne glede, kdo ti sedi nasproti, se vedeš profesionalno. Odgovarjaš na vprašanja, morebitnih podtonov pa ne opaziš. Če te direktno provocira, mu daš pa vedeti, da si profesionalec in se nimaš s takimi kaj pogovarjati.

Da ne boš mislil, da je kadrovikom lahko - bil sem pri dosti razgovorih poleg, kot vodja oddelka in je obup, na kaj vse naletiš.



Mene pa več to ne impresionira, ljudje bi morali biti bolj agresivni, preveč je nadutosti in provokacij.

Da ne govorimo o tem da smo država ki dovoli da se ne sprašuje o plači. to je nesramno in perverzno kako globoko smo padli.

Ljudje bi morali vzeti nekaj agresije v roke in začeti spraševati kadrovnike o svojih možnostih in plači!

To je šlo predaleč.

Liberté, égalité, fraternité

Mi smo tako suženjski narod da se ne izborimo za osnovno pravico dela in kako je vrednoteno, vse smo dali drugim.

Potem pa še opravičujemo njihov gnev nad nami in se prilagajamo še tako nespodobnim gestam in povabilom na dodatke delu ki nimajo veze z našo zaposlitveno pogodbo...

Že to da imamo tako zaščiteno delo s,p in pogodbeno ter študentsko kaže da država išče vse načine da uniči redno delo ter % spodbuja celo generacijo ljudi ki ne bodo imeli pokojnine...

Hey sam vem o čem govorim...sem eden izmed teh..pa veliko mojih prijateljev tudi...

Jebal smo ježa po domače...

Rias Gremory ::

@OP
Odgovor si dobil že v drugem postu.
Služba bo polna stresa s takim šefom. Razen če si mazohist.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Blazz ::

bodi to kar si.

Mipe ::

Ne, ne. Bodi to, kar nudiš.

Go-ahead ::

Malcolm_Y je izjavil:

Da odgovorim na vprašanje teme:

Profesionalno. Ne glede, kdo ti sedi nasproti, se vedeš profesionalno. Odgovarjaš na vprašanja, morebitnih podtonov pa ne opaziš. Če te direktno provocira, mu daš pa vedeti, da si profesionalec in se nimaš s takimi kaj pogovarjati.

Da ne boš mislil, da je kadrovikom lahko - bil sem pri dosti razgovorih poleg, kot vodja oddelka in je obup, na kaj vse naletiš.


Edini pameten nasvet.

gruntfürmich ::

fantasycamp je izjavil:

Mene pa več to ne impresionira, ljudje bi morali biti bolj agresivni, preveč je nadutosti in provokacij.

Da ne govorimo o tem da smo država ki dovoli da se ne sprašuje o plači. to je nesramno in perverzno kako globoko smo padli.

Ljudje bi morali vzeti nekaj agresije v roke in začeti spraševati kadrovnike o svojih možnostih in plači!

To je šlo predaleč.

Liberté, égalité, fraternité

Mi smo tako suženjski narod da se ne izborimo za osnovno pravico dela in kako je vrednoteno, vse smo dali drugim.

Potem pa še opravičujemo njihov gnev nad nami in se prilagajamo še tako nespodobnim gestam in povabilom na dodatke delu ki nimajo veze z našo zaposlitveno pogodbo...

Že to da imamo tako zaščiteno delo s,p in pogodbeno ter študentsko kaže da država išče vse načine da uniči redno delo ter % spodbuja celo generacijo ljudi ki ne bodo imeli pokojnine...

Hey sam vem o čem govorim...sem eden izmed teh..pa veliko mojih prijateljev tudi...

Jebal smo ježa po domače...


se strinjam s tabo. ampak to pa je samo ena stran medalje.
druga stran pa so slovenski delavci... ...leni, šlampasti, neumni, nekompetentni, nezainteresirani, amaterski, favšni, vidijo samo pravice in visoko plačo.
in tu kjer smo smo zaradi OBEH plati medalje, ne samo ene.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Mipe ::

Ja, leni, šlampasti, neumni, nekompetentni, nezainteresirani, amaterski, favšni delavci si res ne zaslužijo plač, zato jih ne vidijo po več mesecev...

gruntfürmich ::

še eden ki misli da smo najbolj priden narod pod soncem...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Mipe ::

Seveda smo. Razen javnih delavcev, seveda. Sami kofetkarji...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mipe ()

solatko ::

gruntfürmich - Ti delavci, ki so po tvojem mnenju (ki je seveda popolnoma napačno), so na severu in zapadu Evrope, med najbolj cenjenimi in zaželjenimi. Poleg znanja, ki ga nemški delavci tudi slučajno nimajo, so inovativni, poslušni, delavni in v vsakem trenutku pripravljeni reševati firmo, s katro nimajo lastniškega odnosa.

Če si eden od slovenskih delodajalcev, si poglej kaj za podobno, manj obremenjujoče, urejeno delo nudi pravi kapitalist in se potem vprašaj, zakaj so tvoji delavci taki, kot si napisal.

30+ let sem delal s takimi delavci in niti ene lastnosti od naštetih, nisem opazil razen, fovšije, ter hlapčevstva. Ti slovenski hlapci so idealni za nemškega gospodarja, ki pa jih je za njihovo hlapčevstvo, pripravljen dobro plačati.

Za 500-600€ plače, si pa idealist, če meniš, da si ti bo na neurejenem delovnem mestu, v neurejenih razmerah, v groznih medsebojnih odnosih, kdorkoli pretegnil, razen totalnega idiota, kar pa smo Slovenci, hvala bogu, v manjšini.

Tisti, ki kaj zna, bo raje na sociali ali brez, pa v enem tednu nafuša tisto, kar si mu pripravljen plačati.

Noben ni po naravi priden, mora imet interes za to, samo delovno mesto je verjetno premalo, kaj misliš.
Delo krepa človeka

chironex10 ::

gruntfürmich je izjavil:

se strinjam s tabo. ampak to pa je samo ena stran medalje.
druga stran pa so slovenski delavci... ...leni, šlampasti, neumni, nekompetentni, nezainteresirani, amaterski, favšni, vidijo samo pravice in visoko plačo.
in tu kjer smo smo zaradi OBEH plati medalje, ne samo ene.


Jah tako je, treba je pogledati tudi drugo plat medalje. Slovenski delodajalec tipicno (cast izjemam) nobenega pogleda (ravno iz zgoraj nastetih lastnosti) na perspektivo podjetja in še manj na to, da je treba dobre delavce nagrajevati, sicer se še najboljšemu čez čas zazdi, da je idiot, da se trudi. Je samo še en kapitalist, ki dela za svoje interese in veliko raje, kot da bi pridobival nove trge (kar je tezko), špara na svojih zaposlenih (kar je preprosto), zato se le ti držijo za bilko državne zakonodaje, ker je dejansko edina, ki jih ščiti pred pohlepom "investitorja".
Če vas slucajno prime da bi objavili svojo kodo pod open source, prej poglejte:
na 32:52: http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=QKwWPQ1Orzs

gruntfürmich ::

malo preveč ozko gledate na zadeve. prvič to da je treba vedno v sloveniji ločiti firme na takšne ki jih je lastnik postavil od tal in ve zakaj jih ima ter take ki jih upravljajo nastavljeni direktorčki (takšne MORAJO propasti). kot drugo pa hlapčevski odnos do dela; da vsak ki pljuva po svojem delodajalcu kako je nesposoben, ne ve da je lahko tudi sam svoj delodajalec, pa lahko razširi posel in se ima lepo. ampak kot po nekem ključu se vse ustavi v debelih odstotkih že na prvi stopnji...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

urosz ::

OP, javi pol, kako se je odvilo vse skupaj.

krneki0001 ::

Imaš 2 ušesa, skoz enega notri skozi drugega ven, pa je to zate najlažje ko delaš za arogantne ljudi.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

solatko ::

gruntfürmich - Tu se najbolj motiš. Ne more bit vsak svoj delodajalec, samo cca 10% aktivne populacije.
Vsak, ki je sposoben za delo, lahko dela, za kar pa mora delodajalec, ki rabi to njegovo delo, plačati, kot mora za energijo, material, davke......, skratka delavec mora postati vkalkulirani strošek. Če se nek človeka vreden strošek ne izplača, naj delodajalec firmo zapre, ne pa da dela vse, da stroška dela nebi plačal ali bi ga spravil pod minimum.

Nihče ne gleda ozko, razen podjetnikov v SLO, katere zanima izključno njihov žiro račun in čim več ničl za prvo številko, da mu pa delavci za preživetje hodijo v javne kuhinje in RK, da preživijo, se jim pa sladko jebe.

Tak odnos ni dobra osnova, za širitev in razvoj firme, kar pa večini naših podjetnikov niti ni cilj.

S takim odnosom je ogabno razlagati, da so delavci v SLO leni, šlampasti, neumni,..... saj delodajalci dobivajo ravno to, kar so pripravljeni plačti - nedelo, šlamparijo, slabo mnenje o firmi, podoba firme pada, če prav se osebni standard delodajalcev, vseeno dviguje.

Zaradi takih odnosov in nesposobnosti delodajalcev pa trpi celotna država. Seveda se premalo denarja steče v proračun, za minimalno delovanje države, kaj šele za socilano državo.

Zavedaj se, da je to začaran krog, ki se bo moral, če bomo hoteli imeti državo in pokrivati vse potrebe, v jedru spremeniti odnos delodajalcev do ljudi.

Aroganca kogarkoli pomeni nesposobnost normalne komunikacije, na žalost je tega vedno več. Lastniki podjetij bi morali arogantne ljudi odstranit iz podjetja, pred "lenuhi", saj jih je večina lenih zato, ker z njimi upravljajo arogantneži, ki razen z grožnjami in podcenjevanjem, ne znajo upravljat z živo silo.
Delo krepa človeka

gruntfürmich ::

glej, ne rečem da delodajalci niso problem, ker dokler v sloveniji ne bo lastniških firm bodo vedno problemi. ampak krivdo zvaliti na eno stran pa je debilno, kot je debilna slovenska populacija, ki raje kot da bi kaj sama ukrenila, joče po vsem razen sebi ne... raje kot se spustiti v svoj posel in uspeti ter drugim stanovskim sotrpinom omogočiti dostojno življenje je bolje šimfati delodajalca in še malo, če je čas, fušati; skratka vse na spol.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

111111111111 ::

Jaz sem imel enkrat razgovor, najprej z vodjo informatike, sva se ujela fantastično, debatirala o bazah, mrežnih protokolih, itd... Prišel sem v naseldnji krog in dobil neko kadrovnico, ki me je vprašala če je moja žena zaposlena, ko sem ji obrazložil, da je to pač ne zanima, me je gledala kot bi iz Marsa priletel. Seveda se je razgovor zaključil po 2 min in nisem bil sprejet. :) Vodji informatike ni prišlo na misel, da bi me kaj takega vprašal, lepo se je obnašal profesionalno in oba sva vedela zakaj sva tam. Pol sva se srečala še na eni konferenci in zdaj se tu in tam dobiva na kosilu, je pa dobil sodelavca, ki je manj jezikav. :)

Kar se mene tiče me lahko vprašajo karkoli povezano z delovnim mestom, jih pa ne briga, kaj dela moja žena, koliko otrok mislim imeti, kaj si mislim o političnih opcijah, itd... Naj si šiht nekam vtaknejo.

Invictus ::

Zaradi vprašanja o zaposlitvi tovje žene bi morala kadrovnica leteti iz službe ...

Ker to te niti ne sme spraševati.

Sicer pa, kako sploh je kadrovnica sploh vedela da si poročen?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

harmony ::

Pa dejte povedat vsaj kje so te firme, da take nebuloze sprasujejo. Nebodite taki hlapci in malo bolj pogumno nastopajte.

MadMax ::

Prišel sem v naseldnji krog in dobil neko kadrovnico, ki me je vprašala če je moja žena zaposlena, ko sem ji obrazložil, da je to pač ne zanima, me je gledala kot bi iz Marsa priletel.
Bolj pravilni odgovor bi bil kratek: "naslednje vprašanje?"

Zaradi vprašanja o zaposlitvi tovje žene bi morala kadrovnica leteti iz službe
Točno! Problem je le dokazovanje "krivde". Tvoja beseda proti njeni, prič na svoji strani nimaš, pa še kup negativnih vplivov potegne nate...
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

harmony ::

MadMax je izjavil:

Prišel sem v naseldnji krog in dobil neko kadrovnico, ki me je vprašala če je moja žena zaposlena, ko sem ji obrazložil, da je to pač ne zanima, me je gledala kot bi iz Marsa priletel.
Bolj pravilni odgovor bi bil kratek: "naslednje vprašanje?"

Zaradi vprašanja o zaposlitvi tovje žene bi morala kadrovnica leteti iz službe
Točno! Problem je le dokazovanje "krivde". Tvoja beseda proti njeni, prič na svoji strani nimaš, pa še kup negativnih vplivov potegne nate...


Zato pa lepo, diktafon in je to to.

Na koncu pogovora pa lepo opozoris to osebo, da te je sprasevala stvari, ki jih nebi smela. In da pac naj razmisli drugic. Pa se posnetek ji das predvajati.

Zdej bo mi spet nekdo zamoril, da je pa to prepovedano. Jaz mu pa recem naj si to prepoved nekam zatakne. Dok eni veselo vsepovprek krsijo zakone, jaz pa revcek bi se moral kaj skrivati pod mizo.

lopov ::

Mellons je izjavil:

V službi nebi imel nič stika z njim, on je samo prepreka, ki jo moram preplezati, da pridem do službe. On intervjuva ljudi za zaposlitev...


^^^^
THIS! Kot si rekel. In za to, da je tak, je tudi plačan. Po vsej verjetnosti tudi ne slabo :)

Glede primera s kadrovnico -- pogosto so tovrstna vprašanja namerno zatavljena da se vidi reakcijo kandidata. Kot je nekdo zapisal, odreagirati moraš "profesionalno", ne pa takoj na nož. Če kandidat do takrat še ni opravljal psiholoških testov je lahko že to en od njih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()

MIHAc27 ::

Invictus je izjavil:

Zaradi vprašanja o zaposlitvi tovje žene bi morala kadrovnica leteti iz službe ...

Ker to te niti ne sme spraševati.

Sicer pa, kako sploh je kadrovnica sploh vedela da si poročen?


Iščem po spletu a ne najdem... kje piše da te ne sme spraševati o osebnem življenju?
Oz. Kaj te še ne sme vprašati.

Ker skoraj ni intervjuja, da te ne bi vprašali npr. za hobije.

Hayabusa ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

Invictus ::

MIHAc27 je izjavil:


Ker skoraj ni intervjuja, da te ne bi vprašali npr. za hobije.

Saj jim ni treba povedati. Samo rečeš da so to tvoje osebne zadeve ...

Ker drugače razgovor preide na gostilniško čvekanje ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mellons ::

urosz je izjavil:

OP, javi pol, kako se je odvilo vse skupaj.


Malo prej končal z razgovorom...

Nažalost nimam nič sočnega za povedat, ker tega tipa danes ni bilo v firmi, je moral nekam it in me je intervjuval njegov namestnik, zelo prijazen :) Mislim da imam kar dobre šanse, bom izvedel v roku enega tedna.

Jaz sem se oborožil v vsemi sredstvi proti aroganci, pa jih nisem mogel izkoristit. Vem pa za drugič, tako da hvala za predloge :)

Mipe ::

111111111111 je izjavil:

Jaz sem imel enkrat razgovor, najprej z vodjo informatike, sva se ujela fantastično, debatirala o bazah, mrežnih protokolih, itd... Prišel sem v naseldnji krog in dobil neko kadrovnico, ki me je vprašala če je moja žena zaposlena, ko sem ji obrazložil, da je to pač ne zanima, me je gledala kot bi iz Marsa priletel. Seveda se je razgovor zaključil po 2 min in nisem bil sprejet. :) Vodji informatike ni prišlo na misel, da bi me kaj takega vprašal, lepo se je obnašal profesionalno in oba sva vedela zakaj sva tam. Pol sva se srečala še na eni konferenci in zdaj se tu in tam dobiva na kosilu, je pa dobil sodelavca, ki je manj jezikav. :)

Kar se mene tiče me lahko vprašajo karkoli povezano z delovnim mestom, jih pa ne briga, kaj dela moja žena, koliko otrok mislim imeti, kaj si mislim o političnih opcijah, itd... Naj si šiht nekam vtaknejo.

Tista kadrovika je zrela za prijavo. In dokler je nihče ne prijavi (lenobe pasivne), bo pač ostala tam in terorizirala naprej.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mipe ()

jype ::

BTW, ni prepovedano, da delavec pove stvari, ki bi delodajalca utegnile zanimat, pa ne sme vprašat po njih.

Odgovorno je vnaprej povedat reči, ki lahko močno vplivajo na procese v podjetju, čeprav to lahko pomeni, da raje vzamejo koga drugega.

fantasycamp ::

Mislim da bi moralo biti po zakonu dovoljeno da se pogovori snemajo, tako bi se končalo to poniževanje in zahtevanje podatkov ki se jih ne tičejo...

Jaz pa sigurno bom naslednjič snemal in potem dal na net če pride do kake grše in grobe kršitve pravic, naj se ve o tej firmi!

spirit ::

Če pogovr snemaš mora to sogovornik vedet, pa me zanima kako hitro se bo tvoj razgovor zaključil, ko boš potegnil ven diktafon.

111111111111 ::

Meni se ni zdelo sporno, da ji povem da sem poročen. Sem pač povedal, vidim pa da bi moral že tukaj potegnit črto. Bolj me je zmotilo to, da je hotela vedeti stvari o moji ženi, to pa je nima kaj zanimat, kaj njo briga kaj dela moja žena.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

NIL: ponudba za delo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
10525883 (8083) dreknapalci
»

Menjava službe

Oddelek: Loža
459923 (3757) Kekokekič
»

Dobra vprasanja za novo delovno mesto (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8112248 (8572) Invictus
»

Razgovor za službo in kadrovski odnos (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20354665 (36780) Trubar
»

Korektno podati odpoved (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6612743 (10391) FrRoSt

Več podobnih tem