» »

HE CIA ve več o nas kot jaz vem ...

HE CIA ve več o nas kot jaz vem ...

Tero ::

Zanimiv link

Najboj zanimiva mi je ekonomija... To sploh nisem vedo!8-O
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.
  • zaklenilo: OwcA ()

V-i-p ::

Sicer malček off topic, pa vendar. CIA bi lahko te podatke (pa ne samo o naši kokoški) potalala malo po ameriških šolah, saj jih večina bržčas sploh ne ve kje in kaj je Evropa, kaj šele Slovenija :D
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Thomas ::

Koliko pa mi poznamo ameriške zvezne države?

Kje ležijo, kako velike so, kaj je značilno zanje?

Nič več, kot Američani vedo o Evropi.

CIA pozna te zadeve bolje. Tudi bolje kot "EU CIA", ki je sploh ni.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Blup ::

Thomas: v šolskem programu je pri geografiji tudi vključena severna amerika. Vse od držav pa tja do kultur ki jih vzgajajo tam in kaj kje radi počnejo in zakaj... res je da veliko pozabim, toda če odprem atlas ti v nekaj minutah vse povem... američani pa bi rabl 1h da bi najdl Slovenijo (k so itak preneumni, da bi pogledal uzadi na kazalo :D )

Blup
:\

Thomas ::

Hehehe ... res ne vem od kod vam ideja, kako so neumni.

Niso.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Blup ::

Thomas: ti morš pa vedno neki najdt, a? :D OK, popravljam, niso neumni, so ZELO nerazgledani in vase zagledani! A bo zdej uredu?>:D

p.s. čeprou jst mislm, da je še zdej velika večina neumnih :D (kaj pa nej rata če gre na novi kontinent par tisoč ljudi, danes jih je pa iz tega ratala množica miljonov in miljonov ) - mal krute šale :)

Blup
:\

_marko ::

Blup:
Smo letos dali skozi S Ameriko, pa nismo kaj dost omenjali posameznih drzav, ampak ZDA kot celoto. Res pa, da vse ostalo; naravno-geografske značilnosti, kmetijstvo, industrija, urbanizacija, ...

Da so američani neumni pa je že skor stereotip. Ideje so pa tak večinoma iz tvja.
Američani se hitreje "specializirajo" za svoje področje in so tam dobri. Ostala področja pa jih niti ne zanimajo kaj extra. Vsaj poprečnega američana. IMO.
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

matter ::

Glede neumnosti.
Nivo naučenega znanja in s tem splošne razgledanosti imamo v Sloveniji visoko, večjo od ZDA.
Nivo kreativnega znanja pa nizek.

Torej splošna razgledanost višja in naučeeno znanje.
Manj pa uporaba svojih možganov, ampak posnemamo naučeno.

end

Thomas ::

end indeed.

8-)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Blup ::

Se popolnoma strinjam s tem... ampak zame je tak človek nerazgledan, nerazgledan človek je pa omejen, omejen človek je pa neumen človek :D


Blup
:\

Boško ::

Kako pravijo pametnim ljudem v Ameriki??? TURISTI!!!:D

matter ::

Omejeni smo vsi :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: matter ()

Luka Percic ::

Američani so neumni? Kako potem da so najmočnejša država(politično,vojaško, gospodarsko)?

Glede na to kaj bluzite- raje dvakrat premislite kam boste obrnili prst z namenom kazati na najneumnejšega!!(namig: obrni prst nazaj za 180°)

Sid Izprijeni ::

Luka: Veš kaj pravijo. Neumen kmet ma debel krompir. >:D
The true challenge of Creation lies not in the engineering...
...but rather in the ability to control one's project.

OwcA ::

Zastavlja se mi vprašanje v čem je (nova) poanta te teme...
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Thomas ::

Hehe .. eni si ližejo rane ... :D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Sergio ::

Prosim, držite se argumentacije svojih navedenih trditev.

Kajti:
Če velja, da so Američani glupejši od nas zaradi tega, ker živijo tam, potem velja tudi to, da so črnci v Ameriki manjvredni od belega prebivalstva, pač zato ker so črni.

To je pa že rasizem.

Razlik med nacionalnostmi, rasami, spolom ter ostalimi pogojenkami se NE BO prenašalo.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Thomas ::

A bejš no, a da se ne bo?

Doslej se je. Že 100X je pisalo kaj o "glupih amerih" - pa nič.

A je to zaostritev poslovanja slotecha?

:\
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Sergio ::

Počasi je čas, da gre ta faza o glupih Amerih na druge forume. Ali -- naj pa začnejo vsaj malo utemeljevat kritike. Prosim lepo.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Zheegec ::

Po raziskavah okoli 20% američanov verjame da so jih že ugrabili nezemljani in na njih delali poizkuse :D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

krneki0001 ::

Po raziskavah na ameriških faksih jih tudi 20% "ve" da je zemlja ravna.

LP
Nebivedu

P.S. Poznam par ljudi tm pa so res omejeni, vse kar ni njihovo je zanič.
Ko sem se pred leti, kot varnostnik, pripeljal z lado Nivo do ameriške ambasade, me je tip spodil z besedami; "Bejž stran s temi ruskimi jajci. Naslednjič bom streljal!!!" Pol se pa še tok časa ni hotu pogovarjat z mano, dokler niso kupil novga avta, evropske izdelave, da smo se z njim vozil okol ambasade.

Blup ::

Jst sm svoje zelo lepo argumentiru, se pravi da mam pravico do žaljenja ljudi, o katerih ne vem praktično ničesar in jih sploh ne poznam! :D :D :D

Blup
:\

Tr0n ::

Raje se ukvarjajte z neumnostjo slovencev in ne americanov.

Marjan ::

Sergio:
Počasi je čas, da gre ta faza o glupih Amerih na druge forume.

Počasi, ane? :|

Fora je v tem, da je večino folka rasističnih do Američanov, vključno z moderatorji. In zato se ne ukrene nič.

Če bi pogledal zadevo iz psihološkega vidika bi vidli, da je zadaj psihološki problem fovšije in kompleks manjvrednosti.

Sergio ::

Marjan, vsi so upravičeni do svojega argumentiranega mnenja, tudi moderatorji, ki so le ljudje. Seveda pa njihovo osebno mnenje ne kompromizira njihovih potez na forumu. Med tem je treba razlikovati.

Tudi jaz imam dosti lastnih anti-ameriških nagnjenj, da ne omenjam anti-Iraških ter proevropskih. A bom vseeno skušal ohraniti čimvečjo stopnjo nepristranskosti. Naši moderatorji tudi.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Vanquish ::

Sergio: rasisticna je ibla smao tvoja teza:

copy/paste:
____________
Kajti:
Če velja, da so Američani glupejši od nas zaradi tega, ker živijo tam, potem velja tudi to, da so črnci v Ameriki manjvredni od belega prebivalstva, pač zato ker so črni.

To je pa že rasizem.

____________


Kdo pa je reko da nebi mogli bit belci majn vredni od crnega prebivalstva kr pac belci zivijo tam? Ce pa ze govorimo o tem kdo ej bil prej tam, pa so vsekakor belci in crnci majn vredni od "rdecih".

Tvoja primerjava je v glavnem vsekakor neumestna in brezvezna, oziroma neargumentirana.

ps: Kar pa se americanov tice pa so zlo neumni - v veliki meri.

Ce ze dajete primerjavo, kdo pa pozna ameriske drzave? Sej se jih sami ne poznajo! V tem je poanta. Slovenci pa poznajo vec al majn vso evropo in ostale pomembne drzave.


lp

Sergio ::

Vanquish, prosim beri bolj pozorno.

Rekel sem točno to:

ČE VELJA, da so Američani glupejši od nas, zaradi tega, ker živijo tam (to SEVEDA ni res!),
potem velja tudi to, da so črnci v Ameriki manjvredni od belega prebivalstva, pač zato ker so črni.

Hopa cupa! Če diskriminiramo po pripadnosti narodu, zakaj ne bi še po rasi?

Zato ker je to NACIONALIZEM, KSENOFOBIJA ter RASIZEM!

Beri moje poste bolj pozorno, prosim.

In ne, Vanquish, NOBEDEN ni V NOBENEM PRIMERU manj vreden od KOGARKOLI, se razumeva?

Tvojega "ps"ja sploh ne bom uposteval.

Aja, se tole, brez da gledas v slovar:
Glavno mesto Latvije je?
Katero mesto v Svedski lezi 300 km zahodno od Stockholma ter ima 300.000 prebivalcev?
Koliko jedrskih elektrarn ima Francija?
Kje lezi Katalonija?
Ali je Monako kraljevina?

Hvala.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Thomas ::

Tukaj ima Sergio čisto prav.

Ampak oba s Primožem nosita odgovornost, da je na Slotechu skoraj "norma", da se govori "kako so Ameri glupi".

Ne direktno, ampak ker moderaterstvo ki ga imata - tako situacijo de facto vzdržuje.

Četudi spet morda moderatorji celo v večini niso tega mnenja - je to edini rasizem, ki je na Slotechu "dopusten".

:)

Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

bosstjann ::

Jest ti odgovorim na 80% vprašanj pravilno brez slovarja na enga pa z natančnostjo ą20% ?

odgovarjal nisem ker ni namenjeno meni koliko američanov pa ve kaj takega o svojem kontinetu?

ps:kako narediš znak (+-) pri vas ga pokaže (ą)

avtorske pravice pridržane

Zgodovina sprememb…

Thomas ::

> odgovarjal nisem ker ni namenjeno meni koliko američanov pa ve kaj takega o svojem kontinetu?

O čem pa jest govorim?

On "ve", odgovarjal "ne bo", ker vprašanja "niso namenjena njemu" ... in hkrati ne pozabi spet omenjat ameriške (ne)razgledanosti.

Taka je večinska (?) populacija Slotecha.

Ali pa je vsaj zelo glasna.

:\
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

bosstjann ::

Hvala, ker si me tako koristno izkoristil v svoje namen na "izjemah" delat pravilo!

vprašanje se je glasilo "koliko američanov pa ve kaj takega o svojem kontinetu?"
nevem kje je tukaj kaj žaljivega prosim prberi potem preberi še enkrat in tako dokler te nav lisica...

P.S.:thomas stvar je osebna če misliš nadaljevat sem ti že včeri(ali dan poprej) predlagu ZS

p.p.s.: Vsem američanom ki se počutujo užaljenega zaradi katerega koli mojega pisanja se izkreno opravičujem?(thomas ti pa povej kliko ljudi je sprejelo moje opravičilo)

Sergio ::

Jah, potem velja tudi to, da jaz čutim iskreno sožalje z Iračani -- pa je to prebralo ravno toliko Iračanov, kot poprej Američanov zgornjo trditev.

Pa to ni važno. Dajmo PODKREPIT izjave, pa kakršne naj si že bodo.

bossstjan, lahko vseeno prosim odgovore na vprašanja? :)
Thomas, lahko _tebe_ prosim do odgovorov na vprašanja? No googling. Odgovor "ne vem" je tudi pravilen. Iz glave.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

undefined ::

Sergio, če se prav spomnim, si ravno ti nekaj časa nazaj pisal celo v novicah STja o glupih amerih. Takrat sem ti celo povedal, da je to narobe, pa nisi nič reagiral. :)

Thomas ::

Ne - ne znam odgovoriti na tvoja vprašanja iz glave - Sergio.

Lahko ti zastavim samo kontravprašanje. Kateri so sosedi Francije?

Ni zemljepis čisto simple zadeva - nikakor. Zato je neumno obtoževati "amere kako so glupi, ker ne vedo kje je Slovenija".

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Vanquish ::

Sergio:


tvoja izjava se je vedno brez smisla.


Izjava da so americnai bol glupi ker preprosto zivijo tam je cisto resnicna.

Podkrepim jo lakho z njihovo mentaliteto in nacinom razmisljanja. Ravno zaradi njihove mentalitete in njihovega nacina razmisljanja je tako kot je.

Pri nas inzinerji ne morjo biti "mojstri" samo v eni veji, ampak morjo pokrivat celotno "drevo", kar pomeni da nimamo ozko specializiranih ljudi.

V ameriki pa je stvar drugacna, tam ne rabijo intelektualcev, ampak ozko specializirane ljudi in se ze hitro usmerijo v dolocen tip poklica.

Kar se tice ameriske neumnosti je dovolj zgovoren podatek, da ljudje, ki imajo tu dobro oceno iz znanja angleskega jezika so vec ali majn top of the class tam.

Ce nadaljujem spet malo o njihovem jeziku, nasplosno v veliki meri ne locijo whom/who, me/i in podobno.

Tako da dejansko lahko recemo da so americano glupi ker tam zivijo. Isto lahko recemo da so debeli ker tam zivijo - spet nacin zivljenja.

Tvoja teorija oziroma primerjava z crnci pa je cisto glupa in nima veze z nicemer. Ali pa sem jaz tak glup da ne razumem tvoje prispodobe/primerjave ali cesar koli pac. Potem pa me prosim razsvetli in mi ti pokazi ki sem zgresil bistvo.

Ampak kolko sem te skapiral do zdaj je dejanski vzrok za taksno tvoje primerjanje dejstvo, da nisi razumel zakaj so americani glupi kr tam zivijo, oziroma si mnenja da cloveka ne difinira okolje.

lp

Thomas ::

Evo ... kaj sem reku!

Vankviš nemoteno izraža rasistična mnenja, ki se tolerirajo, če so usmerjena proti Američanom.

De facto stanje na Slotechu. Pa ne samo v "političnih" temah ampak še kje drugje. Pa ne samo na Slotechu.

Kjerkoli pač razsajata arabski ali evropski nacionalizem - oziroma lokalna manjvrednostna kompleksa.

:)

Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

OwcA ::

Naredil bom nekaj, kar bi moral storiti že pred časom. Zaklenil. Tema je namreč povsem nesmiselna.
Otroška radovednost - gonilo napredka.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tožba debelih Američanov (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1228354 (5770) Tear_DR0P
»

Djindjič umrl za posledicami atentata (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
1347530 (5381) Double_J
»

Zakaj se dela vojne? Zaliv, Irak...

Oddelek: Loža
343186 (260) Vlady
»

Slovensko lizunstvo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
805043 (3826) Avalonis
»

Ka so američani glupi al so glupi?

Oddelek: Loža
171502 (1307) TESKAn

Več podobnih tem