» »

phpBB install

phpBB install

poweroff ::

Upam da je to prava tema za ta forum... namreč - trudim se namontirati phpB forum in ne deluje. Ko se skušam logirati to ni mogoče.

Imam na WinNT 4.0 nameščen PHPTriad (Apache, MySql, PHP in Perl package), ki omogoča poganjanje PHP skript na lokalni mašini (http://localhost).

Tako sem že inštaliral PHPNuke in zadeva dela brez problemov.

No, potem pa sem šel instalirati phpBB in baza se skreira, admina tudi naredim, potem pa skušam konfigurirati forum, mi pa javi da se moram logirati kot Admin. Ko vpišem usn in pass, pa se zopet pojavi isto okno - skratka - noče delat!!!

Izpiše se pa še tole obvestilo:

Please enter your username and password to login.
(NOTE: You MUST have cookies enabled in order to login to the administration section of this forum)

Ampak kolikor je meni znano imam cookije vklopljene (na drugih sajtih mi delajo brez problemov). Any help?

rc-car ::

phpBB ima probleme z winNT serverji.. preberi si en FAQ, ki je zraven, ampak dvomim, da bos problem odpravil..

Drugace forum deluje brez problemov na Unixih..
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

poweroff ::

Ja, sem pa res lamer... v install fajlu piše vse, res je pa da je naveden postopek instalacije, potem pa začne govoriti o nastavitvah... čisto na dnu pa je sekcija Windows install problemz... finta je v tem da je treba naložiti nov PHP...

Tako da sem problem rešil... obstaja tudi problem z M$ IISjem, vendar so to rešili z eno spremenljivko IIS_HACK, ki jo nastaviš na 1 in potem dela.

Zanima me pa tole - a kdo ve kako sedaj "vkomponiram" phpBB kot modul v phpNuke?

rc-car ::

Kot modul bos phpBB tezko vkljucil, lahko pa naredis samo link na phpBB forum, ki se bo odprl na novo, torej ne bo znotraj tabel strani (tako kot S-T) ampak bo forum na samostojni strani.. :)
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

poweroff ::

Ja, samo sem že videl da so ljudje to vstavili kot mudul... Načeloma bi se moralo dati, vendar ko vstavim kodo za modul notri začne neki SQL povezava strajkat...

rc-car ::

To ti nebi znal povedat, ker ne uporabljam phpNuke..
Nekateri raje sami naredimo.. ;)
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

MitjaM. ::

Probaj z include stavkom...
Npr. ce startas tvoj forum z forum.php v en nov php file napisi najprej:
require_once("mainfile.php");
include("header.php");
potem
OpenTable2();
include("tvoj file - forum.php");
CloseTable2();
include("footer.php");

To bi moral delat

Lp, MitjaM.
0oO0oO0oO0oO0oO0oO0oO
http://mitjam.4ever.cc
0oO0oO0oO0oO0oO0oO0oO

poweroff ::

OK, PHPja ne poznam, vendar sem poiskusil... takole.

V direktoriju modules/phpBB/ sem naredil datoteko forum.php.

PHPbb kličem z index.php

Vsebina forum.php je sledeča:


[ ?php

if (!eregi("modules.php", $PHP_SELF)) {
die ("You can't access this file directly...");
}

require_once("mainfile.php");
include("header.php");

OpenTable2();
include("index.php");
CloseTable2();
include("footer.php");

? ]


Im menija pa kličem file takole:
(a href="modules.php?op=modload&name=phpBB&file=forum") FORUM MODUL (/a)

Problem - javi mi "Fatal error: Cannot redeclare head() in C:\apache\htdocs\neutro\header.php on line 28"


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Spletna trgovina

Oddelek: Izdelava spletišč
7996 (844) msarc1
»

Izdelava odprtega foruma podobno kot je tukaj

Oddelek: Izdelava spletišč
242516 (1967) KoMar-
»

Več strani v eni!

Oddelek: Izdelava spletišč
191253 (1070) rc-car

Zanka

Oddelek: Izdelava spletišč
51505 (1351) darh
»

PHP forum

Oddelek: Omrežja in internet
81897 (1770) Ales

Več podobnih tem