» »

kakšna je razlika med tema dvema procesorjema

kakšna je razlika med tema dvema procesorjema

1
2
3

Brias ::

šted je izjavil:

To bom izbra:
http://www.mlacom.si/konfigurator?mycon...
Kje dobiti Operecijski sistem Windows 7 >100€



se pravi ne rabis dobre graficne?

navadno 750 bos dal v komp? :)

100 mhz boljsi processor, 8gb rama takoj in slaba grafika PROTI 100 mhz slabsi proc, 4gb rama takoj ( dodatne 4 za novo leto ) in grafa za par let :)

GeForce GTX 760 4,996 G3D marks
Radeon R9 270X 4,497 G3D marks
Radeon R9 270 4,256 G3D marks
GeForce GTX 750 Ti 3,715 G3D marks
GeForce GTX 750 3,115 G3D marks
Radeon HD 7790 3,011 G3D marks

@bee
mlacom nima TI, funtech ima asus TI, 175 eur, ... dinokomp, 135 eur zotac and company, 143 eur EVGA ,.,,

in jaz mu predlagam 760

klkkkkkkkkkk ::

Ja GTX 760 je vredu vendar je vredna svojega denarja čez R9 270X
No ima fiziko + 10% hitrejša - ... včasih se splača :)
http://www.tomshardware.com/reviews/rad...

vsekakor se mu pa bolje splača vzet FX 6300 + GTX 760 kot pa i5 + GTX 750 - najbolje bi pa bilo i5 + GTX 760
GA-990XA-UD3, FX 6300 4.6GHz, R9 270X, 8Gb Ram, 1TB, G-550W, Win7

NightHawk ::

Za AMD rabiš dodaten hladilnik, ker tisti sranje je glasno tudi v IDLE - in ja ga imam in ga poslušam. Intel i5 stock hladilnik je popolnoma neslišen nampram AMD FX.
In če prišteješ 10€ več za plato in 25€ več za hladilnik, FX 6300 sploh ni tako ugoden nakup. Sploh ko upoštevaš še zastarela čipovja na plati in staro tehnologijo izdelave procesorja (intel Sandy Bridge).

Intel i3 ima overall boljše P/P.

D3m ::

NightHawk je izjavil:

Za AMD rabiš dodaten hladilnik, ker tisti sranje je glasno tudi v IDLE - in ja ga imam in ga poslušam. Intel i5 stock hladilnik je popolnoma neslišen nampram AMD FX.
In če prišteješ 10€ več za plato in 25€ več za hladilnik, FX 6300 sploh ni tako ugoden nakup. Sploh ko upoštevaš še zastarela čipovja na plati in staro tehnologijo izdelave procesorja (intel Sandy Bridge).

Intel i3 ima overall boljše P/P.


Si prepričan, da ni grafična? Ali napajalnik?
|HP EliteBook|R5 6650U|

NightHawk ::

D3m je izjavil:

NightHawk je izjavil:

Za AMD rabiš dodaten hladilnik, ker tisti sranje je glasno tudi v IDLE - in ja ga imam in ga poslušam. Intel i5 stock hladilnik je popolnoma neslišen nampram AMD FX.
In če prišteješ 10€ več za plato in 25€ več za hladilnik, FX 6300 sploh ni tako ugoden nakup. Sploh ko upoštevaš še zastarela čipovja na plati in staro tehnologijo izdelave procesorja (intel Sandy Bridge).

Intel i3 ima overall boljše P/P.


Si prepričan, da ni grafična? Ali napajalnik?


Seveda. Sej lahko odpreš kišto in točno slišiš iz kje izhaja ta nadležen zvok. Sicer je pa verjetno še kdo na forumu, ki ima FX in Intel procesor obenem s stock coolerji? Nekajkrat je bil že primerjan z avionom ko vzletva. Jest nebi rekel da je tako hudo...zvok je zelo podoben staremu HDD disku ko nekaj išče/melje...nadležno prek vseh mej...sej bom kupil hladilnik ker mi druge ne preostane, četudi ne navijam.

klkkkkkkkkkk ::

Glede nato, da so mu nekateri priporočali v 600€ build GTX 750... Vem, da je odlična tehnologija še vseeno pa ni odlična ponudba za 600€
GA-990XA-UD3, FX 6300 4.6GHz, R9 270X, 8Gb Ram, 1TB, G-550W, Win7

D3m ::

NightHawk je izjavil:

D3m je izjavil:

NightHawk je izjavil:

Za AMD rabiš dodaten hladilnik, ker tisti sranje je glasno tudi v IDLE - in ja ga imam in ga poslušam. Intel i5 stock hladilnik je popolnoma neslišen nampram AMD FX.
In če prišteješ 10€ več za plato in 25€ več za hladilnik, FX 6300 sploh ni tako ugoden nakup. Sploh ko upoštevaš še zastarela čipovja na plati in staro tehnologijo izdelave procesorja (intel Sandy Bridge).

Intel i3 ima overall boljše P/P.


Si prepričan, da ni grafična? Ali napajalnik?


Seveda. Sej lahko odpreš kišto in točno slišiš iz kje izhaja ta nadležen zvok. Sicer je pa verjetno še kdo na forumu, ki ima FX in Intel procesor obenem s stock coolerji? Nekajkrat je bil že primerjan z avionom ko vzletva. Jest nebi rekel da je tako hudo...zvok je zelo podoben staremu HDD disku ko nekaj išče/melje...nadležno prek vseh mej...sej bom kupil hladilnik ker mi druge ne preostane, četudi ne navijam.


Si lastim stock od AMD pa nisem še slišal, da bi bil glasen. Je pa res, da se z leti obrablja ležaj in je verjetno glasnejši.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Lonsarg ::

Glede na to, da sta FX 6300 in Core i3 bolj ali manj enaka v igrah, oziroma če govorimo o 4xxx seriji je i3 v povprečju malo boljši, staneta tudi enako. Edina zdrava odločitev tukaj je potem seveda i3, ker je FX STARA zadeva, kar prinese precej pomankljivosti od katerih je poraba ena glavnih. Da ne omenjam da lahko iz i3 nadgradiš na i5, medtem ko iz FX 6300 gre sam še eno malo malenkost gor, AMD nima nič v rangu i5, tak da res ne bi z AMDjem pri gamingu. Ta FX serija ima integer jeder dvakrat več kot float, ki so za igre. Zato se jo kupi kadar se rabi integer operacije, pri kaki video proizvodnji recimo.

klkkkkkkkkkk ::

FX 4300 je na istem nivoju kakor i3 (ko obremeniš 4 jedra na 90-100%)
FX 6300 ima 2 jedra več oz. kar pomeni 50%! Če bi igre uporabljale 6 jeder bi se to poznalo.

Primerjati i5 in FX 8320 - FX 8320 nudi več - to je jasno. Vendar hadrware tega neizkorišča! No bo pa kmalu.
Recimo i5 vs FX 8320 = Pentium G3220 vs FX 4300

tukaj je že kar nekaj razlike
http://www.bf4blog.com/battlefield-4-re...

lp
GA-990XA-UD3, FX 6300 4.6GHz, R9 270X, 8Gb Ram, 1TB, G-550W, Win7

Zgodovina sprememb…

D3m ::

Ahem FX-4300 4 jedra.

Proti kateremu se primerja FX-4300. i3-4310?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

NightHawk ::

D3m je izjavil:



Si lastim stock od AMD pa nisem še slišal, da bi bil glasen. Je pa res, da se z leti obrablja ležaj in je verjetno glasnejši.


Očitno niso vsi AMD enaki? Sam sem imel prej namesto tega FXa Phenom II 955 malenkost OCjanega na stock coolerju. Ni bil ravno tih kot Intel stock i5 haswell (z čem drugim ga nimam za primerjat), ampak je bil pa tišji kot hladilnik FX 6300.

klkkkkkkkkkk je izjavil:

FX 4300 je na istem nivoju kakor i3 (ko obremeniš 4 jedra na 90-100%)
FX 6300 ima 2 jedra več oz. kar pomeni 50%! Če bi igre uporabljale 6 jeder bi se to poznalo.

Primerjati i5 in FX 8320 - FX 8320 nudi več - to je jasno. Vendar hadrware tega neizkorišča! No bo pa kmalu.
Recimo i5 vs FX 8320 = Pentium G3220 vs FX 4300

tukaj je že kar nekaj razlike
http://www.bf4blog.com/battlefield-4-re...

lp


Tell us more.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: NightHawk ()

klkkkkkkkkkk ::

FX 6300 ima slabši cooler kakor phenomi in FX 83** vendar vseeno pretiravaš v iddle pač FX ni glasen in tudi v gamingu se ga občasno malo sliši... No če boš pa renderiral potem pa pri vseh CPU-jih rabiš imeti custom cooler.

http://hardforum.com/showthread.php?t=1...
takoj vidiš razliko
GA-990XA-UD3, FX 6300 4.6GHz, R9 270X, 8Gb Ram, 1TB, G-550W, Win7

Zgodovina sprememb…

NightHawk ::

klkkkkkkkkkk je izjavil:

FX 6300 ima slabši cooler kakor phenomi in FX 83** vendar vseeno pretiravaš v iddle pač FX ni glasen in tudi v gamingu se ga občasno malo sliši... No če boš pa renderiral potem pa pri vseh CPU-jih rabiš imeti custom cooler.

http://hardforum.com/showthread.php?t=1...
takoj vidiš razliko


Mene moti ker je v idle glasen, ker je zanič ventilator.
AMD ima enak ventilator za FX 6300 in 8300, vemdar ima 8300 drugačen heatsink, z bakrom podložen in naj bi zato bolje prevajal toploto.
Glasnost je pa tam tam. In nevem kakšne linke limaš, nek forum z nekimi mnenji. Pridi v Kranj in lahko vidiš Intel i5 haswella in FX 6300, oba s stock coolerji, oba v IDLE, oba z istimi seasonic napajalniki in oba v išjih ohišjih. Tako da ne bo kakšnih neumnih komentarjev.

Lonsarg ::

klkkkkkkkkkk je izjavil:

FX 4300 je na istem nivoju kakor i3 (ko obremeniš 4 jedra na 90-100%)
FX 6300 ima 2 jedra več oz. kar pomeni 50%! Če bi igre uporabljale 6 jeder bi se to poznalo.

Primerjati i5 in FX 8320 - FX 8320 nudi več - to je jasno. Vendar hadrware tega neizkorišča! No bo pa kmalu.
Recimo i5 vs FX 8320 = Pentium G3220 vs FX 4300

tukaj je že kar nekaj razlike
http://www.bf4blog.com/battlefield-4-re...

lp

To je ena igra izmed mnogih, važna je statistika, ki pravi da sta i3 3xxx in FX6300 podobna, i5 pa poje FX8xxx.

FX 8xxx ima namreč 4 float jedra in 8 integer jeder. V igrah so pomembna float jedra, ker integer načeloma nikoli niso bottleneck.

Torej kar se tiče iger je FX 4xxx 2 jedrnik z 4 threadi, FX6xxx 3 jedrnik in FX8xxx 4 jedrnik. Tista dodatna integer jedra pa dokler se ne greš video obdelave počivajo.

klkkkkkkkkkk ::

Kot, da nimam sam FX. Kako je lahko glasen v iddle?

Azgard
nisi opazil, da je FX takoj za ritjo I5 4670K (tu je i5 že na limitu saj špil uporablaj 4 jedra okoli 90%-100%) 6 jeder ima pa še kar nekaj....
GA-990XA-UD3, FX 6300 4.6GHz, R9 270X, 8Gb Ram, 1TB, G-550W, Win7

Zgodovina sprememb…

šted ::

Kaj naj zaj izberem

Lonsarg ::

šted je izjavil:

Kaj naj zaj izberem

Če ne boš v prihodnosti nič razdiral in nadgrajeval PCja potem Pentium G.

klkkkkkkkkkk ::

šted je izjavil:

Kaj naj zaj izberem



kakor ti je brias pokazal vzemi i5 4440 + GTX 760. Če si omejen na budget vzemi i5 4440 + R9 270 .. če pa je še zmeraj preveč potme pa FX 6300 + R9 270 = konec debate
GA-990XA-UD3, FX 6300 4.6GHz, R9 270X, 8Gb Ram, 1TB, G-550W, Win7

šted ::

D3m ::

šted je izjavil:

http://www.mlacom.si/konfigurator?mycon...
To bom vzel.The end


Tole za 600 EUR? OK?
|HP EliteBook|R5 6650U|

klkkkkkkkkkk ::

GA-990XA-UD3, FX 6300 4.6GHz, R9 270X, 8Gb Ram, 1TB, G-550W, Win7

TechBeats ::

Rajši uzam FX8320, tisti intel je bleh sploh una plata.
AciD TriP

klkkkkkkkkkk ::

1. Procesor AMD FX-6300 3,5 GHz BOX AM3+
ZNESEK
107,91 €
Odstrani iz seznama 2. Ohišje Aerocool V3X Devil Red Edition Midi-Tower EN57455
ZNESEK
27,50 €
Odstrani iz seznama 3. Napajalnik XFX Core Edition PRO V2 450 Watt
ZNESEK
51,78 €
Odstrani iz seznama 4. Gigabyte Radeon R9 270 OC BF4 Edition, 2048 MB DDR5, GV-R927OC-2GD-GAKOLIČINA
ZNESEK
177,28 €
Odstrani iz seznama 5. Trdi disk WD 1TB 7200RPM 64MB 6GB/S BLUE WD10EZEX
ZNESEK
54,75 €
Odstrani iz seznama 6. Pomnilnik Kingston HyperX blu 4GB 1600MHz DDR3 KHX1600C9D3B1/4G
ZNESEK
81,13 €
Odstrani iz seznama 7. Matična plošča ASUS, AMD, AM3+, AMD970 (M5A97 R2.0)
ZNESEK
76,23 €

Skupna vrednost naročila: 576,58 €
GA-990XA-UD3, FX 6300 4.6GHz, R9 270X, 8Gb Ram, 1TB, G-550W, Win7

Lonsarg ::

šted je izjavil:

http://www.mlacom.si/konfigurator?mycon...
To bom vzel.The end

Samo ne pozabi, da je grafika tukaj zelo šibka glede na ostalo, ostalo lahko zdrži 8 let. Grafiko moraš tako nujno enkrat v življenski dobi računalnika menjati in to recimo čez 3 leta z kako, ki stane 200€. Če se tega držiš je to dober nakup, če boš komp menjal v celoti si faliral;)

šted ::

Ja to sem mislil Azgard sam nisem neki ljubitelj odlične grafike,samo da gladko dela.Pri nas igram igre(total war seria,coD,Farming,Batlefield) samo jaz in moj sestra(sims 2,3,Barbie)

NightHawk ::

klkkkkkkkkkk je izjavil:

Kot, da nimam sam FX. Kako je lahko glasen v iddle?


Ko si zaljubljen ne opaziš njegovih slabosti....mogoče ko boš starejši.

klkkkkkkkkkk ::

Poglej
FX 6300 ima multi core performance na rangu i5 ali pa je še hitrejši.
Letos bodo naredili low-level API
http://www.guru3d.com/news_story/direct...

Potrebno bo počakati nekaj časa (kakšno leto ali 2). Igre bodo začele uporabljati več jeder + boljšu multi GPU perfromance. Tehnologija gre naprej do sedaj je bil perfekten CPU z 3 močnimi jedri. Kmalu bo pa boljša izbira več jeder 6-8 z manj moči, saj se bodo zaradi tega večji P/W...
GA-990XA-UD3, FX 6300 4.6GHz, R9 270X, 8Gb Ram, 1TB, G-550W, Win7

Zgodovina sprememb…

TechBeats ::

šted je izjavil:

Ja to sem mislil Azgard sam nisem neki ljubitelj odlične grafike,samo da gladko dela.Pri nas igram igre(total war seria,coD,Farming,Batlefield) samo jaz in moj sestra(sims 2,3,Barbie)



Če je pa tako potem pa rajši tisti intel, samo probaj malo boljšo plato, recimo
http://www.mlacom.si/asrock-z87-extreme3
v dinokomp je 108EUR

oz MSI Z87 G43 za 101EUR
http://www.mlacom.si/msi-z87-g43

tako boš lohka vsaj nadgradil na kaj boljšega v bližnji prihodnosti.
AciD TriP

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: TechBeats ()

klkkkkkkkkkk ::

najbolje bi bilo i5 4670K + vodno hlajenje + 140€ plata vendar kje predrago zanj, če ima budget okoli 600€ ... FX 6300 te bo zadovoljiv.
Drgač pa ima že lepo od briasa napisano
GA-990XA-UD3, FX 6300 4.6GHz, R9 270X, 8Gb Ram, 1TB, G-550W, Win7

NightHawk ::

klkkkkkkkkkk je izjavil:

Poglej
FX 6300 ima multi core performance na rangu i5 ali pa je še hitrejši.
Letos bodo naredili low-level API
http://www.guru3d.com/news_story/direct...


Pa nikoli nisem rekel da ni zmogljiv za svoj denar. Ampak ko sešteješ vse njegove slabosti ti je jasno zakaj stane toliko. Jest imam rajsi i3 cetudi je res malo pocasneji z vsemi ostalimi prednostmi.

Ali pa i5, ki je malo drazji.

klkkkkkkkkkk ::

No me di3 in FX 6300 je razlika očitna ko je potrebno več procesorke moči. Nič nisme rekel glede glasnosti - vem, da je stock cooler glasen vendar ti pa tudi ne pretiravaj da je že v iddle moteč!

Če sem imel lahko jaz na stock coolerju 3.9Ghz neslišno (v igrah) potem ti verjetno tudi v stock (v kišti seveda + 50 cm stran)
GA-990XA-UD3, FX 6300 4.6GHz, R9 270X, 8Gb Ram, 1TB, G-550W, Win7

Zgodovina sprememb…

Meizu ::

Eno je ko igre nabijaš, drugo pa, ko nekaj delaš in želiš mir ne pa turbinske zvoke. Me je že zdavnaj izučilo, da je tišina odlična vrlina :)

klkkkkkkkkkk ::

Meizu je izjavil:

Eno je ko igre nabijaš, drugo pa, ko nekaj delaš in želiš mir ne pa turbinske zvoke. Me je že zdavnaj izučilo, da je tišina odlična vrlina :)


kakšne turbineske zvoke? To vsi po svoje nabijate... v resnici pa čist noben nima doma FX 6300
GA-990XA-UD3, FX 6300 4.6GHz, R9 270X, 8Gb Ram, 1TB, G-550W, Win7

Meizu ::

Imam kar krepko število amdjev doma in vsi brenčijo kot da se bliža nevihta. Sem rabil vsem pomenjat hladilnike.

No, sej Intel ni bil dosti boljši. Razen s tanovimi serijami ki pa so res tihe. Sem zložil kolegu kišto za studijsko delo z i7 4770k. Skoraj bi si upal trdit, da je moj prenosnik glasnejši kot tisto hehe.

Hayabusa ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

klkkkkkkkkkk ::

No jaz sem ugotovil malo drugače pri FX 6300. Delal sem prime 95 test.
- stock (V,Ghz, cooler)
Je bil ZELO glasen vendar temperature je držal dovolj nizko ... če se spomnim dobro jih je dražl okoli 45-50C. Če gledamo napram intelu jih pusti preveč visoko.

Vzel sem si 40 min in naredil tole
- Naštimal kako in kaj V ET6 in lahko rečem, da sem zelo veliko naredil in pri prime 95 (še vedno zame moteč-glasen).
- Sprobal do katere hitrosti neslišim (zaprta kišta) coolerja (to naštimal še v ET6)
- V biosu znižal voltažo izkolipil turbo dal na 3.5Ghz - gledal sem da neprestopi po 15 min 60C
- MAX je bil 3.9Ghz na stock coolerju (TIH) - max tem 62C

Lp
GA-990XA-UD3, FX 6300 4.6GHz, R9 270X, 8Gb Ram, 1TB, G-550W, Win7

NightHawk ::

klkkkkkkkkkk je izjavil:

Meizu je izjavil:

Eno je ko igre nabijaš, drugo pa, ko nekaj delaš in želiš mir ne pa turbinske zvoke. Me je že zdavnaj izučilo, da je tišina odlična vrlina :)


kakšne turbineske zvoke? To vsi po svoje nabijate... v resnici pa čist noben nima doma FX 6300


Moram slikat kišto?
In točno tako kot je on rekel. Računalnik uporablja v brat za igre in ostale stvari, ki jih dela folk. In njega ne moti glasnost med igrami pod obremenitvijo, ker ima takrat tudi zvok ali slušalke ter je skoncentriran na igro, pa tudi grafična takrat preglasi procesor.

Ko pa lepo facebook gledaš ali bereš članke na internetu v tišini je pa porazno. In ja, hladilnik je tukaj moteč. No, meni je tudi pod obremenitvijo, njemu pač ni. In on pač ni AMD ali Intel fan ker ne pozna ne ene in ne druge firme. Hoče samo računalnik ki dela in sem mu to sestavil za majhen denar. In je od do mene prišel glede tega motečega zvoka. Toliko o tem.

klkkkkkkkkkk je izjavil:

No jaz sem ugotovil malo drugače pri FX 6300. Delal sem prime 95 test.
- stock (V,Ghz, cooler)
Je bil ZELO glasen vendar temperature je držal dovolj nizko ... če se spomnim dobro jih je dražl okoli 45-50C. Če gledamo napram intelu jih pusti preveč visoko.

Vzel sem si 40 min in naredil tole
- Naštimal kako in kaj V ET6 in lahko rečem, da sem zelo veliko naredil in pri prime 95 (še vedno zame moteč-glasen).
- Sprobal do katere hitrosti neslišim (zaprta kišta) coolerja (to naštimal še v ET6)
- V biosu znižal voltažo izkolipil turbo dal na 3.5Ghz - gledal sem da neprestopi po 15 min 60C
- MAX je bil 3.9Ghz na stock coolerju (TIH) - max tem 62C

Lp


Tvoji testi so brezezni in ne moreš primerjati temperature intel amd. Sploh ne veš razlike med temperaturo (°C) in toploto [W] tako da je res nesmiselno.
Če intel naredi procesor, ki normalno deluje na 150°C pa naj deluje v tem območju, kje je problem? Stvar ima lahko 150°C in oddaja 10W toplote, nekaj drugega pa 40°C in oddaja 200W toplote.
To je pa res neumna primerjava, primerjati temperature dveh različnih arhitektur. Ničesar pametnega ne izveš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: NightHawk ()

klkkkkkkkkkk ::

Trenutno si pa res neumno primerjal.
-Toplota je (Q) meri eng. katera zaradi razlike v temperaturi prehaja iz enega telesa na drugo telo - če se prav spomnim

Poleg INTEL in AMD se bi lahko primerjala T, če bi imela enako razvrščene senzorje.
FX 6100 = FX 6300 - MAX T = 72C
Nad 65 C sploh še mojega proca nisem videl no 65C je imel takrat, ko sem imel 1.68V.

Jaz nisem primerjal T, ampak limit za FX in i7. I7 4770 z stock coolerji hitro doseže 90C+ (limit 95C) medtem, ko AMD doseže 50C ima pa 72C max


Lp
GA-990XA-UD3, FX 6300 4.6GHz, R9 270X, 8Gb Ram, 1TB, G-550W, Win7

Zgodovina sprememb…

NightHawk ::

Super. In kaj ima to vse veze z glasnim stock AMD coolerjem v idle, kjer je po AMD senzorjih temperatura procesorja verjetno okoli 10°C?

klkkkkkkkkkk ::

NightHawk je izjavil:

Super. In kaj ima to vse veze z glasnim stock AMD coolerjem v idle, kjer je po AMD senzorjih temperatura procesorja verjetno okoli 10°C?

Potem je verjetno ventilator kriv... ET6 0-30C - 10-15%, 30-40C 15-30% ...
Če je glasen vent nepomeni, da je cooler preslab!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Poglej še ostale coolerje.
Recimo GPU gigabyte zelo glasen cooler. Imam R9 270X windforce 3x grem igrat in grafa postane glasna... hitro naštimam MSI AF burner in gledam temperature 47C! v gamingu. Še naredim Furmark 53C (20min)! .... sedaj je čisto tiho na 0-30% gaming T so okoli 62-67C!
GA-990XA-UD3, FX 6300 4.6GHz, R9 270X, 8Gb Ram, 1TB, G-550W, Win7

NightHawk ::

klkkkkkkkkkk je izjavil:

NightHawk je izjavil:

Super. In kaj ima to vse veze z glasnim stock AMD coolerjem v idle, kjer je po AMD senzorjih temperatura procesorja verjetno okoli 10°C?

Potem je verjetno ventilator kriv... ET6 0-30C - 10-15%, 30-40C 15-30% ...
Če je glasen vent nepomeni, da je cooler preslab!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



JEst sem rekel da je cooler zanič ker je glasen. Prvi post, pejd nazaj pogledat. Nič nisem komentiral sposobnost odvajanja toplote, niti me ne zanima. Vse ostale kolombocije si notri vpeljal ti.

D3m ::

Ce se je izrabil lezaj na hladilniku zamenjas hladilnik.
|HP EliteBook|R5 6650U|

NightHawk ::

D3m je izjavil:

Ce se je izrabil lezaj na hladilniku zamenjas hladilnik.


Hladilnik je enako glasen od dneva nakupa. In star je en mesec. Toliko o tem.

hojnikb ::

điz, kaj ko bi vi rajši pomagal OP sestavit en komp ?
#brezpodpisa

klkkkkkkkkkk ::

hojnikb je izjavil:

điz, kaj ko bi vi rajši pomagal OP sestavit en komp ?


vse kombinacije so že znane
FX 6300 + R9 270
i5 4400 + R9 270
po možnosti GTX760 ali še kaj več...
GA-990XA-UD3, FX 6300 4.6GHz, R9 270X, 8Gb Ram, 1TB, G-550W, Win7

Meizu ::

Kot sem zasledil v neki drugi temi, bo vztrajno vtaknil noter gtx750, tko da se niti ne matrajte več, ker je brezveze.

šted ::

Ni res Meizu še vedno nevem kaj bom vzel ker se enih par IDIOTOV če celi cajt tu krega ke je bolše. Ke je res tak teško sestaviti gaming pc za 600 Eur ke nebi tema šla nekav 3.pm!

klkkkkkkkkkk ::

šted je izjavil:

Ni res Meizu še vedno nevem kaj bom vzel ker se enih par IDIOTOV če celi cajt tu krega ke je bolše. Ke je res tak teško sestaviti gaming pc za 600 Eur ke nebi tema šla nekav 3.pm!


Tole je ena sestava!
1. Procesor AMD FX-6300 3,5 GHz BOX AM3+ Redna cena:131,88 EURSpletna cena:106,82 EURVaš prihranek:25,06 EUR KOLIČINA
ZNESEK
106,82 EUR
2. Ohišje Aerocool V3X Devil Red Edition Midi-Tower EN57455Redna
ZNESEK
27,50 EUR
3. Napajalnik XFX Core Edition PRO V2 450 Watt
ZNESEK
51,78 EUR
4. Gigabyte Radeon R9 270 OC BF4 Edition, 2048 MB DDR5, GV-R927OC-2GD-GA
ZNESEK
177,28 EUR
5. Trdi disk WD 1TB 7200RPM 64MB 6GB/S BLUE WD10EZEX
ZNESEK
54,75 EUR
6. Pomnilnik Kingston HyperX blu 4GB 1600MHz x2
81,13 EUR
7. Matična plošča ASUS, AMD, AM3+, AMD970 (M5A97 R2.0)

Mogoče če vzameš malo ceneje rame in dodaš še 20-30 cooler :)
Skupaj 576,58 EUR

Druga 4gb rama
1. Ohišje Aerocool V3X Devil Red Edition Midi-Tower EN57455
ZNESEK
27,50 EUR
2. Napajalnik XFX Core Edition PRO V2 450 Watt
ZNESEK
51,78 EUR
3. Gigabyte Radeon R9 270 OC BF4 Edition, 2048 MB DDR5, GV-R927OC-2GD-GA
ZNESEK
177,28 EUR
4. Trdi disk WD 1TB 7200RPM 64MB 6GB/S BLUE WD10EZEX
ZNESEK
54,75 EUR
5. Pomnilnik Kingston HyperX blu 4GB 1600MHz DDR3 KHX1600C9D3B1/4G
ZNESEK
40,57 EUR
6. Procesor Intel Core i5 4440 BOX, Haswell
ZNESEK
167,91 EUR
7. ASRock H87M, Intel H87 Mainboard - S1150
ZNESEK
73,30 EUR
Odstrani iz seznama
Skupna vrednost naročila: 593,09 EUR

FX 6300 vs i5 4440
- Slabši single thread CPu-ja - več porabi
+ navijanje - boljši multithread
- Overal slabši CPU (igre uporabljajo 1-2-4 jedra) so izjeme...

recimo BF3/Bf4 MP windows i7 bo lepše na i5 medtem ko BF4 MP na win 8 bo FX 6300 = i5 4440
Lp
GA-990XA-UD3, FX 6300 4.6GHz, R9 270X, 8Gb Ram, 1TB, G-550W, Win7

Zgodovina sprememb…

šted ::

1. Ohišje Aerocool V3X Devil Red Edition Midi-Tower EN57455
ZNESEK
27,50 EUR
2. Napajalnik XFX Core Edition PRO V2 450 Watt
ZNESEK
51,78 EUR
3. Gigabyte Radeon R9 270 OC BF4 Edition, 2048 MB DDR5, GV-R927OC-2GD-GA
ZNESEK
177,28 EUR
4. Trdi disk WD 1TB 7200RPM 64MB 6GB/S BLUE WD10EZEX
ZNESEK
54,75 EUR
5. Pomnilnik Kingston HyperX blu 4GB 1600MHz DDR3 KHX1600C9D3B1/4G
ZNESEK
40,57 EUR
6. Procesor Intel Core i5 4440 BOX, Haswell
ZNESEK
167,91 EUR
7. ASRock H87M, Intel H87 Mainboard - S1150
ZNESEK
73,30 EUR
Odstrani iz seznama
Skupna vrednost naročila: 593,09 EUR
kaj če bi pri tej sestavi dodal 8 Gb Rama
Ki si našo tote stvarijaz jih ne najdem

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: šted ()

klkkkkkkkkkk ::

rekel si budget do 600€.
Lahko seveda dodaš 4Gb ... tvoja odločitev

4Gb lahko tudi kasneje dodaš, čeprav je bolje kupiti v kompletu.
GA-990XA-UD3, FX 6300 4.6GHz, R9 270X, 8Gb Ram, 1TB, G-550W, Win7
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Namizni računalnik 600€ (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Kaj kupiti
40764393 (20958) hojnikb
»

Gaming PC za okoli 900 eur (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Kaj kupiti
608111850 (66121) Epialt
»

AMD vs Intel v gamingu (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
18121488 (17689) PredatorX
»

Računalnik za 600€ ?

Oddelek: Strojna oprema
141544 (1330) djready

Več podobnih tem