» »

Izbira novega gostovanja

Izbira novega gostovanja

diso32 ::

Pozdravljeni.
Odločam se za menjavo gostovanja, pa se ne morem odločiti ali bi vzel pri slovenskem ponudniku ali tujem. Izbiram med Domovanje in Arvixe-om.
Na splošno sta si zelo podobna, s tem da imaš pri Arvixu "neomejen" prostor in mesečni prenos, pa tudi eno domeno dobiš zraven zastonj, bi mi bilo pa načeloma lažje plačevanje znotraj države.

Poskusil sem tudi pingati oba serverja, kjer imam pri Domovanju cca 40ms, pri Arvixe pa kar 190ms - kako to vpliva na hitrost? Pred leti sem bil na Slohostingu in vem da je bilo kar precej težav z odzivnostjo, pinganje Slohostinga mi vrne med 120 in 170ms....

Kaj predlagate?
-

neskoncno ::

V Sloveniji nič ne zgrešiš z hostingi:

Žabec
Hitrost
Hosterdam
Domovanje

Na vseh sem imel gostovanje in brez pripomb, tudi cenovno so vredu. Kaj izbrati je pa odvisno od tvojih preferenc po paketu.

Zgodovina sprememb…

Goran's Blog ::

Jaz gostujem na e-strežniku, ter na žabcu že nekaj let in delujeta brez problema.
Imaš pa še ostale recimo neoserv je uredi tudi.
Arvixe jaz osebno ne bi vzel saj že njihova stran ni odzivna in pri meni je bilo celo črez 200mS pri pinganju ;)

jype ::

diso32> Kaj predlagate?

Tegale neo-serv, ki redno gleda po forumu, priporoča večina tistih, ki odidejo k njemu. V resnici ne vem, kdo je, je pa očitno, da za svoje stranke skrbi.

carota ::

S Hostko.si sem imel dobre izkušnje glede odzivnosti, hitrosti in zanesljivosti. cPanel mi je tudi 100x bolj všeč kot Plesk in jaz bi še to gledal pri providerju. Pa fajn je, da si lahko sam urejaš DNS-je, ne da moraš čakat support, ki deluje le ob delovnikih da vpiše dve številke namesto tebe - zato odsvetujem Domovanje (razen če so to spremenili).

Meni so se potrebe povečale in domači ponudniki niso bili konkurenčni tujim.

neoserv ::

@diso32: Je razlika, predvsem pri nalaganju spletnih strani, ki so ponavadi sestavljene iz večjega števila datotek manjše velikosti. Če boš uporabljal FTP, boš prav tako občutil razliko pri odzivnosti.

Neomejen prostor pa ponavadi ne pomeni neomejen prostor, ampak so v ozadju določeni pogoji, ki zapovedujejo, kaj in v kakšni količini imaš lahko na disku.

Če imaš rad hiter odzivni čas (kdo ga pa nima :), ti svetujem gostovanje v Sloveniji.
Bo najhitreje in najbolj enostavno.
NEOSERV.SI = Prijazno & hitro SSD gostovanje že 15. leto.
900+ domenskih končnic po noro nizkih cenah!
Brezplačna selitev od starega ponudnika.

Bakunin ::

fun. mnogi brez IPv6.

blackbfm ::

ipv6 danes še ni neka nujna zadeva

Vzami si tuje gostovanje če si znaš sam porihtat stvari - hetzner.de

Slovensko je pač dražje, ampak imaš koga za buzererat če gre kaj narobe :)

r0ks0n ::

Če se odločaš za tuj hosting, priporočam Hostgator

Če pa slovenskega, potem pa Žabec.net, podpora pri njih je najboljša, vsaj po mojih izkušnjah.

Če se odločiš za HostGator imam kupon za 25% popusta na hosting -> 25POPUSTZATE
Pri Žabcu pa lahko za 5% popust na domene in 15% popust na gostovanje (in vse ostale storitve) lahko uporabiš sledeči kupon -> apopust-3316-3

Kupone lahko seveda koristite vsi :)

Bakunin ::

blackbfm je izjavil:

ipv6 danes še ni neka nujna zadeva


http://blog.ipspace.net/2011/03/you-can...

v6 imam na hetznerju in dela bp. ;]


škoda, da slovenski (hosting) ponudniki nimajo tega oz. ne znajo predstaviti kot prednost pred ostalimi...

...:TOMI:... ::

Zabec ima IPv6. Bodo pa letos vklopili IPv6 pri malih uporabnikih pri telekomu, amisu, najbrž tudi pri t-2. Ne bo več testno, bo kar stalno, zato bi bilo dobro, da se naši hostingi vzamejo v roke in začno delati na tem. Pa ne samo hostingi, tudi firme. Pa mnogi pozabljajo, da je LTE=IPv6=prihodnost.
Tomi

gensi ::

Osebno imam zelo pozitivne izkušnje z G-serverjem. www.g-server.com.
Res so prijazni, odzivni.
Zgodilo se mi je že, da sem težavo javil v nedeljo zvečer, v roku 5 minut je bila odpravljena.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Za vse, ki rabite dober webspace PHP, CGI, ipd (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Izdelava spletišč
376284513 (7805) hariscorale
»

gostovanje spletne strani - kateri ponudnik? (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
8623254 (2071) Lonsarg
»

Gostovanje spletne strani

Oddelek: Omrežja in internet
233816 (1113) starfotr
»

Spletna stran z emailom

Oddelek: Izdelava spletišč
111668 (1134) Excalibrus
»

Iščem nov hosting - za veliko manjših spletnih strani (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
719706 (6233) neoserv

Več podobnih tem