» »

Uvoz avtomobila iz Združenih Arabskih Emiratov

Uvoz avtomobila iz Združenih Arabskih Emiratov

addy93 ::

Znanec je decembra 2010 odšel v Dubaj. Tam bo do približno decembra 2014. Takrat se bo najverjetneje vrnil v Slovenijo. Tam si je kupil avto... in zdaj bi ta avto rad pripeljal v Slovenijo.
Avto bi najraje z ladjo pripeljali iz Dubaja v Francijo oz. Italijo... Če je razlika v ceni nekih par sto EUR potem bi se seveda odločili za Italijo. Letalski transpor je predrag in zato ne pride v poštev.

Kakšna je cena za tovrsten transport? Katera je cenejša verzija... Ro-Ro ladja ali kontejnerska ladja?

Avto je bil narejen v Italiji-EU prodan v Dubaju, je v njegovi lasti več kot 6 mesecev, ima vse mogoče papirje. Zdaj... kakšni so stroški ko je avto prvič v Sloveniji? Carina, DMV, ... ne spoznam se na to in bi Vas lepo prosil za pomoč :-)))

Hvalaaa.

Skratka, zanima me koliko bi celoten postopek stal...
  • spremenilo: addy93 ()

Yohan del Sud ::

Imaš profi firme, ki ti to uredijo za par sto eur (+dejanski stroški), si mislim. Kaki avto pa to je?
www.strancar.com

addy93 ::

Yohan del Sud je izjavil:

Imaš profi firme, ki ti to uredijo za par sto eur (+dejanski stroški), si mislim. Kaki avto pa to je?


Hmm, zanimivo. Sem "googlu" in najdem firme, vendar nikjer ne najdem podrobnih informacij. Gre se pa za Masseratija Quatroporte. Ko moraš plačati davke, carino in to... Se to gleda cena, katero si ti plačal ali oni določijo ceno tvojega avtomobila???

Brias ::

1, avto mora imeti euro2 standard !!!



ce je racun nerealen ocenijo po evrotaxu ...

najprej se bo placalo 10% carine ... nima veze da je made in italy ...


homologacija ... tukaj ti tudi izmerijo izpust, iz katerega potem pades v enega izmed razredov v spodnji tabeli ...

strosek okrog 100 eur

Davčne stopnje DMV po izpustu CO2 ( zal so novi procenti .... DIVJI )



maserati pade v +28% ...




se nekaj na obcini ( davek na izrabljena vozila .... spet odvisno, ( cca 1.5% od racuna )

30.000 EUR avto v .dubai
3000 eur carina

sedaj je vrednost 33,000 eur in na to se racuna +28% dmv po izpustu ( 9240 eur )

se pravi obracun pred DDV= 33.000+9240 = 42,240 eur

in na to 22% DDV ( 9292,80 eur )

51.532 eur

30,000 ga je prisel avto
xxxx EUR ( stroski prevoza / jurja ...dva ... )

100 eur homologacije
100 eur tehnicni + tablice + prometna
300 eur davek na izrabljena vozila

52.000 i kusur ...

drzavi bo placal 22.000 EUR
+ prevoz ,.,,,,, ,,,

addy93 ::

Brias je izjavil:

1, avto mora imeti euro2 standard !!!



ce je racun nerealen ocenijo po evrotaxu ...

najprej se bo placalo 10% carine ... nima veze da je made in italy ...


homologacija ... tukaj ti tudi izmerijo izpust, iz katerega potem pades v enega izmed razredov v spodnji tabeli ...

strosek okrog 100 eur

Davčne stopnje DMV po izpustu CO2 ( zal so novi procenti .... DIVJI )



maserati pade v +28% ...




se nekaj na obcini ( davek na izrabljena vozila .... spet odvisno, ( cca 1.5% od racuna )

30.000 EUR avto v .dubai
3000 eur carina

sedaj je vrednost 33,000 eur in na to se racuna +28% dmv po izpustu ( 9240 eur )

se pravi obracun pred DDV= 33.000+9240 = 42,240 eur

in na to 22% DDV ( 9292,80 eur )

51.532 eur

30,000 ga je prisel avto
xxxx EUR ( stroski prevoza / jurja ...dva ... )

100 eur homologacije
100 eur tehnicni + tablice + prometna
300 eur davek na izrabljena vozila

52.000 i kusur ...

drzavi bo placal 22.000 EUR
+ prevoz ,.,,,,, ,,,



On je upal na to, da bi vsi stroški znašali tam nekje 15.000€. :) Ampak vseeno, za moje pojme se mi zdi uvoz še zmeraj dober deal.

Hvala ti za ta post. (y)

Yohan del Sud ::

Heh, addy93, imaš prav, ta niša ni tak dobro zastopana, kot sem si mislil. Sem pa našel na drugi strani guglovanja napotke tujim osebam, kako uvozit vozilo v SLO. Morda kaj pomaga tu.
www.strancar.com

xxxul ::

Mah naj model preveri pri uradni osebi kak je z tem, če več kot 2 leti delaš v tujini in je avto star 6 mesecev+6000km ni treba plačat DDV+Carine (DMV pa ja)

ampak, zakaj bi sploh plačeval/uvažal? naj ga ma registriranega v dubaju, kupi vinjeto, in gasa ;)

addy93 ::

Yohan del Sud je izjavil:

Heh, addy93, imaš prav, ta niša ni tak dobro zastopana, kot sem si mislil. Sem pa našel na drugi strani guglovanja napotke tujim osebam, kako uvozit vozilo v SLO. Morda kaj pomaga tu.


Do zdaj je najnatančnejši izračun dal Maersk Line, ki je dal X ceno z možno spremembo cene tam do 20%, ki je pa seveda odvisna od natovorjenosti ladje. Tudi tebi hvala za ta link. :-)

Brias ::

ja mozno je ce je vse lepo uradno prijavljen ...

http://www.carina.gov.si/si/obcani/seli...

kateri letnik je avto?

addy93 ::

xxxul je izjavil:

Mah naj model preveri pri uradni osebi kak je z tem, če več kot 2 leti delaš v tujini in je avto star 6 mesecev+6000km ni treba plačat DDV+Carine (DMV pa ja)

ampak, zakaj bi sploh plačeval/uvažal? naj ga ma registriranega v dubaju, kupi vinjeto, in gasa ;)


Hehe, danes smo se o tem pogovarjali v družbi in mi je več ljudi omenilo to dobo 6ih mesecev, zato sem jo tudi napisal, vendar mi nihče ne ve točno povedat kako to dejansko vpliva na znesek... Mogu bom poklicat na carinsko upravo RS, naj mi oni povedo kaj pa kako :-S če so oni sploh pristojni za take zadeve... A so?

Brias ::

letnik avta ...


Oprostitev uvoznih dajatev

Osebna lastnina je lastnina, namenjena osebni uporabi ali zadovoljevanju gospodinjskih potreb zadevne osebe. Osebna lastnina so zlasti osebni predmeti, pohištvo in druga oprema za osebne in gospodinjske potrebe, osebna motorna vozila in njihovi priklopniki, počitniške prikolice, motorna kolesa in kolesa, športna plovila in letala, domače živali in živali za ježo, prenosna oprema za obrt in svobodne poklice, ki jo zadevne osebe potrebujejo za opravljanje obrti ali poklica.



Oprostitev lahko uveljavlja fizična oseba:

ki je imela običajno prebivališče zunaj carinskega območja Skupnosti neprekinjeno najmanj 12 mesecev,
ki je imela osebno lastnino v svoji lasti ali uporabi najmanj 6 mesecev pred preselitvijo,

pod naslednjimi pogoji:
Blago se bo uporabljalo v enak namen kot v prejšnjem kraju običajnega bivališča.
Oprostitev se uveljavlja v 12 mesecih od datuma, ko je oseba prijavila običajno prebivališče na carinskem območju Skupnosti.
V državi izvora oziroma v državi, iz katere prihaja, so bile za oproščeno blago plačane uvozne dajatve in davek na promet blaga.

Za uveljavljanje oprostitev mora upravičenec vložiti carinsko deklaracijo, ki ji priloži naslednje listine:

dokazilo o najmanj enoletnem neprekinjenem bivanju zunaj Skupnosti (npr. potrdilo, ki ga izda diplomatsko ali konzularno predstavništvo Republike Slovenije v tretji državi, zavod za zaposlovanje, preko katerega je bil upravičenec poslan na delo v tretjo državo, če o tem vodi evidenco, ali pravna ali fizična oseba, ki opravlja gospodarsko dejavnost in je upravičenca poslala na delo v tretjo državo, ustrezno listino tuje službe za socialno zavarovanje ali tujega delodajalca ipd.);
pisno izjavo, da v zadnjih 12 mesecih ni uveljavil zadevne oprostitve;
seznam osebne lastnine, ki jo uvaža, vključno s tisto, ki naj bi jo uvozil pozneje (2 izvoda);
pisno izjavo, da je predmete, ki so na seznamu, uporabljal oziroma so bili v njegovi lasti najmanj 6 mesecev pred preselitvijo. Na zahtevo carinskih organov mora upravičenec predložiti tudi dokazila o vsebini izjave.

Oprostitev DDV

Veljajo enaki pogoji kot za oprostitev uvoznih dajatev.




Posebnosti za motorna vozila

Za motorna vozila, ki so ob preselitvi običajnega bivališča predmet prenosa osebne lastnine, je treba plačati davek na motorna vozila (DMV).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brias ()

addy93 ::

Brias je izjavil:

ja mozno je ce je vse lepo uradno prijavljen ...

http://www.carina.gov.si/si/obcani/seli...

kateri letnik je avto?

Dejansko izpolnjuje vse pogoje... Ne vem pa če je že kdaj koristil tovrstno oprostitev. Avto je pa letnik 02/2011

xxxul ::

@Brias: huh, se mi je zedel da je blo včasih 24 mesecev v tujini;

OP, koristi lahko vsakič ko se preseli nazaj v SLO teoretično mislim da bi lahko šel vsakih 12 mesecev za 12 mesec ven in uvozu avto;
pa cist tko fyi, men so priznali in avto in motorno kolo brez ddv ;)

ampak se vedno ne vem zakaj se nebi kar z Dubaj tablicami fijakal naokrog...

St235 ::

ampak se vedno ne vem zakaj se nebi kar z Dubaj tablicami fijakal naokrog...


mogoče zato, ker je to prekršek in se mu ne da avta enkrat letno tovorit v Dubaj zaradi registracije/tehničnega?

s1m0n ::

Ne vem, če oni sploh majo kak tehnični pregled :) Vsaj glede na to s čim se lahko okoli voziš.

xxxul ::

@lakotnik
Tehnicni vsako leto je dost slo fora; prekrsek po katerem clenu?

V LJ je nekaj makin z Dubaj tablicami, jim ocitni noben ne tezi...

s1m0n ::

xxxul, če živiš pri nas in imaš avto registriran v tujini ga je kolikor je meni znano potrebno po določenem času registrirat pri nas, drugače si kot pravi Lakotnik v prekršku.

St235 ::

xxxul je izjavil:

@lakotnik
Tehnicni vsako leto je dost slo fora; prekrsek po katerem clenu?

V LJ je nekaj makin z Dubaj tablicami, jim ocitni noben ne tezi...


ne poznam pravil ZAE ampak močno dvomim, da po prvi registraciji nikoli več ne rabiš avta pokazat in registriraš na lepe oči.

Kolk komu in zakaj težijo ne veš, ravno tako ne veš zakaj imajo tuje tablice, tako da vlečeš popolnoma napačne zaključke.

_Tom_ ::

Naj ne pozabi na t.i. "krizni davek" na luksuzna motorna vozila.

šernk ::

xxxul je izjavil:


ampak, zakaj bi sploh plačeval/uvažal? naj ga ma registriranega v dubaju, kupi vinjeto, in gasa ;)


najslabša možna opcija kar jih obstaja. Tak avto bo redno pod drobnogledom vseh evropskih policij, saj bo kamorkoli boš šel izpadal iz povprečja s tablico.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Uvoz avtomobila iz Nemčije (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6432782 (1809) korenje3
»

Uvoz vozila iz tujine

Oddelek: Na cesti
257293 (4782) gegoran
»

Ponovni uvoz avtomobila

Oddelek: Na cesti
235144 (4377) Red_Mamba
»

Audi Q7 (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8617730 (15203) sandmat
»

Nakup Audi A3 - mnenja (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
22259317 (53976) SkIDiver

Več podobnih tem