» »

gostovanje spletne strani - kateri ponudnik?

gostovanje spletne strani - kateri ponudnik?

1
2
»

Jerry000 ::

neo-serv happy customer!

Veron ::

kdo vse od slovenskih (ali AT/DE) ponudnikov gostovanje ponuja tudi GIT? (razn žabca)

hellboy123 ::

med drugim tudi neo-serv

Zgodovina sprememb…

neoserv ::

Pri nas je standardno, poleg SSD + cPanel + CloudLinux, na voljo tudi:
- SSH dostop (zaklenete samo na dovoljene IP-je, ki jih lahko urejate sami v naročniškem centru Moj NEOSERV)
- GIT
- SVN
- Composer (za PHP)
- možnost PHP4, PHP5 (5.2, 5.3, 5.4, 5.5 in 5.6) in PHP7
- možnost node.js / npm (omejeno)
- posledično tudi grunt/gulp
NEOSERV.SI = Prijazno & hitro SSD gostovanje že 15. leto.
900+ domenskih končnic po noro nizkih cenah!
Brezplačna selitev od starega ponudnika.

gforce ::

neoserv je izjavil:

Pri nas je standardno, poleg SSD + cPanel + CloudLinux, na voljo tudi:
- SSH dostop (zaklenete samo na dovoljene IP-je, ki jih lahko urejate sami v naročniškem centru Moj NEOSERV)
- GIT
- SVN
- Composer (za PHP)
- možnost PHP4, PHP5 (5.2, 5.3, 5.4, 5.5 in 5.6) in PHP7
- možnost node.js / npm (omejeno)
- posledično tudi grunt/gulp


Kaj pa Phalcon?

neoserv ::

Tudi Phalcon je na voljo kot PHP modul.
Slednjega lahko aktivirate ob izbiri želene PHP različice (kot tudi vse ostale PHP module).
NEOSERV.SI = Prijazno & hitro SSD gostovanje že 15. leto.
900+ domenskih končnic po noro nizkih cenah!
Brezplačna selitev od starega ponudnika.

_Robi_ ::

Kateri ponudnik gostovanja pri nas je zanesljiv in s tem dobra izbira?

Potrebujem nekoga, ki ponuja v enem paketu OpenCart, WordPress in cPanel.

neoserv ::

Vse 3 aplikacije in še mnogo drugih:
https://www.neoserv.si/gostovanje/prime...
NEOSERV.SI = Prijazno & hitro SSD gostovanje že 15. leto.
900+ domenskih končnic po noro nizkih cenah!
Brezplačna selitev od starega ponudnika.

tt2 ::

Potreboval bi nekaj informacij glede gostovanja enostavne wordpress spletne strani. Stran bo precej enostavna. Namenjena bo predstavitvi osnovnih informacij neke restavracije. Glede ponudnika sem malo pobrskal po internetu in so mi padli v oči trije: domovanje.com, domenca.com, neoserv.si. Cene so nekako iste, me pa zanima, katerega bi vzeli vi glede na pretekla leta in vaše izkušnje, če jih imate.
Poleg tega me pa zanima kateri paket bom mogel vzeti za tako enostavno stran. Gledam te osnovne pakete med 24-25€ na leto, 12€ prvo leto (itak miajo vsi ponudniki nekako enake, če ne iste), ki ne vsebujejo mysql baze ter niso optimizirani za wordpress in podobne CMS-je. Zanima me ali so primerni za izdelavo take strani, ki bo vsebovala osnovne podatke, kakšno sliko, e-mail kontakt in še kaj podobnega, ali pa je za tako stran že potreben dražji paket?

urosc ::

Hej,

tako ko si že ugotovil tako pri nas kot pri Neoserv.si najmanjši paketi niso primerni za gostovanje Wordpress-a. Drugi paket po velikosti bi to moral povsod zadostovati.

Če imaš res preprosto stran, brez komentarjev in/ali obrazcev, potem morda lahko razmisliš o uporabi vtičnika WP Static ali kaj podobnega. Pri tej rešitvi spremembe delaš na svoji lokalni namestitvi in na produkcijski strežnik le izvažaš statične vsebine. Verjetno boš moral po izvozu te vsebine vseeno še malo prilagoditi. V tem primeru so tudi najmanjši paketi popolnoma zadosti.
Domovanje.com: Najboljša ponudba za spletne profesionalce in agencije
Domenca.com: Spletno gostovanje z brezplačnimi SSL certifikati, cPanel in SSD

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: urosc ()

neoserv ::

Pri nas bi zadostoval že Oranžni paket (19,9 €).
Je namenjen točno takim primerom.

Veliko nasvetov glede izdelave strani z WordPress-om lahko sicer najdeš tudi tukaj:
http://www.wpklub.si/
NEOSERV.SI = Prijazno & hitro SSD gostovanje že 15. leto.
900+ domenskih končnic po noro nizkih cenah!
Brezplačna selitev od starega ponudnika.

čuhalev ::

Jaz bi premislil, če je uporaba sistema Wordpress sploh smiselna, če res gre za enostavno spletno stran z osnovnimi podatki.

neoserv ::

Ponavadi je pri manjših spletnih strani WordPress še najbolj smiselna izbira, ker:
1) ponuja široko izbiro plačljivih in brezplačnih grafičnih predlog, kar pomeni, da se ni potrebno posebej ukvarjati z izgledom strani;
2) namestiti ga je enostavno (nekaj klikov);
3) posodabljati ga je enostavno (1 klik);
4) zelo enostavno je dodajati nove funkcionalnosti, npr. kontaktni obrazec (vtičnik Ninja Forms);
5) za SEO lahko hitro poskrbimo z vtičnikom Yoast.

V primeru statične HTML/CSS strani pa je veliko teh stvari treba urejati ročno, za kar pa seveda potrebujemo ustrezno tehnično znanje.
WordPress pa za veliko stvari poskrbi sam oz. za to skrbijo vtičniki.
NEOSERV.SI = Prijazno & hitro SSD gostovanje že 15. leto.
900+ domenskih končnic po noro nizkih cenah!
Brezplačna selitev od starega ponudnika.

blackbfm ::

posodabljanje wordpressa je bolj kot ne nadloga ce gre za dokaj basic stran. plus nimas nobene garancije da bodo template in plugini kompatibilni na dolgi rok.. torej danes postaviš cez leto dve je lahko stvar cez noc broken

čuhalev ::

blackbfm je izjavil:

posodabljanje wordpressa je bolj kot ne nadloga ce gre za dokaj basic stran. plus nimas nobene garancije da bodo template in plugini kompatibilni na dolgi rok.. torej danes postaviš cez leto dve je lahko stvar cez noc broken

To je problem vseh "modularno" zasnovanih spletnih strani. Začetni vložek je neverjetno poceni, ampak ko samo en košček zastari in zanj ni nadomestila, te udari po žepu.

Bog ne daj, da dobim kakšno stranko s spletno stranjo osnovano na Django 1.4 in 30 moduli. Obup!

amacar ::

tt2 je izjavil:

Potreboval bi nekaj informacij glede gostovanja enostavne wordpress spletne strani. Stran bo precej enostavna. Namenjena bo predstavitvi osnovnih informacij neke restavracije. Glede ponudnika sem malo pobrskal po internetu in so mi padli v oči trije: domovanje.com, domenca.com, neoserv.si. Cene so nekako iste, me pa zanima, katerega bi vzeli vi glede na pretekla leta in vaše izkušnje, če jih imate.
Poleg tega me pa zanima kateri paket bom mogel vzeti za tako enostavno stran. Gledam te osnovne pakete med 24-25€ na leto, 12€ prvo leto (itak miajo vsi ponudniki nekako enake, če ne iste), ki ne vsebujejo mysql baze ter niso optimizirani za wordpress in podobne CMS-je. Zanima me ali so primerni za izdelavo take strani, ki bo vsebovala osnovne podatke, kakšno sliko, e-mail kontakt in še kaj podobnega, ali pa je za tako stran že potreben dražji paket?


Js imam tule eno enostavno stran: https://www.gigaplanet.si/ za 10€ na leto (1 sql baza +500mb) se mi zdi kul deal. Nekih izpadov ne beležim, na dva zahtevka so mi odgovorili hitro. Je pa res, da neke tehnične pomoči nisem potreboval.

Jerry000 ::

Tale gigaplanet ma luštne cene. Sam sem na neoserver in sem zelo zadovoljen. AMpak za moje potrebe in mojo stran mi je tole cenovno bolj ugodno. Kako je potem z migracijo spletne strani in domene?

marjan_h ::

Mene zanima če kdo gostuje pri Fastcomet, ki je tuj ponudnik gostovanja?
Trenutno najbolj ugoden, kar ponuja zato me zanima.

starfotr ::

Cena ni nič posebnega.

Primerljiv tudi po kakovosti z ostalimi. Pač eden izmed neštetih velikih.

mailer ::

Katerega ponudnika priporočate od zadnje objave?
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Netrunner ::

mailer je izjavil:

Katerega ponudnika priporočate od zadnje objave?


še vedno NeoServ
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

ecopro ::

Cene gostovanj so se konkretno povišale. Za 10 € na leto ne dobiš več nikjer ničesar pametnega.

Potrebujem nekaj osnovnega za gostovanje enostavne spletne strani (kulturno društvo), ki bi jo naredil v WordPressu.
Za ta namen se cene vrtijo okoli 1,5 € na mesec.

Katerega ponudnika priporočate? Še vedno neoserv? Kako se obnese si-shell (bivši gigaplanet)?

FireSnake ::

Jaz, osebno, sem še vedno na si-shell.
Tudi zato, ker rabim Windows gostovanje.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Tody ::

Eco za WordPress mas zastojn varjanto razen ce hoces met svojo domeno in tisoč pluginov...

ecopro ::

Žal potrebujemo svojo domeno. Za vsebino, ki v osnovi ne bo presegala besedila in fotografij, se verjetno veliki večini bolj ali manj (ne)potrebnim vtičnikom lahko izognemo.

starfotr ::

Opcija je, da gostuješ pri svojem ponudniku interneta. Po navadi je to že vključeno v ceno in je brez dodatnih doplačil.

Druga opcija je, glede na to da ste kulturno društvo da vprašaš na Arnes. Tam imaš potem vse zastonj (gostovanje in domeno .si).

https://www.arnes.si/storitve/storitve-...

Excavator ::

Če ste društvo, sklepam da spadate pod neprofitne organizacije?
https://nonprofit.microsoft.com/ tule ponuja Azure kredite za non-profit organizacije, nisem pa prepričan če ponujajo varianto s cPanelom - verjetno samo bolj napredne konfiguracije.

ecopro ::

Hvala za koristne informacije.

Iz različnih razlogov gostovanje pri ponudniku interneta in Arnes žal ne prideta v poštev.
Tudi pogoji za to MS-ovo ponudbo izgledajo precej zapleteni.

Nekaj malega sredstev sicer je na voljo. S temi zastonjkarskimi/poceni stvarmi je ponavadi tako - malo denarja, malo muzike.

111111111111 ::

ecopro je izjavil:

Hvala za koristne informacije.

Iz različnih razlogov gostovanje pri ponudniku interneta in Arnes žal ne prideta v poštev.
Tudi pogoji za to MS-ovo ponudbo izgledajo precej zapleteni.

Nekaj malega sredstev sicer je na voljo. S temi zastonjkarskimi/poceni stvarmi je ponavadi tako - malo denarja, malo muzike.

Kaj pa da ti nekdo postavi lasten strežnik? Sicer je varnost bolj tako, tako, ampak se da za prvo silo lepo pokrivat.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

starfotr ::

Vzemi zastonj paket na https://wordpress.com/pricing/

Samo potem si brez domene.

Tody ::

starfotr je izjavil:

Vzemi zastonj paket na https://wordpress.com/pricing/

Samo potem si brez domene.


To sem mu že jaz rekel ampak pravi da neke standarde pa le imajo! :) On bi imel nekaj za 10 eur na leto! 30 mu je očitno preveč

https://www.dreamhost.com/wordpress/sha...

111111111111 ::

Kaj pa kakšen mailing? Za slovensko domeno. Microsoft ima super ponudbo za družinski paket, samo omogoča domene samo iz godaddy, godaddy pa ne mara slovenskih domen. :(

Ima kdo kakšno opcijo?
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Excavator ::

Zakaj samo iz godaddy? Mi imamo Office365 in gor povezano domeno, kupljeno pri NeoServ-u (je sicer .org ampak ne bi smelo vplivat).

Domeno kupiš kjerkoli in greš skozi Domain Connect oz. manual setup.

111111111111 ::

Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

novak-t ::

malo pogooglaj, enkrat sem zasledil nek workaround godaddy lock. Mislim, da je še en na tem forumu to pisal (če se prav spomnim, je bilo v eni temi o google suits).

111111111111 ::

novak-t je izjavil:

malo pogooglaj, enkrat sem zasledil nek workaround godaddy lock. Mislim, da je še en na tem forumu to pisal (če se prav spomnim, je bilo v eni temi o google suits).

Goddady lock pomeni, da ne moreš domene prenesti drugam iz goddadya. Sam nisem našel načina da bi na family paketu office 365 usposobil slovensko domeno. :(
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Lonsarg ::

Za Office 365 z custom domeno rabiš business paket ne family.

Sicer pa vsaj pri Gmail je tako, ne vem če ima tudi outlook kaj podobnega, da lahko namesto proper custom domene zadevo rešiš z forwardiranjem emaila in nato custom "sent from" polje ko delaš reply (no še vedno rabiš nek minimalni email ponudnik ki podpira forward, ampak to ponavadi dobiš zastonj v sklopu nakupa domene).

Kar se gostovanja tiče, če rabiš webpage z custom domeno ampak ti je 25EUR/leto preveč, pol najbrž zares ne rabiš proper web page z custom domeno...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Iščem poceni gostovanje in domeno

Oddelek: Izdelava spletišč
497391 (491) FireSnake
!

Za vse, ki rabite dober webspace PHP, CGI, ipd (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Izdelava spletišč
376286391 (9683) hariscorale
»

Wordpress in gostovanje

Oddelek: Izdelava spletišč
337972 (3789) BigWhale
»

Spletno Gostovanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
8516515 (7435) next3steps
»

Kateri host in domeno - portfolio

Oddelek: Izdelava spletišč
182260 (1890) urosc

Več podobnih tem