» »

Služenje domovini - kako do plačila ?

Služenje domovini - kako do plačila ?

Temo vidijo: vsi
«
1
2 3 4

Martin Krpan ::

Kot večina moških včasih sem tudi jaz moral služiti enoletni vojni rok , za kar pa takrat nismo dobili nobenega plačila.
Ker se še mačke ne gonijo zastonj , pa me zanima kakšna je možnost izterjati od države poplačilo na kakršenkoli pravni ali politični način.
Še najmanj kar bi nam bila dolžna plačati je pokojninsko zavarovanje za to leto.
Na služenju smo bili 24/7 365 dni. To pa bi bil , če bi bil plačan kot v službi že kar precejšni denar.
Pri nas na sodišču verjetno moje zahteve ne bi šle skozi , pa me zanima kakšna je zakonodaja o tem v EU in (OZN ?) zakoni o človekovih pravicah.
Predvsem bi izpostavil neenakost nas proti tistim , ki niso služili vojske (zdravstveno nesposobni , oni z vezami , ženske.....)
Moj prijatelj , ki ni služil vojske si je v tem času kupil nov avto , pa še v penzijo bo šel 1 leto prej. Jaz pa nimam pred nijm zaradi enoletnega služenja vojske nobenih prednosti , samo izgubo.

Kako , da so vsi tiho o tem problemu , ki zadeva skoraj polovico populacije?

P.S.
Predlagal bi lobiranje pri poslancih , če pa to ne bo zadosti pa še kakšno skupno tožbo proti državi.

MadMicka ::

Ni nobene možnosti, niti pravne, niti politične. Najboljš, da nardiš tko kot tvoj prijatelj. Eno leto delaš, si kupiš nov avto, nato še tri leta, maš stanovanje, pa še par let, pa maš za penzijo :)

T0RN4D0 ::

Verjetno so te prislili tudi da si v osnovno šolo hodil 8 let, tudi tisto bi ti morali kaj plačat.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

ramiz?! ::

Ja ampak vidva mata avto .. on nima.
Never regret anything, there's always a reason things happen.

AndrejS ::

To ko si ti hodil ni bila vojska , ampak taborniki !

MTB ::

Če je služil eno leto je to vsaj 23 let nazj, če si od takrat ni prislužil avta....:/

Martin Krpan ::

Hvala za skrb , avto sem si kupil eno leto po prihodu iz vojske , služil pa sem v JNA , ki bi jo bolj težko primerjal z taborniki , še manj pa z osnovno šolo.

Osmovno šolo smo obiskovali vsi , vojsko pa je služilo samo okrog 40% populacije.

[D]emon ::

Nic ne bo, obvezno sluzenje se nikdar ni bilo placano.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

jype ::

Če si služil v JNA si služil sovražniku in bi moral biti IMO kaznovan.

Dr_M ::

Dobra :)
Lahko tozis tiste, ki so bili na oblasti v takratni drzavi.

solatko ::

Kaj pa vsi tisti, ki so služili 24 mesecev in so eno leto na slabšem, kot ti (v isti armadi, pa še manj so bili taborniki). Veliko jih je v JLA nahebal prvih 6 mesecev, potem pa so v glavnem jedli, pili in hebali fazane. Če je kdo znal kaj pametnega delat (glasbeni inštrument, popravit TV...., ), je bil pa car. Pa zajeban je bilo služit v Sloveniji, bolj si bil na jugu, bolj so imeli vojake radi (tudi deklet ni manjkal).
Delo krepa človeka

Martin Krpan ::

Kdor je služil 2 leti naj dobi odškodnino za 2 leti , kdor 7 let pa za 7 let;(.
Pa vojake so tud imeli radi sploh na Kosovem 1988-1990.
Za šiptarke je pa sploh znano , da so norele za vojako drugih narodnosti:D.
Na služenje me je poslala SR Slovenija , ljudje ki so še danes na podobnih položajih.

A je to , da obvezno služenje še nikoli ni bilo plačano kaka božja zapoved , ki jo je dal Bog , da se je ne da spremeniti , niti se o tem ne sme razmišljati in je nespremenljiva8-O?

AndrejS ::

Mislim da se ti šteje za penzijo , to je edina olajšava

Martin Krpan ::

Ne šteje , ko bi se vsaj to.

Hayabusa ::

Prej se je še štela, sedaj več ne.

dela ::

Martin Krpan je izjavil:


Pri nas na sodišču verjetno moje zahteve ne bi šle skozi , pa me zanima kakšna je zakonodaja o tem v EU in (OZN ?) zakoni o človekovih pravicah.


V Avstriji imajo to še vedno, tako da lahko trikrat ugibaš.

korenje3 ::

Martin Krpan je izjavil:

Hvala za skrb , avto sem si kupil eno leto po prihodu iz vojske , služil pa sem v JNA , ki bi jo bolj težko primerjal z taborniki , še manj pa z osnovno šolo.

Osmovno šolo smo obiskovali vsi , vojsko pa je služilo samo okrog 40% populacije.


služenje vojaškega roka je bilo določeno z zakonom. tako da nimaš kej izterjat. če je obvezno brez plačila je obvezno brez plačila. tako kot osnovna šola.

s kakšnimi tožbami bi samo sebi naredil dodatne stroške, namreč primera ne boš dobil na sodišču.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

garamond ::

AndrejS je izjavil:

To ko si ti hodil ni bila vojska , ampak taborniki !
Najprej sem mislil, da je nenavadna postavitev vejice skoraj neopazno, a mojstrsko trolanje AnS.

Zdaj pa mislim, da ima nekdo nasprotujoč si pogled na služenje v JNA vojski in smisel za trolanje samega sebe :D

Martin Krpan ::

Osnovno šolo šmo obiskovali VSI.

Skliceval bi se na enakopravnost pred zakonom .
Mi ki smo služili vojsko smo jo brezplačno , oni ki je niso pa so ta čas veselo služili.

Hayabusa ::

služenje vojaškega roka je bilo določeno z zakonom. tako da nimaš kej izterjat.

Da so Židi manj vredni od steklega garjavega psa v tretjem rajhu je bilo tudi določeno z zakonom.

c00L3r ::

Imel si brezplačno vojaško urjenje, zdaj pa nimaš nobenih obveznosti. Najboljše, da tebi in vsem ostalim, ki so dali to skozi, država izstavi račun. Tako bomo pokrili luknjo v proračunu.

StarMafijec ::

Včasih so mladi šli služit vojsko, danes gredo na Erasmus. Prvo je vse častila država, z drugim so povezani stroški. Kdo je zdaj na slabšem?

medenko ::

Država=davkoplačevalci, dajte si to v betico že enkrat...nič ne časti država, častimo mi, jeb*ni davkoplačevalci.

StarMafijec ::

No, pri nas je še vedno mišljenje, da je država Država in ne mi davkoplačevalci. Ampak to je za v drugo temo ;).

gruntfürmich ::

Martin Krpan je izjavil:

Predlagal bi lobiranje pri poslancih , če pa to ne bo zadosti pa še kakšno skupno tožbo proti državi.


to bi šlo zelo enostavno skozi. le dovolj psihopatskih zanesenjakov kakršen si ti dobi (to ne bo problem ker v sloveniji je 95% ljudi idiotov), zberi 40.000 podpisov, ali še bolje 200.000, pa ni vrag da ne bo eden psihopat v kakšni stranki se zavzel za vas bedake da dobite odškodnino; ker take baze potencialnih volilcev ne bi nobeden izpustil iz rok.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Loocas ::

V vsakem primeru je zadeva zastarala... just forget it.
Matev - najslabši troll vseh časov

eric_cartman ::

to ne bo problem ker v sloveniji je 95% ljudi idiotov


Ne pretiravaj! Kdo pa si ti, da se uvrščaš sam sebe med teh 5%?


Predvsem bi izpostavil neenakost nas proti tistim , ki niso služili vojske (zdravstveno nesposobni , oni z vezami , ženske.....)


Ti pa si legenda.. A ženske brez volilne pravice v Švici do leta 1971 bi lahko šle danes tožit državo, ker je takrat niso imele?????

Bodi vesel, da danes ni več služenja obveznega vojaškega roka. Tako ali tako je to za nas totalno neuporabno. Sicer pa bi se lahko v današnjih časih močno bal za svoje otroke, ki bi jih poslali kam služit..

Mi mladi pa danes težje dobimo službo kot ste jo vi starejši takrat.. Naj grem kar takoj gledat zakone za človekove pravice??

Basically.. Vse kar je si fouš..Ampak ne sekiraj se..To da si fouš pomeni, da si pravi Slovenec, ker če tebi krava crkne mora še sosedu..Zakaj bi jo pa on lahko imel??

Zgodovina sprememb…

korenje3 ::

Martin Krpan je izjavil:

Osnovno šolo šmo obiskovali VSI.

Skliceval bi se na enakopravnost pred zakonom .
Mi ki smo služili vojsko smo jo brezplačno , oni ki je niso pa so ta čas veselo služili.


človek tebi nekaj ni jasno. z zakonom je bilo predpisano, da če greš naprej študirat, ti ni treba opravljati vojaškega roka.
ker očitno nisi študiran in pameten človek, ti povem da je vse zakonsko korektno. če bi z zakonom bilo predpisano, da tudi če greš na faks, moraš opraviti vojaški rok, potem tudi ne bi mogel dobiti tožbe. lahko bi pa dobil tožbo, če bi tožil tiste, ki niso opravljali vojaškega roka.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

dela ::

Martin Krpan je izjavil:


Predvsem bi izpostavil neenakost nas proti tistim , ki niso služili vojske (zdravstveno nesposobni , oni z vezami , ženske.....)


srsly?

jype ::

Yes.

one too many ::

@korenje3:
Tudi s faksom si šel v JNA. Moj fotr je bil tak.
Je pa baje bilo tako, da so starejši potem služili samo 12 mesecev, ostali pa 18 mesecev. Lahko, da je tisti, ki je služil 18 mesecev in mi je to pravil, bil v kakšnem bolj specialnem redu vojske in malo pomešal.
Ne vem pa, kako je bilo s SV. Moj brat se je ravno zaradi faksa izmuznil, ampak mislim, da zato ker so vmes ukini služenje.

Ne vem, meni se zdi edino pravično, da ti to leto šteje v pokojninsko dobo, vsaj polovično. Kakor vem je bilo prvih 6 mesecev drila in 6 mesecev služenja. No, danes glede tega nič ne moreš. Najbrž tudi v Jugoslaviji to ni štelo v pokojninsko dobo?

@jype: Danes so sicer drugi časi, ampak vendarle anekdota iz prve juge: Moj stari oče je bil na prvem naboru spoznan za nesposobnega in je bila to velika sramota za hišo. Prastari oče je to baje komentiral, da mu je planke posral.

Kako je z ženskami, porodniškimi in delovno dobo?

korenje3 ::

očitno gre danes tej osebi anS tako slabo, da hoče nekje izterjat denar, ki mu ne pripada... kam smo prišli.

jype je izjavil:

Yes.



so te zadeli v polno ne?
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

dela ::

@jype: ne štekam. Nisem mislil, da takšni primeri ne obstajajo ali da so neupravičeni.

jype ::

FaLcOn3y3> Nisem mislil, da takšni primeri ne obstajajo ali da so neupravičeni.

Čakaj, da me AnS toži :)

one too many> Danes so sicer drugi časi, ampak vendarle anekdota iz prve juge: Moj stari oče je bil na prvem naboru spoznan za nesposobnega in je bila to velika sramota za hišo. Prastari oče je to baje komentiral, da mu je planke posral.

Ja, takrat so bili drugačni časi. Še vedno bi bili, če ne bi pametni ljudje ugotovili, da je vojska za idiote.

dela ::

jype je izjavil:


Čakaj, da me AnS toži :)


Če leta 97 nisi ravno kupu avta, se nimaš ničesar bat IMO. :))

dzinks63 ::

V jugi so služili 24 mesecev, po letu 64 : 18 mes. , po letu 72 : 15 mes. , po letu 80 , kdor je šel naprej študirat, je služil 12+3, torej če je končal faks, se mu je 3 mesece odpisalo, bilo pa jih je precej, kateri so morali služiti dodatne 3 mesece, ker so zabluzili faks, no ja nekateri so se nekako izmazali s kakršnim koli opravičilom in vezami že.

solatko ::

To je edino, kar ste za državo zastonj naredil. Vsaj majhno vračilo za brezplačno šolstvo in zdravstvo.
Delo krepa človeka

jype ::

solatko> To je edino, kar ste za državo zastonj naredil. Vsaj majhno vračilo za brezplačno šolstvo in zdravstvo.



Ni videt niti ugodno, do zastonj še kar precej manjka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

solatko ::

Štej obdobje do služenja - zastonj vrtec (skoraj), zastonj OŠ (skoraj), zastonj SŠ ali PŠ (skoraj), fax (za nekatere čisto).
Mislim da je dovolj, za eno leto služit, pa vse otroško zdravstvo, ki je dejansko zastonj, nisem štel.
Delo krepa človeka

jype ::

solatko> Mislim da je dovolj, za eno leto služit, pa vse otroško zdravstvo, ki je dejansko zastonj, nisem štel.

Mislim, da bi bilo koristneje, da bi eno leto človek počel kaj produktivnejšega, kot je služenje vojaškega roka. K sreči zdaj zares lahko.

Oberyn ::

jype je izjavil:

Če si služil v JNA si služil sovražniku in bi moral biti IMO kaznovan.

Jest sem služil v JNA, pa kolikor sem tam Srbom škode pa zgage naredil, bi moral zdaj dobiti medaljo.

jype ::

Oberyn> Jest sem služil v JNA, pa kolikor sem tam Srbom škode pa zgage naredil, bi moral zdaj dobiti medaljo.

Če bi bil Tuerk še predsednik, bi jo ziher dobil!

RejZoR ::

Mislim, da je tole prva tema, kjer se celo strinjam z jype-om. Špilanje vojaka in zapovrhu še kot obvezna stvar je v Sloveniji totalna bedarija in stran vržen denar in čas, še dobro da so ukinili. Naj govorijo o ne vem kakšnem ponosu in služenju državi, ko pa vojaške mašinerije sploh nimamo in se mi zdi prav smešno vse skupaj. Ne rabim pa države, da me uči o disciplini in redu, hvala, za to imam starše in ne rabim neke trapaste vojske. Vojaka pa se lahko igram v Battlefieldu na računalniku. Kdor pa ima željo bit vojak, zakaj pa ne. Ampak naj bo pač plačan kot vsak zaposleni.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Brane22 ::

@RejZor:

Nisem ziher. Nedavno tega sem slišal "slavnega" generala McChrystala izjaviti da naborništvo v tem stilu ne bi bila slaba stvar. Kar je bilo še donedavnega za američane norost.

Ja, imeli so svojčas nabor, a ta je bil orodje za druge potrebe.

Sedaj govorijo o nekem roku služenja domovini ( ne nujno samo skozi nabor) z namenom da ljudje delajo skupaj in se spoznajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Brane22 ()

Pithlit ::

Hayabusa je izjavil:

Prej se je še štela, sedaj več ne.

Se, se. 'Samo' 2/3, ampak se (kdor je 'služil' 12 mesecev gre lahko 8 mesecev prej v penzijo).
Life is as complicated as we make it...

AndrejO ::

@Brane22, RejZor: "Služenje domovini" je nacionalistična puhlica. Vojak ni za "domovino" nič bolj pomemben, kot policist, gasilec, učitelja ali pa zdravnik. Pa verjetno nihče ne pričakuje, da bodo ti svoje delo in poslanstvo opravljali zastonj, zakaj ga bi torej vojak. V logični redukciji tega, kar npr. solatko ne vidi, je plačevanje davkov dejansko "služenje domovini". Še zlasti, ko je potrebno plačati njegove "brezplačne" storitve države državljanom.

Varovanje države je ena izmed "storitev" države državljanom.

Vojska v splošnem ali pa specifično naborniška vojska nista edina možna načina izvajanja te "storitve".

Služenje vojaškega roka predvsem ne bi smelo biti samo sebi namen. Vendar pa je prva stvar, ki jo država potrebuje, obrambna doktrina. Šele ta, ki opredeli dosegljive cilje pri obrambi ozemeljske celovitosti države, določi kakšno vojsko, če sploh, bo neka država imela. Slovenija realistične doktrine nima. Brez te pa se pogovarjamo o neznankah. Naborništvo morda ima smisel, morda ga nima, vsekakor pa ga nima smisla izvajati, če ni doktrine, ki pojasnjuje zakaj je potrebno in kaj je njegov cilj. Enako velja tudi za poklicno vojsko: nima je smisla vzdrževati, če ni doktrine, ki pojasnjuje zakaj je potrebna in kaj je njen cilj.

jype ::

Brane22> Sedaj govorijo o nekem roku služenja domovini ( ne nujno samo skozi nabor) z namenom da ljudje delajo skupaj in se spoznajo.

To je nekaj drugega. Če je prisilno, je vedno narobe. Jaz bi se javil za služenje, če bi v tem videl smisel - ampak ga trenutno ne.

RejZoR> ko pa vojaške mašinerije sploh nimamo in se mi zdi prav smešno vse skupaj.

V resnici potrebujemo vojsko, vsaj dokler imamo na forumu teme, kako se izogniti delu v civilni zaščiti.

Pa tudi sicer imamo dovolj ljudi, ki jih to veseli in bi bili pripravljeni pomagat za skupno dobro tudi v taki obliki. NATO obstaja ravno zato, da majhne države lahko smiselno vzdržujejo in dajejo v uporabo zvezi specializirane enote, ostalo pa outsourcajo večjim državam. Mene tak način nič ne moti, kadar je transparenten.

RejZoR ::

Sej v civilno zaščito te nihče ne sili. Kar pa se je tud večkrat izkazalo, da sploh ne rabiš bit v civilni zaščiti, da pomagaš drugim.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Mavrik ::

AndrejO je izjavil:

Slovenija realistične doktrine nima. Brez te pa se pogovarjamo o neznankah. Naborništvo morda ima smisel, morda ga nima, vsekakor pa ga nima smisla izvajati, če ni doktrine, ki pojasnjuje zakaj je potrebno in kaj je njegov cilj. Enako velja tudi za poklicno vojsko: nima je smisla vzdrževati, če ni doktrine, ki pojasnjuje zakaj je potrebna in kaj je njen cilj.


Hmm, na osnovi česa pa si zaključil, da te doktrine ni? Namreč s pogovorom z pripadniki vojske ni tako izgledalo (je pa res da tudi nisem videl dejanskih načrtov) in me zato zanima kaj točno veš, kar mi ne vemo :)
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

AndrejO ::

Slovenija po mojem mnenju nima realne doktrine za obrambo ozemeljske celovitosti. Kar ima, je dokument, ki se bere kot prelaganje odgovornosti na NATO, OVSE in EU.

Vsem je na voljo tukaj, potem pa najbolje, da si sam prebereš in ustvariš svoje mnenje.

Eno vprašanje koliko je lahko "sistem kolektivne varnosti" dejansko uspešen pri varovanju ozemeljske celovitosti. Pri vojaškem obračunu na Cipru sta se zoperstavili grška in turška vojska, obe članici NATO. Ta pa je lepo stal pri strani in s v ta "bilateralni spor" ni vpletal. OVSE in EU sta vso svojo moč demonstrirali tudi med razpadanjem SFRJ, še zlasti v Bosni, in trenutno aktualno na Krimu.

Sam sem do trenutne doktrine skeptičen, ker temelji na idejah, da sosedov ne morejo /ponovno/ prevzeti nacionalistične strasti in pa, da je članstvo v organizacija kolektivne varnosti najboljši način odvračanja nevarnosti.
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vojaški rok in delovna doba?!

Oddelek: Loža
264035 (3445) zavajon
»

Macron želi uvesti obvezno enomesečno služenje državi za najstnike (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
12018200 (15685) tryhard
»

Avstrijci za ohranitev obveznega služenja vojaškega roka (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
10119421 (17305) BigWhale
»

Nov pokojninski zakon odpravlja odkup let...

Oddelek: Problemi človeštva
379590 (8574) opeter

Več podobnih tem