» »

Žični gigabitni LAN - kateri mrežni kabel in konektorji?

Žični gigabitni LAN - kateri mrežni kabel in konektorji?

blink ::

Zanima me kateri kabel priporočate za domače žično gigabitno omrežje v hiši za naslednjih 10 let? V glavnem bi bila uporaba interneta in LAN-a preko wireless-a, cca. trije uporabniki, žično gigabitno omrežje pa bi se uporabljalo zgolj za občasne večje prenose npr. backup ali video datoteke na NAS. Gledal sem, da se da dobiti že Cat7 mrežni kabel ampak ne vem kako je s konektorji? Ali se da tovrsten kabel priključiti na običajne Cat5e RJ45 konektorje (imam namreč klešče za ta tip) oz. shielded različico?

MTB ::

Konektorje se da priključit, kabel pač kot kabel. Potem pa enkrat ko pridejo v splošno rabo, zamenjaš tudi konektorje.
Aja, če imaš možnost, si kje sposodi inštrument za CAT7. Drag sicer kot svinja, ampak dobiš ven zanimive rezultate.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MTB ()

TRIROG ::

Sam imam za GBL navaden CAT5e kabel in dela na polno.

shak ::

Menda se na kratke razdalje ne opazi rezlike med CAT5e in 6. Pred kratkim sem prenavljal in sem napeljal po zidovih UTP in mi je Električar rekel, da nima smisla, če pa hočem pa nardi brez problema sam malo dražje bo...

neres ::

Brezveze šparat tistih par evrov, če te slučajno potem prime da bi nadgrajeval čez 10 let. Vsaj Cat 6 ali Cat 7.

Pyr0Beast ::

Za cat6 ne dobiš konektorjev
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

MTB ::

Predvidevam da si to mislil na cat 7.

Brane22 ::

Pa se splača zdaj komplicirat s tem, ko je 10G Ethernet za foglom in ko je optika vse cenejša ?

Kabel postaja passe.

Ravno nekaj dni nazaj mi je kolega ponujal par 10G kartic in vlakno v test, pa nisem mel časa...

MTB ::

Odvisno. Cena spajanja optike, mrežna oprema za optiko, malce bolj občutljiv kabel.

Invictus ::

MTB je izjavil:

Odvisno. Cena spajanja optike, mrežna oprema za optiko, malce bolj občutljiv kabel.

Pa cenejše meritve, ker se preverja precej manj parametrov kot pri CAT 6 ali 7 ...

Za doma je dovolj CAT 5e. Ne rabiš oklopljenih kablov. Razen če ne boš vlekel kablov dlje od 100m.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

BlaY0 ::

CAT 5e. Brez veze komplicirat če ni treba.

t3hn0 ::

Da malce obudim temo...A je kaksna razlike med mehkim in trdim kablom? Menjal bom napeljavo med 2 sobama in se odlocam. Sedaj imam trdi kabel a mislim da bi bilo manj komplikacij z upogibanjem mehkozilnega kabla. Vzel bom seveda Cat5e.
^.^

meacho ::

Na mehkega je težje namestit konektor..

Duhec ::

meacho je izjavil:

Na mehkega je težje namestit konektor..

Res je, sploh če se pripravljaš na sex. :)
No, ni res.
Imaš RJ45 konektor za mehki in trdi utp kabel, tako da pazi pri izbiri in vzemi ustreznega.
Mehki ima v notranjosti konektorja 2, trdi pa 3 rezila, kamor se zasadi posamezna žička utp kabla. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Duhec ()

t3hn0 ::

Aha, druge vecje razlike pa verjetno ni? Ce se prav spomnim se priporoca trdozilni kabel za napeljavo po steni?
^.^

tony1 ::

Trda žila ti samo pomaga pri lažji montaži - lažje ga je vleči po ceveh. Ostalo pa je Duhec že povedal.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Razlika v UTP kablih (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
14125248 (2471) bbbbbb2015
»

UTP klešče (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
7611328 (8094) gumby
»

Kabel CAT 6e

Oddelek: Omrežja in internet
388808 (7785) čuhalev
»

Nakup LAN kablov kat. 5 ali 6 ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6615280 (13697) Invictus
»

Cat6 FTP kabel

Oddelek: Omrežja in internet
307485 (5242) SodVina

Več podobnih tem