» »

Namizni računalnik 600€

Namizni računalnik 600€

GiGaBaJt ::

Ej hvala ti, sem opazil da imajo res ceneje. Pa jim je za zaupati ? Je že kdo naročil od njih?
M.S Gigabyte 280x

hojnikb ::

so vredni zaupanja.... Kr poglej si teme na tem forumu.
Dokler se izogneš AGTju, si dober
#brezpodpisa

dameer ::

Pripravljam se za nakup novega namiznega računalnika v rangu 600 - 700 eur. Računalnik se bo uporabljal za običajna opravila ( internet, office, itd. ), amatersko obdelavo slik, kak HD film, od iger pa mogoče kakšna FIFA ali pa strategije tipa Stronghold, itd. nič kaj eksotičnega, tako da igre niso v prvem planu. Računalnika tudi ne nameravam navijat. Po nekaj prebranih forumih sem prišel do naslednje konfiguracije :

Procesor Intel Core i5 4570 BOX, Haswell 193 eur
Matična plošča ASROCK H97 PRO4 LGA1150 ATX 87 eur
Pomnilnik CRUCIAL 8GB 1600MHz DDR3 75 eur
WD trdi disk 1TB SATA 6GB/s 64MB 7200 RPM Black AF 72 eur
SSD disk CRUCIAL MX100 256GB 104 eur
Samsung SH-224DB DVD-RW 15 eur
Napajalnik XFX TS550 550W P1-550S-XXB9 60 eur
Ohišje GIGABYTE GZ-X6 brez nap 40 eur

Trenutna cena je 650 eur, brez grafične kartice. Glede same grafike se mi ne sanja prav veliko, jo sploh rabim? In katero kupit? Malo razmišljam tudi o tem da bi jo po potrebi dokupil, moogoče celo kaj rabljenega. Kakšno je vaše mnenje glede ostalih komponent? Sem mogoče še na kaj pozabil? Kupit pa nameravam FunTech-u.

m0LN4r ::

Ideje:
4460 bo isto hitro pa še prišparaš,
Fifa bi mogla delat na integrirani, če ne dokupiš nekaj za 100-120€ novo ali rabljeno.
Če vzameš kako novejši nvidio, lahko vzameš komot slabši napajalnik.
Če nimaš veliko programov pa instalacij, bo tudi 120GB SSD dovolj. -> Sam imam instalirano ene 10 večjih programov pa mi odide samo 50GB placa.
Matično tudi lahko vzameš kako cenejšo H97

Tak na oko lahko prišparaš in prideš nekje na 600€ pa imaš še 100€ za grafično, če jo boš potreboval.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

111111111111 ::

KAj pravite pa na tegale? Se splača?
http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...

dottor ::

Procesor: ~200€
Plošča: ~50-60€
RAM: ~70-80€
SSD: ~75-80€
Disk: ~60€
DVD: ~15€
Ohišje+napajalnik: ~50€
Skupaj: ~545€ (upoštevajoč višje zapisane cene)

Tako da recimo da se splača. Če se na njem ne bo igralo nič kaj preveč zahtevnega... Čene SSD vn, i5 zamenjaš za i3 pa se da not vtaknit 750Ti.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

DarwiN ::

Pri funtechu si sestaviš enakega za ~440€.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zape ::

Pozdravljeni!

Tudi jaz poskušam dobit primeren računalnik za 550-600€, ker pa nimam pojma o strojni opremi računalnikov, specifikacijah in kaj gre kam, pa se obračam na vas za nasvet.

Računalnik bi uporabljal predvsem za igranje iger, torej sklepam da potrebujem dober procesor in grafično kartico?

Zanima me kje kupiti komponente; imam popust pri podjetju Chip Trade ( www.chiptrade.si ), zato bi če je le možno komponente nabavil kar tam.

Torej, kakšen "build" mi svetujete za igralni računalnik za cca 550€?

Vnaprej se zahvaljujem za odgovor.

Lp, Zape.

Epialt ::

Živjo Zape,
Priporočam ti, da najprej ugotoviš kakšen popust ti nudijo, saj imajo zelo visoke cene v primerjavi s konkurenco v Sloveniji. Tujina je pa sploh druga zgodba.
Če ti na komplet sestavo ne nudijo vsaj 10% popusta, ti priporočam drugo trgovino.
Slučajno sem preveril procesorje in vidim da je tudi garancija doba prepolovljena.
Glede na tvoj post nisem prepričan ali potrebuješ poleg računalnika še monitor.

Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Epialt ()

Zape ::

Epialt je izjavil:

Živjo Zape,
Priporočam ti, da najprej ugotoviš kakšen popust ti nudijo, saj imajo zelo visoke cene v primerjavi s konkurenco v Sloveniji. Tujina je pa sploh druga zgodba.
Če ti na komplet sestavo ne nudijo vsaj 10% popusta, ti priporočam drugo trgovino.
Slučajno sem preveril procesorje in vidim da je tudi garancija doba prepolovljena.
Glede na tvoj post nisem prepričan ali potrebuješ poleg računalnika še monitor.

Lp


Popust ki mi ga nudijo je, da mi komponente ki jih nabavim zastojn sestavijo v računalnik, kar je za mene bolj kot ne neprecenljivo (še enkrat - nimam nobenih izkušenj s sestavljanjem računalnikov oz. s strojno opremo nasploh, zato mi to, da mi nekdo drug komponente vrže skupaj pomeni izjemno dosti), zato bi najraje nabavil komponente pri njih.

Če pa so cene res toliko višje pri Chip Tradeu, pa bom že nabavil kje drugje, pa bom nekomu iz okolice dal te komponente in mu plačal da mi jih vrže skupaj.

Zanima me še vaše mnenje o tem: http://www.build-gaming-computers.com/g...

Koliko je to natančno in dejansko v redu? In ali se te komponente da dobiti tudi pri nas?

Hvala za pomoč Epialt!

Lp, Zape :)

denis9 ::

Zape naroč pri hardwareversand pa nim plači 30€ da ti sestavijo

Epialt ::

Neprecenljivo = 20€ ( toliko namreč stane, da ti sestavijo računalnik )
Če nimaš fobije pred tujino, ti priporočam, da vse komponente naročiš iz Nemčije.
Pridejo te cca 20% ceneje kot najcenejši ponudnik v Sloveniji ( 120€ )
Zadevo ti lahko tudi sestavijo in ti jo pripeljejo naravnost do predpražnika.
Če hočeš pa dobiti MAX za svoj denar, boš pa kupil poleg novih komponent rabljeno grafično kartico, ki je še v garanciji R9 280x. Na bolhi te pride 130€. Bomba za tvoj budget.
Če ti ne bo kdo prej sestavil builda, ti ga bom jaz po šihtu. Zdaj imam pravo klavnico tle.
Lp

m0LN4r ::

AMDjeva platforma je dokaj zastarela in zelo znana po fps dropih in problemih z novejšimi špili: http://www.techspot.com/review/917-far-...

Predlagam idejo, da se vzame i3 + gtx 960 če je možno. 960ke še ni zunaj, bo ba vsak čas pomladi feb-mar ali še prej. 760ka je že fertig, prodajajo se samo še zelo stare zaloge, da se jih znebijo. Za nakup bi mogla bit ornk cenejša.
Žal cen prinas nevem, za tujino lahko povem da izgleda takole:



Plus 260EUR za gtx 960, ko bo in je skupno 630EUR in bo TOP za ta dnar.
- Maš i3 (nadgradljivo plato z i5 ali xeon ali i7 pozneje)
- SSD in 1tb disk in 8gb rama (predlagam eno palčko 8gb za ziher, sm dal pa dve 2x4 iz navade)
- in napajalnik več kot dovolj za ta budget
- Imajo še kupon za prvi nakup in lahko tudi počakaš, ko bo spet kaka akcija za 9EUR sestavo in si potem zmagal. Tvoja izbira.

Druga varianta pa je, da si vzameš eno rabljeno 280X za 140EUR z garancijo in jo daš v zgornjo sestavo.
My 5 min.

Aja če vzameš rabljeno 280X lahko, se zgoraj stisne not i5-4460
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Epialt ::

m0LN4r je izjavil:


Aja če vzameš rabljeno 280X lahko, se zgoraj stisne not i5-4460

Točno to sestavo sm mu js hotu naredit... super, manj dela zame. tnx

Zape ::

Denis in Epialt, res vama najlepša hvala za pomoč! :)

Če je tako, potem Chip Trade verjetno res odpade, pred tujino pa tudi nimam neke fobije če zato ne trpi kvaliteta in če garancije ipd. veljajo :)

Edino za tisto stran me še zanima, če bi tak build bil vredu? Ker se mi zdi da je avtor tiste strani zelo samozavesten glede builda, pa je verjetno že dober :P

Drugače pa res iskrena hvala Epialt, bi zelo cenil vsako pomoč z buildom :)

111111111111 ::

Epialt je izjavil:

Če ti ne bo kdo prej sestavil builda, ti ga bom jaz po šihtu. Zdaj imam pravo klavnico tle.
Lp

Jaz mam tut klavnico. Mater, pa še vedno oba visiva na Slo-Tech. :)

Epialt ::

m0LN4r je izjavil:

AMDjeva platforma je dokaj zastarela in zelo znana po fps dropih in problemih z novejšimi špili: http://www.techspot.com/review/917-far-...

Kot rečeno je prvi build dokaj zastarel.
Ta drugega ti pa odsvetujem, saj je naret za navijanje in za ta denar dobiš boljši / primernejši build zase.

@ Chuapoiz, tak je če moreš bit na šihtu čeprav si bolan, ker pač... moreš...
"because reasons" hehe.

m0LN4r ::

Tako, kot sem ti jaz sestavil. Stem da se moraš odločit ali i3+ počakaš 960 ali 4460 in rabljena 280X z garancijo. OBOJE bo dobra izbira.
Za naročilo: https://slo-tech.com/forum/t588643/p435...

Zdaj je prišlo do samo ene spremembe. Pri iskanju najcenejše variante si odpri dva brskalnika.

V enem preveriš osnovno ceno na HWV, v drugem pa preveriš v iskalnikih idealo.de ali geizhals.de kje dobiš več popusta in klikneš na trgovino.
Naprimer ravno pri 4150 sem opazil, da je na idelo 96EUR, v trgovini 106, geizhals 100EUR. Na idealo ne prime, zato vzameš iz geizhals.
Cene v iskalnikih se dnevno spreminjajo, predvsem dopoldan.
Cena z popustom, se ti shrani v brskalnik, zato imaš odprto drugega za kontrolo cene.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Zape ::

1oo-krat hvala za pomoc m0LN4r!

Kljub vsemu me pa zanima ce imas kaksno idejo s cem bi lahko zamenjala 960ko, saj se mi z nakupom se kar mudi (cim prej bi si porihtal komp da lahko normalno delam vse dalje) in bi rad to zakljucil do bozica, kupovanju preko Bolhe bi se pa tudi ce je le mozno izognil, sploh pri kupovanju tehnicnih stvari.

Sem zasledil da en prodaja na bolhi BOF Shark 4, ki je ocitno noro dober kompjuter, pa se po zelo dostopni ceni, ampak imam neke zadrzke do Bolhe kar se tehnike tice... :/

Tako da me zanima ce imas kaksno drugo idejo katero graficno bi vrgla noter da bi zraven pasala, pa po moznosti malo cenejso zadevo... (600€ budgeta imam, pa od tega gre 30€ za sestavo kompa, pa se nekaj za postnino, itd...)

Hvala se enkrat za vso pomoc, super ste :D

Lp, Zape

DarwiN ::

Tale BOF SHark je vreden ravno ene 250-300€. :) Pozabi na sestavljene računalnike, ker so praktično vsi nateg.

Tisti sestav od Molnarja vzemi, vendar I5-4460 in mogoče raje XFX 550W, ter 280x iz Bolhe.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

m0LN4r ::

Potem pa nova 280x ali 290. Če v zgorjnjo sestavo daš to: http://www.idealo.de/preisvergleich/Off...
Samo potem rabiš xfx-550W vsaj.

Si na skupnih 369+261 = 630 in je TOP.
Poštnina je 11€ in tukaj vzameš kupon za 10€, torej je potem poštnina 1€: http://www.gutscheinsammler.de/gutschei...
In smo spet na 630€.

Kupiš vsakega posebej in daš lokalnemu hardverašu za sixpack pa ti sestavi odmah.

Z 280x če kupiš preko bolhe in ima več kot 1 leto garancije in dela ni nič narobe. Je isto, kot da bi kupil v trgovini.
Cena nove 280x je okoli: http://www.hardwareversand.de/3072+MB/1...

Zdaj če hočeš najboljše priti skozi, so zgoraj vse opcije naštete. Če hočeš največ za svoj denar pa je treba tudi malo potrpet.
Sporočaj kako si se odločil.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zape ::

A to je ta grafična (280x) ki bi jo naj kupil preko bolhe? :)

http://www.bolha.com/racunalnistvo/graf...

Drugače se pa resno odločam za uporabo tvojega builda m0LN4r! :) Bom pač malo stisnil zobe pa plačal kak evro več, se bo že splačalo če tako pravite. :)

Proti večeru si bom naredil cel spisek na www.hardwareversand.de kao predračun, pa bom ga tukaj objavil da potrdite če je to res to kar iščemo, pa bom kar nabavil vse skupaj. :P

Zape ::

Okej, tako je zaenkrat:

Zaenkrat sem po tvojem nasvetu m0LN4r skupaj sestavil to:

 Computer build

Computer build



To me pride od oka 400EUR. Potrebujem še grafično kartico, za katero sva rekla, da bo najboljše če jo nabavim preko bolhe.

Tukaj sva rekla da bi nabavil rabljeno radeonko, in sicer tole (prosim če lahko potrdiš, da je to res taprava kartica), kar bi cenovno prišlo na približno 550EUR.

Zanima me, kaj še potrebujem v računalniku? Pri prejšnjem računalniku sem imel težave s pregrevanjem - ali rabim še kakšen dodaten ventilatorček / hladilnik ali kaj podobnega? Raje bi nabavil še to zraven če je potrebno, pa imam pač rahlo viške stroške pa da zadeva res funkcionira, kot pa da se mi čez par mesecev stvar sesuje zaradi pregrevanja, ali kaj podobnega.

Pa da je vse sigurno, bi te še enkrat prosil če preveriš da se vse skupaj ujema, da stvari funkcionirajo, da je napajalnik dovolj močen, itd.. :P Pač paranoja, ker si prvič kupujem računalnik po delih. :D

Zanima me še, kako bi lahko preveril če grafična kartica deluje ko nakupujem preko bolhe, da imam neko garancijo da ne kupujem mačka v žaklju? Tudi če je še v garanciji, se mi zdi da ne morem vedeti kaj je lastnik z njo delal, ker se čisto zna zgodit, da je kaj takega pri čemer garancija več ne velja, ali? :P

Aja, pa ali je ta build namenjen overclockanju ali ne? Če je le možno bi se namreč overclockanju izognil, ker kot vidite, nimam preveč znanja o računalnikih xD

Hvala še enkrat za vso pomoč! :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zape ()

DarwiN ::

Zape, pri tej ceni je vsak evro še kako dobrodošel, zato nikakor ne ivestiraj manj kot ti omogoča tvoj maksimalni budget..

Kot že rečeno, pri zgornji sestavi zamenjaj za I5-4460 BOX (160€) in XFX 550W napajalnik (53€)... Grafičnih kartic 280x pa imaš polno na bolhi - klik. Vse te so primerne.. Izberi eno z garancijo v tvoji okolici, zbij za 10-20€ in po možnosti naj ti prodajalec demonstrira delovanje pri obremenitvi.
Ampak najprej tako ali tako potrebuješ računalnik. Saj ta računalnik že vsebuje grafično kartico, tko da ga boš lahko uporabljal za osnovne zadeve tudi že pred nakupom 280x, le iger ne boš mogel igrati.
Ventilator je pa tudi eden vključen v ohišju, tko da imaš dovolj zaenkrat in se ne rabiš s tem obremenjevat.

Ta build ni namenjen overclockanju.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

m0LN4r ::

Tocno tako
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zape ::

Super, hvala vama se enkrat!

Zvocne kartice ne rabim ali pa kaj taksnega?
Moving on, pozna kdo koga ki bi to lahko skup vrgel v okolici Maribora, ali pa je kateri od vaju iz okolice Maribora celo (pa bi bil to pripravljen nardit za six-pack)? :P

Res, se enkrat hvala za vse! :)

hojnikb ::

en youtube video pa en izvijač, pa lahko sam to spraviš skup.
#brezpodpisa

m0LN4r ::

Če misliš, da sam neboš sposoben se lahko kaj zmenimo. Laško seveda :P
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

m0LN4r ::

Lahko tudi kaj takega poiščeš: 290
Edino bo treba prevert, če gre v ohišje, če najdeš kako pa to...
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Zape ::

Ah, se bom kar tistega starega drzal! :P Bom si cez vikend vse skupaj postimal, kr narocil pa to, pa graficno si probal zrihtat, pa javim ko bo tak dalec!

Drugac pa komot za en six pack laskega haha :D

Lp, Zape

psyke ::

hej, kakšen računalnik svetujete za okoli 900EUR?

mora imet:

vsaj 24gb-rama (neki srednji rang)
i7
solidno grafično
rad bi da je ful tih , torej katero ohišje in ventilatorje?
ssd 500 gb in en poceni 1-2tb disk

hvala. se sploh dobi za ta keš tako mašino glede na to da za ssd gre 200EUR?

hvala vnaprej

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: psyke ()

m0LN4r ::

Mogoče tu: Gaming PC za okoli 900 eur
Sicer bi blo boljše, če napišeš ZAKAJ, kot pa KAJ.
- Ponavadi se izkaže, (ne vedno) da folk precenjuje zahteve.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

psyke ::

m0LN4r je izjavil:

Mogoče tu: Gaming PC za okoli 900 eur
Sicer bi blo boljše, če napišeš ZAKAJ, kot pa KAJ.
- Ponavadi se izkaže, (ne vedno) da folk precenjuje zahteve.


hvala, sem ti odpisal v tisti temi:)

Alladeen ::

Pozdravljeni, tudi mene zanima kakšen računalnik naj nabavim za ceno 550-600€, uporabljal bi ga pa predvsem za igranje iger (ni nujno da vse dela na maximum settings, važno je da se da igrati tekoče vsaj na nekem mediumu). Komponente bi kupil na sestavi.si, ker imam s to stranjo dobre izkušnje in mi je res kul. Kupil bi torej gaming konfiguracijo, kot je recimo ta, vendar za 550-600€ kot že rečeno. Hvala za pomoč vnaprej

NejcSSD ::

Tujina je bolj kul. Grafična rabljena na bolhi.
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

FlyingBee ::

Alladeen je izjavil:

Pozdravljeni, tudi mene zanima kakšen računalnik naj nabavim za ceno 550-600€, uporabljal bi ga pa predvsem za igranje iger (ni nujno da vse dela na maximum settings, važno je da se da igrati tekoče vsaj na nekem mediumu). Komponente bi kupil na sestavi.si, ker imam s to stranjo dobre izkušnje in mi je res kul. Kupil bi torej gaming konfiguracijo, kot je recimo ta, vendar za 550-600€ kot že rečeno. Hvala za pomoč vnaprej

v DE bi za 768 dobil že precej boljšo zadevo ... sestavi.si ima nekater komkponente OK, ampak takoj ko pogledaš v tujino, je takoj jasno
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Alladeen ::

Nwm, sestavi.si se mi zdi dost bol user friendly... Pa tud iz bolhe ne bi glih kupoval če ni glih nujno kr nikol ne morš vedet 100% kaj dobiš. Pa še čas dostave je v slovenji ziher dost hitrejši, kar je spet plus. Pa saj nerabim top shit mašine, samo tolk da mi vse laufa lepo gor, kar pa mislim da bi tud v slovenji za 550€ se moglo dat dobit...

hojnikb ::

>Pa še čas dostave je v slovenji ziher dost hitrejši, kar je spet plus.

sploh ni nujno..
#brezpodpisa

FlyingBee ::

na Funtech iz Lj. poglej, spodaj sem samo tako za orientacijo sestavil nekaj za 500 eur:
1. Intel Pentium G3240 BOX procesor, Haswell
58,23 EUR
2. ASRock H81 Pro BTC, DDR3, SATA3, HDMI, USB3, LGA1150 ATX
51,50 EUR
3. Pomnilnik Corsair ValueSelect 4GB 1600MHz DDR3 CMV4GX3M1A1600C11
39,22 EUR
4. SSD INTENSO 2,5 128GB III TOP (3812430)
53,83 EUR
5. Super Flower Golden Green HX 80Plus Gold - 550 Watt SF-550P14XE (HX)
69,11 EUR
6. Ohišje Zalman Z3-Plus Midi-Tower - črno
47,12 EUR
7. XFX Radeon R9 270X, 1050M DD Boost Edition, 2048 MB DDR5, R9-270X-CDJ4
174,56 EUR
Skupna vrednost naročila: 493,57 EUR

torej nekaj opomb:
- napajalnik lahko xfx 550W bronze za 10 eur manj
- HDD manjka, je pa SSD, tako da lahko še 60 eur daš za HDD 1tb WD Blue
- RAM lahko vedno zlahka dodaš, 4gb bo dovolj za nekaj časa
- Pentium je za 80% iger več kot dovolj, za več bo treba kakšen i3, ki je 50 eur dražji

Zaključek: če imaš 600ish eur, kupi i3, še HDD in/ali 4gb rama

FUNTECH ima za artikle 1-2 dni dejansko tudi naslednji delovni dan, ker vsak dan hodjo iskat dobaviteljem
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Zgodovina sprememb…

trnvpeti ::

FlyingBee je izjavil:

na Funtech iz Lj. poglej, spodaj sem samo tako za orientacijo sestavil nekaj za 500 eur:
1. Intel Pentium G3240 BOX procesor, Haswell
58,23 EUR
2. ASRock H81 Pro BTC, DDR3, SATA3, HDMI, USB3, LGA1150 ATX
51,50 EUR
3. Pomnilnik Corsair ValueSelect 4GB 1600MHz DDR3 CMV4GX3M1A1600C11
39,22 EUR
4. SSD INTENSO 2,5 128GB III TOP (3812430)
53,83 EUR
5. Super Flower Golden Green HX 80Plus Gold - 550 Watt SF-550P14XE (HX)
69,11 EUR
6. Ohišje Zalman Z3-Plus Midi-Tower - črno
47,12 EUR
7. XFX Radeon R9 270X, 1050M DD Boost Edition, 2048 MB DDR5, R9-270X-CDJ4
174,56 EUR
Skupna vrednost naročila: 493,57 EUR

torej nekaj opomb:
- napajalnik lahko xfx 550W bronze za 10 eur manj
- HDD manjka, je pa SSD, tako da lahko še 60 eur daš za HDD 1tb WD Blue
- RAM lahko vedno zlahka dodaš, 4gb bo dovolj za nekaj časa
- Pentium je za 80% iger več kot dovolj, za več bo treba kakšen i3, ki je 50 eur dražji

Zaključek: če imaš 600ish eur, kupi i3, še HDD in/ali 4gb rama

FUNTECH ima za artikle 1-2 dni dejansko tudi naslednji delovni dan, ker vsak dan hodjo iskat dobaviteljem

par opomb na tole sestavo:
- namesto 58eur za pentiuma, dej +50 za i3 4160
- ne kupuj 270(x)!
- ne kupi sedaj nic in pocakaj na gtx960, ali pa kupi rabljeno 280x
- namesto ohisja in napajalnika za 115eur, das komot -50 za drugo sestavo, recimo ce bos cakal na 960(en mesec) , das bequiet za 30eur in staro ohisje, ali pa bilo kaksno ohisje za 30eur

namesto pentiuma in 270 bos dobil i3 in gtx960
za isto ceno

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: trnvpeti ()

FlyingBee ::

i3 + 960 je seveda boljše, samo ne vemo koliko bo 960 stala in be quiet je 40 eur pa še verjetno bo hotel HDD ... na koncu je vprašanje ali bo čakal in koliko je absoluti max. za PC?
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

trnvpeti ::

FlyingBee je izjavil:

i3 + 960 je seveda boljše, samo ne vemo koliko bo 960 stala in be quiet je 40 eur pa še verjetno bo hotel HDD ... na koncu je vprašanje ali bo čakal in koliko je absoluti max. za PC?

40eur za nov napajalnik in eno staro ohisje , proti 115eur za neko ohisje/napajalnik je prevelika razlika
prav tako 270(x) nima nobenega smisla
rabljeno 280x ali pa celo kaksno rabljeno nvidio, ce ne more pocakati 1mesec

ta tvoja sestava, huh...
kot da prodajas stvari, ki jih ne mores prodati

hojnikb ::

vsaj gt630 ni v sestavi 8-)
#brezpodpisa

FlyingBee ::

človek hoče takoj sestavljeno in dobavljeno mašino, noče rabljenih kupovat, kaj drugega je tukaj za sprenevedat se?

hojnikb je izjavil:

vsaj gt630 ni v sestavi 8-)

hec, ni kaj

trnvpeti, imaš prav glede same zmogljivosti, ki jo bo na zaslonu opazil, ampak za nekatere je cela muka staro ohišje z vsemi potrebnimi šrafki dobit, čakat 1 mesec na nekaj

mislim, daj sestavi pa mu bo v pomoč
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Zgodovina sprememb…

trnvpeti ::

FlyingBee je izjavil:

človek hoče takoj sestavljeno in dobavljeno mašino, noče rabljenih kupovat, kaj drugega je tukaj za sprenevedat se?


sej ima dosti informacij, se bo sam odlocil

Terminathor ::

Lahko kdo sestavi gaming pc? V naših spletnih trgovinah...

Po možnosti intel in nvidia. Pa kak ssd,

lp

hojnikb ::

počakaj prvo na izid 960gtx..
#brezpodpisa

Terminathor ::

pol pa recimo sistem brez grafične...

grafično lahko kupim poznej...

m0LN4r ::

Bolj bogi gaming bo to iz bananistana za ta dnar. Za 960 računaj 200-250€.
Za celoten sistem pa računaj en SSD manj oz. pentium namest i3 iz bananistana. OKVIRNO da nebo kdo spet na trepalnice padal
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

m0LN4r ::

Intel Core i3-4160 3,6GHz LGA1150 3MB Cache Boxed CPU
108,61 EUR

8GB-Kit Crucial Ballistix Sport Series DDR3-1600, CL9
64,65 EUR

ASRock H81M-HDS, Sockel 1150, mATX
42,48 EUR

XFX PRO450W Core Edition Full Wired Power Supply
48,18 EUR

Crucial MX100 SSD 256GB (2,5", 7mm)
96,67 EUR

WD Blue 1TB 6Gb's
49,89 EUR

Skupaj 410EUR + 11EUR poštnina + GTX 960 je približno 650EUR. Pa še ohišje 40EUR.
Načeloma vržeš ven SSD pa je solidna gaming kišta. Lahko pa razmisliš o kaki rabljeni grafični.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik za igre do 700€ (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
15439039 (26405) smacker
»

Gaming PC za okoli 900 eur (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Kaj kupiti
608112411 (66682) Epialt
»

CPU (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Kaj kupiti
42839505 (27630) Epialt
»

Gaming PC za 1000€ (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7212573 (10860) gamer12345
»

Pomoč pri nakupo računalnika

Oddelek: Kaj kupiti
273640 (3212) klkkkkkkkkkk

Več podobnih tem