» »

Kako gnezditi besedilo v DIV-u...

Kako gnezditi besedilo v DIV-u...

zvocnik ::

Skratka, zanima me samo kako narediti, da bo besedilo, ki ga želim napisati v določenem DIV-u ostalo v okvirjih DIV-a?

Če imam recimo DIV širine 250px in ko želim znotraj njega nekaj napisati mi besedilo ne ostane v okvirju 250 pikslov ampak se podaljšuje...Želel bi pa, da se tekst na koncu prelomi in ga vrže v naslednjo vrstico....

Upam, da veste kaj me zanima:)
  • spremenilo: zvocnik ()

zadetek ::

Probaj dodati display:block; v css, če so med črkami presledki, bi moralo iti v novo vrsto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zadetek ()

zvocnik ::

display:block; ne dela...

TEDY ::

Matek ::

Besedilo, ki ga pišeš v div, bi moralo ostati v okvirih diva, če so vmes presledki, kot je napisal zadetek. Primer za dokaz.

Če se to ne dogaja, potem je nekaj narobe. Morda so namesto normalnih presledkov med besedami nbspji, morda imaš nastavljen kak čuden css property - white-space: nowrap bi recimo lahko povzročil opisano obnašanje. Več pa težko ugibam, če nam ne pokažeš dejanske problematične kode.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matek ()

zvocnik ::

Matek je izjavil:

Besedilo, ki ga pišeš v div, bi moralo ostati v okvirih diva, če so vmes presledki, kot je napisal zadetek. Primer za dokaz.

Če se to ne dogaja, potem je nekaj narobe. Morda so namesto normalnih presledkov med besedami nbspji, morda imaš nastavljen kak čuden css property - white-space: nowrap bi recimo lahko povzročil opisano obnašanje. Več pa težko ugibam, če nam ne pokažeš dejanske problematične kode.


Hvala lepa, res so bili presledki problem. Lahko pa še na hitro vprašam kako narediti obojestransko poravnavo, se da?

shadeX ::

margin: 0 auto;

ali pa text v div-u:

text-align:center;

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

zvocnik ::

shadeX je izjavil:

margin: 0 auto;

ali pa text v div-u:

text-align:center;


Hm, tole ne vem, če bo držalo. Si ziher, ker meni ne rata.

shadeX ::

Lahko pa še na hitro vprašam kako narediti obojestransko poravnavo, se da?


Z obojestransko poravnavo si mislil , poravnati div na center, ali nekaj kar je v div-u v center? Ali mogoče kaj drugega?

Matek ::

Kar iščeš, je text-align: justify. Te pa moram opozoriti, da se obojestranska poravnava na spletu praviloma močno odsvetuje, ker večina brskalnikov ne podpira prelamljanja besed in potem stolpci izgledajo zelo čudno.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

zvocnik ::

shadeX je izjavil:

Lahko pa še na hitro vprašam kako narediti obojestransko poravnavo, se da?


Z obojestransko poravnavo si mislil , poravnati div na center, ali nekaj kar je v div-u v center? Ali mogoče kaj drugega?


text, ki je v divu poravnati na obojestransko poravnavo

Matek je izjavil:

Kar iščeš, je text-align: justify. Te pa moram opozoriti, da se obojestranska poravnava na spletu praviloma močno odsvetuje, ker večina brskalnikov ne podpira prelamljanja besed in potem stolpci izgledajo zelo čudno.


Potem je bolje ročno urediti, da približno nekaj zgleda ali kako?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zvocnik ()

Matek ::

zvocnik je izjavil:

Potem je bolje ročno urediti, da približno nekaj zgleda ali kako?
Ne, bolje je enostavno uporabiti levo poravnavo, četudi izgleda malce manj urejeno. Poskusi property, ki sem ga navedel v prejšnjem postu, pa boš sam najbolje videl, če se ti zdi problematično.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Vse, kar ste si želeli vprašati o CSS, pa si niste upali. (strani: 1 2 3 423 24 25 26 )

Oddelek: Izdelava spletišč
1297336082 (60231) htmltroubles
»

Zakaj obojestranska poravnava besedila v diplomski nalogi?

Oddelek: Loža
499060 (7363) moj_nick
»

Word pomoč - razmik med besedami

Oddelek: Pomoč in nasveti
95550 (5351) prtenjam
»

CSS problemi (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
519504 (7303) nuuush
»

Dreamweaver obojestranska poravnava, sumniki?

Oddelek: Programska oprema
101476 (1363) TylerDurden

Več podobnih tem