» »

Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come: Deliverance

««
10 / 15
»»

oo7 ::

Kurzweil je izjavil:

@M-Power, where is report?


Ja se opravičujem nisem še utegnil sprobati ):

rezator ::

Haha. Drugače ga nebi premagal.

Ja seveda da je bolj igriva igra. Se pozna patch.
Some people feel the rain. Others just get wet.

kitl76 ::

Mene pri tej igre moti to, da rabiš zanjo res čisto preveč časa, če hočeš kaj narediti.

Izi ::

Super igra 8-)
Sem včeraj začel in samo za uvodno poglavje porabil 7 ur. Igra se pravzaprav začne šele kot te napol mrtvega pripeljejo v mlin poleg mesta Rattay.

Kakšna je bila igra prej ne vem. Začel sem z verzijo 1.3.3. in do sedaj nisem naletel na najmanjšo napakico kjerkoli.
Na začetku se naš junak morda zdi malo lesen, ker ima vse skille na 0. In prav vsi skilli tam nekje do 3 so popolnoma neuporabni. Pri 5 postanejo že precej uporabni, pri 10 si mojster, pri 20 pa X-men :D

Henry je kljub temu, da je kovačev sin, verjetno najbolj nerazvit in šibek osebek v vasi. Čudno da zna sploh hoditi ;) Prav vsega se je potrebno naučiti iz nule. Za kar precej stvari je treba najti učitelja, da sploh lahko začneš z učenjem. Na primer brati se ne moreš naučiti kar sam. Rabiš pomoč...

Lockpicking je na level 0 katastrofa. Na "very easy" ključavnicah lomiš vitrihe kot za stavo in zraven preklinjaš. Pri level 3 pa si že pravi mojster za very easy ključavnice.
Še največji problem na začetku je, da lahko naokoli nosiš samo 70 kil celotne teže vključno z obleko in orožjem. Čim močnejši si več lahko nosiš naokoli.
Vitality se ti viša, poleg boja seveda, če naokoli veliko tekaš in skačeš. Če boš torej vedno jahal konja boš ostal slabega zdravja z malo stamine. Raje tekaj naokoli pa boš zdrav in močan :P

Zaenkrat se mi najbolj uporaben skill zdi Herbalizem. Le kaj bo kovačevemu sinu in bodočemu bojevniku koristilo nabiranje rožic? :D Koristi na vseh področjih.
Najprej gre počasi, nabiraš po eno rožico naenkrat, ko pa prideš nekje do Herbalizem level 10 lahko naenkrat pobereš več kot 20 rožic. Na koncu je nabiranje rožic najhitrejši in najlažji možni način zaslužka. Sredi travnika se enkrat skloniš in imaš v žepu 50 rožic, ki jih lahko prodaš za okoli 10 grošev. Edini problem je, da nočejo vsi trgovci odkupovati rož :P
Koprive so zdrave. Ko sem nabral kup kopriv so me očitno tako popikale, da se mi je Vitalnost takoj za stalno povišala za 2 točki. Če imam v žepu nekaj dišečih rožic pa se mi Karizma takoj dvigne za 2 točki.
Ko pa sem Herbalizem prignal do level 10 sem vzel še Perk, ki povečuje moč ko nabiraš rože. Sedaj se mi med nabiranjem rož hkrati povečuje še Strength :D

Kurzweil ::

@Izi, ne vem kaj ti pri Henryju ni razumljivo. Sej pa že na začetku in tekom zgodbe kristalno jasno dobiš vedeti, da je Henry jebiveter in da mu gredo po glavi samo alkohol, ženske, kartanje/kockanje, bolj jasno je res težko prikazat. Pravtako, če bi bil Henry kakšen deloholik in spreten možakar, ne bi, ko njegov oče kuje on spal po prepiti noči do popoldneva. Tudi, ko ga foter že na samem začetku pošlje po denar se jasno vidi, kako ga naprimer on možakar za cveke in ostalo robo obravnava kot dripca. Ja Henry je en navaden nesposobnež na začetku, motivacija po tem kar se mu zgodi pa seveda naredi svoje. Kar se lockpickinga tiče je potebno povedat, da je s tem patchom precej lažje, kot je bilo prej, tako da se ni za pritoževat, tudi sicer si zamisli, kako bi zgledalo, da grava jaz ali ti vdirat v kakšna vrata prvič, verjetno podobno katastrofa, kot je to v igri in jaz sem mnenja, da odpiranje skrinj ne bi smelo biti tako kot v drugih igrah samoumevno, ampak bolj kot nagrada za trud.

xxxul ::

Izi je izjavil:

Super igra 8-)
Vitality se ti viša, poleg boja seveda, če naokoli veliko tekaš in skačeš. Če boš torej vedno jahal konja boš ostal slabega zdravja z malo stamine. Raje tekaj naokoli pa boš zdrav in močan :P

To ne drži, tudi pri jahanju se viša vitality (si verjetno opazu da pri full galopu vitality pada - ergo dobivas exp.), je pa res da ne toliko kot ce samo sprintas naokoli. ampak, skupno gledano se splaca galopirat...
na konju si v in-game času prblizn 2-5x hitrejsi (odvisn od konja, teze inventorija, konjskega oklepa, uzde, etc), kot pa ce auto-travelas. pa po hribih galopirat 50+ v temi ni zdravo >:D
v vsakem primeru pa se razen na zacetku ni reba prevec sekirat okol levelov, ce boste delal vse main in side queste, boste mel na koncu skor vse na level 20 nabildano...
se najbol cuden exp leveling je pr loku (na 1.2), vsaka zadeta puscica da 14xp ne glede na to al si zadel zajca al pa najhujsega viteza, edina izjema so turnirji - hlodi so zakon za xp, ampak je vseeno prevec grindanja...

Izi ::

Kurzweil je izjavil:

Sej pa že na začetku in tekom zgodbe kristalno jasno dobiš vedeti, da je Henry jebiveter in da mu gredo po glavi samo alkohol, ženske, kartanje/kockanje, bolj jasno je res težko prikazat. Pravtako, če bi bil Henry kakšen deloholik in spreten možakar, ne bi, ko njegov oče kuje on spal po prepiti noči do popoldneva.

Henry je čisto v redu dečko. Ima resno punco, ki je kelnarca v lokalni gostilni in ravno zaradi tega precej večerov prebije v gostilni.
Starša ga imata rada on ju tudi spoštuje. Ko sem na začetku pregloboko skočil v en graben sem si poškodoval noge in dobil nov quest, da moram steči do mame. Mama me je takoj ljubeznivo povila in pozdravila.
Naprej je pa vse odvisno od nas. Metanje gnoja v sveže prepleskano fasado je že na vesti igralca in ga lahko zavrneš :D

Kurzweil ::

@Izi, pa menda si doujel, kaj sem hotel povedat. Pišeš, da je čudno, da na začetki sploh zna hodit tale naš Henry, jaz pa sem ti samo napisal, da je to zato, ker je dejansko nek zapit, nedonošen, razvajen sinko - kaj tu ni jasno? Kakšen ima status s svojo kelnarco tu nima veze. Gre za to, da nam tekmo zgodbe kristalno jasno dajo vedete, da je Henry nesposobnež in zato je kot takšen na začetku seveda totalno brez skillov. In ja ravno to, kar si napisal zgoraj še toliko bolj dokazuje to dejstvo. Kot praviš, da je Henry vredu dečko, ne spremeni nič dejstva, da je nesposoben (na začetku), ali si hotel kaj drugega povedat? :)

Izi ::

Igra je tako super dobra, da moram še malo grajati :D

Ljudje spijo odločno predolgo. Nekateri celo po 12 ur na dan. Praktično polovico dneva ne moreš početi prav nič drugega kot krasti po hišah. Čim se začne večeriti ni nikjer več nobenega, z nikomer ne moreš govoriti, kar pomeni, da tudi nobenega questa ne moreš narediti. Spijo pa večinoma vsi do nekje okoli 9h zjutraj, čeprav se zdani že pred šesto.
Ker na potovanjih čas drvi nenormalno hitro ponavadi do mesta prispeš ravno zvečer in potem nimaš kaj početi naslednjih 12 ur. Trgovcev ni, da bi lahko kaj prodal, postelje ravno tam seveda nimaš, najeti jo tudi ne moreš, ker so gostišča zaprta ponoči. Če greš nazaj do postelje boš tja prispel ravno zjutraj in potem moraš prespati dan, ker si že hudo zaspan. Ko se spočit zbudiš je spet noč ;(( Tako moraš včasih brezdelno čakati (tipka T), da se ljudje zbudijo.
Večino ljudi lahko ponoči treseš in vpiješ na njih pa nihče ne bo vstal, da bi ga kaj vprašal, samo kakšno kletvico slišiš. Čim pa poskušaš vlomiti kakšno ključavnico pa bodo ob najmanjšem zvoku prileteli vsi ljudje iz hiše in še sosedje zraven >:D

Ko se naučiš branja je pa sploh problem saj moraš nekam stlačiti še čas za branje. Poučne knjige lahko bereš nekaj ur na dan potem pa igra pravi, da si za ta dan bral že dovolj. Tako moraš praktično vsak dan najti čas še za branje, če hočeš preštudirati vse tiste knjige, ki ti povišujejo statistike.
Ob obveznem spanju in branju mojemu junaku ostane komaj kaj časa za questanje in ravno takrat ko je pripravljen za akcijo je ponavadi noč :D

D3m ::

Prokleti črnogorci :P
|HP EliteBook|R5 6650U|

kitl76 ::

Kot sem rekel igra super samo preveč so jo zakomplicirali v bistvu veliko časa moraš imeti za njo žal v mojem primeru tega ni.

oo7 ::

Obstaja mod, ki naredi igro še težjo.

Ultimate Realism Overhaul
https://www.nexusmods.com/kingdomcomede...

kitl76 ::

A to je pa mod za tiste, ki imajo časa na pretek:))

Izi ::

Obeta se nam DLC :D
Na začetku so izdelovalci vse sile usmerili v popravilo bugov, ki jih je roko na srce na kar mrgolelo. Sedaj, ko so večino žužkov že pobili pa so začeli z izdelavo DLCja.

V DLCju bomo prevzeli žensko vlogo in sicer si bomo oblekli kiklo mlinarjeve pomočnice Terese. To je tista, ki nas je (Henrija) na začetku zgodbe rešila gotove smrti.
Pa še po vzoru zadnjega Fallouta si bomo lahko sedaj tudi v tem DLCju omislili psa za spremljevalca.

vir: https://www.gamewatcher.com/news/2018-1...

oo7 ::

Se bo Teresa tudi učila bojevanja in postala kot Hennry ali bo imela drugačno vlogo ?

Lojzze ::

Rezka bo totalna ninja

oo7 ::

Lojzze je izjavil:

Rezka bo totalna ninja


:)) dobra :)

Izi ::

Ko sem na začetku videl dosežek, ki zahteva, da Henrija pripelješ skozi celo igro kot devičnika, sem si mislil, da bo to lahek dosežek, pa vidim, da sem se hudo motil. Lažje bi bilo Witcherja Geralta peljati skozi igro brez seksa :))

Henri ima na začetku zaročenko, ki pa tragično umre tik preden se sparita.
Ko sem kot neizkušen Henri prvič obiskal tiste stare kopalnice in pralnice (Bath House), ki so ob vsaki vasi, sem ugotovil, da med njihovo standardno ponudbo spada tudi prostitucija. Henri je hitro izgubil nedolžnost.

Potem je tukaj vedno mlinarjeva pomočnica Tereza, ki se sicer na začetku nekaj dela fino, ampak kasneje popusti.

Kmalu zatem me je v posteljo spravila mlada Lady Štefka, ki je zaradi ostarelega moža vedno nepotešena. Ko sem zanjo opravil en stranski quest me je hitro spravila v posteljo. Ko sem ugotovil kaj ima za bregom je bilo že prepozno. Ni bilo nobene možnosti za zavrnitev. Sicer pa se tako visoke gospe tako ali tako ne spodobi zavrniti. Bi lahko končal v ječi.

Malo kasneje sem na koncu dežele v Užicah naletel na župnika, ki me je poslal raziskati govorice o čarovništvu. Hitro sem se lotil raziskave in že naslednjo noč končal močno zadet sredi gozda na orgiji s tremi čarovnicami. Bil sem tako zadet, da sem mislil, da sodomiram z živalmi. Seksu se pri tem stranskem questu ne da izogniti.
Komična situacija se je na žalost sprevrgla v tragedijo, ko sta na orgijo uletela dva lokalna gozdarja z namenom, da pobijeta vse čarovnice z menoj vred. Ni mi preostalo drugega kot da ju ubijem. Edina alternativa je bila beg, ki pa bi imel za posledico 3 mrtve čarovnice za katere sem lokalni zeliščarki obljubil, da jih bom varoval.
Toliko govora o različnih poteh delanja questov, tukaj pa je bil tragični razplet edini možen. Potem sem slišal pridigo od župnika in od zeliščarke o tem kako sem nesposoben, da nisem preprečil tragedije.

Kakorkoli že, seksal sem že štirikrat, dvakrat brez moje privolitve, pa sem komaj par tednov na poti. Toliko o Virgin Achievementu ;)

oo7 ::

Kingdom Come: Deliverance - Easter Update 1.4

Kurzweil ::

@Izi, zdej glih spoilat ni treba...

oo7 ::

Kingdom Come Deliverance Patch 1.5 Will Add Lootboxes, Paid Mods, Auto Lockpocking & More :))

https://twitter.com/WarhorseStudios/sta...

Prvo aprilska šala :)

Lojzze ::

Je še komu po patchu 1.4 začel špil zmrzovat ob cutscenah?

rezator ::

Se da kako pospesiti tisto uro med spanjem in cakanjem? Kaj pa fast travel?

Vceraj sem igral 1.5h preigral sem pa vse skupaj nic. Ni cudno da ima igra gameplay za 50+ ur :)
Some people feel the rain. Others just get wet.

Izi ::

rezator je izjavil:

Vceraj sem igral 1.5h preigral sem pa vse skupaj nic. Ni cudno da ima igra gameplay za 50+ ur :)

V 50 urah tukaj ne boš opravil praktično nič. Tole je igra za 100+ ur.
Jaz sem samo za uvod, preden se zgodba sploh začne, porabil okoli 7 ur. Potem sem se podal na tatinsko pot, ki ima kup stranskih questov in po 60 urah sploh še nisem uspel narediti prvi glavni quest, ki začne zgodbo.

Lojzze ::

Kadar hočeš čakat recimo 2 uri nastavi uro na 10 ur in po 2 urah stisni Esc. isto za spanje,nekaj krajše pride vseskupaj prav dosti pa ne,ker timer deluje kot loading screen.

oo7 ::

Lojzee kako daleč si že v igri ?

rezator ::

Lojzee tako tudi delam. Ampak tudi tako gre pocasi.
Some people feel the rain. Others just get wet.

oo7 ::

Nov mod za pogled v tretji osebi






https://www.nexusmods.com/kingdomcomede...

oo7 ::

Kingdom Come Deliverance Update 1.4.3 Releases Today for PC/PS4/XO; Consoles Get New Hairstyles DLC, Easter Eggs & Bonuses


PC

Fixed issues:
o Cutscene after the completion of the quest Questions and Answers should trigger properly.
o Rattay armorer should no longer get stuck in an infinite sleep behaviour.
o Perfect block no longer spins player or NPCs.
o Player with an equipped bow can be dismounted.
o Player can no longer lock on a non-existing opponent.
o Fixed a bug with an instant game over in the Trial by Fire quest.Known issues:
o [Rare] Attacking stops working.




PS4/XO

(This patch includes all versions of the patch 1.4 to 1.4.3)

Fixed issues:
* Ressurection day is upon us! Some NPCs that died due to the physics glitches have risen from their graves.
* Fixed the problem with the Mightier than the Sword quest related to the scribe.
* Rattay archery competition works on advanced difficulty.
* Fixed save issue in the House of God quest.
* Cutscene after the completion of the quest Questions and Answers should trigger properly.
* Rattay armorer should no longer get stuck in an infinite sleep behaviour.
* Player with an equipped bow can be dismounted.
* Fixed a bug with an instant game over in the Trial by Fire quest.
* Another 200 major bugs fixed.

New features:
* Henry can now change his hairstyle and beards in bathhouses.
* Unarmed mercy kill added.
* Real easter eggs added. Hunt for the golden egg can begin! Also, there is a new Easter-themed weapon to be found.

Known issues:
* [Rare] Attacking stops working.

Izi ::

Hudiča ;(( Preveč temeljito spomladansko čiščenje računalnika je povzročilo, da sem si pobrisal Save datoteko in moj Henry je sedaj nepopravljivo mrtev.
Po 120 urah in nekje na polovici igre je imel moj Henri že dober milijon Grošev premoženja in opremo, ki so mu jo zavidali celo Kralji...

Mogoče se čez kakšno leto lotim še enkrat. Igra je res super. Sem užival kot v dobrih starih časih ko sem igral Gothic.

Buggy ::

Socustvujem s teboj, vem da ti v tem primeru ni lahko. Se mi je enkrat s profilom za en drug spil zgodilo isto s to razliko da je slo ene 2 leti dosezkov v nic ;)

Jaz se vedno pri mlinarju gledam kot tele v nova vrata, ko me mojster zeli uciti lockpikinga, sem pa zato sel na lov za skritim zakladom ki je IMHO v blizini (imam neko risbo na papirju) in seveda zalutal v tistem velikem gozdu ob recnih zavojih. Pestro :)

oo7 ::

Daniel Vavra, the creative director of Kingdom Come: Deliverance, has cancelled a planned speaking appearance at a gaming industry conference due to receiving "serious insults through social networks", according to the founder of the organization that's hosting the event.

http://cogconnected.com/2018/05/daniel-...


Sjw so še vedno jezni, ker ni črncev v igri.

oo7 ::

'Kingdom Come: Deliverance' (ALL) Reveals DLC Roadmap





Story DLC's:

From the Ashes
The Amorous Adventures of Bold Sir Hans Capon
Band of Bastards
A Woman's Lot (Free for early crowdfunding supporters)

Kingdom Come: Deliverance additions:
Hardcore Mode (Free)
The Making of Kingdom Come (Free for early crowdfunding supporters)
Tournament! (Free)
Combat Academy (Free for early crowdfunding supporters)
Modding Support (Free)

oo7 ::

Kingdom Come: Deliverance - More to Come

Kurzweil ::

Kako je z igro? Jaz v vsem tem času nisem imel dovolj časa, da bi jo igral, tako da jo še niti konkretno nisem probal. Kakšna je situacija po vseh dosedajšnjih updejtih?

oo7 ::

Bo treba spet probati. Po moje so jo, do zdaj v tem času že morali dobro zrihtat :)

oo7 ::

Kingdom Come Deliverance Hardcore Mode To Release Tomorrow

In Hardcore Mode there is no autosaving. The game can only be saved by drinking "Saviour Schnapps", sleeping in your own bed, paying for a bathhouse full service, or exiting the game.

In Hardcore Mode you can't rely on eating from open cooking pots. The best way to regenerate health is to sleep. Food and healing potions take quite a while to kick in.

You're only alerted to your current health and stamina levels by means of in-game visual effects.

Henry's position is not shown on the map and there are no indicators on the compass. Waypoints are shown only when you get close to them.

Fast travel isn't possible in Hardcore Mode.

Combat is more realistic in Hardcore Mode. Strikes have more realistic impact, and engaging in combat with an experienced warrior without wearing quality armor is very deadly.

Hardcore Perks are a form of customizable difficulty. You can enable a lot -- like "Consumption", "Nightmares", "Tape Worm", "Claustrophobic", or "Shakes" -- to make the game even harder.

Traders pay less for goods and rewards are lower overall. Repairing items is even costlier.

https://wccftech.com/kingdom-come-deliv...

oo7 ::

From The Ashes

oo7 ::

Kingdom Come: Deliverance - From The Ashes DLC

oo7 ::

Kingdom Come: Deliverance - From The Ashes Introduction

oo7 ::

Kingdom Come: Deliverance - From The Ashes

oo7 ::

Kingdom Come: Deliverance Documentary

Izi ::

Končno sem uspel priti do konca :D
Super igra, odlična zgodba. Edini problem je bil v velikih bitkah, ko se mi je vse skupaj začelo močno zatikati, ko je bilo naokoli na desetine vojakov.
DLC From the Ashes, pa odsvetujem nakup. Je sicer v redu zadeva, ampak nikakor vredna 10 €. Tam okoli 4 € je realna cena.

oo7 ::

Izi je izjavil:

Končno sem uspel priti do konca :D
Super igra, odlična zgodba. Edini problem je bil v velikih bitkah, ko se mi je vse skupaj začelo močno zatikati, ko je bilo naokoli na desetine vojakov.
DLC From the Ashes, pa odsvetujem nakup. Je sicer v redu zadeva, ampak nikakor vredna 10 €. Tam okoli 4 € je realna cena.



Koliko časa si igral vse skupaj ?

Izi ::

oo7 je izjavil:

Koliko časa si igral vse skupaj ?

Ker sem že prvič prišel nekje do polovice in končal večino stranskih questov sem to pot igral skoraj izključno samo glavni quest in še to precej brzinsko. Okoli 50 ur.

oo7 ::

Kingdom Come: Deliverance - Becoming Hans Capon

oo7 ::

Kingdom Come: Deliverance Multiplayer Mod in Development

https://en.ostrog.com/1448/


This is a prototype of player synchronization and an attempt to create multi-player modification for Kingdom Come: Deliverance.

yoco ::

Je optimizacija igre kaj vidno boljša od izida igre?

oo7 ::

yoco je izjavil:

Je optimizacija igre kaj vidno boljša od izida igre?



Zdaj je pa že kar nekaj časa od izida igre tako, da bi morala biti.

Jaz bom začel igrati spet pozimi ampak bom moral od začetka, ker sem že malo pozabil.

yoco ::

oo7 je izjavil:

yoco je izjavil:

Je optimizacija igre kaj vidno boljša od izida igre?



Zdaj je pa že kar nekaj časa od izida igre tako, da bi morala biti.

Jaz bom začel igrati spet pozimi ampak bom moral od začetka, ker sem že malo pozabil.

Jaz isto. Vem, da mi je igra na trenutke štekala, zato me zanima, če so jo kaj popravili :)
««
10 / 15
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Metro Exodus [Metro 2035] (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Igre
746118992 (3070) oo7
»

Detroit: Become Human (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
8811624 (1364) yayo
»

Mordhau (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
558190 (1940) cias
»

Kam izginjajo, oz. so izginili določeni žanri?

Oddelek: Igre
212432 (1433) Berserker
»

Kingdom Come: Deliverance 2

Oddelek: Igre
121808 (1010) oo7

Več podobnih tem