» »

Naravne katastrofe v Sloveniji

Naravne katastrofe v Sloveniji

Double_J ::

Od kar je električno omrežje, še ni bilo tega. Samo lokalno... ne po celi državi.
Dve šivanki...

Machete ::

Jooooj men se ne da bit več ob bateriji in knjigi vsak dan. Že od sobote smo brez el. in baje bo tako še najmanj do nedelje. Še za mobilni signal se morš pelat 5km stran :D
Je pa zanimivo kako se hitro prilagodiš po začetnem stresu :)
Nič, lep pozdrav vsem iz leta 1850.

Mipe ::

Spomnim se, ko sem kot froc delal rove v snegu, ne da bi se mi bilo treba sklanjati, tako visok je bil. Le kdaj je že bilo to? No, takrat nisem imel občutka katastrofe. Ah, otroška brezskrbnost, kako te pogrešam!

Vajenc ::

Kar nekaj presežkov je bilo pri tej katastrofi. 25% prebivalstva brez elektrike (pozimi!), cca. 50% poškodovanega gozda, po celi državi razglašen rdeči meteo alarm, zaprtih 40% osnovnih šol, več dni zaprte banke, pošte, več mest več dni odrezanih od sveta, tudi brez telekomunikacij, rekordno število zaprtih cest...
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Mipe ::

In prazne mesnice. Ne pozabi praznih mesnic. Če še obstajajo, je najboljši sosed poskrbel za izginotje domačih mesarjev tod okoli.

tx-z ::

Vsemu temu lahko po domač rečeš evolucija in naravna selekcija. Zato pa je svet tok stabilen kokr je in vse lepo laufa (pustmo zdej te izjeme, ki jih človek dela). Če tega ne bi blo bi vseskp propadl že miljone let nazaj.
tx-z

Vajenc ::

Mipe je izjavil:

In prazne mesnice. Ne pozabi praznih mesnic. Če še obstajajo, je najboljši sosed poskrbel za izginotje domačih mesarjev tod okoli.

Pobegla risa?
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Mipe ::

Če nista ukradla Božičkovih sani, potem nista mogla izprazniti mesnic po večih pokrajinah.

dronyx ::

>To temo pa odpiram, da se malo razgovorimo, kaj mislite o tem, kar se dogaja zadnje časa po slo, saj baje takega opustošenja ne pomnimo.

Gledano s stališča narave in obsega naravne nesreče gre po moje za eno največjih naravnih nesreč vsaj zadnjega stoletja, saj izgleda, kot da bi na zemljo treščil meteor.

Kar se tiče prizadetosti ljudi pa na kaj takega preprosto danes nismo pripravljeni in bi pred kakšnimi sto leti to lažje prenesli, ker so se vsi ogrevali in kuhali na drva...

einstein :P ::

dronyx je izjavil:

>To temo pa odpiram, da se malo razgovorimo, kaj mislite o tem, kar se dogaja zadnje časa po slo, saj baje takega opustošenja ne pomnimo.

Gledano s stališča narave in obsega naravne nesreče gre po moje za eno največjih naravnih nesreč vsaj zadnjega stoletja, saj izgleda, kot da bi na zemljo treščil meteor.

Kar se tiče prizadetosti ljudi pa na kaj takega preprosto danes nismo pripravljeni in bi pred kakšnimi sto leti to lažje prenesli, ker so se vsi ogrevali in kuhali na drva...


Ja, kaj no, moral sem z nečim narediti vsebino bolj zanimivo ;) Tako je pač v novici pisalo, pa sem še jaz v pretiranem smislu napisal...
STAY OUT OF MY TERRITORY!

francek1 ::

Žal je ta katastrofa zahtevala tudi prvo žrtev; med delom je umrl delavec Elektra Maribor....
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Invictus ::

Double_J je izjavil:

Od kar je električno omrežje, še ni bilo tega. Samo lokalno... ne po celi državi.

Ne ravno po celi državi. Na Gorenjskem skoraj ni bilo problemov ker je večina kablov za elektriko v zemlji.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

jest10 ::

Invictus je izjavil:

Double_J je izjavil:

Od kar je električno omrežje, še ni bilo tega. Samo lokalno... ne po celi državi.

Ne ravno po celi državi. Na Gorenjskem skoraj ni bilo problemov ker je večina kablov za elektriko v zemlji.

Na Gorenjskem tudi ni bilo 5+cm ledu

turbomroz ::

no če je kabel v zemlji je lahko tud 15cm ledu

jest10 ::

turbomroz je izjavil:

no če je kabel v zemlji je lahko tud 15cm ledu

Hec je le, da razen v naseljih ni kablov v zemlji.

turbomroz ::

odvisno kje

Mr.B ::

Vprašat se morete, koliko je bil 400kV daljnovod ne obremenjen, da se je na njemu na bralo toliko žledu, da ga je kucnilo.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Double_J ::

francek1 je izjavil:

Žal je ta katastrofa zahtevala tudi prvo žrtev; med delom je umrl delavec Elektra Maribor....


Zgleda organizacija ni preveč dobra, pomojem ne bi smela nikogar kar stresti elektrika.
Dve šivanki...

francek1 ::

Pa niti ni bil delavec Elektra, ampak od neke gradbene firme iz Ptuja...V glavnem, škoda mladega fanta. Nekdo je očitno naredil napako, ker je vklopil vod, ne da bi se prepričal, če tam še potekajo dela...
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

šernk ::

Smo bili ene 15 let nazaj vsaj 1 teden, če ne 14 dni brez elektrike vzrok je bil pa isti - žled. Seveda ne cela država ampak ljudje ki pravijo da prvič vidijo kaj takega imajo bolj kratek spomin. Je pa res, da takrat ni bilo še interneta, ni bilo še 1000 medijev in nismo bili tako odvisni od elektrike, tako da o kakšnem agregatu nismo niti sanjali, saj je manjkala praktično edino luč.

ps: 90% cest ki je za novinarje popolnoma neprevoznih že 1 teden, so normalno prevozne z občasnimi zaporami ko sem pa tja pade kak drev dol.

mediji pač vse skupaj prenapihnejo vsaj za faktor 100. Nek članek če je dobro za ljudi da vidijo oklepnika, ki jim vozi kruh me je pa posebej razjezil. Tistega, ki je to spraševal bi poslal za 14 dni v sibirijo in mu po 14ih dneh s tankom dostavil kruh. Predvidevam da ga ne bi popolnoma nič brigalo ali sem kruh pripeljal v ferrariju ali v tanku ampak glavno da sem ga. Vojska bi pač morala vedno v takih primerih pomagat z delovno silo. Ker če je oni nimajo, je nima nihče v Sloveniji, ne pa da se 90% naporov prelaga na prostovoljne gasilce, zato ker nekatere skrbi, da vojska povzroča nelagodje v mislih.

sočustvujem z vsemi, ki so na notranjskem koncu, še posebej pa z delavci, ki garajo v teh dneh na mrazu, pa vendar takšne zadeve so se in se bodo dogajale.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

francek1 ::

Sem se kar nasmejal, ko je neki poveljnik razlagal, kako vsi vojaki ne morejo delat z motorko, ker nimajo izpita zanjo. Še malo, pa bo v tej birokratski deželi potrebno imet izpit in orožni list za vžigalnik.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

francek1 ::

Tak, zdaj pa grem to mašino nabavit. Letos bo 100% izkoriščena.

Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

imagodei ::

šernk> "mediji pač vse skupaj prenapihnejo vsaj za faktor 100"

Bolno je bilo gledat novinarko, ki je v prispevku posnela sceno v notranjosti oklepnika, zraven pa je imela nataknjeno vojaško čelado. Mislim, ko da snema prispevek na vojnem območju. Res, pomembno za psihološki učinek poročanja.
- Hoc est qui sumus -

BorutK-73 ::

francek1 je izjavil:

Sem se kar nasmejal, ko je neki poveljnik razlagal, kako vsi vojaki ne morejo delat z motorko, ker nimajo izpita zanjo. Še malo, pa bo v tej birokratski deželi potrebno imet izpit in orožni list za vžigalnik.

Mislim da je bil celo obrambni minister.
Saj ni čudno da se vlada ni odzvala takoj ker nima protokola za takšne katastrofe.
Res, ni čudno da je država v k***u (pa ne mislim trenutne katastrofe), če imamo pa takšne loleke za politike.

imagodei je izjavil:

šernk> "mediji pač vse skupaj prenapihnejo vsaj za faktor 100"

Bolno je bilo gledat novinarko, ki je v prispevku posnela sceno v notranjosti oklepnika, zraven pa je imela nataknjeno vojaško čelado. Mislim, ko da snema prispevek na vojnem območju. Res, pomembno za psihološki učinek poročanja.

V oklepniku je čelada verjetno obvezna, še ona mamica jo je imela. Notranjost ni oblazinjena, ampak je golo železo in aparature.

Zgodovina sprememb…

echo ::

Motorka je ena bolj nevarnih stvari, ki jih lahko imaš v rokah, sploh pri sanaciji podrtih dreves, kjer lahko mimogrede narediš cel kup škode in vzameš življenje sebi ali sočloveku.
To se redno dogaja. Izpit za uporabljanje je najmanj, kar moraš imeti.

Mipe ::

imagodei je izjavil:

šernk> "mediji pač vse skupaj prenapihnejo vsaj za faktor 100"

Bolno je bilo gledat novinarko, ki je v prispevku posnela sceno v notranjosti oklepnika, zraven pa je imela nataknjeno vojaško čelado. Mislim, ko da snema prispevek na vojnem območju. Res, pomembno za psihološki učinek poročanja.

Če pa valuk tako ruka, da brez čelade med vožnjo pridno nabiraš buške...

mujek ::

BorutK-73 je izjavil:

francek1 je izjavil:

Sem se kar nasmejal, ko je neki poveljnik razlagal, kako vsi vojaki ne morejo delat z motorko, ker nimajo izpita zanjo. Še malo, pa bo v tej birokratski deželi potrebno imet izpit in orožni list za vžigalnik.

Mislim da je bil celo obrambni minister.
Saj ni čudno da se vlada ni odzvala takoj ker nima protokola za takšne katastrofe.
Res, ni čudno da je država v k***u (pa ne mislim trenutne katastrofe), če imamo pa takšne loleke za politike.


No tukaj pa se vidi, da še nikoli nista delala (vsaj konkretno) z motorko. Ali pa se zavedala kaj je to.
Motorka je orodje, ki lahko povzroči več škode kot koristi če je neveš uporabljati.
Izpit za njo je najmanj kar se lahko zahteva!

In potem od nekoga, ki nima izpita za to ne moreš reči naj gre nekaj žagat z njo - saj ni usposobljen!
Enako kot da bi nekomu brez plezalnega izpita rekel idi in plezaj gor na drog in popravi kabel.

Drugače pa globalno segrevanje... Koliko CO2 je že izbruhal tisti vulkanček na islandiji? So Islandci plačali dajatve evropi ker so imeli preveč izpusta? (mogoče hint - it's all about money)

Zemeljsko podnebje je kompleksen sistem. Kjer meritve (opažanja) zadnjih 100 let ne pomenijo nič. Sploh pa ko so te meritve takšne, da vedno vzameš tiste merilne podatke, ki najbolj ustrezajo neki teoriji (o glej, povprečna temperatura ni tako visoka kot bi hoteli... Dajmo tam par meritev iz Sibirije premaknit v Soci... saj je še zmeraj podatek iz Rusije).

Meizu ::

In to je to kar francek pravi. Sej ne podiraš sekvoj, da nucaš ne vem kak načrt za kdovekakšno talno arhitekturo in bla bla.

Par vej podret, hlodov razsekat... Pa izpit nucat, šala desetletja.

echo ::

Pejd si mal statistiko pogledat, nesreče pri podiranju so stalnica.
In to so ponavadi ravno tvoje sorte vaški poznavalci, ki ne rabjo izpita, čelade in zaščitne obleke.

Seveda to ne pomeni, da jih boš brez izpita in vseh pripomočkov takoj fasal.
Ampak tisti, ki so jih, to zelo težko natipkajo na forum.

Meizu ::

echo je izjavil:

Pejd si mal statistiko pogledat, nesreče pri podiranju so stalnica.
In to so ponavadi ravno tvoje sorte vaški poznavalci, ki ne rabjo izpita, čelade in zaščitne obleke.

Seveda to ne pomeni, da jih boš brez izpita in vseh pripomočkov takoj fasal.
Ampak tisti, ki so jih, to zelo težko natipkajo na forum.


Ala pametnjarit. Sej to vas večina najboljše zna. Vse kar vem je to, da imamo v družini v lasti preko 35 hektarjev gozda, ki se ga seveda redno vzdržuje sicer s posvetovanjem gozdarjev pravtako, vendar kar se tiče podiranja opravljamo to sami in kar se tiče nesreč jih že vsaj 4 generacije ni bilo. Vsi s celimi prsti, izkušenj pa več kot marsikateri gozdar brez skrbi.

Ni treba bit pameten če ne veš kaj govoriš.

Komur pa ni jasno kako podret drevo v varnih okoliščinah mu pa itak ni jasna niti osnovna logika.

francek1 ::

echo je izjavil:

Pejd si mal statistiko pogledat, nesreče pri podiranju so stalnica.
In to so ponavadi ravno tvoje sorte vaški poznavalci, ki ne rabjo izpita, čelade in zaščitne obleke.

Seveda to ne pomeni, da jih boš brez izpita in vseh pripomočkov takoj fasal.
Ampak tisti, ki so jih, to zelo težko natipkajo na forum.

Brez kmečke logike ti noben izpit ne čeleda ne zaščitna oprema ne pomaga. Kako koristna je čelada, pa Schumaherjeva zgodba lepo govori(sem rajše mrtev kot debil). Ko nate pade smreka, te nobena oprema ne reši. Kako si mene ocenil za "vaškega poznavalca" pa dosti pove o tebi.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

DeeJay ::

mene pa zanima, zakaj se sploh postavlajo daljnovodi... a nebi blo bolj enostavno vse skup v zemljo dat, pa bi bil mir?

Meizu ::

Kdo bo pa nonstop kopal in pokrival stroške takšne napeljave?

errhec ::

Po petih dneh sem se "dokopal" do interneta, prve dva dni sem nekaj poslikal TUKAJ

Še iz prve roke:

Prvi in drugi dan : bo že saj bodo popravili in pripeljali elektriko.

Tretji dan: Po ogledu ( vožnja do staršev in okolici) polomljeni leseni drogovi, betonski drogovi in železne konstrukcije za el. napeljavo. ( dejansko stanje se ne da opisati, to je potrebno videti )
Ni elektrike, ni lokalnega radia, ni informacij, ne moreš si skuhati, segreti hrane, skrinje se talijo , ogrevanje ne dečla, temperatura je padla na 12 stopinj, pri starših na 8.
Panično iskanje agregatov ( sam sem šel dvakrat v N.Gorico po agregate ) da smo si zagotovili ogrevanje. Kuhanje na plinskem gorilniku. ( kartuš in plinske opreme ni več, kljub vsakodnevni dostavi plinskih bombic) Pred tremi dnevi je v Postojni zmanjkalo elektrike in ne kaže da bi jo kmalu dobili.

Če se vam zdi da novinarji pretiravajo, vam povem da še ne povedo vsega in je še huje kot prikazujejo.

S tem da je odnos nekaterih nemogoč.
dd

Looooooka ::

Kuhanje na plinskem gorilniku

Na cem ste pa do zdej kuhal?
Mislim sorry ampak kuhanje na elektriko je pa tko al tko neekonomicno.
Dejansko se jst v tem tednu cidum samo temu kaj je folk do zdej delal z denarjem.
Niso mel kesha, da bi magar 3je skupaj en agregat kupili...ali bog ne daj ena vas...majo pa vsi denar, da kuhajo na elektriko.
Eni hodmo po plin, ker pac ni matematke, da bi se splacal kuhat na elektriko zdej moram pa cel teden gledat folk iz vasi (kao kmecka pamet?), ki govori, da ne morejo kuhat, ker nimajo elektrike.(btw zate sklepam, da si iz mesta tko, da ne pricakujem, da si pricakoval potrebo po agregatu...tko da res ne govorim o tebi).
Tole se mora se enkrat zgodit ocitno...da nas vse mal pamet sreca.
Ocitno bi pol drzave pocrkal ce bi padla taka kolicina snega kot je padla na Hrvaskem in Srbiji.

Zgodovina sprememb…

francek1 ::

Looooooka je izjavil:

Kuhanje na plinskem gorilniku

Na cem ste pa do zdej kuhal?
Mislim sorry ampak kuhanje na elektriko je pa tko al tko neekonomicno.
Dejansko se jst v tem tednu cidum samo temu kaj je folk do zdej delal z denarjem.
Niso mel kesha, da bi magar 3je skupaj en agregat kupili...ali bog ne daj ena vas...majo pa vsi denar, da kuhajo na elektriko.
Eni hodmo po plin, ker pac ni matematke, da bi se splacal kuhat na elektriko zdej moram pa cel teden gledat folk iz vasi (kao kmecka pamet?), ki govori, da ne morejo kuhat, ker nimajo elektrike.(btw zate sklepam, da si iz mesta tko, da ne pricakujem, da si pricakoval potrebo po agregatu...tko da res ne govorim o tebi).
Tole se mora se enkrat zgodit ocitno...da nas vse mal pamet sreca.
Ocitno bi pol drzave pocrkal ce bi padla taka kolicina snega kot je padla na Hrvaskem in Srbiji.

Dobro si tole zapisal; v vojni bi bilo čez pol leta pol prebivalcev manj. Meni je logično, da imam doma backup za kuhanje, vodo iz vodnjaka in generator pa 3000 l nafte na zalogi. Eni pač rajše hodijo na kredit na počitnice...sem generacija NNNP. Tisti, ki ste dovolj stari že veste, kaj je to.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: francek1 ()

DeeJay ::

Meizu je izjavil:

Kdo bo pa nonstop kopal in pokrival stroške takšne napeljave?

ja ELES ne... sej mastno služijo na naš račun in račun narave. Največji daljnovodi (400kV, 220kV) po Sloveniji so v večini itak namenjeni trgovanju z elektriko in ne oskrbovanju državljanov z elektriko. Nam pozročajo samo sevanje in s temi stebri in žicami gršo naravo.
A bodo ljudje, ki so bili te dni brez elektrike oz. bodo žal še nekaj časa, opravičeni plačila el. računa? I think not.
Ker tut če maš 0 kwh porabe cel mesec, dobiš račun za cca 10EUR.
Sploh pa če bi blo to že prej vse po zemlji napeljan, bi zdej vsi mel elektriko in ogrevanje in pa upejmo, da ostane samo pri eni smrtni žrtvi. Upam, da bo ELES za to tud odgovarjal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DeeJay ()

BorutK-73 ::

mujek je izjavil:

BorutK-73 je izjavil:

francek1 je izjavil:

Sem se kar nasmejal, ko je neki poveljnik razlagal, kako vsi vojaki ne morejo delat z motorko, ker nimajo izpita zanjo. Še malo, pa bo v tej birokratski deželi potrebno imet izpit in orožni list za vžigalnik.

Mislim da je bil celo obrambni minister.
Saj ni čudno da se vlada ni odzvala takoj ker nima protokola za takšne katastrofe.
Res, ni čudno da je država v k***u (pa ne mislim trenutne katastrofe), če imamo pa takšne loleke za politike.


No tukaj pa se vidi, da še nikoli nista delala (vsaj konkretno) z motorko. Ali pa se zavedala kaj je to.
Motorka je orodje, ki lahko povzroči več škode kot koristi če je neveš uporabljati.
Izpit za njo je najmanj kar se lahko zahteva!

In potem od nekoga, ki nima izpita za to ne moreš reči naj gre nekaj žagat z njo - saj ni usposobljen!
Enako kot da bi nekomu brez plezalnega izpita rekel idi in plezaj gor na drog in popravi kabel.

Drugače pa globalno segrevanje... Koliko CO2 je že izbruhal tisti vulkanček na islandiji? So Islandci plačali dajatve evropi ker so imeli preveč izpusta? (mogoče hint - it's all about money)

Zemeljsko podnebje je kompleksen sistem. Kjer meritve (opažanja) zadnjih 100 let ne pomenijo nič. Sploh pa ko so te meritve takšne, da vedno vzameš tiste merilne podatke, ki najbolj ustrezajo neki teoriji (o glej, povprečna temperatura ni tako visoka kot bi hoteli... Dajmo tam par meritev iz Sibirije premaknit v Soci... saj je še zmeraj podatek iz Rusije).

Imaš kristalno kroglo da poznaš moje izkušnje?

BorutK-73 ::

errhec je izjavil:

Po petih dneh sem se "dokopal" do interneta, prve dva dni sem nekaj poslikal TUKAJ

Še iz prve roke:

Prvi in drugi dan : bo že saj bodo popravili in pripeljali elektriko.

Tretji dan: Po ogledu ( vožnja do staršev in okolici) polomljeni leseni drogovi, betonski drogovi in železne konstrukcije za el. napeljavo. ( dejansko stanje se ne da opisati, to je potrebno videti )
Ni elektrike, ni lokalnega radia, ni informacij, ne moreš si skuhati, segreti hrane, skrinje se talijo , ogrevanje ne dečla, temperatura je padla na 12 stopinj, pri starših na 8.
Panično iskanje agregatov ( sam sem šel dvakrat v N.Gorico po agregate ) da smo si zagotovili ogrevanje. Kuhanje na plinskem gorilniku. ( kartuš in plinske opreme ni več, kljub vsakodnevni dostavi plinskih bombic) Pred tremi dnevi je v Postojni zmanjkalo elektrike in ne kaže da bi jo kmalu dobili.

Če se vam zdi da novinarji pretiravajo, vam povem da še ne povedo vsega in je še huje kot prikazujejo.

S tem da je odnos nekaterih nemogoč.

Hvala za slike, upam da vam gre na bolje zdaj.
Iz katerega konca pa je to?

Opkow ::

DeeJay
Pametujes o stvareh, o katerih nimas pojma.
Par 100 KV vode spravljat pod zemljo ni tako trivialno, kot zakopat en 235 V podaljsek.
Je bilo ze razlozeno zakaj ne.

echo ::

Opkow je izjavil:

DeeJay
Pametujes o stvareh, o katerih nimas pojma.


Kot kaže ravno zato imamo forum.
Škoda.

mujek ::

francek1 & Meizu:
Imata izpit za avto?
predvidevam odgovor: da
Ja kako pa to? Saj vaša družina že 3 generacije vozi avto in je to vse normalno. Itak je izpit za avto brezveze, ker je vožnja samoumevna.

My point - čeprav je nekaj logično in se tebi zdi da je brezveze pa ni vse črno belo. Če spet naredim analogijo z izpiti za avto: koliko ljudi ima izpit za avto, pa se ne drži osnovnega pravila - dajanja žmigavca. Enako je pri delo z motorko.
Sta pa echo in nebivedu lepo napisala kaj je sploh poanta izpita za motorko. Dobro nameren nasvet: opravi izpit za motorko. Ko te enkrat dobijo, da žagaš brez njega te kar stalo.

DeeJay, Največji daljnovodi omogočajo prenos energije z manjšimi izgubami kot tisti manjši daljnovodi. Če recimo, takšne daljnovode damo pod zemljo se te izgube zelo povečajo. Kar pomeni, da več energije gre v prazno -> več potrebne proizvodnje energije -> večji strošek za končnega uporabnika. Sounds good?

šernk ::

Če se vam zdi da novinarji pretiravajo, vam povem da še ne povedo vsega in je še huje kot prikazujejo.


novinarji pripovedujejo kot da tam vlada vojno stanje in že 5 dni kažejo en in isti steber daljnovoda in govorijo kot da so vsi stebri na tleh, pa niso. Škoda je seveda ogromna ampak življenje se pa tudi ni ustavilo zaradi tega. Ko pogledaš skozi okno vidiš kakšno je, ni pa potrebe po delanju nikakršne drame kako se kaj takega še nikoli ni zgodilo. Ker čez 30 let bodo isti ljudje govorili, da kaj takega pa še ne pomnijo.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

errhec ::

Looooooka je izjavil:

Kuhanje na plinskem gorilniku

Na cem ste pa do zdej kuhal?

Steklokeramična ( če ženi vrže u luft štedilnik na plin (sicer na dopustu in še ta ni bil moj, sosednji štedilnik je puščal... v glavem malce daljša štorija), mi lahko verjameš da plina noče več..

Dejansko se jst v tem tednu cidum samo temu kaj je folk do zdej delal z denarjem.
Niso mel kesha, da bi magar 3je skupaj en agregat kupili...ali bog ne daj ena vas...majo pa vsi denar, da kuhajo na elektriko.


V Novi Gorici sem rezervira enkrat predzadnji enkrat pa zadnji agregat, brat je šel ponj v Italijo. Agregatov ni, vsaj ne za normalno ceno ne. Za vžig peči na pelete je potreben vsaj 1KW agregat Na 700W ne vžge...


Eni hodmo po plin, ker pac ni matematke, da bi se splacal kuhat na elektriko zdej moram pa cel teden gledat folk iz vasi (kao kmecka pamet?), ki govori, da ne morejo kuhat, ker nimajo elektrike.(btw zate sklepam, da si iz mesta tko, da ne pricakujem, da si pricakoval potrebo po agregatu...tko da res ne govorim o tebi).

Ne boš verjel, sem iz vasi in nimam gozda (btw tudi za peč na drva potrebujejo agregat, ker imajo črpalke ), kurim na kurilno olje ki ga porabim cca 1000l na sezono.

Tole se mora se enkrat zgodit ocitno...da nas vse mal pamet sreca.
Sedaj se malce vprašaj kaj pri tebi ne bi delovalo ko zmanjka elektrike? Imaš doma 6Kw agregat??

Ocitno bi pol drzave pocrkal ce bi padla taka kolicina snega kot je padla na Hrvaskem in Srbiji.


Sneg se da skidat. Žled je polomil kar se je dalo. Ni primerjave

@šernk
Če prikazujejo en in isti steber to ne pomeni da je padel samo en in ne pomeni da so vsi, sam vem za vsaj 10 železnih drogov ki so padli v okolici Postojne ( od Pivke proti Il.Bistrici je še hujše ), lesenih je padlo mnogo več. Kaj točno je zate vojno stanje? Ljudje so brez ogrevanja možnosti za kuhanje ni, zmanjkalo je prenosnih plinskih naprav. (Postojna) . Sam imam elektriko že dva dni ( s tem da kuham na plin :) ). Prav tako lokalni radio dela dva dni ( tukaj lahko dobiš kaj lokalnih informacij ) Interneta ni. In verjemi mi da zadnjih 40 let ni bilo takega žledu, bil je dvakrat vendar ni bil P dim proti temu kar se je zgodilo sedaj. Led je bil debel tudi do 10 cm. Uradno naj bi obnova trajala 1 mesec neuradno pa 4. Ekipe, tudi tiste tujine ki so prišle na pomoč niso imele kje prespati ker je bilo vse brez ogrevanja. Slike ki so v moji povezavi so iz prvega dne ko sem se vračal iz nočne, pravi val je šele sledil.

Bencinske prve dva dni niso delovale, predvčerajšnim je bila vrsta na edini delujoči kot v časih bonov.
Kljub temu tisti ki imamo elektriko ne moreš uporabljati steklokeramične , pečice, fena, el grelcev, el. bojlerjev ... vseh el potratnih naprav...

Dokler sam ne izkusiš kaj takega se ti ne sanja kaj to pomeni, ko gledaš poročila ni to to to je nekje drugje. Zapelji se do Postojne pa poglej kaj je na stvari.
dd

Ale3š ::

celotno el napeljavo je sneg uničil težko bodo vzpostavili stanje pred tem
||Amd athlon x 4 640,LC power5550 V2.2
Nvidia gts 450,Crucial balistix tactical
Gigabyte ga 970 ds3p||

dronyx ::

francek1 je izjavil:

Sem se kar nasmejal, ko je neki poveljnik razlagal, kako vsi vojaki ne morejo delat z motorko, ker nimajo izpita zanjo. Še malo, pa bo v tej birokratski deželi potrebno imet izpit in orožni list za vžigalnik.

Jaz pa se nisem nasmejal temu! Delo v gozdu z motorko je zelo nevarno tudi ko ni žledu in se okrog tebe ne podirajo drevesa. Pri nas doma smo včasih kurili na drva in podirali drevesa v gozdu. Samo majhna nepazljivost je dovolj, pa te lahko drevo pokoplje pod sabo.

francek1 ::

In izpit te reši nepazljivosti, a ne?
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

einstein :P ::

francek1 je izjavil:

In izpit te reši nepazljivosti, a ne?


Ni treba prehajati na offtopic, če se ti nekdo tam buni...

Se pa strinjam, da se res pretirava s tem, da je to ne vem kakšna katastrofa. Mi je pa žal za tistega delavca, ki ga je ubilo. Tisti, ki vklapljajo štrom v RTP, se očitno ne zavedajo dovolj nevarnosti in ne počakajo na znak, kdaj lahko vklopijo, čudno da si nič ne sporočajo med sabo, kakšno je stanje...
STAY OUT OF MY TERRITORY!

zenith1 ::

Da ti ponovno vklopiš štrom na daljnovodu, ki se popravlja, moraš predtem storiti:

-vprašati po radijski zvezi ali smeš vklopiti štrom nazaj
-odstraniti kratkostično zvezo med vodniki

Vse skupaj pa se ne zgodi kar v eni sekundi, tako da je nekdo od ELESovih mojstrov resno zaspal pri VDOju.

imagodei ::

Looooooka je izjavil:

Na cem ste pa do zdej kuhal?
Mislim sorry ampak kuhanje na elektriko je pa tko al tko neekonomicno.

Za steklokeramične plošče ali indukcijo si že kdaj slišal? Načeloma imajo razne A+ oznake.
- Hoc est qui sumus -


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

V Samsungu zaradi minutnega izpada elektrike večmilijonska škoda

Oddelek: Novice / Rezultati
4211092 (8856) Poldi112
»

Nenapovedan izpad elektrike (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
586852 (4379) Glugy
»

Kaj se dogaja z evropskim električnim omrežjem (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
13749514 (39442) Oldi
»

Zakaj stebri daljnovodov klonejo (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
26068296 (57226) Zajec123

Več podobnih tem