» »

Eno vprašanje = praska na avtu

Eno vprašanje = praska na avtu

«
1
2

Ciklamen ::

Lep pozdrav.

Danes se mi je zgodila neka mala nevšečnost, in sicer po nesreči sem prislonil avto ob zid s sprednjim delom. Vidi se, da je popraskan vsaj od blizu.

Kaj se da narediti, da bi se to vsaj delno prikrilo?
- End of the Post ->

Ciklamen ::

Ne saj ni mi problem to, da bi kaj plačal, nenazadnje imamo kasko zavarovanje na avtu, ampak če se slučajno kako da to popravit drugače?
- End of the Post ->

ManDriver ::

Za začetek probaj s polir pasto... Pri meni je pomagalo.

Lp,
ManDriver
--
If all the world is a stage, where is the audience sitting?

dzinks63 ::

Pojdi v dobro avtopralnico, tam imajo ponavadi tudi čiščenje in poliranje vozil. Dogovori se za eno temeljito poliranje in če je praska samo površinska, se je ne bo več opazilo.

Ciklamen ::

Sem takoj probal, edino kar mi je uspelo odstranit je bila "umazanija".

Koliko pa bi to tako stalo, če peljem k avtoličarju? Tako, približno
- End of the Post ->

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ciklamen ()

ManDriver ::

Odvisno od površine praske. Drugač pa (glede na moje osebne izkušnje) od 50 EUR navzgor...

LP,
ManDriver
--
If all the world is a stage, where is the audience sitting?

Ciklamen ::

Površina praske je:

polovico kroga pri meglenkah (Novi Renault Megane), pa kakih 5 cm še zraven meglenk. Vse skupaj nekje 10-15cm površine prask
- End of the Post ->

chrush ::

če ti tega s kvalitetnim poliranjem ne morejo odstraniti, boš moral k ličarju. Če je praska površinska, te bo stalo samo deci barve in barvni lak, ter ličar si bo računal kako uro. torej cca. 50EUR. Če pa je poškodba večja pa bo potrebno dodati še 50EUR.
https://www.facebook.com/OverMuraMuviMejkers

Ciklamen ::

Poškodba je zelo majhna, nisem pa prepričan kakšna je razlika med površinsko in globinsko prasko?

Vidim samo, da je na plan prišla verjetno spodnja, črna barva, kar vem da ne more bit dobro...
- End of the Post ->

BigWhale ::

Vzames eno kantico barve in penzl... Pa pobarvas.

Zheegec ::

Pojdi preko praske z nohtom - če se ti noht vsaj malo zatakne v laku, potem navadno poliranje ne bo pomagalo...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

HyperKiller ::

Poškodba verjetno vsebuju par globjih prask (ki segajo skozi vrhnji sloj), ter mnogo površinskih odrgnin.
Običajno pol ure truda in malo polirne paste odstrani površinske odrgnine. Tri globje praske ostanejo, 100€ pa tudi, saj same niso tako moteče ;) (stvar okusa).
Pri Microsoftu uspešno izrezujejo varnostne luknje.

Zgodovina sprememb…

M-XXXX ::

Meni je ga je nekdo na parkirplacu pošlajsal (nekako 5x5cm velika zadeva). Popravilo je stalo okoli 300€ (sicer je plačala zavarovalnica), zadeva pa je bila popravljena na uradnem servisu. Gre se za kovinsko barvo (ki še malo poviša stroške).

;-) ::

Poliranje je od 100EUR naprej če je kvalitetno.

chrush ::

Mene je stala kovinska barva (3 dcl) + trdilec + razredčilo + barvni lak * 90EUR brez dela, ker sem pač zadevo uredil sam. Sem pa porabil toliko barve za celotno masko in odbijač.
https://www.facebook.com/OverMuraMuviMejkers

Ciklamen ::

hmm, ni bogve kakšna velika praska, ampak nerodno je videti ker je avto star pol leta in že ima prasko...
- End of the Post ->

TOP ::

Nekateri nekaj ne loćite očitno.Če je praska na kovinskem delu avta je eno a na plastiki je pa drugo.Če je praska globoka samo za lak potle lahk popraviš,če pa je videti spodaj črno potle pa je druga pesem.Nov problem je tale da avtolilčarji nimajo več navadnih barv,ampak na osnovi vode in moraš vse na novo prebarvat,mislim cel kos in če hočeš sam malo prasko popravit,bo treba na uradni servis,da kupiš malo flaško z pinelom.Ker pa maš praske na plastičnem delu,bo pa vsako popravljanje vidno ,ker plastika na avtu nima 100% enakoga odtenka kot kovina.

Moj nasvet pusti pri miru in ko boš še kaj več podrsal boš celega prefarbal.Ti pa ne želim da se to zgodi.Ampak tako reče prinas en avtoličar.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TOP ()

buhti69 ::

Meni je ga je nekdo na parkirplacu pošlajsal (nekako 5x5cm velika zadeva). Popravilo je stalo okoli 300€ (sicer je plačala zavarovalnica), zadeva pa je bila popravljena na uradnem servisu. Gre se za kovinsko barvo (ki še malo poviša stroške).
Pa verjetno niso samo tiste praske pobarvali, ampak kar cel odbijač, ker tako se danes sedaj dela ;)
AMD Phenom X3 8450 @ 2,1Ghz | Sapphire HD 4670 512M DDR3 | Asus m3a78
LC Power 600W/12cm V2.2 | Apacer DDR2 800MHz Golden Cover KIT (4x1GB)
WD 320GB 16MB SATA2/300 + WD 500GB, 7200rpm, 16MB, USB 2.0

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: buhti69 ()

djordjevic ::

Moj nasvet pusti pri miru in ko boš še kaj več podrsal boš celega prefarbal.
Tudi jaz imam en srednje globok ris na odbijaču in ga ne mislim dat popravljat, ampak bom raje kar vzel cel odbijač na kakšnem odpadu in ga zamenjal v celoti.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Tilen ::

Kasko ne bi upoštevalo te praske ali v čem je problem? Mamin avto si podrgnil?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

;-) ::

Če maš kasko se pa zaletiš v garaži pa je problem rešen, nov odbijač pa cel barvan

M-XXXX ::

Pa verjetno niso samo tiste praske pobarvali, ampak kar cel odbijač, ker tako se danes sedaj dela ;)

Sem mogoče rekel, da so samo tisto barvali? Jaz sem le opisal poškodbo, ter stroški, ki so nastali ob popravljanju poškodbe.

chrush ::

in takoj je avto manj vreden.
https://www.facebook.com/OverMuraMuviMejkers

;-) ::

Zakaj bi bil manj vreden? Če menjaš odbijač in na novo barvaš ni nič manj vreden, ker je globina laka ista kot original.

TOP ::

chrush,daj ne streljaj kozlov,včasih morda res,sedaj so pa drugi časi in je vsen kak je cena je taka in pika.Avto ko že nov pripelješ domov zgubi 1tisoč e ceno.

Aston_11 ::

Na grobo - prask bo še dosti, tako da se ni za sekirat. Ob priliki se to popravi, pri ličarju jasno in ne v avtopralnici. Meni so za barvanje celih vrat računali 20 eur, tako da ni neki strašni strošek. Pri kasku je pametno kakšno parkiriške uveljavljati zaradi bonitetnih razredov.

;-) ::

cela vrata 20EUR je malo bosa če je kvalitetno ker tolk pride material.

chrush ::

top vidim da nimaš pojma, ampak povem ti da tisti, ki se vsaj nekaj spozna na avto, bo takoj zbijal ceno, če je bilo na njem nekaj menjano.
https://www.facebook.com/OverMuraMuviMejkers

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: chrush ()

Ciklamen ::

Ma kdo je kaj omenil o prodaji avta? Pa lepo vas prosim, jaz sem vprašal za nasvet kako bi rešil to zadevo, vi pa meni tu sanjate o nekakšnih prodajah avtov jao.
- End of the Post ->

TOP ::

crush ti si očitno mal zašel,drugič prej preberi naslov teme in potle svetuj,ker očitno te kompas malo zeza.Drugač pa tud take stvari se da mal poguljufat,sam očitno ti tega ne veš.

OZZY ::

top vidim da nimaš pojma, ampak povem ti da tisti, ki se vsaj nekaj spozna na avto, bo takoj zbijal ceno, če je bilo na njem nekaj menjano.



odvisno kako menjajo..Če ti zavarovalnica odobri zamenjavo npr.pokrov prtljažnega prostora z novim potem se šteje, kot da je avto še nov in tudi ne moreš uveljavlat zmanjšane vrednosti vozila. Če pa ti pokrov npr. samo popravijo in delno pobarvajo je pa drugače. Se pravi menjava dela z novim ne zmanjša vrednosti.
Go with the flow.

BigWhale ::

top vidim da nimaš pojma, ampak povem ti da tisti, ki se vsaj nekaj spozna na avto, bo takoj zbijal ceno, če je bilo na njem nekaj menjano.


K so k meni hodili kupvat avto sem take k so gledal praske naganjal. Dobesedno. Avto je tolk in tolk star. Praske ima. Vsak. Ce komu ni kaj vsec, naj samo pelje. Vsakrsna sekirancija zaradi prask je pa itak traparija. Sej avto je zato, da se vozi in ce se opraska, se pac opraska. Big effin deal. Seveda ne nucas zato delat z avtom k svinja z mehom ampak zarad ene praske se pa naumo jokal, a ne?

Ejsi_Disi ::

Eeee, točno to. Popraviš pa itak ob priliki, če je kakšna večja zadeva.
Rock n' roll ain't noise pollution!

šernk ::

Meni so za barvanje celih vrat računali 20 eur, tako da ni neki strašni strošek.


povej mi kje da grem prebarva odbijač, kjer so praske še od prejšnjega lastnika...za 20EUR se mi splača... drugače pa so nas vrata z brušenjem in barvanjem stala 50EUR mislim...brez računa...kot sosed sosedu. kot je nekdo omenil danes imajo vodne barve in morajo barvati celo površino, koliko problemov jim te vodne barve delajo pa ne bi govoril, ker en ličar se drži kar za glavo
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

;-) ::

Če so ene vrate 20EUR, pol dam štrihtat celi avto za take cene;)

Samo temu ni tako-žal.

;-) ::

Probaj z zobno pasto. 1cm paste stisni na prasko pa vtri.

BigWhale ::

Ce imas crn avto, bo boljs ce uporabis globin... ;>

SkIDiver ::

Če boš uveljavil kasko preveri pri ličarju koliko bi stalo popravilo in koliko te bo stalo uveljavljanje kaska oz kaj je ceneje v tem primeru.

Če se vidi črna plastika odbijača potem si barvo oddrgnil dol kar pomeni, da lahko pozabiš na poliranje. Bo potrebno barvanje. Za silo pač lahko grobe odrgnine poravnaš s kakim skalpelom ali olfa nožem (če imaš mirno roko, da ne boš še dodatno zrisal odbijač) in črne dele popraviš z barvo, ki jo kupiš v mali steklenički na servisu katera ima na pokrovček pritjen tudi čopič s katerim potem prekriješ črne dele, ki se vidijo.

V končni fazi se s prve ne bo videlo, z ladjo ne bodo mogli zraven iz avijona pa tudi ne bodo videli;)

Spajky ::

Nalepiš dve nalepki, eno na poškodbo in eno zrcalno ... pa imaš unikatni odbijač poceni :D
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Domobrancek ::

Js bi si sposodil tole temo. Zanima me kaj lahko naredim glede praske, ki sem jo "pridelal" danes. Okrog bajte imamo nafu*** cevga boga stvari zato je nekak zmankal prostora za dostojno parkiranje avta. Podrgnu sm po ceglih, ki so ostali od prekrivanja strehe tako da je praska zelo grda za pogledat. Ne da se povedat kok sm jezn sam kaj čmo. Kaj bi lahko naredil glede te praske? Hvala LP


tkole pa zgleda..groza

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Tilen ()

Tilen ::

Zavarovanja nimaš?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Domobrancek ::

zavarovanje mam osnovno + za mladega voznika..to je to. pa za tole nemorm it na zavarovalnco? Zanima me tud če bi kj tazga lahko pomagal al je to bl nateg? (http://www.cityshop.si/avto-dodatki/99-...

Janac ::

Kok je pa globoka kej?

Domobrancek ::

nvm men se zdi kr precej. Mamo doma drugač črn sprej s katerim sem na tem avtu že "pobarvu" neki manjših prask sam nvm če niso tele pregloboke. Bom počaku da pride od sestre mož domov pa da še on pogleda pa pove kaj bi blo najboljše naredit.

šernk ::

tisto ko si dal link je za poliranje. prasko prekrije dokler je poškodovan samo lak, ker tisto se nekako čeprav je globoko poškodovan nekako še da začasno zapolnit da ni videt (kolk je zadeva vzdržljiva pa ne vem).

če je podrsana barva (kar je iz slike videt da je) ti drugega kot barvanje ne ostane. lahko narediš po češko ali pa daš barvat cela vrata.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Domobrancek ::

šernk je izjavil:

tisto ko si dal link je za poliranje. prasko prekrije dokler je poškodovan samo lak, ker tisto se nekako čeprav je globoko poškodovan nekako še da začasno zapolnit da ni videt (kolk je zadeva vzdržljiva pa ne vem).

če je podrsana barva (kar je iz slike videt da je) ti drugega kot barvanje ne ostane. lahko narediš po češko ali pa daš barvat cela vrata.


No ja glede na to, da je avto letnik 2004 se mi verjetno cela vrata lih ne splača barvati... Me pa vseeno zanima koliko bi to (približno) prišlo? pač barvanje celotnih vrat. Hvala

Aston_11 ::

Domobrancek je izjavil:

šernk je izjavil:

tisto ko si dal link je za poliranje. prasko prekrije dokler je poškodovan samo lak, ker tisto se nekako čeprav je globoko poškodovan nekako še da začasno zapolnit da ni videt (kolk je zadeva vzdržljiva pa ne vem).

če je podrsana barva (kar je iz slike videt da je) ti drugega kot barvanje ne ostane. lahko narediš po češko ali pa daš barvat cela vrata.


No ja glede na to, da je avto letnik 2004 se mi verjetno cela vrata lih ne splača barvati... Me pa vseeno zanima koliko bi to (približno) prišlo? pač barvanje celotnih vrat. Hvala

Odvisno od barve. Kakšna metalna 50 EUR samo barva.

Domobrancek ::

Aston_11 je izjavil:

Domobrancek je izjavil:

šernk je izjavil:

tisto ko si dal link je za poliranje. prasko prekrije dokler je poškodovan samo lak, ker tisto se nekako čeprav je globoko poškodovan nekako še da začasno zapolnit da ni videt (kolk je zadeva vzdržljiva pa ne vem).

če je podrsana barva (kar je iz slike videt da je) ti drugega kot barvanje ne ostane. lahko narediš po češko ali pa daš barvat cela vrata.


No ja glede na to, da je avto letnik 2004 se mi verjetno cela vrata lih ne splača barvati... Me pa vseeno zanima koliko bi to (približno) prišlo? pač barvanje celotnih vrat. Hvala

Odvisno od barve. Kakšna metalna 50 EUR samo barva.


No ja barva je čisto navadna črna (kot je vidno na slikci malo višje)pa tud mam enega sorodnika, ki se je nekoč ukvarjal s tem in bom verjetno najprej njega povprašal če še dela kaj s tem in koliko bi mi računal.

m0LN4r ::

1. Počakaš, da se nabere še 100 prask in daš pozneje komplet zrihtat.
2. Pustiš tako kot je in bo naslednji lastnik popravljal, če bo.
3. Pustiš prasko in si boš pri drugi rekel, eh saj ni prva na avtu. Če popraviš, pa ga boš spet ruknil bo pa ista pesem, kot zdaj.
4. Jaz sem si z okroglim čopičom številka 1 (barva) in ravnim številka 3 (lak), popravil ene 30 prask, ki so se nabrale zaradi vej in gmičevja v preteklih letih. Od enga metra daleč se več ne vidi.

Mojih 10 centov.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

IL_DIAVOLO ::

To se ne splaca popravljat...potem si lahko vsaki teden pri avtolicarju, ce bos tak obcutljiv. Avto je prevozno sredstvo, ne spominski objekt.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Na parkirnem prostoru mi je nekdo ruknil avto

Oddelek: Na cesti
196827 (4862) jero_no1
»

Barvanje celega avtomobila

Oddelek: Na cesti
4521116 (17793) N0t0ri0us

Opraskan avto

Oddelek: Loža
387092 (5341) Mesar
»

Na parkirišču ti "sosednji" avto zbije avto z odprianjem vrat-kaj narediti ? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12631831 (27688) iso2000
»

Popravilo avtomobilski prask, kje?

Oddelek: Na cesti
164499 (4085) kixs

Več podobnih tem