» »

Zaščita tiskanega vezja pred korozijo

Zaščita tiskanega vezja pred korozijo

cypena ::

Zanima me kako ali s čim se zaščiti tiskano vezje pred oksidacijo?

Potrebujem za zaščito računalnika v avtomobilu, kateri krmili luči, smernike, klimo, ventilacijo,...
Opazil sem, da se mi na matični plošči tega računalnika pojavlja oksidacija na nekaterih mestih in očitno se potem zaradi tega pojavljajo določeni nezaželjeni stiki med različnimi povezavami na tiskanem vezju matične plošče računalnika, ker se lahko kar same od sebe prižgejo luči, smerniki,ipd...posledica je prazen akumulator zjutraj, recimo :)
Ko sem ta računalnik razdrl in očistil je bilo en čas dobro, vendar se je to kmalu spet ponovilo.

Zato bi potreboval neko zadevo v spreju, ki ne prevaja el. toka, da bi s tem našprical to matično ploščo in jo zaščitil pred vlago.
Zaželjeno bi bilo tudi, da se ta zadeva posuši in naredi "zaščitni film" in da je v spreju.

Nekje sem zasledil, da so za te zadeve uporabljali lak za lase, vendar nisem čisto prepričan v to in ne bi rad uničil krmilne enote, ki ni ravno poceni.
Sem tudi že po spletu iskal pa nisem nič uporabnega našel, zato bi tukajšnje mojstre vprašal, če ima kdo kako učinkovito in varno rešitev za predlagat?
Kako te zadeve rešujete domači mojstri pri izdelavi vezij?

Če bo potreba lahko vse skupaj tudi slikam in prilepim kako slikco.

Se tudi opravičujem, če je bilo to že kje napisano in omenjeno.
Sem malo iskal na forumu in nisem našel, zato sem potem odprl to temo.

lp

negotiator ::

Ne rabiš ničesar. Baker se sam zaščiti s plastjo oksidov in tako ne more naprej oksidirat. Očitno tvoja težava leži drugje.
All easy problems have already been solved.

Duhec ::

Daj kako sliko. Je dvostransko vezje ali je oksidacija samo na eni ali obeh straneh ?

RejZoR ::

Lak za lase oz temu podoben namenski sprej?
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

francek1 ::

S temle ne boš imel več težav.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

mihec87 ::

Si siguren da je oksidacija, da ni težava prah+kondenz ipd..?

Vzdevek ::

Jaz imam doma en tak silikonski sprej. Gor sicer piše, da je varen za uporabo za električne dele ter, da je odporen do temp. 250°c.
Sem ga sicer uporabljam za nekaj drugega in ga ne pršim direkt. Ti pa naredi vodoodporen sloj. Zdaj najbolje, da ti nekdo še kakšno reče glede tega spreja, ki ima več izkušenj.

Tukaj je nekaj podobnega čeprav imam jaz malo drugačnega: KLIK

54j0 ::

Če hočeš biti 100% (ali pa si zagrizen perfekcionist), vse skupaj zalij s kako namensko dvokomponentno maso. S tem boš vezje naredil praktično neuničljivo z vseh vidikov (oksidacija, fizične poškodbe, ipd.).

HighBane ::

Ne vem koliko dobro bi delovalo. Samo lahko zaliješ s termalnim lepilom. Tista plastika v palčkah, ki se v pištoli raztopi in potem naneseš. Ali pa "plasti-dip" , ki je nasprejaš in naredi gumijast nanos. Na veliko se uporablja za poceni barvanje avtov, samo sem zasledil tudi za zaščito elektronike.

francek1 ::

Ne ga sekljat z nenamenskimi sredstvi. Še renomirani proizvajalci imajo težave s temi masami za zalivanje, ne pa, da bi nekaj eksperimentirali. Takole izgleda elektronika črpalke za gorivo, kjer masa ni bila čisto prava:

Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Duhec ::

Če se pretirano ne greje je dovolj že vosek od sveče.

francek1 ::

No, zdaj naj pa še en napiše, da je tudi maslo in med v redu.....:P
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

#000000 ::

Išči solder mack paint neki v tem stilu, imap na ebayu kok hočeš in večina se suši s UV lampo.

edit. evo teme http://www.instructables.com/id/Profess...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

cypena ::

negotiator je izjavil:

Ne rabiš ničesar. Baker se sam zaščiti s plastjo oksidov in tako ne more naprej oksidirat. Očitno tvoja težava leži drugje.


problem je tam kjer je cink in sploh ne vem če je kaj bakra, vsaj vidi se ne pretirano, je srebrne barve in ne bakrene...
Bom slikal in pokažem, samo moram malo časa dobit, da ven vzamem in razdrem.

v glavnem, meni se je zdelo kot nek oksid, kateri potem naredi stik med dvema razgaljenima deloma in potem se pač avtomobilu "dogaja" :)
Bom zvećer pregledal vaše predloge in potem še kaj več povedal. Mora biti pa zadeva precej tekoča, da lepo prodre med dribne nožice čipov in podobno...

mihec87 je izjavil:

Si siguren da je oksidacija, da ni težava prah+kondenz ipd..?


ja, čisto možno je tudi, da je kondenz ali pa da od nekje priteče malo vode, ki je pozimi slana, in mi potem ta kombinacija dela probleme.

Predlog od Francek1 se mi zdi zelo uporaben
če seješ veter, boš po vsej verjetnosti požel vihar...
pa lep dan želim :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cypena ()

negotiator ::

cypena je izjavil:

negotiator je izjavil:

Ne rabiš ničesar. Baker se sam zaščiti s plastjo oksidov in tako ne more naprej oksidirat. Očitno tvoja težava leži drugje.


problem je tam kjer je cink in sploh ne vem če je kaj bakra, vsaj vidi se ne pretirano, je srebrne barve in ne bakrene...
Bom slikal in pokažem, samo moram malo časa dobit, da ven vzamem in razdrem.

v glavnem, meni se je zdelo kot nek oksid, kateri potem naredi stik med dvema razgaljenima deloma in potem se pač avtomobilu "dogaja" :)
Bom zvećer pregledal vaše predloge in potem še kaj več povedal. Mora biti pa zadeva precej tekoča, da lepo prodre med dribne nožice čipov in podobno...

mihec87 je izjavil:

Si siguren da je oksidacija, da ni težava prah+kondenz ipd..?


ja, čisto možno je tudi, da je kondenz ali pa da od nekje priteče malo vode, ki je pozimi slana, in mi potem ta kombinacija dela probleme.

Predlog od Francek1 se mi zdi zelo uporaben


Ni problema niti s cinkom, to velja za vse barvne kovine.
All easy problems have already been solved.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kemijske reakcije dokazovanja elementov v organskih spojinah ...

Oddelek: Šola
254352 (3886) SeMiNeSanja
»

A je krom zelo strupen?

Oddelek: Loža
235456 (4691) NeMeTko
»

GSM na servis- trdijo da je bil zmočen (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
10721067 (18094) amigo_no1
»

Nov IBMov čip združuje električne in optične komponente na enem kosu silicija

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
225820 (4813) Machiavelli
»

Hiter kot formula 1

Oddelek: Novice / Procesorji
314480 (2655) kriko1

Več podobnih tem