» »

100Mb-->10Mb-->inter. kabel izklj.?

100Mb-->10Mb-->inter. kabel izklj.?

klemen6 ::

Imam težave pri vzpostavljanju internetne povezave.

Ko imam nastavljeno na samodejno pridobivanje IP naslova dobim 100 Mb povezavo vendar mi vseeno ne odpre internetne strani. Ko pa vtipkam nek statičen IP mi pa preskakuje iz 100 Mb na 10 Mb do obvestila da je internetni kabel izključen (ne v tem vrstnem redu, ampak naključno). Kakorkoli, uspešno mi deluje le ko mi kaže 10 Mb, ampak kaj ko mi lahko crkne po že po nekaj urah ali minutah.

Če kaj pomeni, imam t2. Na internet sta priklopljena že dva računalnika (eden direktno prek kabla, drugi prek wirelesa). Ta tretji računalnik o katerem pišem pa imam povezan s kablom iz routerja.
Računalnik je nedavno imel na novo naložene windowse xp.

Je možno da sem se samo zmotil pri vnašanju IP in DNS serverja? Ali pa je število dovoljenih priklopljenih računalnikov na internet omejeno s strani ponudnika?

Za vsak odgovor bom zelo hvaležen

aleksuu ::

Število javnih IPjev je omejeno s strani ISPja. V tvojem primeru T-2. In to je 2 dinamična in en (na zahtevek) statičen. Lahko malo bolj natančno obrazložiš, kako imaš priključeno in kaj vpisuješ pod: gateway, dnsje.

Hayabusa ::

Vse pcje priklopi preko routerja, kjer vklopiš dhcp za local_lan_ip.
Ter za wan type "dhcp".

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

klemen6 ::

en kabel gre iz modema do pcja, drug kabel od modema do routerja ter potem iz routerja v moj pc, eden pc pa je wireles.
stevilke sem vpisoval kot so pri tistem wireles pcju, le da sem zadnje tri pri ip spremenil. za dns sem dal isto kot gateway: 192.168.1.1

Saj mi že piše da imam omogočen dhcp za lan...a moram nujno vse prkilopit na router?

Hayabusa ::

Če bi rad imel net na več kot 2 napravah, da.
Ali pa ga dalje sharaj preko teh dveh, ki imata dostop.Bolj enostavna je prva opcija.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Omrežja in internet
1774548457 (648) Lonsarg
»

ne dela internet

Oddelek: Pomoč in nasveti
404919 (3325) seba-beba
»

povezava preko switcha ne dela (siol modem -> switch -> laptop)

Oddelek: Pomoč in nasveti
375186 (4690) BorutK-73
»

Postavitev mreže z dvema routerjema

Oddelek: Omrežja in internet
313617 (3091) NeMeTko
»

Internet problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
152751 (2524) theBill

Več podobnih tem