» »

Google Drive vprašanje

Google Drive vprašanje

noob96 ::

Zanima me kako naj rešim problem z Drive aplikacijo na računalniku. Na ultrabooku imam nameščeno Drive aplikacijo, ki mi ustvari mapico in imam tam noter vse lepo urejeno zorganizirano in seveda v oblaku.

Edini problem je ker je ta mapica shranjena lokalno tudi na SSDju (ki pa ga je žal samo 128GB) in mi potem datoteke zavzemajo prostor tako na računalniku kot na Drive-u. Lahko bi odstranil app in vse delal na spletu, kar pa je strašansko zamudno in nepraktično.

Ali torej obstaja kakšna možnost da bi imel še vedno to mapico v katero bi lahko shranjeval stvari, ampak bi se te hranile direktno v oblak in ne tudi na lokalni disk?

JayKay ::

edino da preko browserja direktno uploadas na g drive. sicer lahko v nastavitvah g drive appa dolocis katere podmape synca nazaj dol.

lahko pa g drive probas nardit kot drive v explorerju
http://howto.cnet.com/8301-11310_39-574...

jocko ::

pozdravljeni.

Da ne odpiram nove teme, bom vprašal kar tukaj.
Večkrat se govori, da lahko podatke zaščitiš z enkripcijo. Kako bi to naredil, da bi imel zaščitene podatke shranjene v google drive in se sinhronizirajo z računalnikom?

Lp

orson ::

Sem bolj nov tukaj in vidim, da jocko ni dobil še nobenega odgovora, pa bom vseeno še sam dopisal eno vprašanje.

V Google drive sem kreiral mapo in vanjo prenesel nekaj svojih fotk. Želim, da so te fotke vidne vsem,
vendar da jih ne bi bilo možno downloadati. Mapo sem dal v skupno rabo, in ko nekomu pošljem link do te mape, vse fajle vidi, kar je OK. Problem pa je, ker jih lahko tudi dowloada, čeprav sem vsem fajlom nastavil opcijo: obiskovalcem prepreči prenos.
Morda bi moral nastaviti še kaj, ali pa to sploh ne dela. Sinhronizacije z računalnikom zaenkrat nimam in mislim, da to ne bi smelo biti krivo.
Če kdo kaj ve o tem ...

Grega_K ::

BTW: Vedi, da je možno karkoli naloženega na internet downloadati, ne glede na nastavitve.
Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Grega_K ()

orson ::

Grega, malo pozno odgovarjam, pa upam, da je ok.
Praviš, da je vse z neta možno downloadati.
http://www.imdb.com/media/rm4122976512/...
Slike s tega linka ne morem downloadati, ker so, izgleda, to z nastavitvami preprečili.
Seveda print screen in potem paste v nek Wordov fajl, to se že da narediti, a to ni isto, kot
"Save picture as..." in tudi kvaliteta ni niti približno ista.

black ice ::

Toliko o tem, da se ne da. Slika je z istega linka, kot je prikazana na imdbju.

orson ::

Če sliko na linku klikneš in dobiš večjo, le-te ne moreš downloadati, tako da bi dobil fajl. Manjšo pa lahko.
Z linkom pa seveda lahko delaš kar hočeš.

black ice ::

Kakšno povezavo ima to s storitvijo Google Drive?
Glej, tule imaš link, shrani sliko in v Google Images uporabi funkcijo search by image (naložiš sliko). Tam boš videl, da večje slike kot je ta ne boš mogel dobiti.
http://ia.media-imdb.com/images/M/MV5BMjIzODIyMDQxOV5BMl5BanBnXkFtZTcwOTAwOTIzOQ@@._V1__SX1217_SY871_.jpg

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: black ice ()

Ozric ::

orson je izjavil:

Grega, malo pozno odgovarjam, pa upam, da je ok.
Praviš, da je vse z neta možno downloadati.
http://www.imdb.com/media/rm4122976512/...
Slike s tega linka ne morem downloadati, ker so, izgleda, to z nastavitvami preprečili.
Seveda print screen in potem paste v nek Wordov fajl, to se že da narediti, a to ni isto, kot
"Save picture as..." in tudi kvaliteta ni niti približno ista.


Desni klik ,pokaži izvorno kodo strani, najdi .jpg ...

orson ::

Ok nimam pojma, kako ti je to uspelo. S tega tvojega linka se res da downloadati.
Prvotni link sem dal samo zato, ker sem hotel pokazati, da ne gre.
Moj namen pa je doseči to, da si v Google drive vsak lahko ogleda slike, jih poveča itd.,
dowloadati pa jih ne bi mogel, posebej v najvišji resoluciji oz. povečavi ne.

čuhalev ::

orson je izjavil:

Ok nimam pojma, kako ti je to uspelo. S tega tvojega linka se res da downloadati.
Prvotni link sem dal samo zato, ker sem hotel pokazati, da ne gre.
Moj namen pa je doseči to, da si v Google drive vsak lahko ogleda slike, jih poveča itd.,
dowloadati pa jih ne bi mogel, posebej v najvišji resoluciji oz. povečavi ne.

V kolikor daš ljudem možnost, da si pogledajo sliko v najvišji resoluciji, jim daš možnost, da si sliko tudi shranijo.

Razen če se uporabi kakšen, ponavadi neroden, pregledovalnik v npr. adobe flash tehnologiji.

orson ::

Hvala, Ozric. Dela. spet vem nekaj novega.

noob96 ::

noob96 je izjavil:

Zanima me kako naj rešim problem z Drive aplikacijo na računalniku. Na ultrabooku imam nameščeno Drive aplikacijo, ki mi ustvari mapico in imam tam noter vse lepo urejeno zorganizirano in seveda v oblaku.

Edini problem je ker je ta mapica shranjena lokalno tudi na SSDju (ki pa ga je žal samo 128GB) in mi potem datoteke zavzemajo prostor tako na računalniku kot na Drive-u. Lahko bi odstranil app in vse delal na spletu, kar pa je strašansko zamudno in nepraktično.

Ali torej obstaja kakšna možnost da bi imel še vedno to mapico v katero bi lahko shranjeval stvari, ampak bi se te hranile direktno v oblak in ne tudi na lokalni disk?


Evo isti problem, je že kdo rešil? Delo z browserjem je zamudno...tista rešitev da pa narediš pogon pa nčne reši..?
Povzetek: želim si imeti g drive mapo na compu, za lažje delo, ampak da vsebina ne bi zasedala prostora na lokalnem disku

Letalec ::

Ja tvoj stavek je kontradiktoren. Hočeš imeti datoteke na svojem računalniku, kar pomeni da bodo zasedle nekaj prostora. Ampak hkrati nočeš imeti datotek na svojem računalniku, ker to zasede nekaj prostora. Pač ne bo šlo.

Možnot imaš da "preseliš" drive mapo na tvojem računalniku na drug disk ali celo flash drive.
Možnost imaš tudi, da izbereš samo določene mape iz drajva, ki jih hočeš na svojem računalniku sinhronizirane (menda ne potrebuješ konstantno vseh 15GB datotek).

Če pa želiš dostopati do neke vsebine na oddaljenem sistemu, brez da bi ta zavzemala prostor na tvojem računalniku, pa odgovor že poznaš. To počne tvoj spletni brskalnik.

Ozric ::

orson je izjavil:

Hvala, Ozric. Dela. spet vem nekaj novega.


Če pa se najde kaka zanimivost (fotka) na xy flash strani, je tole izvrsten vtičnik ...
https://addons.mozilla.org/sl/firefox/a...

black ice ::

Letalec je izjavil:

Ja tvoj stavek je kontradiktoren. Hočeš imeti datoteke na svojem računalniku, kar pomeni da bodo zasedle nekaj prostora. Ampak hkrati nočeš imeti datotek na svojem računalniku, ker to zasede nekaj prostora. Pač ne bo šlo.

Seveda gre preko FUSE. Samo Win ekosistem tega ne omogoča. Nazadnje, ko sem testiral samo Mega omogoča zadovoljive hitrosti.

dejanhb ::

Pozdravljeni!
Js bi imel tudi eno vprašanje glede Google drive.
Na Google drive sem naložil film ki se prek drive predvaja v html(YouTube) player-ju. Zraven sem dal podnapise za film, ki se v drgač ujemajo in normalno uporabljajo v vlc ali bs player-u, na Google drive se pa ne. Mi lahko kdo pove, kako bi se ob filmu uporabljali še podnapisi, kako bi lahko predvajal film z drugim playerjem, če se u html to slučajno ne da?

Hvala in lep pozdrav
Dejan


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Microsoft z Office 365 zasluži več kot z Office (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Rezultati
6925464 (22096) GupeM
»

Kateri free cloud storage (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5212978 (11126) Anney
»

Google Drive

Oddelek: Pomoč in nasveti
81576 (750) Pinturicchio
»

Dropbox vs. SkyDrive vs. Google drive vs. Ubuntu one

Oddelek: Omrežja in internet
182614 (2112) Tody
»

Free cloud backup program

Oddelek: Programska oprema
144047 (3459) dunda

Več podobnih tem