» »

Zanesljivost diskov drugič: zmagovalec Hitachi

1
2
»

MadMax ::

GrimReaper je izjavil:

Potem mi pa od tehnologije iz 80-ih ostane samo še DVD enota, ampak jo pač rabim za tiste enkrat na 1-2 leti za inštalirat Windows.

Khm, vse bi prešaltal, sebe pa ne? USB boot ključek je starejši od CDja? :))
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

zee ::

Ravnokar mi je crknil se en Seagate. V sluzbi zal kupujejo to znamko.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Nummy ::

GrimReaper je izjavil:

Drugače pa čist btw, kako lahko wd blue 500 prenašaš? Meni se je zdel da tolk vibracij in hrupa enostavno ne morem prenašat in sem ga vrnil (na srečo kupljen prek neta).

Enako vrnil WD10EALX, to ni blo za zdržat, neprestano škrtanje. Sem pa obdržal WD5000AAKX, ampak ga tudi nisem uporabljal več kot leto dni.
Sicer pa tole zame ni več tehnologija za leto 2014, takoj ko pridem do denarja, kupim 2x Samsung 840 EVO 500GB.
Potem mi pa od tehnologije iz 80-ih ostane samo še DVD enota, ampak jo pač rabim za tiste enkrat na 1-2 leti za inštalirat Windows.

*cough cough* usb key *cough cough*

LuiIII ::

*cough cough* IPMI *cough cough* :-D

RejZoR ::

hojnikb je izjavil:

RejZoR je izjavil:

mihco je izjavil:

RejZoR je izjavil:

... je zadeva noro hitra.

in noro glasna. Ko je ze wd green najbolj glasna komponenta v racunalniku potem wd black pac ni alternativa.


Slišim ga samo pod največjim loadom, pa še to ni nič pretresljivega. Drugače mi visi na elastikah in je od ohišja ločen s filcem.

hojnikb je izjavil:

noro hitro in sandiskov radycache pač ne gre skupaj.

In pravtako ne velociraptor.
ta vrag stane ~175EUR v 1TB izvedenki. Glede na to, da je zadeva cenejša za samo cca 2x od ssdja (1TB ssd dobiš že za 395EUR), res ne vidim smiselnosti v tej zadevi.. Sploh ker zadeva ni 2x počasnejša, ampak kr dosti bolj..


Erm, ReadyCache je samostojni SSD cache pogon in ne ReadyCache od Windowsov! Uporabljam ga z eBoostr programom in mi praktično 80% vseh read requestov bere iz SSD-ja.

Težava ni v softwareu, ampak v samem ssdju, saj uporablja obupno počasen krmilnik.


Sicer pa kar se tiče glasnih diskov; dajte jih na gumice (kot je že rejzor omenil) in bojo takoj tihi :)
Sem dal Samsung F1 na gumice od gat in je sedaj komp res neslišen :))


Obupno počasen pri čem že? Kupil sem ga ravno zato ker je bil v testih zanemarljivo počasnejši od precej dražjih Corsair cache sistemov. In če je zate obupna počasnost razliek 2 sekund pri bootu sistema med cenejšim in dražjim je meni vseeno. Vse ostalo se še vedno zaganja iz njega noro hitro. eBoostr mi javlja 90MB/s random read, kar je proti ~5MB/s random read pri mehanskih diskih astronomska razlika se ti ne zdi?
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

hojnikb ::

Poženi write teste in ti bo jasno o čem govorim. Krmilnik iz usb kjučkov pač ne sodi v SSD.
In kje hudiča si ti dobu 90MB randon read ?

In od kdaj eboostr pospešuje boot ?
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

shubell ::

Meni je do sedaj crknil en 3,2 gb... pozabil firmo, 40gb deathstar ter 3je greeni... Do sedaj so greeni najslabši diski. Recimo blacki so top ampak greeni so pa jajc. Že če diska v roko primeš vidiš razliko, black je 2x bolj masiven in 2x težji!

dexterboy ::

Dva prodajalca sta mi zaupala, da je WD green en velik sh*t in se jima joka srce, ker vesta, da bosta od desetih dobila štiri nazaj...
In tu jaz pri fsem vidim največji problem ZANESLJIVOST diskov pred nakupom novega. Kaj mi pomaga, če cene diskom padajo, ker vem, da mi lahko že jutri crkne žvau? In do sedaj sem pušnil že wd green, black in RE, vsi velikosti 2 tera. Green je šel mesec po garanciji, ostal dva kupljena tu na forumu kot rabljena... Raje kot 90 evrov za 2 tera bi dal 150, pa da bi vedel, da bo deloval... In tračna enota ni bila nikoli poceni 8-)
In še enkrat za vse nejeverne Tomaže; RAID polje ni backup za podatke! Pa brez zamere do kogarkoli tu.

btw; ali kdo ve, kam se obrniti, če web page od WD kaže, da je RE v garanciji do dec.2015, jaz pa nimam računa? Lahko sploh računam na kakšno rešitev?
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

wini ::

Za wd pošlješ kar sam v nemčijo. Pa dobiš čez slab mesec nazaj novega.

Nummy ::

dexterboy je izjavil:

Dva prodajalca sta mi zaupala, da je WD green en velik sh*t in se jima joka srce, ker vesta, da bosta od desetih dobila štiri nazaj...
In tu jaz pri fsem vidim največji problem ZANESLJIVOST diskov pred nakupom novega. Kaj mi pomaga, če cene diskom padajo, ker vem, da mi lahko že jutri crkne žvau? In do sedaj sem pušnil že wd green, black in RE, vsi velikosti 2 tera. Green je šel mesec po garanciji, ostal dva kupljena tu na forumu kot rabljena... Raje kot 90 evrov za 2 tera bi dal 150, pa da bi vedel, da bo deloval... In tračna enota ni bila nikoli poceni 8-)
In še enkrat za vse nejeverne Tomaže; RAID polje ni backup za podatke! Pa brez zamere do kogarkoli tu.

btw; ali kdo ve, kam se obrniti, če web page od WD kaže, da je RE v garanciji do dec.2015, jaz pa nimam računa? Lahko sploh računam na kakšno rešitev?


Men se zdi RAID 1 super backup. RAID 5 mi je tudi že mnogokrat rešil podatke, tako da ne vidim kakšnega velikega problema tu, razen v performance penalty-ju. Bolje imeti RAID polje, kot pa kupovati nesramno drage tračne enote. :)

wini je izjavil:

Za wd pošlješ kar sam v nemčijo. Pa dobiš čez slab mesec nazaj novega.

ALi pa ga neseš direkt na servis in zahtevaš da ga takoj priklopijo in vidijo da ne dela in dajo novega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Nummy ()

Phantomeye ::

Engineer_ je izjavil:

Blazz je izjavil:

Engineer_ je izjavil:

cleanac je izjavil:

Po teh grafih se najbolj splača WD. Če ne crkne v prvih dveh mesecih, potem ne crkne nikoli :)


ne. testiral so le 2000 wdjev. seagatov in hitachijev pa 13.000. (obeh skupaj torej 26.000, wd pa samo 2000. se ti zdi to smiselna primerjava?)


pomoje je dovolj velik vzorec da je ta primerjava smotrna...


ne, ker niso primerjali hddjev iste kvalitete.

in velikost vzorca je pomemben faktor.

kot če bi primerjal peugeot 106 proti mazdi 6 in sklenil da je peugeot 106 zanesljivejši ker si imel tako majhen vzorec da si slučajno pri peugeotu imel večjo srečo, pri mazdi pa si imel tako velik vzorec da si pač še pokvarljive dobil.
Ali pa bi vzel 2000 alfa romeov in 26000 kij (kia) in sklenil da je alfa zanelsjivejša zaradi slučaja pri izbiri :)


nisem pa razbral ničesar o tem kako so za diske skrbeli. Temperatura delovanja, vibracije itd. Kolikokrat so bili prižgani/ugasnjeni.


ne rečem da je seagate boljši od wdja, ker ni. sta ista. ampak ta raziskava je bedna.


emm... napačno razmišljanje. Ravno pri MAJHNIH vzorcih so problematični ekstremni primeri, ki lahko pokvarijo rezultat. Ne pri velikih.
Sicer pa, na podlagi česa pa temelji tvoja trditev, o seagateu in wdju?

ZigaZiga ::

meni oziroma doma delajo (beri: so zanesljivi) vsi, ki nosijo kakšne podatke ... trije zdaj že kmalu 10 (ali celo več) let stari WD, en malo mlajši Seagate, 4letni Hitachi v prenosniku, in en čisto nov Samsungov (edini sata, no poleg tistega v prenosniku), za 2 pa ne vem firme, niti let ...
upam, da v prihodnosti ne bo nujnih sprememb :)
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

BackBlazova statistika: letno odpove 2 % diskov

Oddelek: Novice / Diski
408797 (5635) Miha 333
»

Osemterabajtni diski primerljive zanesljivosti kakor manjši bratje

Oddelek: Novice / Diski
207953 (6091) PrimozR
»

Zanesljivost diskov četrtič: HGST ostaja prvak

Oddelek: Novice / Diski
2711073 (8472) levaky
»

Najzanesljivejša Hitachi in Western Digital, Segate 3 TB prava katastrofa

Oddelek: Novice / Diski
2735808 (4869) m47hingi
»

Zanesljivost diskov tretjič: 4 TB najbolje, Seagate Barracuda katastrofalno (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Diski
10628249 (21184) Miha 333

Več podobnih tem