» »

Šumniki

Šumniki

SkIDiver ::

Dons sm se neki špilu in ugotovu, ko stran postavm na server mi š pa ž spremeni v kvadratek, č pa v c. Zakaj to počne? Stran je v html-ju.

Sergio ::

Probaj v HTMLju zamenjati šumnike s sledečimi znaki:

č -> č
Č -> Č
š -> š
Š -> Š
ž -> ž
Ž -> Ž

upam da bo pomagalo.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sergio ()

SkIDiver ::

Bog mi pomagaj. In to polej počnem na celi strani? Groza. Kolk znaku za en šumnik. Kako pa je zadeva urejena tu na slo-techu?

Shkorc ::

Najbrz uporablas zadnji dreamweaver? Z verzijo 4 lepo naštimaj encoding in bo delal. Ne vem zakaj novejsa verzija neki strajka :\

SkIDiver ::

Shkorc ne boš vrjel ampak zadevo pišem na roke oz v notepad-u. Tko da si orng mim usekal. Je bolj zanimivo pa pivo tko dobr dene, ko kj ne gre prov:)

RamOne ::

Bog mi pomagaj. In to polej počnem na celi strani? Groza. Kolk znaku za en šumnik.


Ce vse skupaj pises v notepadu, potem le-ta vsebuje uporabno funkcijo Replace (Edit > Replace)
Z njo je preimenovaje znakov stvar nekaj sekund... ;)

Reso ::

Groza kok znate ubogega človeka zmest...

Če hočeš da ti normalno zapisni šumniki delajo skopiraj tole:
(META http-equiv=Content-Type content="text/html; charset=windows-1250")
med (head) in (/head) in zamenjaj () z <>. Drugače lahko uporabljaš bolj standardni prikaz šumnikov in potem moraš vse šumnike pisati z znaki, ki jih je napisal Sergio.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Reso ()

Shkorc ::

Jst sm tud pisu v notepadu pa mi niso hotl delat sumniki, pa sm mel lepo napisan: meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=iso-8859-2" :)) Fora je kako ti to shranis, sam je nism pogruntu, zato sm lepo stvarc skoz DW4 vrgu, pol je pa delal :D Mogoce ma kej veze z winsi (k lavfajo na moji masini) in linuxu k laufa na serverju in ne podpira win-1250... nemam pojma

Tr0n ::

Ja, ne pomaga, ce nastavis html encoding in potem shranis v nekem cudnem formatu. Priporcam uporabo Dreamweaverja. Tudi novejsa verzija lepo shrani encoding. iso-8859-2 se priporoca.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prikaz Č na forumu

Oddelek: Programiranje
212006 (1605) nightrage
»

šumniki

Oddelek: Izdelava spletišč
252890 (2394) jerneju
»

Šumniki

Oddelek: Izdelava spletišč
201875 (1646) root987
»

php in šumniki

Oddelek: Izdelava spletišč
263547 (3344) root987
»

charset in php - problem

Oddelek: Programiranje
61106 (1001) zeleznika

Več podobnih tem