» »

Tiskalnik se ne prižge

Tiskalnik se ne prižge

Mavrica89 ::

Živjo!
Imam problem z multifunkcijskim tiskalnikom HP Photosmart C5380, ki se ne prižge. Vanj ni udarila strela pa tudi napajalni kabel je verjetno vredu, na njem gori lučka kadar je vklopljen. Tiskalnik je sicer tiskal normalno, se pa spomnim, da sem ga kar zmatrala nazadnje, ko je še delal. :8) Ko sem vse naprintala sem ga pravilno ugasnila, čez par dni, ko pa sem ga hotela ponovno prižgati, se ne odziva. Poskusila sem ga vključiti tudi v druge vtičnice, pa ni v tem problem.
A ma mogoče kdo kakšen nasvet, kaj lahko storim? Naj ga peljem v popravilo ali se ne izplača?
LP ;)

Qcube ::

Če se ne vklopi je zelo verjetno nekaj narobe z napajalnikom. Najbolje da bi z multimetrom preizkusila če so napetosti (32V in 16V) v redu na konektorju ali pa da si sposodiš nekje drugi napajalnik in testiraš.

Duhec ::

Najprej stestiraj zgolj tiskalnik, brez računalnika:
Izštekaj napajalni kabel in USB kabel iz tiskalnika, počakaj minuto in nazaj priklopi samo napajalni kabel, USB kabel še ne priklapljaj!
Zdaj vklopi tiskalnik.
Če lahko izbiraš ukaze na ekranu naredi self-test (klik na tipko Setup, na ekranu izberi Tools in nato Self-Test Report)
Še video:


To deluje ? Se izpiše test?
Če deluje, potem imaš nekaj narobe s programsko opremo ali usb kablom.
Izklopi tiskalnik in vklopi še USB kabel ter preveri stik na obeh straneh.
Še 1x vklopi tiskalnik in poglej v računalniku v lastnosti tiskalnika, če je slučajno status tiskalnika na Offline (začasno ustavljeno tiskanje)!
Če je, ga naredi Online (nadaljuj tiskanje), ker se drugače vsako tiskanje nalaga bodisi v buffer ali pa se enostavno sproti izbriše, rezultat pa je ravno netiskanje.
Naredi nek print iz Windows okolja.
Poročaj.

Mavrica89 ::

Qcube hvala, bom probala nek dobit kšn drug napajalnik, da sprobam.
Duhec, tiskalnik se sploh vklopit noče, čist je mrtu, nimam problema s tiskanjem (no posledično ga mam ... x)), ampak s tem, da vklopm tiskalnik. :|

Hayabusa ::

Napajalnik.

Duhec ::

Aha, sem površno prebral. :)
Tista lučka gori potem na napajalnem adapterju/usmerniku?

Mavrica89 ::

Ja, lučka sam na napajalniku gori, na tiskalniku ne.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako povezati wifi tiskalnik canon

Oddelek: Pomoč in nasveti
163625 (3214) tiltech
»

RAČUNALNIK (tiskalnik)

Oddelek: Pomoč in nasveti
8916 (821) mkosirnik
»

Emstar kartuše

Oddelek: Pomoč in nasveti
112819 (2567) kranfogl
»

Računalnik se ne prižge - težave z elektriko (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
555206 (4454) Bostyan007
»

Epson C62 ne vleče papirja

Oddelek: Strojna oprema
61102 (1062) Brane2

Več podobnih tem