» »

Firefoxa za Metro na Windows 8 ne bo

Firefoxa za Metro na Windows 8 ne bo

vir: ZDNet
ZDNet - Podpredsednik Johnathan Nightingale je razkril, da Firefoxa za uporabniški vmesnik Metro na Windows 8 ne bo. Glavni razlog je slab sprejem platforme Metro, ki med uporabniki ni naletela na ustrezno mero navdušenja. Ker Mozilla nima sredstev, da bi se borila na vseh frontah, se odločili, da to izpustijo.

Prvo verzijo Firefoxa za Metro smo videli že aprila 2012, a je šlo za globok prototip. Šele pred letom dni je razvoj zlezel do točke, ko so lahko Firefox za Metro uvrstili v razvojni kanal Nightly, kjer je na voljo zainteresiranim preizkuševalcem eksperimentalnih verzij programske opreme. Končna verzija bi bila morala iziti decembra, pa se to ni zgodilo in naslednji datum se je glasil marec. Sedaj je jasno, da se to ne bo zgodili niti marca niti v določljivi prihodnosti.

Firefox bo seveda še vedno na voljo za Windows 8, le da ne bo uporabljal okolja Metro in ne bo združljiv z Windows Store. Zanimanje je preprosto premajhno, pojasnjuje Nightingale. Dnevno eksperimentalne verzije Firefoxa sname več milijonov ljudi, a nikoli ne zabeležijo več kot kakšnih tisoč sočasnih uporabnikov verzije za Metro. Izdaja Firefoxa 1.0 za Metro bi pomenila, da bi izdali pomanjkljivo preizkušeni izdelek, ki ni šel skozi zadostno število rok uporabnikov. Hkrati pa bi to pomenilo, da mora Mozilla investirati nesorazmerno veliko zmogljivosti v vzdrževanje njegove kode glede na število uporabnikov. Kdor si ga posebej želi, lahko seveda dobi izvorno kodo.

Razlogov je več, eden izmed glavnih pa je gotovo tudi nizek tržni delež naprav z na dotik občutjivimi zasloni, na katerih teče Windows 8 ali 8.1. Druga resnica pa je tudi, da je Internet Explorer 11, ki je vključen v Windows 8, dejansko zelo sposoben, varen in hiter brskalnik.

Glede na to, da je tudi Google odstopil od razvoja Chroma za Metro in njegova edina aplikacija za Metro ostaja Google Search App, Microsoft praktično nima konkurence.

25 komentarjev

Isht ::

Hahaha... Microsoft nima konkurence... Ja no, nima konkurence znotraj svoje zelo omejene, zelo majhne, baze uporabnikov vmesnika Metro :)

SkyNet ::

Nimajo sredstev za razvoj? S svojimi 200+ milijonskimi donacijami letno nimajo sredstev? Ta je dobra, ja :)
right minus opens, into bump easy left, flat out right, into mcdrive 3 bigmacs

...:TOMI:... ::

Saj so tudi 64 bitno verzijo ukinili. Pač, taka je odločitev, pri odprti kodi nimaš kaj jambrat, ker vse lahko dobiš in nadaljujejš razvoj. 1000 v primerjavi z nekaj mio... Kako bi ti razporedil sredstva? 50:50?
Tomi

Gregor P ::

Druga resnica pa je tudi, da je Internet Explorer 11, ki je vključen v Windows 8, dejansko zelo sposoben, varen in hiter brskalnik.
Predvsem to bo, ja LOL:))
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Oberyn ::

Če prav razumem, je tu bistvo nov sklop API-jev WinRT, ne samo user interface Metro. Sam izgled Metro se da "emulirati" tudi na druge načine. Torej Firefoxa ne bodo prenesli na WinRT. A to prav razumem? Pa v bistvu je potrebno prenesti na WinRT menda najprej web engine Gecko, ali kako? Kolikor berem na različnih mestih, je prenos malo bolj kompleksnega programja iz Win32 na WinRT no-go. Program je potrebno na novo razviti. Ni mi sicer jasno, koliko so od API-jev operacijskega sistema odvisni programi, ki so že itak prenosljivi na različne platforme.

Markoff ::

Evo, zadnji teden uporabljam Nokio Lumia 625 z Windows Phone. Vmesnik identičen tistemu iz skrinšota ob članku, torej sklepam, da gre dejansko za Metro.

Da bi takšno sranje, ki je komaj uporabno na klinčevem malem tačskrin telefonu, dal na desktop? Mislite, da se mi je zmešalo?
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

Looooooka ::

Majo oni druge probleme naj se ne zgovarjajo na Metro

Markoff je izjavil:

Evo, zadnji teden uporabljam Nokio Lumia 625 z Windows Phone. Vmesnik identičen tistemu iz skrinšota ob članku, torej sklepam, da gre dejansko za Metro.

Da bi takšno sranje, ki je komaj uporabno na klinčevem malem tačskrin telefonu, dal na desktop? Mislite, da se mi je zmešalo?

Ni čist isti vmesnik. Tko kot Chrome in Opera na telefonu nimata istega vmesnika kot na desktopu. Ker pač ni placa za vse a ne :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Looooooka ()

smash ::

jest enostavno ne štekam, kaj je problem naredit metro app..enostavno je to fullscreen mode od navadnega desktop firefoxa, pa še malo igranja...pa ne mi rečt..to nardim v enem tednu..ni sredstev ja

MrStein ::

Zgoraj imaš link na kodo. ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

alexa-lol ::

Markoff je izjavil:

Evo, zadnji teden uporabljam Nokio Lumia 625 z Windows Phone. Vmesnik identičen tistemu iz skrinšota ob članku, torej sklepam, da gre dejansko za Metro.

Da bi takšno sranje, ki je komaj uporabno na klinčevem malem tačskrin telefonu, dal na desktop? Mislite, da se mi je zmešalo?


Če ti je vmesnik tako smotan pojdi na Android ali iOS

Isht ::

alexa-lol je izjavil:

Markoff je izjavil:

Evo, zadnji teden uporabljam Nokio Lumia 625 z Windows Phone. Vmesnik identičen tistemu iz skrinšota ob članku, torej sklepam, da gre dejansko za Metro.

Da bi takšno sranje, ki je komaj uporabno na klinčevem malem tačskrin telefonu, dal na desktop? Mislite, da se mi je zmešalo?


Če ti je vmesnik tako smotan pojdi na Android ali iOS

Če je telefon že kupil, potem bolj težko. Je pa vprašanje, zakaj je sploh izbral telefon z Windowsi... ;)

d4vid ::

Kolikor sem sam poskušal win8 in 8.1, mi je zaenkrat zelo všeč. Brezhibno je deloval že v "beta" verziji, sedaj pa ga mam tudi na intel atom n270 matični in deluje vredu. Na prenosniku je tudi bil, pa je menda že "znucan" disk.
Metro niti ni tak "drek" kot nekateri pravijo, meni je všeč, je pa res da ni isto kot je bilo pri prejšnjih verzijah windowsov. V osnovi so še vedno enaki, le "start" je čez cel ekran in nekatere aplikacije se odprejo celozaslonsko.

Glede firefoxa, ena možnost manj, čeprav sam teh aplikacij ne uporabljam, odprem na namizju, če je možno. Uporabljam pa FF, ne chroma, ker mi FF dela občutno hitreje kot chrome, pravtako sem zaštartal na FF-u, vmes sem preskušal opero in chrome, vendr to ni to.

PrihajaNodi ::

Če je telefon že kupil, potem bolj težko. Je pa vprašanje, zakaj je sploh izbral telefon z Windowsi... ;)


Naj ga proda. Lumie se na bolhi prodajajo bolje kot vsi android skreti.

Imam lumio 920. Fenomanalen telefon. Brez facebook skretov in nepotrebnih preinstaliranih aplikacij.


http://www.gsmarena.com/windows_phone_o...

http://www.gsmarena.com/nokia_x_scores_...


Edino brskalnika opere še ni na WP platformi vse ostalo deluje kot se zagre.

Zgodovina sprememb…

Markoff ::

Isht je izjavil:

alexa-lol je izjavil:

Markoff je izjavil:

Evo, zadnji teden uporabljam Nokio Lumia 625 z Windows Phone. Vmesnik identičen tistemu iz skrinšota ob članku, torej sklepam, da gre dejansko za Metro.

Da bi takšno sranje, ki je komaj uporabno na klinčevem malem tačskrin telefonu, dal na desktop? Mislite, da se mi je zmešalo?


Če ti je vmesnik tako smotan pojdi na Android ali iOS

Če je telefon že kupil, potem bolj težko. Je pa vprašanje, zakaj je sploh izbral telefon z Windowsi... ;)

Službeni telefon. Poleg tega ne kupujem igračk za 100 EUR, ki jih naslednji dan vržem stran. Kupil sem ga/jo predvsem zaradi Nokie (same pozitivne izkušnje), ker appi pa res ne igrajo vloge v mojem življenju. Kolikor sem videl Androide in iOS, potrebuješ enako količino drsanja po svetleči plastiki, da aktiviraš pogosto uporabljane funkcije. V primerjavi s prejšnjim (butastim) telefonom veliko preveč.

Na iOS bom šel, ko bo pekel zmzrnil ali pa bo Apple začel prodajati svoje izdelke po bolj normalnih cenah. Verjamem, da bo pekel morda nekoč zmrznil.

All in all: prej sem pljuval po "pametnih" telefonih, pa ga nisem imel sam. Danes lahko rečem, da je vse pljuvanje več kot upravičeno. Bedaste, neintuitivne, overloadane male kištice za japije in mularijo s preveč časa. Ampak sem pa "in", a ne...8-O
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

smash ::

Markoff je izjavil:

Isht je izjavil:

alexa-lol je izjavil:

Markoff je izjavil:

Evo, zadnji teden uporabljam Nokio Lumia 625 z Windows Phone. Vmesnik identičen tistemu iz skrinšota ob članku, torej sklepam, da gre dejansko za Metro.

Da bi takšno sranje, ki je komaj uporabno na klinčevem malem tačskrin telefonu, dal na desktop? Mislite, da se mi je zmešalo?


Če ti je vmesnik tako smotan pojdi na Android ali iOS

Če je telefon že kupil, potem bolj težko. Je pa vprašanje, zakaj je sploh izbral telefon z Windowsi... ;)

Službeni telefon. Poleg tega ne kupujem igračk za 100 EUR, ki jih naslednji dan vržem stran. Kupil sem ga/jo predvsem zaradi Nokie (same pozitivne izkušnje), ker appi pa res ne igrajo vloge v mojem življenju. Kolikor sem videl Androide in iOS, potrebuješ enako količino drsanja po svetleči plastiki, da aktiviraš pogosto uporabljane funkcije. V primerjavi s prejšnjim (butastim) telefonom veliko preveč.

Na iOS bom šel, ko bo pekel zmzrnil ali pa bo Apple začel prodajati svoje izdelke po bolj normalnih cenah. Verjamem, da bo pekel morda nekoč zmrznil.

All in all: prej sem pljuval po "pametnih" telefonih, pa ga nisem imel sam. Danes lahko rečem, da je vse pljuvanje več kot upravičeno. Bedaste, neintuitivne, overloadane male kištice za japije in mularijo s preveč časa. Ampak sem pa "in", a ne...8-O


Tvoj komentar je pa res, no -- bedast, kot bi rekel, ne rabim avto, ker imam kolo. In prej bo pekel zmrznil, kot da kupim audija recimo.

Gregor P ::

S tem, da ne govorimo o avtomobilu, ampak nekem "polovičnem vozilu", ki se ne more zares peljati na pravih cestah, ampak je bolj za zabavo doma v garaži in vožnjo okoli hiše.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

smash ::

Gregor P je izjavil:

S tem, da ne govorimo o avtomobilu, ampak nekem "polovičnem vozilu", ki se ne more zares peljati na pravih cestah, ampak je bolj za zabavo doma v garaži in vožnjo okoli hiše.


še en, no -- bedast komentar

Gregor P ::

Zagotovo se najde še kdo tretji, ki bo podal podoben komentar, nakar se bo postavilo vprašanje, kdo pravzaprav zares tu piše bedaste komentarje>:D
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

smash ::

ja no...bedasto je če napišeš da je nek telefon ranga apple lahko samo za zabavo okoli hiše - seveda se lahko najde še kdo tretji, ki bo napisal enako bedast komentar kot ti, se strinjam

Gregor P ::

Vidim, da si Apple fan>:D Sam govorim o večini teh "pametnjakovičev" na splošno.8-)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

smash ::

lej..apple je polovičen toliko kot android..ne bo mi pa noben reku, da je stvar nepotrebna, ker se nekomu zdi da rabi samo telefoniranje in sms-anje - in potem to okoli razglaša kot sveto resnico

pač mej kolo če ti ustreza, z avtom (tudi polovičnim) si na cilju hitreje, lahko počneš več stvari, nisi moker ko je dž itd itd

Gregor P ::

S polovičnim avtom cilja še vidiš ne, kaj šele prideš do njega oz. povedano drugače, to niti nikoli ni bil tvoj cilj:D
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

MrStein ::

smash je izjavil:


Tvoj komentar je pa res, no -- bedast,

Njegov komentar je zadel žebljico na glavo, kar dokazuje tudi to, da je nasproti bila postavljena le žaljivka.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

klinker ::

Na tem forumu, cim nekdo izjavi da je nekaj od Apple-a ql, se ga takoj smatra za fanboy-a :))
Sick ;((
Te vojne okrog raznih brandov, tako HW kot SW, so pa bedaste da bolj ne morejo bit. Tisti ki izjavi da je nek dober produkt polizdelek je enak kreten kot ta ki izjavi da je nek dober produkt najboljsi. Pa naj bo to Apple, Sammy, Nokia, Windows, OSX, nek linux distro, itd. Vsak produkt ima uporabnika ki mu bo ql in uporabnika ki mu ne bo ql niti malo.
Tako da Gregor in Markoff, sta oba enako bedna kot nek Apple ali Sammy fanboy. Ce vam kaj ni vsec, tega ne uporabljajta in psst.

No, da ne bom OT.
FFja ze lep cas ne uporabljam vec na win, tako kot Chrome ne. IE je super na Win in Safari tudi na OSX. Dela pa FF odlicno na Ubuntu, ceprav ga imam izkljucno za kaj malega skompajlat za mojega N4.

Dober dan ::

Po zadnjem formatu sem tudi jaz začel uporabljati kar IE. Dejansko so ga izboljšali in ni slab, še manj pa počasen. Pred tem sem uporabljal Google chrome, ampak se mi ne da več ubadati z njim in njihovimi skritimi algoritmi brskanja. Četudi sem se izpisal, zadeva tega ni upoštevala.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Firefoxa za Metro na Windows 8 ne bo

Oddelek: Novice / Brskalniki
257856 (5855) Dober dan
»

Samsung ne mara več za tablice z Windows RT (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
8724409 (20936) FrEaKmAn
»

Prodaja Windows 8 nekoliko slabša od Sedmice (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
7318018 (14542) smash
»

Newell o odločitvi za podporo Linuxa (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Igre
11129357 (24185) PARTyZAN
»

Windows 8 prihaja v štirih inačicah (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
13937864 (32438) Lonsarg

Več podobnih tem