» »

Katere letne pnevmatike

Katere letne pnevmatike

bajsibajsi ::

So Fulda gume, ki so tukaj, ok? http://trgovina.mercator.si/webapp/wcs/...

bluefish ::

Oglej si ADAC test.

Sami ::

Poglej malo specifikacije in teste po netu, že iz linka je razvidno da so nižji razred gum, je pa seveda odvisno od tvojega načina vožnje in zahtev. Jaz sem se odločil za Goodyear EfficientGrip Performance, imajo boljšo oceno za porabo goriva, oprijem na mokrem in suhem...itd.

Link: http://www.goodyear.eu/si_si/tires/pass...
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

bajsibajsi ::

Sem si ze.. ampak zanimajo me tocno omenjene tri, ki so na linku (ker bi jih draga rada kupila v Mercatorju). Popust -10% in pa placilo na obroke brez obresti.

Zgodovina sprememb…

dxx ::

Prijatelj je kupil omenjene pnevmatike-Fulda, celo istih dimenzij. Po njegovih izkušnjah so se obnesle zelo dobro, sploh je bil presenečen nad oprijemom v mokrem,obraba je bila tudi OK, tako da same pohvale. Se pa vozi vsak dan 120km v službo in nazaj+ uporaba za svoje potrebe(cca 60.000km/letno). Je pa res da mu zdržijo potemtakem 2 sezoni, tako da ima vedno praktično "sveže"gume. Pred nakupom preveri letnico izdelave, da slučajno ne "pucajo" starih zalog.
Če bi rad še kakšno bolj specifično informacijo pa napiši.
PS: Dunlopke tudi niso slabe, po mojih izkušnjah nekoliko glasnejše, pa malenkost so vedno dražje, oprijem je pa subjektivno podoben. Pa oba sva kar dinamična voznika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dxx ()

dxx ::

Pozabil napisat; Save se izogibaj letnih pnevmatik, razen če se boš vozil v trgovino pa nazaj, pa še to z dvojno previdnostjo, medtem ko zimske Sava S3 so pa zakon gume, kar se tiče snega, dežja, blata in dokler ima asfalt pod 20 stopinj.

Utk ::

bluefish je izjavil:

Oglej si ADAC test.

To ni vec smesno. Zakaj si ne bi raje pogledal testa kjer ne goljufajo?

bajsibajsi ::

dxx je izjavil:

Prijatelj je kupil omenjene pnevmatike-Fulda, celo istih dimenzij. Po njegovih izkušnjah so se obnesle zelo dobro, ...


No evo super. Saj sva bila najbolj odlocena za Fuldo. Na leto naredi cca. 20.000km. :) Na datum izdelave sem pa vedno pozoren.

bluefish ::

Utk je izjavil:

To ni vec smesno. Zakaj si ne bi raje pogledal testa kjer ne goljufajo?
Kak link o tem?

dxx ::

bajsibajsi je izjavil:



No evo super. Saj sva bila najbolj odlocena za Fuldo. Na leto naredi cca. 20.000km. :) Na datum izdelave sem pa vedno pozoren.

Sem prepričan da vama ne bo žal.
Srečno in varno vožnjo želim. :D

Lp.

Zheegec ::

bluefish je izjavil:

Utk je izjavil:

To ni vec smesno. Zakaj si ne bi raje pogledal testa kjer ne goljufajo?
Kak link o tem?

Ga je treba najti, je bilo hkrati z novico, da so prirejali (kar so priznali) rezultate glasovanj za avto leta pa še par drugih stvari.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zheegec ()

bluefish ::

Hm, zanimivo. Torej najbolje iskati teste posameznih gum. Ali pa morda obstaja kaka stran ali drug tester, ki ima večji nabor pnevmatik na kupu?

SLO_Matej ::

Zgodovina sprememb…

gruntfürmich ::

jst ocenjujem po vseh testih na voljo ter sosednji temi o zavorni poti, da so fulda zelo kvalitetne gume 2. ranga (to so gume premium hiš, vendar drugi rang; fulda je od goodyerja, semperit od continentala...)
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Alessio983 ::

se že splača menjati gume glede na vreme ? :)

theBill ::

Glede na vreme se jih je splačalo menjati že 3 tedne nazaj...

GrimReaper ::

Zjutraj je bilo prejšnji teden še okoli nule, tako da so bile zimske boljše, popoldne ko je bilo nad 15, pa seveda letne. Ampak če nisi pretiraval v ovinkih, so bile tudi zimske še dovolj dobre.
Ta teden bo pa res že čas za menjavo.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

negotiator ::

Pozdrav!

Da ne odpiram nove teme... Trenutno imam gor 155/65/R14 gume, pa so že precej obrabljene in bom kupil nove. Ugotovil sem tudi, da te, ki so trenutno gor, niso standardne širine, pa bi dal gor 175ke. Na nalepki v avtu piše, da se lahko uporabi 175/70/R13 ali pa 185/60/R14. Prve ne pridejo v poštev, saj imam 14" platišča. Druge bi pa najbrž že opazno zvišale porabo, saj so 30mm širše od trenutnih. Zanima me, če bi lahko vzel 175/R14 in pa ali je bolj ustrezna višina 60 ali 65 v takem primeru? Kakor berem, se pri večji širini gume poveča tudi višina, zato sem v dvomih med 60 in 65. Trenutna hitrost na števcu je okoli 4km/h večja od dejanske, pri 50km/h. Z malo večjo gumo bi bila razlika pri 50km/h manjša ampak bi števec kazal premalo pri večji hitrosti.

Hvala za odg.

LP
All easy problems have already been solved.

Apache90 ::

Preveč se obremenjuješ s tem. Tudi razlika v porabi ne bo tako opazna. Jaz sem imel prej na avtu 205/55/16, zdaj imam pa 225/40/18 XL pa razlike v porabi sploh ne opazim, edino avto je bolj stabilen.

Spajky ::

Vzami japonske delane v nemčiji - največ muzike za najmanj denarja (IMHO Falken-best buy) ; nabavil pred kratkim letne zase (6-14˝alu feltne) na Puntiču ... so ko bok ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Olórin ::

bluefish je izjavil:

Hm, zanimivo. Torej najbolje iskati teste posameznih gum. Ali pa morda obstaja kaka stran ali drug tester, ki ima večji nabor pnevmatik na kupu?


tu so reviewvi uporabnikov
http://www.tyrereviews.co.uk/

... če bo še kdo potreboval informacijo.

negotiator je izjavil:

Pozdrav!

Da ne odpiram nove teme... Trenutno imam gor 155/65/R14 gume, pa so že precej obrabljene in bom kupil nove. Ugotovil sem tudi, da te, ki so trenutno gor, niso standardne širine, pa bi dal gor 175ke. Na nalepki v avtu piše, da se lahko uporabi 175/70/R13 ali pa 185/60/R14. Prve ne pridejo v poštev, saj imam 14" platišča. Druge bi pa najbrž že opazno zvišale porabo, saj so 30mm širše od trenutnih. Zanima me, če bi lahko vzel 175/R14 in pa ali je bolj ustrezna višina 60 ali 65 v takem primeru? Kakor berem, se pri večji širini gume poveča tudi višina, zato sem v dvomih med 60 in 65. Trenutna hitrost na števcu je okoli 4km/h večja od dejanske, pri 50km/h. Z malo večjo gumo bi bila razlika pri 50km/h manjša ampak bi števec kazal premalo pri večji hitrosti.

Hvala za odg.

LP



ne obremenjuj se s tem, razlike so zanemarljive. Ti pa svetujem da na avto montiraš pnevmatike, ki so homologirane za uporabo na tvojem vozilu! Seveda lahko montiraš 175 širino vendar potem poskrbi za homologacijo.
Jaz bi na tvojem mestu montiral širino 185...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Olórin ()

FiReFTW ::

Jaz mam goodyear efficient grip pa sem zelo zadovoljen.

negotiator ::

@Olorin

Sem nabavil potem 185, hvala.

@FiReDTW

Še dobro, saj sem naročil goodyear efficient grip performance :) Se mi je zdelo, da so dobre. Reviewov ni veliko.

Hvala vsem, lp
All easy problems have already been solved.

aiko ::

Olórin je izjavil:



tu so reviewvi uporabnikov
http://www.tyrereviews.co.uk/

... če bo še kdo potreboval informacijo.



Še en glas za to stran. Boljša kot vsi testi skupaj.

;-) ::

Vsak cigan svojo robo hvali.

Jaz dam glas yokohama sdrive ali katerekoli pirelli


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Gume 2019 (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5712824 (10474) matobeli
»

Zimske gume 2018

Oddelek: Na cesti
476359 (3833) HappyPills
»

Letne gume 2016 (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
28777457 (48239) slemarko
»

2015 Testi letnih pnevmatik (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Na cesti
38297268 (69681) gruntfürmich
»

Zamenjati ali ne zamenjati stare pnevmatike (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10534517 (32110) GrimReaper

Več podobnih tem