» »

php na domačem računalniku

php na domačem računalniku

weishaupt ::

Imam instaliran php na svojem računalniku.
Potem pa sem napisal eno pač funkcijo, ki mi na računalniki ne deluje ko pa sem dal na server (na net) tam pa vse normalno dela.
Pri meni se samo stran znovič naloži in se nič ne zgodi.
Poganjal sem PHP za IIS v win xp. Potem sem pa probal z Apache pa je isti problem.
Kaj bi lahko blo narobe?

Highlag ::

Ni dovolj, da imaš PHP inštaliran. Mora tudi delovati.:D
Si poizkusil z PHPinfo ukazom? Ti server sploh prevede PHP kodo?

Seadoo ::

Ja tako je, IISju oziroma Apacheju moreš povedat, kaj naj naredi s php fajli, če ne ti jih preprosto izpiše na zaslon kot tekst.

Cokolesnik ::

preizkusen postopek za podporo phpju na IIS 5.1 (winXP):

- pravilno namescen in nastavljen IIS - web server (navodila za to dobis po spletu ali v helpu microsofta).

- namescen php server, ki ga potegnes iz www.php.net (najnovejsega izberi, izberi datoteko z oznako Installer). Mogoce bo ob namescanju dal pripombo, da ne more nastavit IIS, a to naj te ne moti.

- odpri IIS in oznaci DEFAULT WEB SITE, desni klik in opcijo PROPERTIES (tako se sicer tudi nastavlja celoten web server v IIS)

- poisci jezicek HOME DIRECTORY in gumb CONGIGURATION

- v jezicku MAPPINGS izberi gumb ADD. V polju EXECUTABLE klikni na gumb BROWSE in poisci datoteko php.exe, ki se nahaja v imeniku, katerega si dolocil kot ciljnega ob namestitvi php serverja

- v polje EXTENSION vpisi oznako .php, kljukico naredi za ALL VERBS (ali za dolocene, ce ves katere oz. ce poznas natancno te zadeve), kljukica naj bo tudi za SCRIPT ENGINE in CHECK THAT FILE EXIST.

- vse potrdi in zapri nastavitve IISja. Ustavi ga (meni ACTION/STOP) in ponovni startaj (meni ACTION/START). Za vsak slucaj se resetiraj racunalnik.

- na web server (v imenik, ki je nastavljen v IIS) daj neko .php datoteko in vanjo vpisi tole:



- z brskalnikom odpri to datoteko in ce se bodo izpisali doloceni podatki o tvojem strezniku, potem ti je namestitev uspela.

- se nekaj dodatnega: ce zelis, da server prepozna sam zacetno datoteko neke spletne strani, ki je formata php (npr. index.php, serverji prepoznajo tudi recimo index.html, default.asp ipd.), potem pojdi zopet v nastavitve IISja in na jezicek DOCUMENT, kjer pa dodas med zacetne datoteke tudi index.php ali tisto, kar zelis.

A je vse jasno?:D

Zgodovina sprememb…

weishaupt ::

to sem jast vse naredil!
Seveda mi vse prevede.

Packač ::

Ja in v čem je zdej problem

smolep ::

Kako odpiraš tisto stran oz. php-datoteko, ki ti ne dela? Ali jo v explorerju dvoklikneš ali kako drugač?

Cokolesnik ::

ja, res je, ce bos datoteko odprl direktn prek explorerja (dvoklik), pol res ne bo nic. odpreti je potrebno spletni brskalnik in zeljeno php datoteko odpreti prek web serverja - primer: http://193.2.1.66/index.php (ce je recimo tvoj IP 193.2.1.66 in imas php datoteko v rootu web serverja).

torej, v cem je sploh se lahko problem?:\

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev Apache serverja s podporo za PHP in MySQL (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Izdelava spletišč
322245692 (20357) miko22
»

phpBB forum; a dela na IIS?

Oddelek: Programska oprema
221869 (1598) boych
»

Web server WinXP

Oddelek: Izdelava spletišč
12810 (690) aks_!
»

php

Oddelek: Izdelava spletišč
111266 (1132) Tody
»

phpBB install

Oddelek: Omrežja in internet
71336 (1223) poweroff

Več podobnih tem