» »

Kempo borilna veščina

Kempo borilna veščina

«
1
2

elomat ::

Pozdravljeni,

ali se je kdo že srečal in ima kakšne izkušnje z borilno veščino Kempo oz. Ryukyu Kempo?

Sicer je možno trenirati to pri nas:
http://www.kempoarnis.com/default.cfm?K...
  • zaklenil: bluefish ()

elomat ::

Gre za neke vrste karate, izgleda nekako takole:

theBill ::

Elomat, namesto da tu gor dnevno teme odpiraš, raje primi telefon v roke in se odpravi na poskusni trening borilnih veščin, ki te zanimajo. Tu ni nekega univerzalnega odgovora, nekomu leži ena borilna veščina, drugemu pa popolnoma druga.

Prvi trening imajo tako ali tako skoraj povsod brezplačen, potrebuješ samo majico, trenirko in superge.

limitless ::

Jaz treniram to borilno veščino v Ljubljani in ti svetujem, da če te zanima, vsekakor pridi vsaj pogledati na trening. Lahko samo gledaš ali pa tudi treniraš. Prva dva treninga pa sta tako ali tako brezplačna. Lep pozdrav

Zgodovina sprememb…

[D]emon ::

Vzhodnjaske vescine niso narejene s primarnim namenom pretepanja temvec z namenom uravnovesenja telesa in uma. Ce hoces cisto pretepanje, se spravi na Krav Maga.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Relanium ::

elomat, kaj si ti za en pajac??

Če misliš da se boš mal naučil tehnik in ratal uber badass da si bo upal jebat proti policiji al nevem kaj potem se fajn motiš, ker boš hitro končal na hladnem, še vsak ki je bil preveč poln sebe je do zdaj.

Potem pa še tu drugo razočaranje:
Če treniraš moraš trenirat, in to mislim vsaj eno leto ali pa še več trdega treninga.
Potem dobiš kondicijo, tehniko in vse in postaneš nevaren.
Takoj ko trenirat nehaš, boš stagniral in boš spet to kar si trenutno - NULA!

elomat ::

@Relanium
poglej si film Karate kid in Ninja turtles pa boš videl, hehe

Relanium ::

Ja sj ravno to je problem pri tebi.
Filmi!

Med tem ko sem jaz dejansko treniral nekaj časa si ti gledal filme kako se to dela.

driver_x ::

Eno leto treninga borilnih veščin ne pomeni čisto nič. Po kakšnih petih letih spoznaš edino to, da še ničesar ne znaš. Tam po ene 10 letih pa mogoče že kaj obvladaš.

RejZoR ::

[D]emon je izjavil:

Vzhodnjaske vescine niso narejene s primarnim namenom pretepanja temvec z namenom uravnovesenja telesa in uma. Ce hoces cisto pretepanje, se spravi na Krav Maga.


Tud krav maga je primarno za obrambo z istočasno ofenzivo. Torej da se obvaruješ in nato onesposobiš napadalca v tolikšni meri, da potem lahko pobegneš živ in zdrav.

Drugače pa zanimiv video zgoraj ko nazorno pokaže kako se kata integrira v samo praktično uporabo. Koneckoncev je ves point kate, da ti gibi postanejo povsem podzavestni in o njih niti malo ne razmišljaš.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

fantasycamp ::

Edino realno je če te kdo napade in ima namene da te lahko pretepe da boš imel stalne posledice in si recimo pijan ali pa out of shape ali pa to kar bo vse doletelo, starost je da si oborožen.

večina pretepov je takrat ko je veliko proti malo, tako kot na ulici, upajo se ker jih je veliko.

Če prideš v bar in te hoče par modelov napast je realno da tud če si najboljši na svetu v fajtu da boš zgubil ali pa imel dosti poškodb.

Lahko imaš slab dan ali pa si utrujen od športanja, dostikrat te take stvari doletijo nepripravljenega.

Samo če pokažeš da si oborožen je večja verjetnost da te bodo pustili pri miru!
In tudi če so oni bodo raje počakali na nekoga ki ni, dejstvo je da so bad guys vedno oboroženi pa če ni pištole imajo nože, kaj če te dobijo brez?

my kind of fight

Zgodovina sprememb…

solatko ::

fantasycamp - Ko imaš nekaj 10 let treninga za seboj, tak kraj enostavno zavohaš in se ga izogneš, če pa že padeš v kaj takega, je pa najboljši način razgovor in umirjanje situacije. Situacijo moraš umirit. Če tudi to ne pomaga, napadeš najbližjega in iščeš vodjo. Ko pade on, je pretepa konec.
Sam v taki situaciji še nisem bil, je pa bilo kar nekaj kolegov. Samo eden je prišel iz take situacije z dvema globljima urezninama, so pa imeli na urgenci kar nekaj dela, da so poflikal napadalce.
Nekaj je tropom skupnega, ko leži vodja, se trop umiri. To je pravilo pri večini živih bitij, ki funkcionirajo v tropu.
Delo krepa človeka

fantasycamp ::

solatko je izjavil:

fantasycamp - Ko imaš nekaj 10 let treninga za seboj, tak kraj enostavno zavohaš in se ga izogneš, če pa že padeš v kaj takega, je pa najboljši način razgovor in umirjanje situacije. Situacijo moraš umirit. Če tudi to ne pomaga, napadeš najbližjega in iščeš vodjo. Ko pade on, je pretepa konec.
Sam v taki situaciji še nisem bil, je pa bilo kar nekaj kolegov. Samo eden je prišel iz take situacije z dvema globljima urezninama, so pa imeli na urgenci kar nekaj dela, da so poflikal napadalce.
Nekaj je tropom skupnega, ko leži vodja, se trop umiri. To je pravilo pri večini živih bitij, ki funkcionirajo v tropu.


Ti govoriš o tipih ki so mrge, večina to ni in v fajtu kjer jih je več dobiš po pič****.
To je nerealno, vprašaj kateregakoli policaja in ti bo povedal zgodbe kjer je eden proti več in kdo zmaga!!!

In to da napadeš vodilnega in vse bo konec je v filmu, to narediš in vsi ga bodo branili, še več dali ti bodo lekcijo da si boš zapomnil...

Glede umirjanja situacije je pa tako da je večina teh fajtov nepričakovana, obrneš se in dobiš direkt ali pa sploh ne veš ta je nekdo za tabo,samo zbudijo se in ne vedo kaj se je zgodilo, mogoče še to ne...

elomat ::

@fantasycamp
res je, da je orožje najboljši garant za varnost, samo ne moreš ga vedno nositi s seboj.

fantasycamp ::

elomat je izjavil:

@fantasycamp
res je, da je orožje najboljši garant za varnost, samo ne moreš ga vedno nositi s seboj.


zakaj ne?
res je da ti ni treba in če greš zvečer žurat ali pa nekam kjer si osamljen neoborožen, in tudi da če greš ven na sprehod brez...

Lahko te napade kak pes ki je res močan, kaj pol...

Seveda Slovenija ni Amerika in nimamo takih problemov in super da je tako, drugače bi res zagovarjal nošenje orožja...

[D]emon ::

RejZoR je izjavil:

[D]emon je izjavil:

Vzhodnjaske vescine niso narejene s primarnim namenom pretepanja temvec z namenom uravnovesenja telesa in uma. Ce hoces cisto pretepanje, se spravi na Krav Maga.


Tud krav maga je primarno za obrambo z istočasno ofenzivo. Torej da se obvaruješ in nato onesposobiš napadalca v tolikšni meri, da potem lahko pobegneš živ in zdrav.

Drugače pa zanimiv video zgoraj ko nazorno pokaže kako se kata integrira v samo praktično uporabo. Koneckoncev je ves point kate, da ti gibi postanejo povsem podzavestni in o njih niti malo ne razmišljaš.


Krav Maga je borilna vescina, ki je bila ustvarjena specificno z namenom premagati napadalca/sovraznika za vsako ceno.

Vzhodnjaske borilne vescine so cisto druga filozofija. ;)
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

elomat ::

@fantasycamp
Strelnega orožja ne moreš nositi povsod in je to tudi prepovedano, tako, da se ne moreš zanašati samo na to.

Drugače so v srednjem veku, ko še ni bilo iznajdeno strelno orožje ljudje nosili sablje, meče... ampak danes tega ne moreš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: elomat ()

Yacked2 ::

Če te zanimajo borilne veščine kot šport si najdi tako, ki ti ustreza. Če te zanima uporaba v uličnih pretepih kjer ni sodnikov ti pa priporočam, da se uglasiš na lokalnem atletskem društvu ter se lotiš trenitati tek na 300 metrov. Vsakega člana so veseli!
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

fantasycamp ::

elomat je izjavil:

@fantasycamp
Strelnega orožja ne moreš nositi povsod in je to tudi prepovedano, tako, da se ne moreš zanašati samo na to.

Drugače so v srednjem veku, ko še ni bilo iznajdeno strelno orožje ljudje nosili sablje, meče... ampak danes tega ne moreš.


ja pri nas je prepovedano, samo lahko ga nosiš v torbici ali pa skritega za pasom.

vpraši se če veš da živiš nekje kjer je nevarno ali je bolje riskirati da te nekdo dobi brez ali z?

Polcaj glih nebo videl če ga imaš s sabo, sploh če je kaj takega

elomat ::

@fantasycamp
pištola je najboljši garant, da ti ne bo noben, ki ima slab dan težil. Moraš pa imeti posestni ali orožni list. In ne vem, če pištolo sploh lahko uporabiš za silobran? Zna biti kaznivo.

Če bi obstajalo, bi imel jaz rajši kakšen zložljiv meč ali sabljo.

Yacked2 ::

elomat je izjavil:

@fantasycamp
pištola je najboljši garant, da ti ne bo noben, ki ima slab dan težil. Moraš pa imeti posestni ali orožni list. In ne vem, če pištolo sploh lahko uporabiš za silobran? Zna biti kaznivo.

Če bi obstajalo, bi imel jaz rajši kakšen zložljiv meč ali sabljo.


in zakaj že bi ti izdali orožni list ? Si izjemno ogrožen ali športni strelec ?
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

elomat ::

Hidden sword

solatko ::

fantasycamp - Tipi o katerih govorim, so utelešene smrti. Tip ki je bil porezan, ima 65 kg s posteljo vred, ostali med 70 in 80. So pa to vse možakarji z nekaj desetletji treningov (klasični treningi, za svojo dušo, živijo v skladu s filozofijo).

Če že nosiš orožje, ga moraš tudi uporabit, ob določeni priložnosti, sploh če se zanašaš samo na to orožje.
V vsakem primeru je orožje podaljšek roke in moment oklevanja je že dovolj, da te nasprotnik razoroži.
Uporabit orožje v pravem trenutku, je sposobno toliko ljudi, kot jih je sposobno v pravem trenutku udarit in rezultat je enak, samo pri orožju greš prej sedet.

Rokovanja z orožjem se moraš ravno tako naučiti, še posebej tega, da ne poškoduješ človeka, ki sploh ni udeleženec pretepa.
Tudi to traja nekaj let, s to razliko, da težko dobiš sparinga.
Delo krepa človeka

elomat ::

Tole je zanimivo:


RYUKYU KEMPO (Slovenija)
http://www.kempoarnis.com
"...Karate v današnji obliki je varna, dobrobitna vadba za milijone ljudi po vsem svetu, vendar pa preprosto ni borilna veščina, kot je bila v preteklosti. Ravno zato so številni, ki so karate začeli trenirati v samoobrambne namene razočarani....

...Smisel Ryukyu kempa oziroma predhodnika današnjega karateja ne leži v tehnični izvedbi posameznih gibov iz kate, ampak v razumevanju teh gibov ter dejanj, ki jih predstavljajo. Pri izvedbi tehnik je pomembna uporaba živčnih, akupunkturnih točk...

...Borba z uporabo živčnih točk je zahtevna in natančna. Zahteva temeljito poznavanje njihove lokacijo in delovanja. Vsaka točka ima svojo funkcijo. Ob pravilni manipulaciji treh točk."

George Dillman (9. DAN), eden izmed svetovno najbolj priznanih mojstrov Ryukyu kempa."


Kot kaže, bi ta mojster lahko biti manipulator:


.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: elomat ()

[D]emon ::

Malce odkrivas toplo vodo, a ? :)
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

tiran2000 ::

Sem treniral kempo, nekaj deckov je ne mestu in so solidni fighterji, par jih ma kar nekaj izkusenj iz street fightov. Na splosno je to ok borilna vescina. Sam sem na koncu presaltal rajsi na mma, ker mi je manjkalo kontaktne sportne borbe... Ce treniras pa mma plus ves dirty fighting, ki te ga uci kempo pol si pa ze kar nevaren in dalec od povprecnega ulicnega pretepaca. Vzame pa to 4-6 treningov na teden, oz. vecino prostega casa, ce se delas poleg... Skratka prevec...

Ce pa mislite da je hokus pokus tisto z zivcnimi tockami pa pejte do Mavsa ali Boruta, boste vidli svojga boga ko vas za tocko primeta :d sicer se pa kempo distincira od dilmana in njegovih zadnjih let ... Svoje case (preden je zacel carat) je bil pa tip kr bad ass (poglejte si biografijo njegovo)

Zgodovina sprememb…

elomat ::

@tiran2000
ta George Dillman (9. DAN)se meni zdi bolj kot manipulator in predsednik kluba in glavni inštruktor Borut Kincl se je učil od tega guruja.

...
a so tudi pri vas na treningu Kempa govorili o knokavtih na daljavo, či-jih, ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: elomat ()

DKirbi ::

Kakšni bedaki ste eni... Borilne veščine ne učijo na kak način postat bolj napadalen ali nasilen. V določeni borilni veščini se uriš sam, da se utrdiš in se naučiš podzavestno hitro odreagirat z določenimi gibi. Se pravi da s tem pravilno in učinkovito blokiraš nek napad in napadalca onesposobiš do te mere, da se umakneš na varno. Če hočeš bit nasilen pojdi v bližnjo beznico in udari najbližjo gorilo. S takšnim pretepom se boš najhitreje največ naučil. Če pa si hočeš spremenit življenje in živet mogoče malo bolj zdravo ter se dnevno ukvarjat z neko rekreacijo in z nekim športom... pa izberi kakšno borilno veščino. Sam sem preko univerze izbral Hapkido in TaijiQuan in moram rečt da švicam učinkovito in v dobre namene.

Sploh pa, če nekdo nonstop išče tako imenovane tečne ali slabe ljudi... jih bo navsezadnje tudi našel in dobil.

tiran2000 ::

Tip je bil v mladih letih profesionalni boksar in veckratni prvak v polno kontaktnem karateju (to je tista verzija ko so obvezno z krvavo kimono iz treningov hodil). Na stara leta se mu je pa malo skisalo ja... Sej se to vecina kempovcev tud strinja...

Ni bilo govora o teh knockavtih na daljavo nikoli - so pa na zacetku izvajal knockavte na dotik-zivcne tocke (preden sem jaz treniral) - potem so se pa usmeril v samoobrambo. Zivcne tocke so pa za crni pas in visje (ce se ne motim)

Zgodovina sprememb…

elomat ::

Preberi si intervju, pa boš videl, da je govora o točno teh stvareh: knokavtu na daljavo, či-ju ipd.
http://www.playboy.si/branje/clanki/ryu...

detroit ::

3 leta sem bil pri Kinclu, model pač ne strela strele skozi oči ali karkoli drugega. Je čisto down to earth no sci fi:) Sicer sem zaradi pomanjkanja časa prenehal že kar nekaj časa nazaj ampak jst ti ga lahko samo priporočam.

Aja p.s. če misliš bit brusli ali žanklodvandam potem se raje izogni čemurkoli:)
Skero

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: detroit ()

tiran2000 ::

Lej jaz ti povem da tega ni blo na treningih (2 leti sem treniral, kolega je pa ze 6 let tam pa niso mel tega nikoli)-. Povem ti pa da zivcne tocke na dotik se kako delujejo, v knockavt na daljavo pa tud jaz ne verjamem... Imam pa 7 let izkusenj iz borilnih vescin (mma, boks, kempo, tajski boks). Kot zanimivost najhujsi udarec ki sem ga dozivel pa je blo od enga wing chun mojstra tujca (tud po wing chunu vsi pluvajo) ki me je tak vsekal v torso, da sem mislil da bom od znotri razpadel - unikatna bolecina res, nisem nikoli vec ali prej ali kasnej kaj takega obcutil (pa me je velik ljudi teplo na razne nacine) :)

detroit ::

ja teh no touch contact pa to ni na treningu to je omenil enkrat kar sem bil tam tko by the usput pa ne kot možnost aplikacije v borbi spljoh. Tiste živčne točke pa je omenil večkrat samo spet kot ne za aplicirat v borbi vsaj ne za nas noobe.
Skero

Avenger ::

elomat je izjavil:

@fantasycamp
pištola je najboljši garant, da ti ne bo noben, ki ima slab dan težil. Moraš pa imeti posestni ali orožni list. In ne vem, če pištolo sploh lahko uporabiš za silobran? Zna biti kaznivo.

Če bi obstajalo, bi imel jaz rajši kakšen zložljiv meč ali sabljo.


Er... ne. Pištola je garant, da boš enkrat zašel v zelo resne težave. Namreč, če nekoga ustreliš (da ne omenjam, če ga do smrti), imaš bolj majhne možnosti, da jo odneseš brez kazni - pogoji za to so namreč zelo strogi in po mojem tudi malo nerealni. Če s pištolo zgolj strašiš in mahaš naokoli, boš fasal prijavo, če ne boš imel jajc streljat te bodo zmlatili do amena, če bo tista oseba odšla se lahko vrne s svojo pokalico... Sicer pa tkole iz glave, ok je le če je strel edini način, da preprečiš dejansko in neposredno grožnjo življenju sebi ali tretji osebi. Če gre proti tebi nek majmun, ki je sicer znan pretepač in te je namenjen neusmiljeno premlatiti, mogoče celo do smrti, ampak ni oborožen... kako boš zdaj dokazal njegov namen oziroma kaj bi se zgodilo če ne bi streljal??? Pozabi na strelno orožje, orožnega lista za nošenje praktično ne moreš dobit, če ga nosiš z običajnim orožnim, si pa v prekršku... na koncu je to prevelika odgovornost in posledice prehude in to nikakor ne odtehta tistega plusa pri občutku varnosti.

Kot vedno v takih temah, priporočam trening teka na srednje proge.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

tiran2000 ::

detroit je izjavil:

ja teh no touch contact pa to ni na treningu to je omenil enkrat kar sem bil tam tko by the usput pa ne kot možnost aplikacije v borbi spljoh. Tiste živčne točke pa je omenil večkrat samo spet kot ne za aplicirat v borbi vsaj ne za nas noobe.


Tocko se da aplicirat med borbo, vendar na zmatranem nasprotniku - na svezem ni sans...

Zgodovina sprememb…

fantasycamp ::

solatko je izjavil:

fantasycamp - Tipi o katerih govorim, so utelešene smrti. Tip ki je bil porezan, ima 65 kg s posteljo vred, ostali med 70 in 80. So pa to vse možakarji z nekaj desetletji treningov (klasični treningi, za svojo dušo, živijo v skladu s filozofijo).

Če že nosiš orožje, ga moraš tudi uporabit, ob določeni priložnosti, sploh če se zanašaš samo na to orožje.
V vsakem primeru je orožje podaljšek roke in moment oklevanja je že dovolj, da te nasprotnik razoroži.
Uporabit orožje v pravem trenutku, je sposobno toliko ljudi, kot jih je sposobno v pravem trenutku udarit in rezultat je enak, samo pri orožju greš prej sedet.

Rokovanja z orožjem se moraš ravno tako naučiti, še posebej tega, da ne poškoduješ človeka, ki sploh ni udeleženec pretepa.
Tudi to traja nekaj let, s to razliko, da težko dobiš sparinga.


Očitno ne razumeš poante!

Ko nekdo pokaže da ima orožje a misliš da človek prvo pomisli, hey prvo kar bo naredil je ga dražil še bolj in ko ven potegne mu zbijem in ga razbijem...

očitno nisi nikoli bil zraven nekoga ki je ogrožen in pokaže da je oborožen, malo drugače je bit a keyboard warrior in rečt prvo kar bi jaz naredil je to pa uno...

Ti kot napadalec ne veš a ima ta tip za sabo leta ali pa dan nošenja orožja in noben ne riskira lajf kar tako, mogoče v tvoji glavi ko si te scenarije razvijaš...

Pol pa...



Avenger je izjavil:

elomat je izjavil:

@fantasycamp
pištola je najboljši garant, da ti ne bo noben, ki ima slab dan težil. Moraš pa imeti posestni ali orožni list. In ne vem, če pištolo sploh lahko uporabiš za silobran? Zna biti kaznivo.

Če bi obstajalo, bi imel jaz rajši kakšen zložljiv meč ali sabljo.


Er... ne. Pištola je garant, da boš enkrat zašel v zelo resne težave. Namreč, če nekoga ustreliš (da ne omenjam, če ga do smrti), imaš bolj majhne možnosti, da jo odneseš brez kazni - pogoji za to so namreč zelo strogi in po mojem tudi malo nerealni. Če s pištolo zgolj strašiš in mahaš naokoli, boš fasal prijavo, če ne boš imel jajc streljat te bodo zmlatili do amena, če bo tista oseba odšla se lahko vrne s svojo pokalico... Sicer pa tkole iz glave, ok je le če je strel edini način, da preprečiš dejansko in neposredno grožnjo življenju sebi ali tretji osebi. Če gre proti tebi nek majmun, ki je sicer znan pretepač in te je namenjen neusmiljeno premlatiti, mogoče celo do smrti, ampak ni oborožen... kako boš zdaj dokazal njegov namen oziroma kaj bi se zgodilo če ne bi streljal??? Pozabi na strelno orožje, orožnega lista za nošenje praktično ne moreš dobit, če ga nosiš z običajnim orožnim, si pa v prekršku... na koncu je to prevelika odgovornost in posledice prehude in to nikakor ne odtehta tistega plusa pri občutku varnosti.

Kot vedno v takih temah, priporočam trening teka na srednje proge.



ti si spet eden teh ki misli da se ljudi ne bojijo orožja, koliko pretepačev se z njo v slo sreča?
Zelo malo, zato pa pretepajo do nemilosti.

kar se tiče realnega obračuna pa je to res pač moraš it do konca samo 99% takih ni, to ni Amerika, ko človek vidi pištolo se zamisli, ti pa misliš da on kar nadaljuje proti tebi, a ti živiš v filmih očitno ane...

Zgodovina sprememb…

DKirbi ::

Mislim da moraš tud pri vsakem pretepu odgovarjat za svoja dejanja. Se pravi če komu povzročiš zlom ali pa trajne poškodbe ti tožba ne uide, kazen pa se ti prilepi v žep. Boljše je da ostaneš pri pretepaških filmih kjer je pač vse zrežirano do te mere, da ti je pač všeč.

elomat ::

Dvomim v metode Georga Dillmana. Tukaj je posnetek glede "prssure points":

Hayabusa ::

Ne sanjaj o pressure points bojevanju, to znanje znajo v Rl uporabiti redki izbranci po +30 letnem dudlanju z veščino.

dim mak
http://www.dimmak.net/

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

theBill ::

Klasične karate kate, Tai Chi in podobne plesne gibe pozabi, če se hočeš naučit efektivne samoobrambe v nekem doglednem času. Pravilno udariš samo s treningom, zato mora biti zadeva kontaktna, magari če udarjaš samo v ščitinik, ki ti ga sparing partner nastavi.

Wing chun sploh ni slab za samoobrambo, tu se nek lokalni petelinček spravi na učitelja te veščine, en dobro odmerjen verižni udarec in je bil na tleh.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: theBill ()

solatko ::

fantasycamp - od 50 tistih, ki nosijo pištolo, bi jo morda 1 uporabil, vsi ostali mislijo, da so varni. Večina občasnih težakov, bo ob pogledu na orožje, odstopilo, ne pa vsi.

Poznal sem kar nekaj težakov v življenju, katerim se je življenje hebalo, glavni jim je bil iziv in adrenalin, povzročen s tem. Tudi v mladosti sem na lastne oči videl, kako se je model spravil na policaja - miličnika, ki ga je hotel ustavit s pištolo. V parih sekundah mu jo je vzel, vrgel v grmovje in se ročno spravil nad 100 kilskega reveža. Šele prihod intervencije še 3, ga je ustavilo.
Nič fizično, sam se je ustavil in jim ponudil, da gredo skupaj na pir, pol pa na Povšetovo.

Če bi miličnik imel jajca za streljat, bi mu lahko preluknjal oba kolena, preden je prijel za roko v kateri je imel orožje.

To je vedno in povsod, če ne misliš uporabit, potem ne kaži, ker se bo najdu taprav, ki se mu hebe.
Delo krepa človeka

fantasycamp ::

solatko je izjavil:

fantasycamp - od 50 tistih, ki nosijo pištolo, bi jo morda 1 uporabil, vsi ostali mislijo, da so varni. Večina občasnih težakov, bo ob pogledu na orožje, odstopilo, ne pa vsi.

Poznal sem kar nekaj težakov v življenju, katerim se je življenje hebalo, glavni jim je bil iziv in adrenalin, povzročen s tem. Tudi v mladosti sem na lastne oči videl, kako se je model spravil na policaja - miličnika, ki ga je hotel ustavit s pištolo. V parih sekundah mu jo je vzel, vrgel v grmovje in se ročno spravil nad 100 kilskega reveža. Šele prihod intervencije še 3, ga je ustavilo.
Nič fizično, sam se je ustavil in jim ponudil, da gredo skupaj na pir, pol pa na Povšetovo.

Če bi miličnik imel jajca za streljat, bi mu lahko preluknjal oba kolena, preden je prijel za roko v kateri je imel orožje.

To je vedno in povsod, če ne misliš uporabit, potem ne kaži, ker se bo najdu taprav, ki se mu hebe.


ponovil si to kar sem rekel, dejstvo je da obstajajo budale samo tudi tak bo našel policaja ki se ne bo hecal...

99% težakov ni kot ta, točno moja prvotna predpostavka!

solatko ::

Znižaj odstotek na 60%. Veliko je težakov, ki znajo ocent ali imaš prašnike ali ne. Zato pravim, orožje da, če si ga pripravljen uporabiti in za posledice odgovarjat, sicer je bolje gledat, da jih čim manj dobiš, če že padeš v tako situacijo.

Meni še nihče v življenju ni težil, ne na Fužinah, ne v Savski, ne Šiški, Viču, Rakovi jelši......, pozna me veliko težakov, pa smo čisto v dobrih odnosih, tako kot sem z vsemi živimi bitji, še psi me ne napadejo.

Nekateri ne zastopite, da vsakodnevni, večletni trening, še bolj pa način življenja, povzroči, da si v vsaki situaciji miren, ne dviga se ti pritisk, ne potiš se, ne dvigaš glasu in daješ od sebe nek fluid, energijo....., skratka neko moč, katere se potencialni napadalci v podzavesti bojijo, to se čuti predvsem pri srečanju z agresivnimi psi.
Nikoli v življenju, nisem šel na trenin, da bi komurkoli kaj dokazoval, zaradi tekmovalnosti ali samoobrambe (če nisi težak, tudi samoobrambo redko potrebuješ), temveč izključno zaradi sebe in svojega učitelja. Midva si dokazujeva, koliko je kdo od naju in. Vse ostalo je posledica neštetih ur koncentracije, iskanja samega sebe, svojih meja, brez enkratne želje, nekoga premagati. Premaguje se ovire, ne živih bitij.
Ko in če začneš trenirat zase, vežbat zase in se učit zase, da poizkušaš um in telo združit v celoto, šele začutiš del zadovoljstva, ko ti kakšna nevrejetna stvar uspe.

Popolnosti ne dosežeš nikoli, če pa se ji približaš na nekaj korakov, dejansko doživljaš nirvano.

To je "borcem" zahodnjakom, najtežje vcepit v glavo, da ni pomembno, koliko si jih prebutal, temveč, kolikim žgečkljivim situacijam si se uspel ognit, brez borbe. To je uspeh, da hodiš med težaki, pa te noben ne napade, da se usedeš, uležeš, počepneš k agresivnemu psu, pa se čez nekaj sekund ali minut, valata po travi, kot dva norca. Stara prijatelja, ki nebi šla več narazen. Ko greš v gozd in živali ne bežijo več pred teboj, saj jim nisi nevaren. To je bistvo, treniranja - živeti z naravo.

Vprašajte Takashi-ja, čemu se celo življenje ukvarja s treningi. Ne rabi nobene zaščite, zna skoraj vse, pa še vedno si postavlja izzive - sebi, ne okolici.
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

elomat ::

lepo napisano!

fantasycamp ::

solatko je izjavil:

Znižaj odstotek na 60%. Veliko je težakov, ki znajo ocent ali imaš prašnike ali ne. Zato pravim, orožje da, če si ga pripravljen uporabiti in za posledice odgovarjat, sicer je bolje gledat, da jih čim manj dobiš, če že padeš v tako situacijo.

Meni še nihče v življenju ni težil, ne na Fužinah, ne v Savski, ne Šiški, Viču, Rakovi jelši......, pozna me veliko težakov, pa smo čisto v dobrih odnosih, tako kot sem z vsemi živimi bitji, še psi me ne napadejo.

Nekateri ne zastopite, da vsakodnevni, večletni trening, še bolj pa način življenja, povzroči, da si v vsaki situaciji miren, ne dviga se ti pritisk, ne potiš se, ne dvigaš glasu in daješ od sebe nek fluid, energijo....., skratka neko moč, katere se potencialni napadalci v podzavesti bojijo, to se čuti predvsem pri srečanju z agresivnimi psi.
Nikoli v življenju, nisem šel na trenin, da bi komurkoli kaj dokazoval, zaradi tekmovalnosti ali samoobrambe (če nisi težak, tudi samoobrambo redko potrebuješ), temveč izključno zaradi sebe in svojega učitelja. Midva si dokazujeva, koliko je kdo od naju in. Vse ostalo je posledica neštetih ur koncentracije, iskanja samega sebe, svojih meja, brez enkratne želje, nekoga premagati. Premaguje se ovire, ne živih bitij.
Ko in če začneš trenirat zase, vežbat zase in se učit zase, da poizkušaš um in telo združit v celoto, šele začutiš del zadovoljstva, ko ti kakšna nevrejetna stvar uspe.

Popolnosti ne dosežeš nikoli, če pa se ji približaš na nekaj korakov, dejansko doživljaš nirvano.

To je "borcem" zahodnjakom, najtežje vcepit v glavo, da ni pomembno, koliko si jih prebutal, temveč, kolikim žgečkljivim situacijam si se uspel ognit, brez borbe. To je uspeh, da hodiš med težaki, pa te noben ne napade, da se usedeš, uležeš, počepneš k agresivnemu psu, pa se čez nekaj sekund ali minut, valata po travi, kot dva norca. Stara prijatelja, ki nebi šla več narazen. Ko greš v gozd in živali ne bežijo več pred teboj, saj jim nisi nevaren. To je bistvo, treniranja - živeti z naravo.

Vprašajte Takashi-ja, čemu se celo življenje ukvarja s treningi. Ne rabi nobene zaščite, zna skoraj vse, pa še vedno si postavlja izzive - sebi, ne okolici.


torej od 100 ljudi se 60 upa it proti oboroženem človeku, ti pa res živiš v oblakih...

solatko ::

fantasycamp - Ne od sto ljudi, od sto težakov. Govori se tukaj, da ima revček, ki bi ga napadli, veš možnosti, da ga ne bodo, če bo imel na vidnem mestu pištolo, ali kakšno drugo orožje.

Boš moral malo počasneje brati, ali pa večkrat, če v prvo ne gre.

Od sto ljudi, se en ali dva ne bosta bala orožja.
Delo krepa človeka

fantasycamp ::

solatko je izjavil:

fantasycamp - Ne od sto ljudi, od sto težakov. Govori se tukaj, da ima revček, ki bi ga napadli, veš možnosti, da ga ne bodo, če bo imel na vidnem mestu pištolo, ali kakšno drugo orožje.

Boš moral malo počasneje brati, ali pa večkrat, če v prvo ne gre.

Od sto ljudi, se en ali dva ne bosta bala orožja.


Sej se nismo o normalnih ljudeh pogovarjali, če bi od 100 težakov tko blo bi imeli neverjetne morije, očitno tako ni, ker če je nekaj jasno pri bojih z noži ali pištolami da so večinoma zahrbtni in da ena na ena obstaja v filmu...
Samo poglej gang mentality v USA, tam je večina ubojev s strani ali pa z hrbta.


Tako da tvoj post očitno ne drži.

Ljudje se bojijo orožja samo psihopati se ga ne teh pa ni v takih odstotkih ki jih ti nakazuješ kar je očitno posmeha vredno.

solatko ::

fantasycamp - OP je omenil, da bi se s pištolo počutiv varneje, ko se bo srečeval s težaki, torej ne navdnimi ljudmi. Zato ti pravim, da preberi počasi. Ni govora o normalnih ljudeh na promenadi.
Delo krepa človeka

[D]emon ::

"Ko se bo sreceval s tezaki" < Iz tega lahko sklepam, da namerno isce probleme.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

solatko ::

Za srečat težake, ni ravno potrebe po iskanju. Povsod kjer se kaj dogaja in na vseh bolj neobljudenih mestih, jih imaš zadosti.
Jaz jih vsak večer srečam, ko spravljam avto v garažo. Pa ne iščem srečanj z njimi. Meni ne težijo, so pa kar nekaj garažnih lastnikov, kar dobro spravili v strah.
Na sprehodih v parkih, tudi nisi več popolnoma imun, pred srečevanjem raznih, ne ravno prijetnih srečanj......, da ne govorimo o čisto navadnih krajih, namenjenih zabavi in plesu (kar je bilo vedno).
Delo krepa človeka
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Imate orožje (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Loža
820202255 (17570) gruntfürmich
»

Katero borilno veščino izbrati (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8021609 (17831) solatko
»

Borilne veščine specialnih enot (strani: 1 2 )

Oddelek: Šport
7013280 (10810) Andrej14

Potreba po samoobrambi - kateri trening bi mi biu primeren? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
26151320 (46022) bluefish
»

Profesionalni borec v striptiz klubu brutalno pretepel štiri moške (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15431602 (25596) Avenger

Več podobnih tem