» »

nateg z mejlom (pomoč)

nateg z mejlom (pomoč)

sigi359 ::

Zdravo. Pred časom sem dobil mejl od prijatelja (iz tujine), ki naj bi bil v težavah. Ker je res dober prijatelj in mu zaupam sem mu poslal nekaj denarja prek Western Uniona. Nakar me je tip prosil za še več kar se mi je zazdelo sumljivo. Zato sem šel gledat nazaj prvi mejl in ugotovil, da me je nekdo po domače rečeno, nategnil.

Torej izgleda takole (email je izmišljen):
from: nebodigatreba@hotmail.com
reply-to: nebodiagtreba@hotmail.com
to: nebodigatreba@hotmail.com

Mojega maila tu sploh ni. Mejli na pogled zgledajo enaki vendar ima srednji mail zamenjani 2 črki v sredini. To je tudi mejl s katerega sem dobival vse naslednje mejle.
Meni ni kaj dosti jasno kako gredo te zadeve, from, reply to... Je ta tip dejansko moral vdreti v prijateljev mejl ali obstaja še kak drug način?

Zanima me kam se lahko obrnem v primeru take zlorabe? Ali obstaja polega policije/tožilstva še kdo drug, ki se s tem ukvarja?

Dobrodošli bodo tudi nasveti tistih, ki so bili že v podobnem zosu, pač način kako ste se vi lotili zadeve.
  • spremenil: sigi359 ()

Brane22 ::

IMHO je prvi naslov policija.

Hayabusa ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

LJ4L ::

Kot, da ne vrtijo povsod tega kako se zaščitimo pred spam mejli!

Drugače pa srečno pri dobivanju denarja nazaj.
LP from LJ

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LJ4L ()

Dr_M ::

Lahko prijavis na policijo, ampak glede na to, da si nakazal denar preko WU, pozabi, da ga bos dobil nazaj.

Aston_11 ::

Lahko bi ga dal tudi v kešu, pa ga vseeno ne bi dobil nazaj. Način nakazila sploh ni point.

Dr_M ::

Seveda je. Paypal bi bil precej bolj varen.

NoName ::

Ja, zadeva je kar znana, že nekaj časa... https://www.varninainternetu.si/article...
I can see dumb people...They're all around us... Look, they're even on this forum!

shark1 ::

sigi359 je izjavil:

Zdravo. Pred časom sem dobil mejl od prijatelja (iz tujine), ki naj bi bil v težavah. Ker je res dober prijatelj in mu zaupam sem mu poslal nekaj denarja prek Western Uniona.


Ampak te pa ne razumem...če je res dober prijatelj,imaš verjetno njegov telefon,in on tvojega...a je težko poklicat in malo preverit zadevo,preden komurkoli nekaj nakazuješ? Pa vsebina maila,ti ni bila sumljiva? Je pisal v slovenščini ali v tujem jeziku?
Ne vem,men se tole zdi zelo naivno s tvoje strani...

sigi359 ::

Hvala haya, sem dobil neko lokacijo s katerega naj bi bilo poslano, ampak se prav nič ne ujema z vso stvarjo. Ko sem šel preverjat še malo drugih mejlov sem ugotovil, da stvar kdaj res pokaže pravo lokacijo kdaj pa tudi ne, ali pa je sploh ne najde. Tako, da s tem si nimam kaj pomagat.

Se strinjam, bilo je naivno od mene ampak kaj češ zdaj. Pisal je v tujem jeziku, ker je iz tujine, če bi bil uporabljen prevajalnik bi seveda takoj opazil. Preveril sem, če je res on s tem, da sem mu rekel naj mi pove nekaj osebnega. In informacijo, ki me je prepričala je izbrskal na internetu, kjer jo je objavila neka organizacija prek katere sem delal pred leti. Skratka splet res nesrečnih okoliščin.

No pozitivna plat je, da tip še ni pogruntal, da sem ga pogruntal in me še naprej prosi za denar. Glede na to, da prosi za kar veliko vsoto mu bom rekel, da lahko pošljem ampak samo na TRR. Ali kaj vi predlagate? Osebni 'obisk' odpade iz več razlogov.

tony1 ::

Klik na mail in F8?

shark1 ::

sigi359 je izjavil:



No pozitivna plat je, da tip še ni pogruntal, da sem ga pogruntal in me še naprej prosi za denar. Glede na to, da prosi za kar veliko vsoto mu bom rekel, da lahko pošljem ampak samo na TRR. Ali kaj vi predlagate? Osebni 'obisk' odpade iz več razlogov.


Pradlagam da ga ti povabiš v Slovenijo na obisk :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

email SMS alerts na mobitelu

Oddelek: Pomoč in nasveti
153767 (1333) Gunisms

Google GMail Invitation (strani: 1 2 3 436 37 38 39 )

Oddelek: Omrežja in internet
1905113335 (54112) jvolk

MSN 8.0 beta invite (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Omrežja in internet
304121122 (111707) OmegaBlue
»

kupovanje pri pc-dom (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
679304 (3800) RC14
»

e-mail z virusom...od kod?

Oddelek: Omrežja in internet
141805 (1550) SubOrbit

Več podobnih tem