» »

Zanesljivost diskov drugič: zmagovalec Hitachi

Zanesljivost diskov drugič: zmagovalec Hitachi

Slo-Tech - Backblaze nadaljuje z analizo zanesljivosti in dolgoživosti diskov, ki so jo začeli novembra. Tedaj so odgovorili na vprašanje, kako dolgo lahko pričakujemo, da bo disk deloval. Sedaj ugotavljajo, ali so med diski za domačo in strežniško uporabo razlike v zanesljivosti in katere znamke so najboljše.

Backblaze si lahko privošči izdelavo statistike, saj imajo v svojih ohišjih več kot 25.000 diskov, ki se nekateri vrtijo že več kot pet let. Ob postavitvi storitve hranjenja podatkov za svoje stranke so se odločili, da bodo uporabljali poceni diske za domačo uporabo in ne namenskih strežniških diskov. Strokovnjaki so tedaj opozarjali, da je to slaba odločitev, ker da poceni diski niso namenjeni konstanti rabi v slabo prezračenih in vibracijah polnih okoljih, a Blackbaze za redundanco skrbi z uporabo večjega števila diskov in pametno programsko opremo.

Glede razlik med navadnimi in strežniškimi diski so pretekli mesec ugotovili, da jih v zanesljivosti ni. Primerjali so slabih 15 tisoč poceni diskov in približno 600 strežniških diskov. Sicer niso v povsem enakih okoljih, a statistika je pokazala, da je odpovedalo slabih pet odstotkov obojih diskov (strežniških še nekaj več, a razlika ni statistično pomembna).

Ta teden pa so naredili še razrez po znamkah. Med ljudskimi množicami za vsakega proizvajalca velja, da se te ali one serije diskov pa res ne sme kupiti, ker je zanič (recimo zloglasni IBM-ov Deskstar, ki se je prislužil vzdevek Deathstar). Kaj pa pove gola statistika? Razlike so občutne, zlasti med modeli in toliko med znamkami, zmagovalec pa je v povprečju Hitachi.

Primerjava ni povsem enakovredna, ker to ni šolski primer raziskave, ampak podatki iz realnega življenja. Vključujejo diske znamk Seagate (12.700 enot s povprečno starostjo 1,4 leta), Hitachi (13.000 in 2,0 leti), WD (2800 in 2,5 let), medtem ko o Toshibi in Samsungu kaj resnega ne morejo povedati, ker jih imajo le nekaj ducatov.

Kakorkoli obračate rezultate, je Hitachi najboljša izbira z vidika zanesljivosti, Western Digital je zadovoljiv, medtem ko je Seagate odločno najslabši. Povprečni letni izpad diskov (annual failure rate, AFR) je za Hitachi pod dvema odstotkoma, za WD od 2 do 4 odstotke, za Segate pa vse do 14 odstotkov. Zanimivo je, da se najbolje obnesejo 4 TB pogoni iz Segate (AFR 4 odstotke), najslabše pa 3 TB (9 odstotke) in 1,5 TB (14 odstotkov), a to so vse povprečja. Recimo Seagate Barracuda LP 1,5 TB je povsem zadovoljiva z AFR 10 odstotkov, medtem ko so modeli 7200 in Green povsem zanič.

Rezultati so torej taki. Hitachi deluje zanesljivo od začetka in po treh letih še vedno. Western Digital na začetku sicer rad umre, a če disk preživi začetni stadij, bo stabilno deloval naslednja leta. Pri Seagatu pa je ravno obratno, saj diski hitro umirajo. Vseeno zgodba ni tako enostavna, saj je treba vračunati še ceno in pogledati statistiko za posamezen model. Backblaze še vedno kupuje veliko diskov Seagate ustreznih modelov, pa tudi WD. Sicer pa ne pozabimo, da sta WD in Hitachi danes eno in isto.

61 komentarjev

«
1
2

tiran2000 ::

najboljši so toshiba... ko se zaštarta tok glasnni, da ne vem al se dogaja zračni napad ali se vozi vlak mimo mene...

Zgodovina sprememb…

jlpktnst ::

Mnja, verjetno je še dost drugih faktorjev ki jih to ne upošteva... upam da bojo kje podaljšal garancijo zaradi članka :D

Meni začuda seagate diski delajo dost NP zaenkrat. Je pa res da imam statistično zanemarljivo število.

filip007 ::

Na Smart testih se radi pokakajo Samsung in Seagate, lahko so novi ali stari saj ni važno, zato se izogibam.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

s1m0n ::

Meni Hitachi dela že 7 let v prenosniku niti ene napakice, vsi sektorji OK :)
En Seagate crknil po 3 letih, nov je že spet malo neprijazen :)
4 komadi Samsung (4 leta, 3 leta, 2x 1 leto) Še vsi delajo BP

WDjev nimam že 10let ker sem pač imel tiste čase slabe izkušnje.

Spc ::

Jaz imam zelo slabe izkušnje z WDji, seagate pa mi že deluje več kot 10 let.
 

Sami ::

Meni so v preteklosti crknili 4-je Hitachi-ji Deskstar (Deathstar) 40, 120 in 2X250GB :-) in eden Seagate 500GB. Trenutno pa imam v primernem compu že 3 leta WD-ja Blue 500GB in deluje bp.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

hojnikb ::

Morn potrkat, da mi še do zdaj ni crknu noben disk v uporabi;)
Edini disk, kateraga smatram kot nedelujočega, je en WD, velikosti 40G, ki ima napol delujoč krmilnik za motorček. Zadeva deluje cca 10min, potem pa pa-pa :)):))
#brezpodpisa

jlpktnst ::

Heh, ja sej to je fora, ta "raziskava" je predstavljena kot neka de-facto raziskava, v resnici so pa v grafu po firmah 1-3 modeli od vsake firme. In to je graf za firmo. Raje bi butnili ven graf po model/mesec izdelave/tovarna. To bi mene bolj zanimalo, samo spet, za nazaj podatek je manj koristen. To so kvečjemu zato naredili da bodo dobili boljše garancijske pogoje... brezveze.

Drugače pa čist btw, kako lahko wd blue 500 prenašaš? Meni se je zdel da tolk vibracij in hrupa enostavno ne morem prenašat in sem ga vrnil (na srečo kupljen prek neta).

KoKi ::

Meni pa so že vsi zgoraj našteti diski crknili. Kaj pa zdaj? Samsuchi?
# hackable

Relanium ::

Pomoje zelo zelo različno od serije in od modela...

Npr. js (trkam po lesu) še nisem mel problemov z odpovedjo diskovja nobene firme,
Razen na toshibinem v prenosniku so bli neki slabi sektorji in sem rekel naj menjajo dokler je v garanciji.

pegasus ::

Edini diski, ki *vem* da delajo, so IBM DJNA 25GB iz leta 1999. Štrje se mi bp vrtijo že vse od takrat z le nekaj malimi pavzami.

Engineer_ ::

izjemno slaba raziskava. raziskovali so namreč diske, ki so bili očitno narejeni v času po poplavah, ko diski niso bili ravno zanesljivi (in smo bili uporabniki na to opozorjeni).

Prav tako so testirali le po 1 model iz vsake firme, nato pa rezultat posplošili na celotno podjetje, kar je spet ena velika kozlarija.

Prav tako so testiral 13.000 seagatov, 13.000 hitachijev in samo 2000 wdjev, pa kar zaključili da je wd zanesljivejši od seagata čeprav so imeli neomembe vredno število wd diskov v primerjavi s seagatom in hitachijem.


In ne. hitachi ni enako wd. hitachi dela svoje diske, wd pa svoje. tudi če je wd kupil hitachija.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

cleanac ::

Po teh grafih se najbolj splača WD. Če ne crkne v prvih dveh mesecih, potem ne crkne nikoli :)

Engineer_ ::

cleanac je izjavil:

Po teh grafih se najbolj splača WD. Če ne crkne v prvih dveh mesecih, potem ne crkne nikoli :)


ne. testiral so le 2000 wdjev. seagatov in hitachijev pa 13.000. (obeh skupaj torej 26.000, wd pa samo 2000. se ti zdi to smiselna primerjava?)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

pegasus ::

Testirali so tisto, kar imajo v svojih škatlah. Niso šli diskov kupovati zato, da bi raziskovali, kako delujejo ...

Engineer_ ::

http://www.tomshardware.com/reviews/hdd...

najbolj se splača hitachija, zdrži do 5 let brez problema. med wd in seagatom je razlika neomembe vredna (pol leta gor ali dol).

Seveda je potrebno primerjati primerljive modele diskov, ne pa nekaj tja v 3 dni kot je bilo storjeno v našem članku.

V testmu ki sem ga priložil je jasno vidno da tudi wd lahko zdrži le leto in pol, če vzameš napačen model.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

FlyingBee ::

aaa, zato je Seagate edini z 3tb 7200rpm desktop int. diskom pod 100 EUR v Nemčiji

kako kaj Samsung, včasih so hvalili F serijo zdaj pa nič več ne najdem po trgovinah

hojnikb ::

slepo zaupat neki seriji ali firmi je pač neumnost. Če ti je kaj mar za podatke, boš meu vedno backup in/ali raid1/5..
#brezpodpisa

Engineer_ ::

7200.11 je crap. 7200.10 je zakon.


Čeprav meni 2 interna 7200.11 diska delata brez problema 3 leta, prižgana 24/7. Sem imel očitno srečo.

nock nock (potrkam na les, da mi ne crkneta v roku 5 minut).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

Blazz ::

Engineer_ je izjavil:

cleanac je izjavil:

Po teh grafih se najbolj splača WD. Če ne crkne v prvih dveh mesecih, potem ne crkne nikoli :)


ne. testiral so le 2000 wdjev. seagatov in hitachijev pa 13.000. (obeh skupaj torej 26.000, wd pa samo 2000. se ti zdi to smiselna primerjava?)


pomoje je dovolj velik vzorec da je ta primerjava smotrna...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blazz ()

Engineer_ ::

Blazz je izjavil:

Engineer_ je izjavil:

cleanac je izjavil:

Po teh grafih se najbolj splača WD. Če ne crkne v prvih dveh mesecih, potem ne crkne nikoli :)


ne. testiral so le 2000 wdjev. seagatov in hitachijev pa 13.000. (obeh skupaj torej 26.000, wd pa samo 2000. se ti zdi to smiselna primerjava?)


pomoje je dovolj velik vzorec da je ta primerjava smotrna...


ne, ker niso primerjali hddjev iste kvalitete.

in velikost vzorca je pomemben faktor.

kot če bi primerjal peugeot 106 proti mazdi 6 in sklenil da je peugeot 106 zanesljivejši ker si imel tako majhen vzorec da si slučajno pri peugeotu imel večjo srečo, pri mazdi pa si imel tako velik vzorec da si pač še pokvarljive dobil.
Ali pa bi vzel 2000 alfa romeov in 26000 kij (kia) in sklenil da je alfa zanelsjivejša zaradi slučaja pri izbiri :)


nisem pa razbral ničesar o tem kako so za diske skrbeli. Temperatura delovanja, vibracije itd. Kolikokrat so bili prižgani/ugasnjeni.


ne rečem da je seagate boljši od wdja, ker ni. sta ista. ampak ta raziskava je bedna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

FlyingBee ::

hahah, bolj je verjeti tej raziskavi kot vam, ki ste 10 HDD jev v življenju zamenjali

Engineer_ ::

FlyingBee je izjavil:

hahah, bolj je verjeti tej raziskavi kot vam, ki ste 10 HDD jev v življenju zamenjali


matr si beden. sm prilimal link do še ene raziskave, ki je precej bolj nazorna. Niso testirali le 3 modelov in na podlagi tega potegnili črto čez celo firmo.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: FlyingBee ()

de199 ::

Zgleda, da imam srečo.
Do sedaj mi je crknil samo 1 toshiba disk (ki, mi je padela na tla) :)

V linux "serverju" imam en kup 10GB diskov (v raidu - seveda). Pomoje so stari več kot 10 let.

FlyingBee ::

toshiba disk naj bi bili v ku*Cu

Han ::

FlyingBee je izjavil:

kako kaj Samsung, včasih so hvalili F serijo zdaj pa nič več ne najdem po trgovinah
Samsung je na področju klasičnih trdih diskov prevzel Seagate.

FlyingBee ::

Hitachija pa wd?

djready ::

WD Blue 500gb imam 5 let zdej, in enoga še vedno v compu, igram vse nove igre, laufa ko nov! :D

Tarzan ::

Crkovali so na debelo WD Green shiti, Hitachi Deathsarji in zdaj par let nazaj ena serija ekstra slabih Samsungov, katere so bojda kasneje popravili s firmware upgrejdom. Vsega skupaj je ziher za kakih 20 crknjenih diskov, ki jih bom enkrat moral peljat na uničenje.

RejZoR ::

Jezst pri diskih itaq nisem nikoli škrtaril. Koneckoncev imaš gor pol svojega življenja podatkov. In ko furaš 2TB in več diske to posatne še bolj očitno. Delat redne backupe je misija nemogoče, ker pol rabiš najmanj še en 2TB disk. DVD-ji so štorasti itd.

Sam imam že kar nekaj let WD Caviar Black 2TB, zraven v real-time furam Crystal Disk Info za redno čekiranje zdravja diska in sem kar brez skrbi. Še nobn disk ni crknil kar na lepem, tko da takoj ko mi začne kaj javljat grem kupit novega in takoj prekopiram podatke. Job done. Pa sigurno ne bo Caviar Blue ali Green ampak sigurno Caviar Black. Oz če bo takrat že v 2TB izvedbi, Velociraptorja. Zraven furam še Sandisk ReadyCache 32GB SSD za caching in je zadeva noro hitra.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

mihco ::

RejZoR je izjavil:

... je zadeva noro hitra.

in noro glasna. Ko je ze wd green najbolj glasna komponenta v racunalniku potem wd black pac ni alternativa.

hojnikb ::

noro hitro in sandiskov radycache pač ne gre skupaj.

In pravtako ne velociraptor.
ta vrag stane ~175EUR v 1TB izvedenki. Glede na to, da je zadeva cenejša za samo cca 2x od ssdja (1TB ssd dobiš že za 395EUR), res ne vidim smiselnosti v tej zadevi.. Sploh ker zadeva ni 2x počasnejša, ampak kr dosti bolj..
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

kiFni ::

Sami je izjavil:

Meni so v preteklosti crknili 4-je Hitachi-ji Deskstar (Deathstar) 40, 120 in 2X250GB :-) in eden Seagate 500GB. Trenutno pa imam v primernem compu že 3 leta WD-ja Blue 500GB in deluje bp.


Ja Hitachi-ji Deskstar so crkaval takrat kar po tekočem traku, meni dva 40GB v nekaj mesecih.

trnvpeti ::

de199 je izjavil:


V linux "serverju" imam en kup 10GB diskov (v raidu - seveda). Pomoje so stari več kot 10 let.

in ko/ce crkne, s cim nadomestis

hojnikb ::

z drugimi diski, u silly..
#brezpodpisa

trnvpeti ::

z 10let starimi IDE :)

hojnikb ::

pretvornik ane :)

al pa PCI sata :)
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Nummy ::

No sam sem imel do sedaj večinoma maxtorje in sedaj furam seagate 3x500GB. 2 sta spustila dušo, amak mi je RAID 5 rešil podatke.

Sicer pa so tile testi malo za časom, namreč prihajajo ven diski polnjeni s helijem in "NoTouch ramp". Tu lahko pričakujemo veliko manj failurejev.

RejZoR ::

mihco je izjavil:

RejZoR je izjavil:

... je zadeva noro hitra.

in noro glasna. Ko je ze wd green najbolj glasna komponenta v racunalniku potem wd black pac ni alternativa.


Slišim ga samo pod največjim loadom, pa še to ni nič pretresljivega. Drugače mi visi na elastikah in je od ohišja ločen s filcem.

hojnikb je izjavil:

noro hitro in sandiskov radycache pač ne gre skupaj.

In pravtako ne velociraptor.
ta vrag stane ~175EUR v 1TB izvedenki. Glede na to, da je zadeva cenejša za samo cca 2x od ssdja (1TB ssd dobiš že za 395EUR), res ne vidim smiselnosti v tej zadevi.. Sploh ker zadeva ni 2x počasnejša, ampak kr dosti bolj..


Erm, ReadyCache je samostojni SSD cache pogon in ne ReadyCache od Windowsov! Uporabljam ga z eBoostr programom in mi praktično 80% vseh read requestov bere iz SSD-ja.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

LuiIII ::

Če pogledam v moj hall of fail, vidim, da so mi crknili diski od že prav vseh firm: Maxtor, IBM, Seagate, WD (green serija ima 33% izmet po 4-ih letih), Hitachi. Aha Samsung ni še nobeden crknil. Trenutno jih imam mislim, da 6, tako da bomo še videli. Na splošno sem s Hitachi-ji tudi sam najbolj zadovoljen, me pa prav zanima kako se bodo na dolgi rok obnesli kaj WD Red? Je pa tako, da diski pač crkujejo in tu ni kaj za pomagat razen da ima človek ustrezno redundanco, redno frekvenco pregledovanja datotečnega sistema (scrub) in morda motrenje SMART parametrov. OK to zadnje je bolj tako, tako. Včasih se morda zazna da ga kakšen disk biksa preden dokončno odpove.

SuperVeloce ::

kiFni je izjavil:

Sami je izjavil:

Meni so v preteklosti crknili 4-je Hitachi-ji Deskstar (Deathstar) 40, 120 in 2X250GB :-) in eden Seagate 500GB. Trenutno pa imam v primernem compu že 3 leta WD-ja Blue 500GB in deluje bp.


Ja Hitachi-ji Deskstar so crkaval takrat kar po tekočem traku, meni dva 40GB v nekaj mesecih.

Ta deskstar 40GB, ki si ga ti imel v računalniku, je bil najverjetneje designed by IBM in tudi delan v takrat še nespremenjeni proizvodnji ;). Si prepričan, da ni dejansko gor pisalo IBM? Pred desetimi leti sem kar debelo gledal, ko so najavili nakup, potem pa še prodajali zadevo tudi pod svojo znamko.

Jaz imam precej zanimivo statistiko, Seagate in Maxtor (ja tudi to še imamo) so edini diski, ki vsi še vedno tečejo. Crknilo mi je pa že vse druga; WD (2.5'), Hitachi in Toshiba (2.5' in 3.5' modeli), Samsung (2.5').

Zgodovina sprememb…

GrimReaper ::

mihco je izjavil:

RejZoR je izjavil:

... je zadeva noro hitra.

in noro glasna. Ko je ze wd green najbolj glasna komponenta v racunalniku potem wd black pac ni alternativa.

+1
Sam imam pomoje najtišja diska na trgu, WD5000AZRX ter drugega najtišjega WD10EZRX.
Čeprav odkar sem kupil 1TB, me diska preveč motita med spanjem, tako da moram pred spanjem ugasnit računalnik.
Moram pa še ugotovit kateri od dveh je krivec.

Sicer se je včasih dalo dobit Scythe Quiet Drive. Ampak se je že 5 let nazaj v Cool PC dalo dobit samo še 2.5" verzijo.
Moram poiskat če se dobi kakšna alternativa.

WD Blue in Black so pa samo za industrijsko okolje, recimo na šihtu sem Black slišal samo proti večeru ko so sem delal popoldne in so bili ugasnjeni vsi stroji. Dopoldne ni šans da se ga sliši.

Moj najboljši disk je bil pa Samsung HD502HJ. Res hiter glede na to da je imel 1x500GB ploščo ter 7200rpm. Pa precej tih za svoje obrate, praktično tako kot WD5000AZRX. Ker prej sem imel tedva 2 leti noter in se diskov ni niti malo slišalo.
Ampak samo eden od treh HD502HJ je bil dober. Ostala dva sta imela precej nadležen piskajoč zvok. Ta dober mi je pa tud zdej po 4 letih začel močno vibrirat, tako da sem ga dal samo hitro ven.

Brat ima pa zdej notri vse zadnje 3 generacije Greenov, WD10EARS, WD20EARX in WD5000AZRX, pa ni nobenih vibracij v Fractal Design R3 ohišju. Sami po sebi pa Greeni itak niso glasni.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

RejZoR je izjavil:

mihco je izjavil:

RejZoR je izjavil:

... je zadeva noro hitra.

in noro glasna. Ko je ze wd green najbolj glasna komponenta v racunalniku potem wd black pac ni alternativa.


Slišim ga samo pod največjim loadom, pa še to ni nič pretresljivega. Drugače mi visi na elastikah in je od ohišja ločen s filcem.

hojnikb je izjavil:

noro hitro in sandiskov radycache pač ne gre skupaj.

In pravtako ne velociraptor.
ta vrag stane ~175EUR v 1TB izvedenki. Glede na to, da je zadeva cenejša za samo cca 2x od ssdja (1TB ssd dobiš že za 395EUR), res ne vidim smiselnosti v tej zadevi.. Sploh ker zadeva ni 2x počasnejša, ampak kr dosti bolj..


Erm, ReadyCache je samostojni SSD cache pogon in ne ReadyCache od Windowsov! Uporabljam ga z eBoostr programom in mi praktično 80% vseh read requestov bere iz SSD-ja.

Težava ni v softwareu, ampak v samem ssdju, saj uporablja obupno počasen krmilnik.


Sicer pa kar se tiče glasnih diskov; dajte jih na gumice (kot je že rejzor omenil) in bojo takoj tihi :)
Sem dal Samsung F1 na gumice od gat in je sedaj komp res neslišen :))
#brezpodpisa

GrimReaper ::

Gumice seveda pomagajo, sem imel tudi sam že tako.
Potem ko sem imel Anteca P182, ni blo problemov, ker je bilo ohišje odlično in je zadušilo vse diske.
Problemi so se spet začeli dve leti nazaj, ko sem kupil Corsair 600T ohišje. Tukaj se pa res sliši vsak zvok, ki ga oddajajo diski. Kot rečeno sta bila edino dva od mojih diskov dobra za to ohišje.
Za elastike sploh nisem gledal, če se da kam pripet, ker se mi zdi to preveč ghetto.
Ampak zdej bo pa res treba nekaj ukrenit.

Tukaj so drugače dobro opisane vse metode utišanja diskov, elastike so seveda daleč najboljše:
http://www.silentpcreview.com/forums/vi...
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Blazz ::

Engineer_ je izjavil:

Blazz je izjavil:

Engineer_ je izjavil:

cleanac je izjavil:

Po teh grafih se najbolj splača WD. Če ne crkne v prvih dveh mesecih, potem ne crkne nikoli :)


ne. testiral so le 2000 wdjev. seagatov in hitachijev pa 13.000. (obeh skupaj torej 26.000, wd pa samo 2000. se ti zdi to smiselna primerjava?)


pomoje je dovolj velik vzorec da je ta primerjava smotrna...


ne, ker niso primerjali hddjev iste kvalitete.

in velikost vzorca je pomemben faktor.

kot če bi primerjal peugeot 106 proti mazdi 6 in sklenil da je peugeot 106 zanesljivejši ker si imel tako majhen vzorec da si slučajno pri peugeotu imel večjo srečo, pri mazdi pa si imel tako velik vzorec da si pač še pokvarljive dobil.
Ali pa bi vzel 2000 alfa romeov in 26000 kij (kia) in sklenil da je alfa zanelsjivejša zaradi slučaja pri izbiri :)


nisem pa razbral ničesar o tem kako so za diske skrbeli. Temperatura delovanja, vibracije itd. Kolikokrat so bili prižgani/ugasnjeni.


ne rečem da je seagate boljši od wdja, ker ni. sta ista. ampak ta raziskava je bedna.


kako niso primerjali hddjev iste kvalitete? vsi so consumer diski... in ja vzorec 3000 je že dovolj velik, da ga lahko primerjaš s 20000... če bi blo pa 100 diskov bi bil pa problem...

Brane22 ::

Mene bi zanimal tudi podatek o pogojih dela. Temperature, nihanja, število seekov, vibracije.

Tudi narava napak bi se prilegla.

zee ::

Tri Seagate Baracuda 3TB v slabem letu. RAID5.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Sami ::

SuperVeloce je izjavil:

kiFni je izjavil:

Sami je izjavil:

Meni so v preteklosti crknili 4-je Hitachi-ji Deskstar (Deathstar) 40, 120 in 2X250GB :-) in eden Seagate 500GB. Trenutno pa imam v primernem compu že 3 leta WD-ja Blue 500GB in deluje bp.


Ja Hitachi-ji Deskstar so crkaval takrat kar po tekočem traku, meni dva 40GB v nekaj mesecih.

Ta deskstar 40GB, ki si ga ti imel v računalniku, je bil najverjetneje designed by IBM in tudi delan v takrat še nespremenjeni proizvodnji ;). Si prepričan, da ni dejansko gor pisalo IBM? Pred desetimi leti sem kar debelo gledal, ko so najavili nakup, potem pa še prodajali zadevo tudi pod svojo znamko.


Točno tako, tisti 40GB Hitachi je bil pravzaprav IBM, ko sem uveljavil garancijo sem zmeraj doplačal za večji disk, na voljo sem imel zaradi uveljavitve garancije le Hitachija, zdržali so cca 1 leto...katastrofa...

jlpktnst je izjavil:



Drugače pa čist btw, kako lahko wd blue 500 prenašaš? Meni se je zdel da tolk vibracij in hrupa enostavno ne morem prenašat in sem ga vrnil (na srečo kupljen prek neta).


WD Blue se mi zdi kar tih....lahko recem da je prakticno neslisen (vsaj moj), prejšnji Seagate 500GB pa je kar ružil med delom...
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sami ()

GrimReaper ::

Drugače pa čist btw, kako lahko wd blue 500 prenašaš? Meni se je zdel da tolk vibracij in hrupa enostavno ne morem prenašat in sem ga vrnil (na srečo kupljen prek neta).

Enako vrnil WD10EALX, to ni blo za zdržat, neprestano škrtanje. Sem pa obdržal WD5000AAKX, ampak ga tudi nisem uporabljal več kot leto dni.
Sicer pa tole zame ni več tehnologija za leto 2014, takoj ko pridem do denarja, kupim 2x Samsung 840 EVO 500GB.
Potem mi pa od tehnologije iz 80-ih ostane samo še DVD enota, ampak jo pač rabim za tiste enkrat na 1-2 leti za inštalirat Windows.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

BackBlazova statistika: letno odpove 2 % diskov

Oddelek: Novice / Diski
408743 (5581) Miha 333
»

Osemterabajtni diski primerljive zanesljivosti kakor manjši bratje

Oddelek: Novice / Diski
207913 (6051) PrimozR
»

Zanesljivost diskov četrtič: HGST ostaja prvak

Oddelek: Novice / Diski
2711007 (8406) levaky
»

Najzanesljivejša Hitachi in Western Digital, Segate 3 TB prava katastrofa

Oddelek: Novice / Diski
2735773 (4834) m47hingi
»

Zanesljivost diskov tretjič: 4 TB najbolje, Seagate Barracuda katastrofalno (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Diski
10628034 (20969) Miha 333

Več podobnih tem