» »

Zagnati Napajalnik brez matične??

Zagnati Napajalnik brez matične??

jureus ::

Torej imam plato s podporo SLI in prav tako imam dve identični grafični kartici za v SLI. Ugotovil sem pa, da moj napajalnik nima dveh 6pinskih konektorjev za grafične.

V predalu s staro šaro sem našel 350w napajalnik. Sedaj me pa zanima če, bi jaz ta napajalnik zagnal brez, da bi ga priklopil na matično ( se pravi povezal bi zeleno in črno žico ). Ter iz treh molex 4pinskih konektorjev ( se pravi klasični konektor za diske ) nardil 6 pinski konektor (3xrumena žiza + 3x črna žica) za drugo grafično. In bi nato to zadevco priklopo direkt na drugo grafično. Bi to funkcjoniralo normalno???
Ali matična spreminja (prilagaja) napetost po posamezni žici?

Hvala za nasvet in pomoč

Samson ::

Drugace zraven vecine graficnih kartic dodajo adapter iz 2x molex na pcie 6x. Povprasaj kaksnega kolego ce ti podari oz. proda.
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

jureus ::

Problem mam tud da nimam več na prvotnem PSU dveh molexov, ki bi jih lahko uporabil.
Drgač sem že razmišljal o tem.

eDDi ::

mislim da bi to znal bit problem, zarad različnih mas oz ozemljitev.. se raje nebi igral s tem.

za kake vente že... za grafo pa nebi..

oldguy ::

Sicer je to trivialno narest, za vklop napajalnika rabiš le naredit stik med zelenim kablom na 24-pinskem konektorju in črnim kablom (maso), a kot so ti že povedali, ne delaj tega zaradi drugih razlogov. Sicer ni nujno, ampak lahko se kaj slabo konča vse skupaj. Rajši pojdi v trgovino po spodoben napajalnik ki bo zmogel dve grafični...

Tomay ::

Sam sem sicer že probal, ko sem testral eno grafično sem napajanje za grafično vzel iz druge mašine. Oba računalnika sem vklopil istočasno in je delovalo b.p. Ne odgovarjam pa, če boš kaj skuril. Verjetnost je sicer relativno majhna saj tudi diske in podobno napajaš z ločenim napajalnikom in delujejo ne glede na to če je ista masa ali ni.

Za trajno rešitev pa definitivno nov napajalnik. Lahko si seveda tudi nabaviš Y kabel za molex in molex na 6 pin konektor samo to je bolj pocarska rešitev.
Voodoo 4Ever

jureus ::

Ja nič, odločil sem se, da bom poiskal ali pa zvezal 2xmolex to 6pin adapter. Sam sploh ta adapter vredu deluje, kajti na 6 pinskem adapterju so 3x12v napeljava, rdeči kabelčki na molexu pa imajo le 5v?

Spikster ::

Nekaj časa nazaj se je nekdo na tem forumu zelo čudil, da se mu je pokadilo iz napajalnika (in ta nato ni več deloval), na kancu pa je še omenil, da uporablja kombiniran napajalnik (oz to kar poskušaš ti). Tako da raje ne tikaj ;)

Pyr0Beast ::

Kupi si en dober napajalnik in prodaj ta dva stara ..
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Rippy ::

Načeloma če veš vse podatke ni problema, ampak jst to nebi počel...sploh pa priklopil zastareli napajalnik na drago opremo, definitivno nima tako dobrih varovalk, kot novejši in kvalitetnejši.

Torej raje kupi kvalitetni napajalnik, ki ti bo služil dolgo kjub morebitnimi nadgradnjami in si brez srkbi.

jureus ::

Nekaj takega bom danes skupaj zlotal!
http://www.spodesabode.com/archive/cont...

Upam da bo delovalo, čeprav na tej sliki zgleda povezava drugačna
 kabel Y

kabel Y



Naredil omenjen Y kabel in zadeva deluje stabilno.

LP in hvala za nasvete

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jureus ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

8800gts 640mb napajalnik 6pin kabel

Oddelek: Pomoč in nasveti
51010 (796) Sami
»

Napajanje r9 280x - napetosti

Oddelek: Strojna oprema
474142 (3090) Jst
»

Napajanje za 2 grafični

Oddelek: Zvok in slika
131029 (847) NoWii
»

Gigabyte GeForce GTX 560 Ti

Oddelek: Strojna oprema
334052 (3376) Bostyan007
»

Priklop elektrike na Geforce 7800GT

Oddelek: Strojna oprema
292535 (1671) Ales22LJ

Več podobnih tem