» »

Napačno parkiranje in upravičenost vigilantstva (samovoljni odvoz avta z viličarjem)

Napačno parkiranje in upravičenost vigilantstva (samovoljni odvoz avta z viličarjem)

1
2
»

BigWhale ::

Po mojem najboljs, da je obvezna oprema pescev pajser, crowbar po domace. Nadobudni igralci pustlovscin ga precej dobro poznajo. Ce vidis napacno parkiran avto, mu lahko razbijes luc. Ce luci ni, tresknes po havbi... in tako naprej!

To bi bil zakon zakon!

Zgodovina sprememb…

Meizu ::

BigWhale je izjavil:

Po mojem najboljs, da je obvezna oprema pescev pajser, crowbar po domace. Nadobudni igralci pustlovscin ga precej dobro poznajo. Ce vidis napacno parkiran avto, mu lahko razbijes luc. Ce luci ni, tresknes po havbi... in tako naprej!

To bi bil zakon zakon!


Ubistvu bi bil dejansko res. Mogoče bi se trenutno katastrofalno stanje celo popravilo. Mogoče.

Zgodovina sprememb…

Mavrik ::

Ne, Mavrik, pretiravaš. Ti to tipično potegneš in poslošiš še na ostale primere. Pogovarjamo se o napačnem parkiranju, ne o splošnem vandalizmu. In trdim, da strožje kazni za napačno parkiranje očitno nobenega ne ganejo dovolj, da bi popravil svoje obnašanje. Očitno rabimo kazni po 2000EUR na osebo, ki napačno parkira, pa grem stavit, da se bo vseeno nekdo našel, ki bo svojo kripo zategnil postrani na pol na cesto. Sej tako vidiš povsod po Ljubljani. Mene prime kozlat, ko vidim, kako folk parkira avte. Da ne omenjam, ko prideš v BTC, ko ljudje parkirajo svoje avte dobesedno napol na cesti. Kontrole itak ni nobene, nisem še videl primera, da bi v BTCju kdo talal kazni. Pa nisem redko tam. Da ne omenjam, da pridejo gužvo delat ravno Ljubljančani, namesto, da bi vzeli fakin trolo, pustili avto doma in sprostili promet, da lahko tisti, ki pridemo iz 1h+ oddaljenih krajev, normalno parkiramo avto. Ne, dajmo se rinit, čeprav je naša hiša 300m stran, kajneda?


Tule ljudje zagovarjajo vandalizem nad avtomobilom nekoga drugega, če napačno parkira. Ne klicanje redarjev in vlečenje avta s pajkom da bo tip plačal kazen, ampak direktno škodo na vozilu. "Ker je treba sprejeti odgovornost." O kakšnem posploševanju ti govoriš?

To da je tako parkiranje problem se mi itak zdi jasno. To da je v LJ situacija s parkiranjem obupna tudi.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

Meizu ::

Torej priznaš da ti je opičji vandalizem boljši kot pa reševanje težav v skladu z zakoni. Zdaj še samo moramo ukinit brezvezno zakonodajo in vsem potalat puške - hitreje ustrelit tipa ko ti je kaj grdega rekel ali te ukradel kot pa ga tožit.


Tole sem razumel kot nek način posploševanja na ostale situacije. Pa tudi nisem mislil, da si pa zdaj primoran mu razsut cel avto... Vendar se mi zdi to, da si poskušal premaknit avto, katerega je nekdo zaparkiral tako da škodi tvojemu poslu (v tem primeru pač razkladanje/nakladanje z viličarjem), ter si mu pač naredil škodo za 100EUR upravičeno, saj bi celo kazen policista za napačno parkiranje, ter odvzem vozila s pajkom na koncu stalo več.

Zgodovina sprememb…

Pyr0Beast ::

Two wrongs don't make it a right.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

Meizu ::

But it is a cruel world, face it. ;)

Zgodovina sprememb…

sv-pt ::

potem pa rajš poklič redarstvo, pa bo imel profi parkrat večjo finančno škodo, ne pa da mu za povrh delaš še uslugo...

...pa še državna blagajna se bo za spremembo polnila na pošten način :)

Zgodovina sprememb…

AndrejS ::

Poznam primer, ko je en majmun zaparkiral vhod v tovarno. Pripeljali so robo in je niso mogli dostaviti, zaradi majmuna.
Proizvodnja je stala. Obveščena je bila policija. Po eni uri so se končno pridevali in edino kaj so storili je to da so mu zataknili kazen za brisalce in odšli. Čez kakšno uro se je pojavil lastnik vozila in sprostil vhod v tovarno.

Zgodovina sprememb…

BigWhale ::

V vecini primerov avto odvlecejo, samo povedati je treba.

Sicer pa failed business plan v tovarni, ce je bila cela proizvodnja odvisna od enega tovornjaka. :>

BlueRunner ::

Nope. Temu se ne reče failed business plan. Ravno nasprotno! Temu se reče nadzor dobavne verige in proizvodnja z 0 zalog. Just in time, če smo že pri temu.

To je eden izmed bolj intelegentnih in tudi zahtevnih načinov kako privarčevati ogromna sredstva, ne da se bi nižalo plače ali odpuščalo. Domena sposobnih managerjev, torej. Tovarne BMW-ja in Mercedesa v temu recimo briljirajo, saj imajo dobave tempirane na minute. Če jih ne uloviš izgubiš pogodbo.

Grey ::

Hahahah, bravo viličarist! :)) Tudi, če je potem lastnik Beemerja kaj sikal, je bilo direktorju lažje plačat par 100€ škode kot pridelati nekaj 1000€ izgube zaradi degena.

Mavrik ::

No važno da smo končno zaključili da so interesi podjetij nad zakonodajo.

Vam bom to nazaj citiral ko bo spet kako pizdenje nad tajkunskimi Zidarji ;)
The truth is rarely pure and never simple.

w00tnes ::

Infinity je izjavil:

Lahko vložiš odškodninsko tožbo proti vozniku avtomobila, ki je zaparkiral dovoz do tvoje sladoledarne.

Take zadeve se bi moralo vedno reševati tako, da se pokliče policijo in ta pokliče pajka.. Policaj napiše kazen, šofer poleg kazni plača se odvoz, ter oškodovanec vloži odškodninsko tožbo zaradi nastalih stroškov.


Ni sicer popolnoma enak primer ampak... nam je en kekec (v mestu) parkiral na pločniku in to tako, da ni bilo več možno z avtom iz/na parkirišče (petek popoldne, ko študenti hodimo domov)... poklicali policijo, so rekli, da nič ne morejo, da naj plačamo odvoz pa potem terjamo stroške od voznika

Takrat človeka prime, da bi si nabavil ruskega UAZa, pa tist avto zrinal na sred ceste

w00tnes ::

V idealnem primeru želim, da pride policaj, mu opali kazen, zraven še pa pajek, da mu avto odpeljejo. Popolnoma zadovoljen že samo s kaznijo za parkiranje tam kjer ne sme

Ne pa da moram jaz plačat 67EUR za odvoz pa se potem še po sodiščih preganjat, da jih dobim nazaj.

Gregor P ::

Meizu je izjavil:

Da ne omenjam, da pridejo gužvo delat ravno Ljubljančani, namesto, da bi vzeli fakin trolo, pustili avto doma in sprostili promet, da lahko tisti, ki pridemo iz 1h+ oddaljenih krajev, normalno parkiramo avto. Ne, dajmo se rinit, čeprav je naša hiša 300m stran, kajneda?

Ne vem po kaj ti hodiš v BTC, verjetno po kakšno liziko, ali čokoladico, ostali pa ne hodimo tja vsak dan in ko gremo enkrat naložimo avtomobil in se lepo pripeljemo domov, kjer vse lepo raztovorimo; ali kako si to predstavljaš nositi po troli? Da gre cela družina s sorodniki, se vsi lepo naložimo s pravimi hribovskimi nahrbtniki in vmes na porazno uporabni troli vsaj še enkrat prestopimo, da končno pridemo do doma, za kar uporabimo vsaj eno uro časa, namesto 10, ali 15 minut?8-O;((

Jaz bi pa ravno takšnim, ki se rajši peljejo eno uro po čokoladico in zaparkirajo nam "lokalcem" parkirišča po Ljubljani, zaračunal cestnino oz. vstopnino v mesto, ali pa poslal na vlak, pa bi nemudoma razrešil vse težave s parkiranjem, pa še trola bi končno dobila nazaj svojo funkcionalnost in sam sploh ne bi rabil več avta za po mestu in okolici>:D
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Mehmed ::

AndrejS je izjavil:

Poznam primer, ko je en majmun zaparkiral vhod v tovarno. Pripeljali so robo in je niso mogli dostaviti, zaradi majmuna.
Proizvodnja je stala. Obveščena je bila policija. Po eni uri so se končno pridevali in edino kaj so storili je to da so mu zataknili kazen za brisalce in odšli. Čez kakšno uro se je pojavil lastnik vozila in sprostil vhod v tovarno.

Hehe sem videl take, en je zaparkiral vhod in je kombi delavcev caku par ur. Sej so klical pajka, sam redarji niso delal tok zgodi, pol so pa obupal. Je slo vsaj pol dneva v nic.
Al pa en ki je parkiral za cel dan tam kjer petrolovci tankajo gorivo. Ze cisterna sama je zabasala ulico ker ni mogla nikamor, plus par policajev. Pumpa ni dobila bencina tist dan, un se je pa zvleku brez kazni se mi zdi.
En listek s telefonsko na armaturi bi resu take probleme.

Drugac pa pretiravate z vandalizmom. Imas direkten vandalizem kjer bi poskodoval avto al pa vilicarja, ki si je skusal sam pomagat pa mogoce poskodoval avto, zagotovo pa ne namerno. Eni ste pa kr izenacli zadeve. Ni isto ce imam sredstvo pa lahko probam resit zadevo al pa ce ga s crowbarom koscek za kosckom prestavljam.

Pyr0Beast ::

Just in time, če smo že pri temu.

Just too late sistem. Blazno zabita zadeva, ki dela ogromne stroške.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

BlueRunner ::

Pyr0Beast je izjavil:

Just in time, če smo že pri temu.

Just too late sistem. Blazno zabita zadeva, ki dela ogromne stroške.

A takoj sama odpreva novo temo, preden odbezljava OT?

Zgodovina sprememb…

imagodei ::

Vandalizma vsekakor ne moremo podpirat. Če ti nekdo prestavi avto z viličarjem, zna precej verjetno priti do poškodb podvozja. Če je to konec koncev samo spraskana prevleka in ti zaradi tega začne avto spodaj rjaveti, je to na dolgi rok lahko precej velika škoda.

Po eni strani bi se šli eno visoko kulturno in moralno družbo, kjer za spoštovanje zakonov skrbijo za to posebej pooblaščeni kadri in kjer drhal ne izvaja samovoljnih linčev ter drugih oblik kaznovanja, po drugi strani bi pa radi tehtali, kje je pa to upravičeno. Če nekdo nekaj naredi narobe, to ni izgovor, da tudi mi delamo narobe.

Pokličeš policijo, redarstvo. Če nočejo posredovati pri EVIDENTNO narobe parkiranem avtomobilu, pokličeš 4. vejo oblasti - medije. Pod pritiskom javnosti se bo hitro razjasnilo, ali smejo posredovat ali ne.
- Hoc est qui sumus -

Mipe ::

Mar bi podjetje, kateremu je voznik zaparkiral dovoz ali karkoli že, izstavilo račun vozniku za povzročeno škodo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mipe ()

T0RN4D0 ::

Policija in redarstvo ne deluje najbolje. POčasno. Tebi nič ne pomaga, onemu bi pa stroškov in časa redarji naredil ravno toliko kot če mu avspuh odtrgaš z viličarjem. Pa mu ga verjetno ni, avto ga ej počakal približno tam kjer ga je pustil, policaji so se lahko ubadali s kakšnim resnim problemom, dovoz je bil sproščen takoj.

Vandalizem bi bil, če bi z viličarjem avto prijel za strho in ga odnesel. Ali pa sredi vrat.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

imagodei ::

Kako pa ugotoviš lastnika? Se ti mora identificirati?

V bistvu je pa treba upoštevat še nekaj, glede na to, da gre konec koncev "samo" za pleh... Če podjetje zaradi zaprtega dovoza trpi več (deset) tisoč EUR visoko škodo vsako uro, potem dileme itak ni. Boljše plačati vozniku popravilo avtomobila, kot pa imeti ogromno škodo.
- Hoc est qui sumus -

mr1two ::

Če nimaš viličarja: pokličeš pajka
Če ga imaš: pokličeš pajka, če traja predolgo, umakneš avto, ki ga nato pajek pobere.
Izvoliš si pa pri tem vzeti še 5 minut in podložiš gumo ali les pod kolone avtomobila, da lastnik ne sere. Če sere, mu izvoliš izročiti pisno obrazložitev, na kateri piše, da vsaka ura v podjetju pomeni xxxx eurov, in da se vidite na sodišču.
Konec koncev je on naredil napako in če je res tak bebec, potem bo šel v tožbo. Če ne, si bo zapomnil, kje ne parkirat.

solatko ::

Pri Hoferju na Njegoševi je nova garažna hiša. Vsi pametnjakoviči tu gor, ki kritizirate delanje škode, na avtomobilih kajmebriga šoferjev, si pridite ogledat, kje in kako so parkirani avtomobili v okolici (od 7-ih pa tja do 17 -18 ure), garaža pa sameva prazna.
V Italiji je zadosti tabla "private", pa ne najdeš junaka, ki bi si upal tam parkirat (kolega je dobil na avtu zloženo cca 2 karjole votlakov in si lahko mislite, kakšno je bilo stanje laka, po odstranitvi). Če ti dovoli lastnik je o.k., drugače lahko pričakuješ, najmanj kakšen lep ris, čez celo stran. Ko je bil pameten in je poklical policijo, je dobil pa še kazen za motenje posesti (precej večja, kot napačno parkiranje), od takrat tudi doma parkira precej drugače.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

BigWhale ::

Sej to ni vandalizem. To je samo urejanje parkiranja! Meni se je enkrat zgodilo, da sem prisel v restavracijo in se je nekdo vsedel za mojo rezervirano mizo. Sem ga najprej polil s pivom, pol sem ga pa dvakrat za usesa.

Drugic ne bo vec tega naredil!!!

BlueRunner ::

Heh. Zakaj si bi morali ravno Italijo izbirati za vzgled? Ali res ni boljših?

solatko ::

Zato, ker imajo vsaj lastninsko zakonodajo urejeno, če je moje in to opremljeno z napisom, nimaš kaj delat gor, če ti jaz ne dovolim.
Pri nas, pa ko dobiš vlomilca v avto ali stanovanje, moraš le-tega lepo prosit, če zapusti tvojo lastnino, ko si bo nabral, kar rabi.
Take zakonodaje ni nikjer. Tudi če ga policaji primejo, je zunaj, preden policist sestavi zapisnik.
A je to prav?
A je to prav, da za nabiranje gob ali borovnic v privatnih hostah, ne potrebuješ vsaj dovoljenje lastnika (ne govorim o sprehajanju po gozdu, temveč nabiralništvu, s katerim jih kar nekaj živi bolje od lastnika gozda pa še davka jim ni treba palačat).
A je prav, da iz svojega stanovanja ne smem vreči na silo vseljenega stanovalca?
Cel kup takih vprašanj, katere so v vseh kolikor toliko pravno urejenih državah, uredili.

Avenger ::

BigWhale je izjavil:

Sej to ni vandalizem. To je samo urejanje parkiranja! Meni se je enkrat zgodilo, da sem prisel v restavracijo in se je nekdo vsedel za mojo rezervirano mizo. Sem ga najprej polil s pivom, pol sem ga pa dvakrat za usesa.

Drugic ne bo vec tega naredil!!!


Tvoja primerjava ni na mestu. V primeru v posnetku, ko sem pogledal bolj natančno, je avtomobil parkiran na označenem parkirnem mestu, vendar očitno cesto asfaltirajo in so gotovo postavljeni kakšni znaki, ki prepovedujejo parkiranje na tisti strani....

Viličarist avtomobil na splošno lahko prestavi, vendar po naših zakonih odgovarja za morebitno povzročeno škodo.

Če bi temu, ki je avto tak onemarno parkiral izstavil račun za povzročeno škodo - heh, vso srečo pri izterjavi v naši državi.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Avenger ()

vorantz ::

Upam, da je bil to šefov avto :))

Ziga Dolhar ::

Cel kup takih vprašanj, katere so v vseh kolikor toliko pravno urejenih državah, uredili.


... in to zelo drugače kot pri nas, mar ne?

Sicer pa, kot zanimivost glede naslejencev v tvojem stanovanju - Pamfil: Skvoti
https://dolhar.si/

T-h-o-r ::

BigWhale je izjavil:

Po mojem najboljs, da je obvezna oprema pescev pajser, crowbar po domace. Nadobudni igralci pustlovscin ga precej dobro poznajo. Ce vidis napacno parkiran avto, mu lahko razbijes luc. Ce luci ni, tresknes po havbi... in tako naprej!

To bi bil zakon zakon!



raje imam ključe, ker niso nerodni za prenašat okrog, pa stalno jih vzameš poleg 8-)
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ko te nekdo zaparkira (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
13123811 (20296) ginekk
»

Nekdo mi je preluknjal pnevmatike (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13520746 (14681) nevone
»

Zaparkiran avtomobil na parkirišču

Oddelek: Na cesti
407963 (5356) SaXsIm

Parkiranje tujih vozil na zasebnem parkirišču (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13638154 (33804) Gandalfar

Več podobnih tem