» »

Napajanje za 2 grafični

Napajanje za 2 grafični

NoWii ::

Pozdrav!

Na računalnik nameravam priklopiti štiri ekrane. Trenutno imam grafično radeon 4870, ki podpira le dva.
Nameravam kupiti šeeno enako grafično, ju povezati preko crossfireja in nanjo prikopiti še dva ekrana.

Problem je z napajanjem. Grafična namreč vzame dva 6pinska kabla. Tako da mi jih je zmanjkalo..
Se da dobiti kakšen razdelilec? Sam sem našel razdelilec le za 4pin..

Morda priporočate, da raje kupim dve novi graficni in vsako napajam z enim 6pin konektorjem? Cenovno bi me to več prišlo, vendar če ni druge varjante..

Dober dan ::

Najprej poglej, kateri napajalnik imaš. Za napajanje takšnih 2 predpotopnih dinozavrov boš potreboval kar dober napajalnik. Verjetno si že za prvo sam dodal en konektor iz 4pin v 6pin za grafično kartico, da imaš sedaj dva. Škoda kupovati te konektorje, ker zadeva ne bo špilala. Najprej si umisli napajalnik!

dottor ::

Jaz imam dve 4870. Za niju imam 750W napajalnik. Štej da vsaka od kartic rabi 225W: 75W iz PCI-e ter vsak od 6pinov po 75W, kar znese skupaj 450W samo na grafičnih karticah ob polni obremenitvi. Pol je tu še procesor, plošča, diski, USB naprave ... Hitro prideš na 550-600W.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

NoWii ::

Moč napajalnika ni problem, tud sam imam 750W. Sem ob sestavlanju kompa (leta nazaj) nekak računal na to, da bom nekoč priklopil šeeno 4870..
Je trenutna grafična prikloplena direkt s 6pinskimi konektorji, ni pretvorbe iz 4 v 6.
Dottor, kako imaš pa priklučene?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: NoWii ()

dottor ::

Jaz imam dovolj 6 pinskih priključkov. Drugače obstaja iz 2x molex na 6 pin:

Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

NoWii ::

Super! Sem preveril, ravno 4 še imam.
Hvala :).

dottor ::

Samo da ne bo pol zmanjkalo ko boš hotu kej dodatnega priklopit na molex. Kater napajalnik pa imaš?
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

NoWii ::

Po pravici povedano res ne vem kaj se sploh priklucuje z molexom.
Napajalnik je future power 750W ultra silent.

dottor ::

Si siguren da je ta, ker google ne najde nič o njem. Na molex se priključuje kakšne starejše diske in DVD enote, ventilatorje, led trakove, katodne cevi, nekatere zvočne in RAID kartice želijo met svoj molex priključek, ...
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

NoWii ::

Zanimivo, meni tudi skoraj nič ne najde. Le eno staro temo na slotechu, in predstavitev izdelka na lovecnacene.si (http://www.lovecnacene.si/future-power-...
Je pa sigurno ta, sem šel preverit na račun.
Sicer pa, glede na zgoraj našteto ne bom rabil več molexov. Le za ventilator mogoče (a nimajo ventilatorji še en drug, manjsi priklucek?), dvd enota je že ena odveč, ostalih stvari pa ne pogrešam.

hojnikb ::

glede na to da ma ena 4870 ~150W porabe, ti bo verjetno ta napajalc gonu obe ..
#brezpodpisa

Brias ::

NoWii je izjavil:

Zanimivo, meni tudi skoraj nič ne najde. Le eno staro temo na slotechu, in predstavitev izdelka na lovecnacene.si (http://www.lovecnacene.si/future-power-...
Je pa sigurno ta, sem šel preverit na račun.
Sicer pa, glede na zgoraj našteto ne bom rabil več molexov. Le za ventilator mogoče (a nimajo ventilatorji še en drug, manjsi priklucek?), dvd enota je že ena odveč, ostalih stvari pa ne pogrešam.




da ni to future power / combat power ... / inter tech ( ki je evoliral v ,,,,, ENERGONA :) )

4*20a max per rail@12v

648w max ( 54a at 4 rails )



http://geizhals.de/inter-tech-combat-po...


ce je energon evolucija tega :) jao tebi

Venum ::

Brias will be brias :P hehe, sej kul da poves tak ko reci stojijo.. In to je se sam en primer tistega umetnega dodajanja wataže..

Za op pa nevem ce bo delalo.. Probi pa uporabli kolker lahko, vrjetno bo cez cas zaceu napajalnik zafrkavat..

NoWii ::

Bomo videli kaj bo :)
Najprej je treba dobit še eno isto grafično. Potem pa magari sporočim kako je (če vas zanima).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Menjava grafične

Oddelek: Strojna oprema
141363 (1195) mprox
»

GTX 280 problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
9855 (749) SlashSpeed
»

Katera komponenta je povzročila hud pok in restart? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
525362 (4201) Mitja358
»

Računalnik za vsaj 3 leta

Oddelek: Kaj kupiti
321671 (984) tilinho20
»

Napajalnik

Oddelek: Kaj kupiti
13951 (775) Vuli

Več podobnih tem