» »

S čim proti prehladu

S čim proti prehladu

1
2
»

destiny ::

Jest mam veze in jih dobim, drugač maš pa na spletu ekooaza.si, v Sanolaborjih in pa v Kamniku Mamaterra. Pa verjetno v še kakšni štacuni z ekološko pridelano hrano.

Mipe ::

Kaki kekci... en teden traja, da ozdraviš prehlad, en teden pa, da ga preboliš.

reeves ::

Jaz že kakih 10 let prakticiram, da se z lažjimi obolenji sploh ne ubadam. Mogoče kaka žlica medu pa limona, če se spomnim, pa smrekov sirup, če začutim, da me začenja žgečkat po grlu. S takimi obolenji naj se ukvarja imunski sistem, zato ga pa imam in ga ne mislim razvajati. Bolan nisem bil že vsaj 10 let. Kar pa seveda ne pomeni, da ne morem jutri zboleti pa me v 14 dneh pobere. Tudi če bo kaj resnega bom seveda šel k zdravniku in jemal kar bo treba, ampak ko vidim ljudi, ki dvakrat kihnejo in že letijo v lekarno po nakupovalno vrečko takšnih in drugačnih substanc, me je pa tudi malo groza.

mojca ::

111111111111 je izjavil:

francek1 je izjavil:

Zmiksaj pol meda, pol ingverja in malo limone. Jemlji po žličkah.


Tole funkcionira, sicer je nagravžno kot satan, sam deluje. :)


Zriban ingver in med ... hočeš reči "močno kot satan"? Nagravžno ni (meni je ta "sirup" zakon), zažge pa res.

Vroča mešanica medu, propolisa in limone direktno v grlo (manj kot žlička medu, dosti limone in propolisa – na hitro segreješ v majhnem lončku). Tudi žge kot satan.

Mešanico šnopca in medu (npr. žajbelj + med + šnopec – delan doma, ponekod dobiš tudi med + šnopec + propolis in podobne štose). Za razkužitev grla in ublažitev bolečine v grlu je super. Če ne drugega, toliko zažge, da osnovne bolečine ne čutiš več (ker to bolj peče). Verjetno ima podoben učinek vsak viski ali šnopec, je pa mešanica z medom bolj prijetnega okusa od viskija.

Vroč ingverjev čaj z medom (naribaš žličko ingverja kar v mrzlo vodo, lahko še nekaj klinčkov zraven in počakaš, da vre cca. 10 minut). Malo pogrgraš preden spiješ.

Ne trdim, da se prehlad zavoljo tega skrajša, vendar vse našteno učinkovito blaži bolečine v grlu.


Zamašen nos – slana voda.

spajdrmen ::

baje je tud v zeleni papriki velik vitamina C

echo ::

Menda C vitamin pomaga v večjih količinah, samo ga je treba vzeti intravenozno, po igli.
Ne da se mi iskat linka.

Meni je še vedno bolj všeč fizika kot kemija - toplota (kopel, telesna aktivnost).

Sicer pa se se prehlada ne zdravi, ampak preprečuje.
Ti moderni blažilci simptomov imajo po mojem mnenju celokupno negativen učinek, saj ostanemo aktivni in pridno širimo virus prehlada naprej.

BigWhale ::

echo je izjavil:

Menda C vitamin pomaga v večjih količinah, samo ga je treba vzeti intravenozno, po igli.
Ne da se mi iskat linka.


Ne rabis.

Vitamin C megadosage @ Wikipedia
Vitamin C and the common cold @ Wikipedia

To, da vitamin C blazno pomaga, si je verjetno nekdo, nekoc izmislil. Bog si ga vedi zakaj.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Jamieson Chewable C 500mg tablete

Oddelek: Loža
242374 (2095) scipascapa
»

Kakšna je vaša "obramba" proti gripi in prehladu? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10613866 (11507) IL_DIAVOLO
»

Prehranska dopolnila (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11925715 (22119) kakob
»

Bolezen, kako jo preprečiti (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7415652 (13365) imagodei

Več podobnih tem