» »

eizvršbe - ima kdo izkušnje?

eizvršbe - ima kdo izkušnje?

1
2
»

Ziga Dolhar ::

knesz je izjavil:

OldSkul je izjavil:

Lahko še kdo napiše izkušnje s temi izvršbami? Letos bomo tudi mi sigurno uporabili ta inštrument, nekateri se enostavno zajebavajo s temi plačili, sem pogosto slabe volje.

18.11.2014 sem se prijavil na portal e-sodstvo ter vložil izvržbo na denarna sredstva. Dolžnik se je pritožil, sodišče je pritožbo zavrnilo, izdano je bilo potrdilo o pravnomočnosti sklepa, teden kasneje še sklep in v začetku tega tedna sem dobil nakazana sredstva z obrestmi ter povrnjeno takso.
Zadeva v je mojem primeru funkcionirala, pa nisem nek pravnik.


Če se je dolžnik pritožil, sodišče pa je pritožbo zavrnilo (sklepam, da je dolžnik ugovarjal, sodišče pa je ugovor zavrnilo), potem si imel kar fejst srečo, da je dolžnik uspel vložiti neobrazložen ugovor. Po sodni praksi je meja, da je ugovor neobrazložen, zelo nizka, in je treba biti že mojster, da dolžniku uspe tak dosežek :). Zadošča namreč že, da dolžnik reče, da ni nič dolžan :). Tko da - lahko potrkaš na les.
https://dolhar.si/

knesz ::

Ziga Dolhar je izjavil:

knesz je izjavil:

OldSkul je izjavil:

Lahko še kdo napiše izkušnje s temi izvršbami? Letos bomo tudi mi sigurno uporabili ta inštrument, nekateri se enostavno zajebavajo s temi plačili, sem pogosto slabe volje.

18.11.2014 sem se prijavil na portal e-sodstvo ter vložil izvržbo na denarna sredstva. Dolžnik se je pritožil, sodišče je pritožbo zavrnilo, izdano je bilo potrdilo o pravnomočnosti sklepa, teden kasneje še sklep in v začetku tega tedna sem dobil nakazana sredstva z obrestmi ter povrnjeno takso.
Zadeva v je mojem primeru funkcionirala, pa nisem nek pravnik.


Če se je dolžnik pritožil, sodišče pa je pritožbo zavrnilo (sklepam, da je dolžnik ugovarjal, sodišče pa je ugovor zavrnilo), potem si imel kar fejst srečo, da je dolžnik uspel vložiti neobrazložen ugovor. Po sodni praksi je meja, da je ugovor neobrazložen, zelo nizka, in je treba biti že mojster, da dolžniku uspe tak dosežek :). Zadošča namreč že, da dolžnik reče, da ni nič dolžan :). Tko da - lahko potrkaš na les.

V mojem primeru je bila (vsaj po mojem mnenju) zadeva trdna. Cel potek naročila in prejema je razviden iz korespondence po elektronski pošti, ravno tako pa poslujem izključno preko dobavnice (priložene k pošiljki, katero mi poštar vrne). Ugovor je bil, da je bila nekompletna dobava naročila. Glede na to, da je bilo večje število 3d printov je to možno, vendar sem brez vprašanj, takoj ko so mi javili, še enkrat naredil kose, ki naj bi manjkal, hkrati so pa naročili še nove.
Sodišče me ni pozvalo, naj predložim dokaze na ugovor, če pa bi, pa obstaja cela zgodovina mailov vključno s tistimi, ko so mi obljubljali plačilo "lih da ni".

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: knesz ()

Ziga Dolhar ::

knesz: V tej fazi postopka izvršilno sodišče (oddelek za verodostojno listno) še ne gleda in ne presoja nikakršnih dokazov. Teh po elektronski poti niti ne moreš priložiti. Tko da imaš lahko dve toni dokumentov, pa če dolžnik reče, da "nič ne dolguje", se zadeva posreduje pravdnemu sodišču v reden posotpek. Šele če bi dolžnik res vložil tak (sklepčen oziroma obrazložen) ugovor, bi potem pravdno sodišče od tebe zahtevalo, da dopolniš tožbo in predložiš dokaze.
https://dolhar.si/

knesz ::

Ziga Dolhar je izjavil:

knesz: V tej fazi postopka izvršilno sodišče (oddelek za verodostojno listno) še ne gleda in ne presoja nikakršnih dokazov. Teh po elektronski poti niti ne moreš priložiti. Tko da imaš lahko dve toni dokumentov, pa če dolžnik reče, da "nič ne dolguje", se zadeva posreduje pravdnemu sodišču v reden posotpek. Šele če bi dolžnik res vložil tak (sklepčen oziroma obrazložen) ugovor, bi potem pravdno sodišče od tebe zahtevalo, da dopolniš tožbo in predložiš dokaze.

Saj to mi je jasno. V tem primeru si je dolžnik verjetno hotel kupiti nekaj časa (čeprav na račun dodatnih stroškov, predvidevam da zaradi bonitet, ker do mojega primera po dostopnih podatkih še ni imel blokiranih računov). To sklepam po tem, da je bil ugovor podan zadnji dan, bil je pa res amatersko spisan (v žargonu, "kr neki").
Po tej "situaciji" je imel blokirane račune, v tem tednu pa še enkrat.

OldSkul ::

Koliko časa traja da pride do rezervacije oz. blokade po prejetju vseh povratnic? V mojem primeru jih je sodišče dobilo 24.02.2015, sedaj pa čakam ...

Ziga Dolhar ::

Boš moral mal več povedati, za kakšen postopek gre. Navadno izvršbo, ali izvršbo na podlagi verodostojne listine? Gre za menično oziroma gospodarsko terjatev, ali ne?

(Praviloma zgolj na podlagi vloženega predloga in z izdajo sklepa sodišča še ne pride do blokade TRR.)
https://dolhar.si/

OldSkul ::

Izvršba je na podlagi verodostojne listine.

Belcebub ::

Sodišče je že januarja letos s potrdilom o pravnomočnosti in izvršljivosti posredovalo sklep o izvršbi v izvrševanje.
Kako zdaj sodišče (ali morda rubežnik?) preverja ali so pri dolžniku razpoložljiva sredstva na TRR, ali ne?
Dolžnik (ki je d.o.o.) ima ves čas blokirane račune in ne posluje, ni pa še v stečaju.
Je bil pa družbenik tega podjetja pred časom razrešen in je že ustanovil novo podjetje, ki posluje naprej.

1.) Ali lahko sam pri komerkoli preverim stanje zadeve, ali ne?
2.) Ali morda lahko dosežem, da se izvršba opravi pri novem podjetju, ki ga je ustanovil ta družbenik?
3.) Ali sploh lahko dosežem kaj, ali bolje (čeprav težko) pozabit vse skupaj?
Če si srečen, in če srečo rad bi še delil z nekom, če si srečen, brž z dlanjo udari v dlan!

St235 ::

2.) Ali morda lahko dosežem, da se izvršba opravi pri novem podjetju, ki ga je ustanovil ta družbenik?

Če ne gre za spregled pravne osebe potem novo ustavnoljeni d.o.o. ne odgovarja za poslovanje starega.

AndrejO ::

St235 je izjavil:

2.) Ali morda lahko dosežem, da se izvršba opravi pri novem podjetju, ki ga je ustanovil ta družbenik?

Če ne gre za spregled pravne osebe potem novo ustavnoljeni d.o.o. ne odgovarja za poslovanje starega.

Pa tudi, ce bi dosegel spregled pravne osebe pri starem podjetju, potem bi bil predmet izvrsbe kvecjemu delez te osebe v novem podjetju, ne bi pa mogel doseci, da to novo podjetje neposredno poravnava dolgove svojega lastnika.

Yohan del Sud ::

Če koga zanima kako se zadeva nadaljuje. Včeraj sem dobil sklep okrajnega sodišča, da si ga lahko nekam vtaknem. Obrazložitev: Račun dolžnika je bil zaprt.

Iz priloge sicer sklepam, da gre za račun na eni od obeh bank, kjer sem se usedel na dva računa. Pri drugi imam torej načeloma še možnost. Dokler ne bo zaprt.
www.strancar.com

Avenger ::

Po mojih izkušnjah je najbolje, da pošlješ opomin takoj tisti dan, ko je potekel rok plačila, nov rok plačila določiš za 7 dni. Če ne plača v tem roku, pošlješ še opomin pred izvršbo. Nato izvršbo. Brez nekih dram in komplikacij... dobra dva tedna po zamujenem roku se bo stvar začela mleti v sodnem mlinčku.

Običajno gledamo s stališča, da moraš biti do stranke prijazen in tudi če zamudi s plačilom uslužno počakaš, saj "bodo že plačali, pa še kdaj me bodo rabili, če bom pa preveč težil, pa ne bodo več hoteli poslovati z mano". Če sta sklenila dogovor, po katerem ti opraviš določeno storitev ali dobaviš blago, oni pa to plačajo do datuma, je nesramnost ene stranke, da storitve ne opravi, nesramnost druge, pa da ne plača v roku. In tega ni treba trpet. Ni država kriva, da ni plačilne discipline, ampak je kriva naša popustljivost...
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Yohan del Sud ::

Se strinjam ja. Ampak to si lahko privoščijo le razni telemahi, štromarji, banke in podobni, kjer zadeve avtomatizirajo. V mojem primeru tudi takojšnje reagiranje ne bi pomagalo, ker so bili že takrat v p ... Preverit bi moral prej. Tudi sem, ampak ... Tipičen primer prenašanja svojih/nadizvajalčevih napak na podizvajalca. Tudi zaradi tovrstnih težav bom žal primoran zapreti svoj mali posel po 14 letih do konca tega meseca. Če bi kdo rad kupil mojo blagovno znamko in inovativne štiri roke, sem na voljo v svojem podpisu.
www.strancar.com

OldSkul ::

Kake nove izkušnje z izvršbami ?

Belcebub ::

Belcebub je izjavil:

Sodišče je že januarja letos s potrdilom o pravnomočnosti in izvršljivosti posredovalo sklep o izvršbi v izvrševanje.
Kako zdaj sodišče (ali morda rubežnik?) preverja ali so pri dolžniku razpoložljiva sredstva na TRR, ali ne?
Dolžnik (ki je d.o.o.) ima ves čas blokirane račune in ne posluje, ni pa še v stečaju.
Je bil pa družbenik tega podjetja pred časom razrešen in je že ustanovil novo podjetje, ki posluje naprej.

1.) Ali lahko sam pri komerkoli preverim stanje zadeve, ali ne?
2.) Ali morda lahko dosežem, da se izvršba opravi pri novem podjetju, ki ga je ustanovil ta družbenik?
3.) Ali sploh lahko dosežem kaj, ali bolje (čeprav težko) pozabit vse skupaj?


Nov dogodek, ki se je zgodil v "mojem" postopku:
Dolžnik je podal vlogo za postopek izbrisa subjekta iz sodnega registra brez likvidacije.

To pomeni?
Če si srečen, in če srečo rad bi še delil z nekom, če si srečen, brž z dlanjo udari v dlan!

Aston_11 ::

Da trdi, da so vse njegove obveznosti poplačane. Ti pa daš ugovor na izbris.

Belcebub ::

Recimo da podam ugovor na izbris. Kaj bo to pomenilo? Podjetje, ki mi je dolžno, že sedaj nima nobenega premoženja.
Če si srečen, in če srečo rad bi še delil z nekom, če si srečen, brž z dlanjo udari v dlan!

Aston_11 ::

Belcebub je izjavil:

Recimo da podam ugovor na izbris. Kaj bo to pomenilo? Podjetje, ki mi je dolžno, že sedaj nima nobenega premoženja.

Potem itak ne boš nič dobil. Pozabi in idi dalje.

Mare2 ::

Belcebub je izjavil:

Recimo da podam ugovor na izbris. Kaj bo to pomenilo? Podjetje, ki mi je dolžno, že sedaj nima nobenega premoženja.


Mogoče ima lastnik premoženje. V tem primeru odgovarja.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

St235 ::

Od kje ti ideja, da lastnik kar tako odgovarja s svojim premoženjem za dolgove podjetja?

Belcebub je izjavil:

Recimo da podam ugovor na izbris. Kaj bo to pomenilo? Podjetje, ki mi je dolžno, že sedaj nima nobenega premoženja.

Če podaš ugovor podjetje ne bo mogolo izpeljat izbrisa ampak bo moralo ali poravnat dolgove ali izpeljat stečajni postopek. ČE dejansko ni premoženja potem zate ne bo bistveno drugače, boš pa njim zakompliciral postopke. Upoštevaj, pa da bo tudi tebe to nekaj malega stalo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Mare2 ::

St235 je izjavil:

Od kje ti ideja, da lastnik kar tako odgovarja s svojim premoženjem za dolgove podjetja?


https://zakonodaja.com/zakon/zgd-1/425-...
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Ziga Dolhar ::

To pride v poštev pri prenehanju po skrajšanem postopku, ne pa pri izbrisu iz sodnega registra brez likvidacije.

Belcebub naj nam pove točno družbo, za katero gre, da lahko točno preverimo, ali gre za izbris iz sodnega registra brez likvidacije, ali za prenehanje po skrajšanem postopku.
https://dolhar.si/

Belcebub ::

Če si srečen, in če srečo rad bi še delil z nekom, če si srečen, brž z dlanjo udari v dlan!

MajorM ::

Potrebujem nasvet.

Kot fizična oseba sem skelnil pogodbo s pravno osebo (avtohišo). Avtohiša svojih pogodbenih obveznosti ni izpolnila. Ob tem je bila podpisana nova pogodba o vračilu denarja, pri kateri je direktor avtohiše zavezal biti porok (kot fizična oseba). Denar se ni vrnil.

Ali v tem primeru lahko podam izvršbo nad pravno sebo (avtohišo) in poroka (fizično osebo) ali je na voljo edino tožba?

Hvala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MajorM ()

Ziga Dolhar ::

Zgolj pogodba, če ni sklenjena v obliki neposredno izvršljivega notarskega zapisa, ni podlaga za začetek izvrše na podlagi verodostojne listine. Če lahko izstaviš račun (in je to davčno OK!), potem lahko na podlagi takega računa začneš izvršbo.

V vsakem primeru pa, če bo direktor ali AH vložil ugovor, boš moral nadaljevati s tožbo.
https://dolhar.si/

MajorM ::

Hvala za info.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zoran Vaskrsić zaradi dolga ob hišo (strani: 1 2 3 431 32 33 34 )

Oddelek: Problemi človeštva
1668225923 (153061) matjash
»

Izterjave/dolgovi -> Ali lahko rubijo druzino

Oddelek: Loža
4613296 (11469) 49106
»

elektronska izvrsba top agent d.o.o??

Oddelek: Loža
455854 (5024) TheJack
»

Zaprtje podjetja kljub dolgovom

Oddelek: Loža
2814873 (13898) BlueRunner

Več podobnih tem