» »

nov fotoaparat

nov fotoaparat

Tina Floyd ::

Živjo!
Vse fotografske navdušence in poznavalce bi rada prosila za nasvet.
Stvar je taka.. Do zdaj sem pridno slikala s Fujifilm FinePix S1000 FS (http://www.dpreview.com/reviews/fujifil..., ki dela sicer zelo lepe slike, predvsem barve so na nekaterih slikah res krasne...Vendar pa fotoaparat uporabljam velikokrat na potovanjih in ta mašina je enostavno pretežka za jo nosit okrog vratu cel dan dva tedna.
Torej..kljub temu, da nisem ekspert bi vseeno rada fotoaparat, ki omogoča malo več funkcij, ker se mislim začeti malo bolj resno ukvarjati s tem, it na kak tečaj itn. Ker sem še študentka si ne morem privoščiti nevem kako dragih fotoaparatov, pa tudi v neke ekstreme ne bi rada šla, ker enostavno premalo znam. Sem pripravljena odšteti okrog 400€, če je fotoaparat res dober lahko tudi kakšen € več..
Torej, kdorkoli, ki mi lahko pomaga... :)

korenje3 ::

ta tvoj fotoaprat je cenovni rang 800€, ti bi pa rada novega za 400€ ?
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

bluefish ::

Tega prodaj, dodaj še nekaj zraven in kupi Sony RX100 II.

korenje3 ::

na bolhi se ta fujifilm danes prodaja za 90€...
sicer pa takratna cena je bila 800€, torej srednji cenovni rang. Danes je fotoaparat star, ampak pri novih za 500€ ne dobiš takega s temi funkcijami.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

bluefish ::

Uh, nisem sploh pogledal modela. Jap, v tem primeru nakup zgoraj omenjenega odpade.

korenje3 ::

Ali pač se motim...

http://www.dpreview.com/products/canon/...

Ta je poceni in ok.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Arctander ::

Jaz bi v tem primeru pogledal proti Olympusu/Panasonicu za micro 4/3 sistem. Z nekim normalnim objektivom bo manj "bulky" kot omenjeni Fujifilm, če rabiš še manj teže in še boljšo kvaliteto, pa vzameš še en pancake fiksen objektiv in si zmagala.

Nekaj takega: Link

Zgodovina sprememb…

Tina Floyd ::

Ok, je res, res sem malo nizko ceno dala..
Če je fotoaparat uredu sem pripravljena dati tudi 800€..
O teh cenovnih rangih res nimam pojma, ker nikoli nisem o tem nič brskala po netu..
No, vglavnem..se da dobit kje kak fotoaparat za tako ceno, ki omogoča lastne nastavitve, lastno fokusiranje, da ima dobro globino, ročno zoomiranje...

korenje3 ::

Arctander je izjavil:

Jaz bi v tem primeru pogledal proti Olympusu/Panasonicu za micro 4/3 sistem. Z nekim normalnim objektivom bo manj "bulky" kot omenjeni Fujifilm, če rabiš še manj teže in še boljšo kvaliteto, pa vzameš še en pancake fiksen objektiv in si zmagala.

Nekaj takega: Link


ta ima premajen senzor.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

korenje3 ::

Za 800EUR se dobi kaj takega:
http://www.dpreview.com/products/nikon/...

http://www.cameralabs.com/reviews/Nikon...
izgleda odličen fotkič.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

Janac ::

korenje3 je izjavil:

Arctander je izjavil:

Jaz bi v tem primeru pogledal proti Olympusu/Panasonicu za micro 4/3 sistem. Z nekim normalnim objektivom bo manj "bulky" kot omenjeni Fujifilm, če rabiš še manj teže in še boljšo kvaliteto, pa vzameš še en pancake fiksen objektiv in si zmagala.

Nekaj takega: Link


ta ima premajen senzor.


Argumenitraj...

bluefish ::

Ne ravno priročen za prenašanje naokoli, četudi mu gor nastaviš 35/1.8.

Janac ::

korenje3 je izjavil:

Za 800€ se dobi kaj takega:
http://www.dpreview.com/products/nikon/...


A ne išče nekaj bolj kompaktnega?

Janac ::

korenje3 je izjavil:

Arctander je izjavil:

Jaz bi v tem primeru pogledal proti Olympusu/Panasonicu za micro 4/3 sistem. Z nekim normalnim objektivom bo manj "bulky" kot omenjeni Fujifilm, če rabiš še manj teže in še boljšo kvaliteto, pa vzameš še en pancake fiksen objektiv in si zmagala.

Nekaj takega: Link


ta ima premajen senzor.


Senzor ma iz OM-D E-M5 btw, verjetno prekaša vse APS-C glede na to da lahko bp nabiješ ISO 12800...

bluefish ::

Ti en drek koristi tako visok ISO na takem aparatu.

Janac ::

bluefish je izjavil:

Ti en drek koristi tako visok ISO na takem aparatu.


Seveda prav pride... hočem ti povedat da ni takooooooo ogromno digitalnega šuma, mal sem pretiravu, vsaj na 3200 je clean

Janac ::

Tomson ::

Ce je kompaktnost na prvem mestu se en glas za Sony RX100 ga dobis za 430€ sicer pa kaksen mirrorles ala Sony NEX-3N v tujini ze od 300€ dalje ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Brane22 ::

Zadnje čase opažame hvale malega Ricoha:

Ricoh GR

je pa nekaj dražji od navedenega budgeta...

Eh,s em spregledal da ima fiksno žariščno dolžino - 28mm ekvivalent.

Ampak če to vzameš v zakup, so pa rezultati baje zelo dobri.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Brane22 ()

fujtajksel ::

To da človek hoče boljši foto pa še majhen in lahek po vrhu je problem.
Brezzrcalci so načeloma narejeni točno zaradi majhnosti in lahkosti, ampak tipično so dražji od DSLRjev, pa po funkcijah jih še lovijo, nekako še niso čisto dozoreli (takrat ko bodo, bodo manjši DSLRji predvidoma izumrli). Tako da če iščeš dober nov aparat aktualne generacije za svoj denar, še vedno stavim na DSLR, čeprav bo s pripadajočimi objektivi težji od tega Fujija. Če pa ti je teža bolj pomembna ampak lahko zamižiš glede nekih zmogljivosti, lahko dobiš brezzrcalca nizkega ranga in/ali rahlo zastarele generacije. Za nekatere izmed njih je bilo namreč značilno, da jim je cena padla ko kamen, npr. Canon M, Nikon V1. Sicer absolutno ne brez razloga, a vendarle so eni z njimi čisto zadovoljni.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Fotoaparat dober nakup? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
6624508 (18560) schurda
»

Nakup fotoaparata

Oddelek: Loža
345276 (4634) freesty

kateri 4\3 fotaparat do 500evrov (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Zvok in slika
20425812 (22654) bluefish
»

Digitalni fotoaparat (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
7612293 (11565) Invictus
»

Žepni "DSLR"-ji

Oddelek: Novice / Ostale najave
257177 (5798) _sem_

Več podobnih tem