» »

Zaparkiran avtomobil na parkirišču

Zaparkiran avtomobil na parkirišču

menjalnik ::

Parkirate na javnem parkirišču in ko pridete do avta vidite, da vas je nekdo zaparkiral in na noben način ne morete ven, kaj storiti takrat? policija ne more nič, kajne?

bluefish ::

Kličeš redarstvo.

sensei ::

Zakaj policija ne bi mogla nič, samo zato, ker je privat?

LOL, nisem videl, da je javno parkirišče. Pokliči policijo ali redarastvo, jasno da lahko ukrepajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sensei ()

menjalnik ::

In kaj se zgodi, ko pride redarstvo, napiše unemu kazen pa gre?

BlaY0 ::

Ne, lahko pokličejo pajka...

de199 ::

Si ga probal poritniti naprej/nazaj?

vorantz ::

Prvo parkrat potrobi, če je mogoče blizu
Malček počaki
Kliči redarje, da nrdijo vsaj neki uporabnega tisti dan

PINki ::

Nekje tudi pajek ne bo pomagal, saj so parkingi prenatrpani z vozili.

Mehmed ::

Klices pajka.
Pa zacnes trpat sneg v avspuh. Da se ne odpelje slucajno preden pajk pride.

St235 ::

pajka ne moreš poklicat. to lahko naredi edino redarstvo ali policija. Lahko pa na svoje stroške naročiš odvoz (samo ne na javnem prakirišču).

Isotropic ::

in dobis potem kazen zaradi nezakonite odtujitve vozila, javno parkirisce gor al dol.

sensei ::

Ma ziher ni kar "neprepovedano" zaparkirat nekoga, edino glede tega nisem prepričan koga se pričakuje, da kličeš al redarje al policijo.

francek1 ::

Ker ne gre za javno prometno površino, prekrška ni, zato tudi policija ali redarstvo ni dolžno ukrepat. Ga pa lahko odstraniš na lastne stroške in ga potem greš tožit.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

kixs ::

Ce kdaj koga zaparkiram, pustim listek s telefonsko na vidnem mestu v mojem avtu. Me pa res razjezi, ce me kdo zaparkira in nima nikjer kaksnega kontakta. Enkrat me je en sleper zaparkiral oz kar celo stran ceste, pa sem poklical na telefonsko na ponjavi in je clovek prisel cez 2 minuti iz enega bara :))

St235 ::

Isotropic je izjavil:

in dobis potem kazen zaradi nezakonite odtujitve vozila, javno parkirisce gor al dol.


odvisno kam ga odpelješ :)

francek1 je izjavil:

Ker ne gre za javno prometno površino, prekrška ni, zato tudi policija ali redarstvo ni dolžno ukrepat. Ga pa lahko odstraniš na lastne stroške in ga potem greš tožit.


policija lahko ukrepa ker je z vozilom blokiral dovoz do javne ceste.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

francek1 ::

St235 je izjavil:

Isotropic je izjavil:

in dobis potem kazen zaradi nezakonite odtujitve vozila, javno parkirisce gor al dol.


odvisno kam ga odpelješ :)

francek1 je izjavil:

Ker ne gre za javno prometno površino, prekrška ni, zato tudi policija ali redarstvo ni dolžno ukrepat. Ga pa lahko odstraniš na lastne stroške in ga potem greš tožit.


policija lahko ukrepa ker je z vozilom blokiral dovoz do javne ceste.

Zaparkiral je eno vozilo, ne dovoza....
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

BlaY0 ::

S tem pa je temu vozilu blokiral dovoz/izvoz...

SaXsIm ::

Po mojih izkušnjah lahko kličeš direktno na redarstvo in naročiš pajka. Smo imeli pred leti na eni prireditvi v Ljubljani kar nekaj takšnih izkušenj, ko je folk na Vilharjevi zaparkiral vrata na gradbišče Emonike, kjer smo imeli organiziran parking za 120 avtobusov. Pajek je prišel v roku 5 minut, zraven pa dva redarja, ki sta pofotkala. So naredil ene tri odvoze, pa je bilo.
SaXsIm

francek1 ::

Pa to je bila javna prometna površina! A ste nekateri nepismeni ali kaj?
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

SaXsIm ::

Ne, ni bila. Pa ni važno. ZVCP, 52. člen, 4. odstavek, 14. alineja. Ne smeš zaparkirati drugega vozila, ker mu onemogočiš vključitev v promet.
SaXsIm

francek1 ::

ZVCP, 52. člen, 4. odstavek, 14. alineja., ki je veljal za javne prometne površine....Zdaj je v veljavi Z A K O N O PRAVILIH CESTNEGA PROMETA (ZPrCP)...že lep čas...

19. člen
(odstranitev nepravilno parkiranega in zapuščenega vozila)

(1) Pooblaščena uradna oseba odredi odstranitev oziroma odvoz vozila, ki je parkirano v nasprotju s tem zakonom (nepravilno parkirano vozilo), če onemogoča drugemu udeležencu cestnega prometa varno nadaljevanje poti tako, da je pri izogibanju temu vozilu on ali kdo drug ogrožen ali bi glede na okoliščine lahko bil ogrožen, ali ovira druge udeležence cestnega prometa v smislu 1., 4., 16., 17., 18. ali 19. točke četrtega odstavka 65. člena tega zakona ali predstavlja oviro na cesti kot to določa zakon, ki ureja ceste
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: francek1 ()

Phantomeye ::

sej ga pajek ne rabi odpeljat, dovolj je, da ga umakne s poti :P

einstein :P ::

Phantomeye je izjavil:

sej ga pajek ne rabi odpeljat, dovolj je, da ga umakne s poti :P


Ne rabiš pajka, pokličeš par mimoidočih in s skupnimi močmi prestavite avto ;)
STAY OUT OF MY TERRITORY!

BlaY0 ::

...par mimoidočih, ki so čisto slučajno oblečeni v delovne kombinezone :P

SaXsIm ::

@francek1 - imaš prav. Po ZPrCP kršiš najmanj določili 4. člena 2. odstavka in 65. člena, 4. odstavka 16. alineje.
SaXsIm

MTB ::

Kličeš policijo, ki napiše kazen. (prijateljica je imela tak primer, ker jo je frajerček poln samega sebe z lepim avtomobilčkom zaparkiral) Sem sicer iz manjšega mesta kjer pajka ni, ampak je kazen za povzročitelja vzgojna. Tega več ne bo ponovil.

...:TOMI:... ::

On dobi kazen, ti si pa še vedno zaparkiran in ne moreš narediti nič, če ni pajka. Se pravi, problem ni rešen. Lahko pa pokličeš gasilce, tudi oni imajo vedno probleme z vozili, ki so na intervencijskih poteh.
Tomi

RejZoR ::

Če imaš avto s kljuko veš kaj lahko narediš :D
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

AndrejS ::

Mene je 1x en bedak zaparkiral, pa smo s kolegi njegov avto zvlekli na sredino ceste in ga tam pustili.

BlaY0 ::

RejZoR je izjavil:

Če imaš avto s kljuko veš kaj lahko narediš :D

In te potem oni toži zaradi namerne povzročitve materialne škode...

Pithlit ::

Ga pač nisi videl... kaj pa ima avto tam sploh za počet?
Life is as complicated as we make it...

BlaY0 ::

To sodnika ne zanima, ker ne gre več za vprašanje prometnega prekrška ampak gre za proces, ki s tem nima nobene zveze.

driver_x ::

Meni pogosto zaparkirajo dovoz do hiše. Ker imamo trenutno snega v izobilju, bo naslednji(ja) tak bedak(inja) pred spojim avtom našel(a) ogromen kup snega, ki ga bo moral(a) odmetati, če bo hotel(a) domov.

Pithlit ::

BlaY0 je izjavil:

To sodnika ne zanima, ker ne gre več za vprašanje prometnega prekrška ampak gre za proces, ki s tem nima nobene zveze.

Saj ne da je v odgovorih obilica sarkazma ampak... če ti avto pustiš tam kjer ga ne bi smel, se pač ne čudi če se mu kaj zgodi. Na sodišču je pa treba take stvari tudi dokazat.

Meni so parkrat parkirali direkt pred vrata od bajte (pravzaprav do te mere da se nekaterim to zdi povsem normalno). Tko da sem komaj ven šla. Enkrat je z balkona padel lonec z rožo. Shit happens. To da jaz z vhodnimi vrati ruknem v avto ki je pred bajto parkiran je pa kar stalnica. 2x so se lastniki nekaj bunili... sem klicala policijo. Eden je po hitrem postopku spakiral. Drugi je bil pa tolk brihten da je policiste počakal, in fasal še listek. Da ne omenjam koliko betonskih korit za rože so mi že fental ker je treba na silo pred vrata mi parkirat.

Tko da, če maš jajca ga pač rukneš in upaš da te ne bo lastnik po sodiščih vlačil. Če imaš mal pameti pa pokličeš policijo/redarstvo.

Za komike: lahko ga premakneš, lahko ga zasuješ s snegom, lahko ga na cegle postaviš... ampak takoj ko se ga dotakneš moraš bit pripravljen da lahko za to tudi odgovarjaš.
Life is as complicated as we make it...

BlaY0 ::

Pithlit je izjavil:


Saj ne da je v odgovorih obilica sarkazma ampak... če ti avto pustiš tam kjer ga ne bi smel, se pač ne čudi če se mu kaj zgodi. Na sodišču je pa treba take stvari tudi dokazat.

Se popolnoma strinjam. Oni ki narobe parkira raskira da mu bo nekdo odlomil brisalec ali naredil luknjo v vratih, ta nekdo ki lomi brisalce in dela luknje v vratih pa raskira, da ga bo oni za to tožil.

Pithlit je izjavil:

Da ne omenjam koliko betonskih korit za rože so mi že fental ker je treba na silo pred vrata mi parkirat.

Katera marka betona? Povej, zrihtamo tako, da bo zdržala tank ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

Mehmed ::

Ce imas vedno iste goste jih lahko prevzgojis z lonci. Ce je pa vsak dan nov folk, pa ne resijo problema, samo zadoscenje dobis.

lebdim ::

iz vseh teh podatkov še zmeraj ne razberem, kaj je rešitev ...

Furbo ::

Pokličeš pajka. Vse ostalo so debilizmi.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

St235 ::

če pokličeš pajka (oziroma odvoz vozila, ker pajka kot fizična oseba ne moreš komandirat) ga tudi plačaš in reskiraš morebitno tožbo zaradi motenja posesti.

Največ kar lahko narediš je, da pokličeš policijo/mestno redarstvo.

konspirator ::

russian way:

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Roadkill ()

SaXsIm ::

V manjših mestih, kjer ni pajka, ti po ugotovljenem prekršku s strani policije (ali pristojnega redarstva) ti pokličejo gasilce, ki umaknejo vozilo. Imajo takšne vozičke, ki jih namestijo pod vozilo ter ga nato umaknejo. Malce bolj zamudno kot pajek, pa kljub temu učinkovito. Pa mislim, da lastnik vozila prav tako dobi položnico za tehnični poseg, enako kot pri odvozu s pajkom.
SaXsIm


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ko te nekdo zaparkira (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
13123558 (20043) ginekk

Parkiranje tujih vozil na zasebnem parkirišču (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13637757 (33407) Gandalfar
»

Napačno parkiranje in upravičenost vigilantstva (samovoljni odvoz avta z viličarjem) (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8014049 (13086) T-h-o-r
»

Pajek - odvoz vozila

Oddelek: Loža
265733 (4940) bajsibajsi

Več podobnih tem