» »

Obstojnost akrilne(rdeče) barve na avtu

Obstojnost akrilne(rdeče) barve na avtu

Assass1n ::

Zdravo,

Današnji sobotni dan sem preživel z polirko v roki, kjer sem spoliral svojega bogega 98 letnik bmw-ja svetlo rdeče barve. In hudič je ta, da so te barve dvokomponentne akrilne, da ima v sebi lak, in dodatno ni nič lakiran. Zato zbledi v kar hitrem času.
Ker pa nebi rad da gre moj trud v zelo kratkem času v nič, me zanima iz čim naj jaz avto premažem, da bo dolgo lep in sijoč. Gledal sem na internetu razne car paint sealant, pa imaš to od 20-100€, o slednjem sploh ne razmišlam, ker je 10% vrednosti avtomobila. :)

Zato vas vprašam, kaj, kje(če kdo kaj ima lahko ZS) in tako naprej.
PS: vem, da se skoraj ne izplača in, da avto ni bohvekaj ampak je pa edini, ki ga imam :D

Lp
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

Janac ::

Mogoče vosek?

Vikking ::

Če iščeš poceni top izdelek, ki nudi dobro zaščito, dobro obstojen do 6 mesecev, ga dobiš v veliki konzervi, in je enostaven za nanašanje, potem kupi FK1000p

Tudi sam uporabljam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vikking ()

Assass1n ::

Odl (5), samo še povej kje ga nabavljaš, predvidevam da ugodno.
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

Vikking ::

Kupil sem ga enkrat, nanašam 2x letno, v dveh letih nisem porabil niti pol konzerve, ker so nanosi izredno tanki.

Dobiš pri nas, dobiš v tujini.

v slo imajo naprodaj tudi "fk2685 pink paste wax", malo drugačna različica istega proizvajalca s poudarkom na več sijaja in manj zaščite (obstojnosti). Če daš besedilo v narekovaju v iskalnik "google", ne boš težko našel slovenske trgovine. Priporočam da obvezno nabaviš še aplikator (rumena okrogla gobica).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vikking ()

Assass1n ::

Evo ga imam v garaži, sem dobil 1000p v Trzinu v operi-avto imajo na zalogi. Počakam da se avto ohladi potem pa namažem upam da deluje.

Hvala za pomoč.
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

Janac ::

Kok si pa dal?

Assass1n ::

23€ + 1.95€ za gobico :)
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

Vikking ::

Assass1n je izjavil:

Evo ga imam v garaži, sem dobil 1000p v Trzinu v operi-avto imajo na zalogi. Počakam da se avto ohladi potem pa namažem upam da deluje.

Hvala za pomoč.



Priporočam da po pranju, vozilo prebrišeš z IPA/voda v razmerju 50/50 (da odstraniš maščobe, za boljši oprijem), ni pa obvezno. Počakaš da je vozilo hladno, naneseš 1000p in počakaš vsaj 30minut, preden zadevo zbrišeš. Pazi da ne nanašaš na plastike, ker boš težko dol spravil.

Uporabiš lahko na kromu (tudi na izpuhu, če je ta kromiran), alu, žarometih, zunanji strani stranskih stekel in zadnjem steklu, izogibaš se plastikam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vikking ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

avto kozmetika - trgovine

Oddelek: Na cesti
162926 (2508) Raptor F16
»

Pranje avtomobila doma (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7524040 (13572) radmannsdorf
»

vodni kamen - avto

Oddelek: Na cesti
295541 (4274) gregor
»

Športni avto po slovenskih cestah? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7816367 (10178) dottor
»

[Steklo] Odstranitev Teksta

Oddelek: Loža
111565 (1289) PaX_MaN

Več podobnih tem