» »

Dve grafični kartici, dva napajalnika

Dve grafični kartici, dva napajalnika

bluefish ::

Machete ::

Še jaz da pristavim moj lonček. Trenutno imam začasno dve kartici na dveh napajalnikih. 1 psu napaja matično in eno kartico, na njega pa je primitivno z žico (zelena zelena, črna črna) povezan drugi napajalnik, ki napaja samo drugo kartico. Po vseh performansih sodeč, vse skupaj napaja samo en psu. Saj akrtici ne delata z polnom očjo, če delati obe, torej jima zmankuje powerja. Če dela ena sama dela bp na 100%.
Ve kdo kje bi bil trik da bi oba napjalca napajala vsak svojo kartico.. ?
Prvi da kontakt drugemu in se istočano zaženeta, to ni problem. Hvala

Zgodovina sprememb…

iso2000 ::

Kartica ima 6 in 8 PIN konektorja.

evo, še fotke:
 8 PIN KONEKTOR

8 PIN KONEKTOR



 6 PIN KONEKTOR

6 PIN KONEKTOR



 NAPAJALNIK 6+2 PIN KONEKTOR

NAPAJALNIK 6+2 PIN KONEKTOR

Zgodovina sprememb…

Jst ::

Machete: Kaj??

Komot lahko narediš, da ko se en napajalnik prižge, da se tudi drugi. Jaz sem pred leti naredil tako, da sem uporabil rele in ko je dobil napetost, je povezal tista pina, ki jih moraš povezati, da se napajalnik vžge.

Kako imaš pa ti povezano, pa se iz tvojega zapisa ne znajdem. Slovnične napake me še najmanj motijo.

Trenutno imam začasno dve kartici na dveh napajalnikih. 1 psu napaja matično in eno kartico, na njega pa je primitivno z žico (zelena zelena, črna črna) povezan drugi napajalnik, ki napaja samo drugo kartico.


Po vseh performansih sodeč, vse skupaj napaja samo en psu
.

Kako si pa do tega prišel?

Ve kdo kje bi bil trik da bi oba napjalca napajala vsak svojo kartico.. ?


Zgoraj si napisal, da vsak PSU napaja svojo kartico.


Daj malo bolj se potrudi in razloži kaj te muči.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

Machete ::

Lej oba napajalca se užgeta hkrati, ko vklopim power on na matični. Vse ok. Oba delata. Vse ok. Ampak ena kartica dela z recimo 70%. Ta, ki je samo na napjalcu. Ta napajalec pa je samo z stikom konektan na glavnega, ki je na matični + 1 kartica.
Ta na katerme je matična plus 1 grafa je 700W, drugi ki je samo na kartico priklopljen je 550W.
Ta druga kartica dela kot bi 700W napajal vse skupaj. Kako to vem, če eno izmed njih ugasnem dela druga z 100%. Torej obema skupaj manja moči. Tako sklepam da ne napaja vsak napajelc svoje kartice ampak eden obe.

Zgodovina sprememb…

Assass1n ::

Pomoje je napaka drugje, grafična ne ve na kaksnem napajalniku je, vzame toliko kot rabi, če je napajalnik prešvoh crkne vse skupaj ne dela na 70%.
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

Zgodovina sprememb…

Machete ::

Kaj pa bi lahko bilo. Je preobremenjena vtičnica? (700w+550w PSU + monitor + sobni ventilator ca 60W..)
4GB ddr2 in dualcore pomoje ne bi smela imeti težave samo 7970 in 7950 rudarjenje. Sploh ker gresta v kratkem še dve dodatni gor.. ? Tnx

Zgodovina sprememb…

Qcube ::

Tile računalniški napajalniki niso narejeni za vzporedno delovanje. Če jih damo v vzporedno vezavo eden prevzame cel load drugi pa samo delček. Obstajajo sicer serverski, ki imajo poseben priklop med seboj za vzporedno vezavo. Seveda pri tvojem problemu je tudi lahko kaj drugega. Običajno za računalkniške napajalnike je tudi da 12V linija ima večji padec napetosti pri obremenitvi, če 5V linija ni obremenjena. Mogoče bi lahko poskusil na 5V linijo dati eno 20W avtomobilsko žarnico ali primeren upor.

Še vedno pa sumim, ker grafični nista galvansko ločena se napajlnika "vidita", kot da bi bila vzporedno vezana.

Machete ::

Samo kako to da jih ima potem veliko na minerjih zvezana po dva računalniška napajalnika? In čemu se potem delajo PSU connector kabli?
Sicer dobim jutri/pojutrišnjem 1050W in bo sam lahko peljal vsaj tri. Četrta pa bo spet problem.. :/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

shadow1975 ::

Brez brikanja je rešitev ADD2PSU Adapter, ki ga imaš na amazonu za 17$.

Baja ::

ena ti majna z 70% ker mas ekran gor prikloplen

uredi si vnc/teamviewer/RD, odklopi monitor, se skonektaj na rig, zalaufaj kartici in poročaj :)

lp

Machete ::

Sicer je že zrihtano, ampak ni v tem fora. Sem tudi to proval. Monitor ti zmanjša za par % ne pa za 50.
Očitno je ob priklopu na x1 nekako razporedilo bandwidth. Trenutno so tri na x16 x8 x4 in delajo 100%. (Na 1050W Seasonicu so 2x7970 in 7950 + win7/dual core/4gb, če komu pomaga ta podatek. Četrta pa verjetno že ne bo več peljala.) Sicer mam še par pcjev, sam raje vidim da je vse na rigu in mi ni treba sklapljat kartic ko se žge bf4.. :P
Finta je bila še še ta, da se ob priklopu na x1, x4 slot deaktivira. Fora matične.

Baja ::

nevem sicer kolko požrejo tvoje kartice, jaz imam 4 r9 270 na 1000w PSU-ju, vse skupaj s plato in ostalo periferijo je žrlo okrog 750W, po undervoltanju grafičnih žre ~550W

izmerjeno z napravico ki kaze kolko W žre.

Tako, da ti mogoče uspe peljati tudi 4to z istim napajalnikom.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PC se ne prižge, kako testirati matično?

Oddelek: Pomoč in nasveti
111592 (1316) loveJDM
»

Priklop 20+4 vs 24+8

Oddelek: Strojna oprema
261405 (1193) Riff
»

menjava napajalnika v serijskem PC-ju

Oddelek: Loža
152171 (1866) Dr_M
»

Dell Poweredge 1800 psu problem

Oddelek: Strojna oprema
5841 (741) Pyr0Beast
»

Kako pogledati, kako obremenjen je napajalnik?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
363355 (2589) Mr.B

Več podobnih tem