» »

php

php

Ingoo ::

živjo!

zanima me nekaj dobil sem skripto za knjigo gostov, ki je sestavljena iz obrazca za html pošlji pa se nanaša na pošlji.php zdej pa me zanima kam ali pod kaj naj sranim tisti del php skripte????

delam v DW mx lahko tam vse naredim?

LP!

Ingoo ::

aha pa se nekaj zakaj me, ko stisnem pošlji vpraša ali želim pošlji php shranit na disk?

skripte še nisem dal na strežnik ... če mi pa še na računalniku ne dela:\

LP0:)

BigWhale ::

Banzai!

Najbrz ves, da potrebujes streznik, ki podpira PHP skriptni jezik?

--
BigW!

Freak ::

na formo pod action napiš action="pac_ime_php_datoteke.php". Tisto skripto pa napiš v en blank fajl v notepadu ki ga boš shranil kot .php. Na formi pa moraš met tud gumb tipa submit, preko katerega boš klical skripto. To je mislim da vse.

sopex ::

hm.... knjiga gostov je ubistvu preprosta zadeva..
1. za to potrebuješ strežnik ki podpira php
2. ustvariš eno datoteko (ne HTML) ampak php, naprimer komentar.php, v ta php fajl daš par textarea in en gumbek
3. Napišeš php kodo, na primer da bi bo shranjeval uporabnik>email>komentar
(to nardiš s funkcijo replace) to vse se ti bo shranjeval v .txt
4. Nardiš v isti datoteki izpis (prvo smatraš za uporabnika, drugo za email in tretjo za komentar) oziroma za vse določiš recimo &uporabnik &komentar &email

pol pa sam eno tabelco nardiš v isti datoteki ( notr pa ustavš &uporabnik &komentar &email) in tko se ti vseskupi izpisuje na neko stran

Cokolesnik ::

Za PHP boš potreboval podporo strežnika. Ali boš gostoval svoje spletne strani pri katerem od ponudnikov (amis naprimer) ali pa boš moral imeti doma postavljen web server in php podporo. Za uporabnike Windows XP in IIS, ki je vključen notri za uporabo web serverja pa navodila za PHP podporo v tej temi.
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

Ingoo ::

Hvala vsem ki ste mi odgovorli!!

bom probal ko bom mel več cajta

a volja.net podpira php? ampak na disku bi mi moglo delat? je tako? vsaj probno! al more bit vse skupaj na strežniku?

ja če je knjiga gostov preprosta...

potem je malo bolj zapleten forum...

pa je princip podoben?

LP!

Tody ::

Ingoo da php dela na disku rabiš tudi na tvojem računalniku imeti server. No uglavnme ti mora nekdo php kodo prebrat in ti izpljunit rezlutat IE in podobne zadeve zanekrat tega še ne znajo. XP imajo zastojn IIS strežnik obstaja tudi APACH ki je tudi zastoj in dokaj lahek za config. VOLJA ne podpira PHP niti ga ne freewb.siol.net

Ingoo ::

mam Xp-je ampak o teh serverjih in to nimam pojma.. kje to najdem?

kaj pa neki members.lycos.com... tam mam 50 MB placa bi tam šel forum, knjiga gostov ali kje naj dobim server ki podpira php??? hm glede na to da so mi poslali ob prijavi možnost da si naredim z nekim php programom dinamično stran predvidevam da ta lycos to podpira.. kje se da to pogledat?

oprosti ampak nimam pojma o tem in prosi če mi po korakih razložiš kako naj v win Xp naredim oz. vnesem skripto in jo sprobam

LP!

sopex ::

hm..če rabš server ki podpira php in mysql pejd na www.sloweb.net....

Ingoo ::

Shiiiiiiiiiiibi:-):D

become a member to get:

50MB disk space
Cool add-ons
Website stats
PHP4U/MySQL

hehe ta PHP4U na koncu pomeni to da podpira php???????????''

yuppy.. zaj pa se bom res zajebaval s knjgo gostov in podobnimi zadevami...

sam da mal skapiram ta php.. morem zasanjat sanje php ker se mi zdaj se sanja ne..
pa ne se mi smejat:\


LP!

Tody ::

jah če si pa smotan:D lycos podpira php ja. Sam je nadelžno skos uploadat filete in gledat če dela. Kako postaviti PHP in mysql strežnik Prijetno programiranje


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

dreamweaver pomoč

Oddelek: Izdelava spletišč
231779 (1444) Tody
»

Vnos novic na html stran

Oddelek: Izdelava spletišč
231780 (1426) unit3d
»

Pomoč pri forumu

Oddelek: Izdelava spletišč
101120 (1042) ~Panter~
»

Kako vstaviti php v htm?

Oddelek: Izdelava spletišč
201431 (933) darh
»

PHP enostaven strežnik

Oddelek: Izdelava spletišč
131472 (1282) Jebiveter

Več podobnih tem