» »

zelena kava v zrnih; kje kupiti

zelena kava v zrnih; kje kupiti

Alen T 1978 ::

zdravo.

jaz bi vprašal, kje se pri nas da kupiti zeleno kavo v zrnih. torej ne praženo, ne mleto.
natural zelena.

------

rad bi probal narediti kavni ekstrakt po istem principu kot se dela npr. bezgov sirup.
da pustiš kavna zrna v vodi, recimo dan, dva.

na med.over.net sem vprašal mal okol kave in je gospa zdravnica se strinjala z mano, da bi bilo mogoče res dobro piti kar tako narejeno kavo, ker se sigurno kava pri praženju kemijsko spremeni, razgradi. notri so olja, ki lahko da postanejo strupena. nekaj v smislu cvrtja. ker če pijem zeleno kavo, ki je nekaj imam doma (preko internetu sem kupil), je ta zelena kava ful mild, drugačnega in boljšega okusa. sam ta kava je v obliki instant kave, kar mi ni všeč. hočem čist tako po naravni poti narediti kavni ekstrakt. v glaž pa na sonce za dva dni.

drugače sem malo prebral na internetu kaj vse piše o zeleni kavi. same dobre stvari so napisane o njej. da je zelo, ampak res zelo zdravilna. drugače, če se ne motim, kava sploh ni tako dobro raziskana. je že res, da jo vsi pijejo, samo, da bi se kaj vedelo o njej, pa ne vem. tako da so te zadnje raziskave prav osupljive. sedaj je že nekaj časa trend na internetu, da se prodaja zelena instant kava. pojavila se je tudi kot kapsule. itd.

zanimivo. rad pijem kavo. dobra je. dobro delo narave.

Tilen ::

Alen T 1978 je izjavil:

same dobre stvari so napisane o njej. da je zelo, ampak res zelo zdravilna.


Link?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

guest #44 ::

Po vsej vrjetnosti je močno škropljena, kjer olupek takes the brunt of it pol pa to lepo namakaš v vodi, ki jo spiješ. Hmm...

fosil ::

Glih tok je škropljena kot "navadna" kava.
Razlika je v tem, da ta zrna niso pražena.

Drugače pa vidim da se dobi na ebayu.
Tako je!

Avenger ::

Alen T 1978 je izjavil:

same dobre stvari so napisane o njej. da je zelo, ampak res zelo zdravilna.


Za kavo močno dvomim da je bolj zdravilna od domačega jabolka, lahko sicer ima neke antioksidante ali kaj podobnega, ampak nič pretresljivega. Sploh pa o tem nihče nikjer ne govori, če bi bilo kaj na tem, bi kak fitneser že kaj zinil, obstajajo neki ekstrakti zelene kave, ki pripomorejo k izgorevanju maščob, o kakih ostalih lastnostih pa nič. Nasprotno pa je skoraj že splošno znano, da Chlorella čisti organizem in dviga bazičnost. Tko da jaz ne bi izumljal tople vode z zeleno kavo, sploh ker ne moreš vedeti s čim je špricana.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Alen T 1978 ::

se pravi, fora je v špricanju. nisme pomislil na to. kaj, je kava tudi podvržena napadalcem? pizda, cige!

če se da dobiti bio sadje, ki ni špricano, bio sokove, ki so brez dodatkov,... potem se da dobiti tudi bio kavo. sto posto. rok uporabe je sigurno potemtakem manjši, pa taka zelena kava bi pol znala bit tudi dražja.

da bi pa preko ebaya je pa tud mal bosa, no. čeprav, ebay avstrija/italija/horjul, če obstaja, ne bi bilo švoh. v primeru, če se pri nas ne da dobiti.

ve kdo kaj o pražarni Žalec? fotr mi je rekel, da je tam pražarna. bi jih blo mogoče dobro vprašat. ve kdo kaj o njih?

NekdoCe ::

Ja, je v Žalcu pražarna. Imenuje se Caffe tropic (njihova spletna stran). Mogoče ti celo prodajo nepraženo. Vprašat ni greh.

Mr Hilter ::

Avenger je izjavil:

Alen T 1978 je izjavil:

same dobre stvari so napisane o njej. da je zelo, ampak res zelo zdravilna.


Za kavo močno dvomim da je bolj zdravilna od domačega jabolka, lahko sicer ima neke antioksidante ali kaj podobnega, ampak nič pretresljivega. Sploh pa o tem nihče nikjer ne govori, če bi bilo kaj na tem, bi kak fitneser že kaj zinil, obstajajo neki ekstrakti zelene kave, ki pripomorejo k izgorevanju maščob, o kakih ostalih lastnostih pa nič. Nasprotno pa je skoraj že splošno znano, da Chlorella čisti organizem in dviga bazičnost. Tko da jaz ne bi izumljal tople vode z zeleno kavo, sploh ker ne moreš vedeti s čim je špricana.


Hvala za Chlorello! Ni mi jasno, da nisem vedel za njo. Sem dost skisan, moj pljunek je Alienova kri :))

Sicer pa ne vem zakaj naj bi bilo tisto z eBaya bolj špricano? Konec koncev vse pride iz iste 'njive'.

detroit ::

zelena kava je droga že babnce k mislijo da bojo shujšale če bojo to pile...jao
migi beotch:D
Skero

Alen T 1978 ::

haha, kera fora, čist sem pozabil, da me zanima rdeča, zrela kava. kva kr neki ljudje nabijajo z nezrelo, zeleno. nobena stvar na svetu, ki je naravnga porekla/izvora, ki je nezrela ni dobra. kva kr neki? mi kaj ni jasno, pa mi je treba mal rasvetlit zadevo? torej, rdečo kavo bom vprašal če majo za prodajo za fizične osebe v uni pražarni v žalcu. čene bom pa vprašal v trgovino od Ašiča, če mi znajo kaj pomagat. haha, šit ej. glede hujšanja pa ok, če nuca nič hudga. men nuca za premagovat lakoto, če imam, npr. postni (prostovoljni ali nujni) dan. ... mene zanima nepražena, ker se ob praženju mal poškodujejo substance v njej pa tko, ni po naravni poti. kako bi uga mož, ispred 10.000 let, si naredil kavni napitek, da bi lažje ujel antilopo? al bi jo prežveču pa pojedel kot zdrob, al pa cuzal al pa naredil dvodnevni ekstrakt pri naravnih standardnih pogojih, ki so, hehe, mal sem že pozabil iz šole,... 20°C, 8kpa?, F(živcev)=1kN (1 konj) itn. neki tazga.

hubertfast ::

Ta zelena kava je nateg, vse zgodbe o uspehu so izmišljene. Malo pobrskajte tudi na tujih forumih in boste videli, sama graja, nobenega hujšanja.
Lara je zakon!!!

Alen T 1978 ::

ne. za pit zrelo, ne praženo kavo.
naravni ekstrakt. da pustiš, recimo, čez noč, da se naredi kavni napitek.

recimo, da bi samo nekak zdrobil zrna, da je večji in hitrejši ekstrakt.

glede natega pa pust'mo to.

negot ::

http://www.escobar.si/, pravi naslov za odlično kavo, lp :)

Alen T 1978 ::

a se da tle dobit zrna?

negot ::

seveda, sam kupujem samo zrna, lp :)

Alen T 1978 ::

o-ke do-ke.

echo ::

Ne vem, če se o isti stvari pogovarjata, ampak verjetno bi se dalo dobiti tudi nepražena.
Vprašaj na mail ali po telefonu.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kava (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
33892608 (1013) mat xxl
»

Kavni avtomat

Oddelek: Loža
489921 (8777) karosha
»

Varjenje kave (cold brew)

Oddelek: Loža
81435 (1066) Tilen
»

Instant kava/kapučino

Oddelek: Loža
235430 (2869) XLapse
»

A obstaja v Sloveniji poceni kava brez kofeina?

Oddelek: Loža
366631 (6077) shark_nm

Več podobnih tem