» »

Iščem nov hosting - za veliko manjših spletnih strani

Iščem nov hosting - za veliko manjših spletnih strani

«
1
2

tj6000 ::

Pozdravljeni!

Kot sm napisal že v naslovu iščem hosting, kjer nimajo nekih omejitev glede števila domen in poddomen - prostor na strežniku ni toliko pomemben, ker so strani tipično manjše od 100mb... Cena naj bi bila pod 150/200€ na leto...

Trenutni favorit je največji paket pri hitrost.com (http://hitrost.com/spletno_gostovanje/g..., zanima me kaj bi mi še predlagali?

Trenutni host, ki ga uporabljam ima "vse neomejeno", za ceno 55€/leto - problem je le, da preneha z poslovanjem 30.01., kar pomeni, da imam dobre pol meseca časa, da najdem nov zanesljiv host, in nanj migriram vse spletne strani...


lp
www.dBastards.si

Tody ::

Poglej še domenco http://www.domenca.com/sl_SI/gostovanje
Edit: vidu da domenca ma ful omejitve glede na domene :S
Če ti diši tujina
http://www.hostgator.com/
http://www.dreamhost.com/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tody ()

tj6000 ::

pri domenci sm bil včas, pa se ni shodilo... Tujine raje nebi... Še kaka ideja?
www.dBastards.si

alien01 ::

www.hostgator.com, ne bo ti žal ;)

trenutno jim rabim preko 500GB prenosa mesec, par "požrešnih" skript skupaj preko 5000 uniq/dan pa me še kar niso ruknli dol :D pri kakšnih drigih shared hostingih bi me že zdavnaj "suspendali" :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: alien01 ()

techfreak :) ::

www.hostgator.com, ne bo ti žal ;)

200ms ping, overselling.

Takšnih gostovanj se raje izogibaj.

Tody ::

Dejan spet si pameten, to je čist normalen ping če more it zadeva v ameriko pa nazaj...

Ph4nt0m ::

Še moje priporočilo, kakšen izmed paketov pri Zabec.net. Vrjetno bi najbolj ustrezal eden izmed teh treh:
Prvi - 10 domen
Drugi - 24 domen
Reseller paket

Tudi sam imam gostovanje pri njih (nekje 3 - 4 mesece) in sem zaenkrat zelo zadovoljen.
www.kartusatoner.si

HardFu ::

Rackspace Cloud. Bolj zadovoljen nebi mogel biti, imam serverje pri njih. Najboljsi je njihov support, nikoli se nisem cakal vec kot 5 minut (majo real time chat preko weba 24x7). Cena je odvisna od serverja in prenosa, ampak precej ugodna tako da ni panike.

Kar pa se tice visokih pingov se pa glede tega da precej naredit, recimo ustrezni expires tagi za staticne fajle, CSS spritei.... Tako da se na vsaki strani loada samo tekst, in morebitne slike. Plus to da se za ta namen lahko uporabi njihov produkt Cloud Files, ki je ubistvu CDN, tako da odpade tudi visok ping.

Res pa je, da je za taksen pristop potrebno kar veliko znanja - ampak zaradi tega je koncna spletna stran (lahko) visje kakovosti
http://codeable.io

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: HardFu ()

techfreak :) ::

Dejan spet si pameten, to je čist normalen ping če more it zadeva v ameriko pa nazaj...

Samo pravim, da je slovenskim strankam/obiskovalcem najbolje postrežiti iz strežnikov z manj pinga.

Poleg tega je pa tudi odvisno kje se strežnik v ZDA nahaja. Ker ping je pri nekaterih tudi "samo" 150ms.

In ja, nič ni neomejeno. In pri takšnih ponudbah je overselling edina izbira.

Zgodovina sprememb…

JayKay ::

DMouse ::

Rackspace Cloud. Bolj zadovoljen nebi mogel biti, imam serverje pri njih. Najboljsi je njihov support, nikoli se nisem cakal vec kot 5 minut (majo real time chat preko weba 24x7). Cena je odvisna od serverja in prenosa, ampak precej ugodna tako da ni panike.

Kar pa se tice visokih pingov se pa glede tega da precej naredit, recimo ustrezni expires tagi za staticne fajle, CSS spritei.... Tako da se na vsaki strani loada samo tekst, in morebitne slike. Plus to da se za ta namen lahko uporabi njihov produkt Cloud Files, ki je ubistvu CDN, tako da odpade tudi visok ping.

Res pa je, da je za taksen pristop potrebno kar veliko znanja - ampak zaradi tega je koncna spletna stran (lahko) visje kakovosti


Pod tole se podpišem. Uporabljam Cloud Servers, sem pa tudi sam prišel do skoraj vseh zgoraj napisanih zaključkov. Pri enem večjem nemškem dedicated ponudniku, kjer skrbim za nek strežnik, je v treh letih vsaj dvakrat prišlo do situacije, ko server ni delal več kot 12 ur, jaz pa razen pošiljanja ticketov in čakanja nisem mogel nič. Res da primerjam jabolka in hruške, ampak vseeno lahko rečem, da zaradi Rackspace spim precej bolje!

Poldi112 ::

>Trenutni host, ki ga uporabljam ima "vse neomejeno", za ceno 55EUR/leto - problem je le, da preneha z poslovanjem 30.01.,

Kelt?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Gost ::

Slovenijanet.com

tj6000 ::

>Trenutni host, ki ga uporabljam ima "vse neomejeno", za ceno 55EUR/leto - problem je le, da preneha z poslovanjem 30.01.,

Kelt?


ja... kak veš? :D
www.dBastards.si

Chelios ::

Ker se že govori o tem :)
Just juice me!

DiTi ::

imam enak problem, sem pa zbrskal tole: https://www.bluehost.com
ima kdo že pri njih? nočem se še enkrat nasrat s hotingom, kateri kar tako prekine svojo ponudbo xD

tj6000 ::

vseeno bi raje imel host v slo, zarad predvsem slovenskih strank in pa tudi zaradi "bližine"... se mi zdi da se še vseeno da kaj hitreje pomenit po telefonu z nekom v slo... kot pa v npr. ameriki...
www.dBastards.si

HardFu ::

tj-6000, kvaliteta in nizka cena ne gredo ravno z roko v roki, osebno bi priporocil domenco, ker so precej veliki in imajo dolgoletne izkusnje, res pa je da niso najcenejsi. Ampak kot sem ze povedal, imam izkusnje z nekaj slovenskimi ponudniki, in pri vseh sem, kar se tice podpore, cakal dlje kot pri rackspaceu
http://codeable.io

tj6000 ::

hard: razumem... sem se naučil lekcijo - zaradi ugodnega gostovanja, bom sedaj moral migrirati precej strani in sem si naredil kar precej dela - zagotovo veliko več kot pa sem prišparal pri gostovanju... Tako da če bo treba odšteti več, pač bom... ampak okvirno sem si postavil "limit" na 150EUR na leto, da vidim kaj se da za ta denar dobit...

favorita sta še vedno hitrost.com, ker sem dosedaj bil z njimi vedno zadovoljen (http://hitrost.com/spletno_gostovanje/g..., vendar me zelo motijo ostre omejitve glede števila domen ipd...
ali pa paketi pri spletniabecedi, kjer je vse neomejeno, vendar pa grozljivo malo spletnega prostora (2g hitro napolniš za raznimi neumnostmi...) http://www.spletnaabeceda.si/spletno-go...

idealna bi bila kaka kombinacija obojih :D

drugače se v slo. sploh najde kak host, ki bi ponujal vse "neomejeno" (lahko tudi za višjo ceno), pa da ni VPS?
www.dBastards.si

PaJo ::

Poglej mogoče tole: www.kelt.si
Jih ne poznam imajo pa vse neomejeno kakor želiš.
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

tj6000 ::

Poglej mogoče tole: www.kelt.si
Jih ne poznam imajo pa vse neomejeno kakor želiš.



so imeli... do 30.1. potem pa zaključijo z hostingom :( - zato iščem nov host ;)
www.dBastards.si

AmokRun ::

tj6000 ::

domenar mi deluje zelo zanimivo - cenovno, ponudba ipd...

kdo ve kaj povedat o zanesljivosti? nebi rad, čez pol leta objavil teme "Iščem nov hosting - za veliko manjših spletnih strani - že spet" ;)


lp
www.dBastards.si

mistique ::

Pri domenarju imam nekaj domen registriranih, gostujem pa pri www.zvit.si . Zvit je dosegljiv človek, pokliči in ti bo razložil what & how.
Domenarja sem imel problem dobit na telefon, potem, ko na mail ni odpisal 2 dni. :) Vendar takrat se je meni xtra mudilo, tako, da je to izrazito subjektivno mnenje. Odkar je zadeve uredil tako kot sem želel, sem zadovoljen.

HardFu ::

Zvit ma 500 error na homepageu
http://codeable.io

mistique ::

nima :)

tj6000 ::

evo, top ponudnika po mojih željah:

http://www.domenar.net/spletno_gostovan... (paket A)

http://www.zabec.net/gostovanje/reselle...

domenar ima prednost da imam na voljo več prostora in pa neomejeno domen

pri žabcu je prednost, da je reseller paket (čeprav nisem prepričan, če bi mi to dejansko koristilo)

Še kdo opazi kakšno bistveno razliko? kaj bi se vam zdelo boljše?
www.dBastards.si

techfreak :) ::

Imam nekaj izkušenj z Žabec.net in lahko povem, da imajo zelo dobre storitve. Edina slabost je, da ne podpirajo/nimajo vključenih vseh Apache modulov (mogoče ti jih bodo vključili, če jih boš prosil?)

Za Hitrost.com pa jih kontaktiraj, če je možnost za gostovanje večih domen.

matej_jack ::

Preveri še ponudbo na spletno-mesto.com, se da marsikaj zmenit. Cene pa tudi niso pretirane (za slovenski trg, seveda).
Zadovoljen že tretje leto.

gregy ::

imam 10G+ pri Hitrosti .. zelo zadovoljen!
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX<br />
Vstopnice.com so moja strast ...

Ice-Heki ::

Pri Hitrosti je možno gostovati več domen, samo se za vsako potem doplača X EUR / mesec. Vsaj tako je bilo včasih.
Pa njihova pomoč in podpora je tako tako.

gregy ::

no .. za moje potrebe imam 10 domen dovolj, kar se pa podpore tiče, je pa še VEDNO prišla v pol ure po poslanem mailu!
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX<br />
Vstopnice.com so moja strast ...

DC- ::

Zabci skoraj vedno vključimo željen apache modul na prošnjo.
Dosedaj smo zavrnili le enega iz varnostnih razlogov.

camx ::

x

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: camx ()

oslaj ::

Vice ::

kar se pa podpore tiče, je pa še VEDNO prišla v pol ure po poslanem mailu!
Saj ima Hitrost dober hosting za dobro ceno vendar se njihova pomoč tako kot pri 99.9% slo ponudnikih konča ko je konec uradnih ur. In če se ti kaj nepredvidenega zgodi ko zaključijo z delom recimo v petek ob 17 boš na pomoč čakal do ponedeljka ko odprejo svoje duri... Preverjeno!

techfreak :) ::

kar se pa podpore tiče, je pa še VEDNO prišla v pol ure po poslanem mailu!
Saj ima Hitrost dober hosting za dobro ceno vendar se njihova pomoč tako kot pri 99.9% slo ponudnikih konča ko je konec uradnih ur. In če se ti kaj nepredvidenega zgodi ko zaključijo z delom recimo v petek ob 17 boš na pomoč čakal do ponedeljka ko odprejo svoje duri... Preverjeno!

Nevem kako imajo med vikendom, ampak med tednom sem jim 2x pisal zvečer (med 23h in polnočjo) in sem v obeh primerih dobil odgovor v prb. 10 minutah.

Veliki ponudniki, ki imajo 24/7h telefonsko podporo pa v večini primerov prej prodajo kakšno dodatno stvar, kot da bi nudili support.

Vice ::

Vedno se najde kakšna izjema tukaj nimam kaj reči. Sam v 3 letih, ko sem rabil pomoč izven delovnega časa, le to dobil šele naslednji dan in ko sem 2x bil brez strani cel vikend sem zaključil to zgodbo. Mogoče se je to danes spremenilo vendar meni danes čakanje na mail kdaj in kako bo težava rešena predstavlja korak v kameno dobo pa čeprav se gre samo za 10 minut.

Osebno lahko trdim, da se mi pri "velikih" še nikoli ni zgodilo, da bi mi kaj extra zaračunal. Priznam pa da samo enkrat se mi je zgodilo, da težave nisem imel rešene isti dan pa še to je bil kriv Siol. Da pa sem to siolu dokazal mi je takratni ponudnik (hostgator) celo pripravil ZASTONJ analizo kje je problem.

Seveda je pa dobro preden vzameš katerikoli hosting tako tuj kot slovenski, da jih vprašaš kje imajo cake na gostovanjih pač zaradi želje po prodaji VSI malo malenkosti "prikrijejo".

gregy ::

podpora je VEDNO promptna

Return-path: podpora@hitrost.com
Envelope-to: info@vstopnice.com
Delivery-date: Sun, 18 Jan 2009 22:25:45 +0100

Return-path: podpora@hitrost.com
Envelope-to: info@vstopnice.com
Delivery-date: Tue, 08 Dec 2009 18:31:19 +0100

Return-path: podpora@hitrost.com
Envelope-to: info@vstopnice.com
Delivery-date: Sun, 11 Jan 2009 20:36:11 +0100


datume ne glej .. te maile sem na hitro izbrskal :)
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX<br />
Vstopnice.com so moja strast ...

gregy ::

Seveda je pa dobro preden vzameš katerikoli hosting tako tuj kot slovenski, da jih vprašaš kje imajo cake na gostovanjih pač zaradi želje po prodaji VSI malo malenkosti "prikrijejo".


kor naprimer Domenca pri katerih sem po enem tednu gostovanja izvedel, da dovolijo samo 5.000 mejlov na dan pošiljat. Smo kar zaključili .. podpora jim je tudi noro šepala .. zavrnjeni podpora maili ipd.
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX<br />
Vstopnice.com so moja strast ...

krho ::

@gregy: Če želiš "spamat" imaš za to SAS storitve, kjer plačaš po poslanih sporočilih.
Ti povem zakaj omejitve pri poslanih sporočilih? Stranke so delale naslednje neumnosti: 12.000 sporočil na 1x! Od tega je nazaj priletelo okoli 2000 bouncev. O stroških, ko te takšna stranka spravi na spam seznam raje ne bi, lahko ti namignem, da so višji od EUR, ki jih je stranka plačala za celoletno gostovanje. Domenca pa ni edina, ki uvaja omejitve pri količini poslanih sporočil.
V tujini počasi postaja praksa naslednje:
" Blacknight Internet Solutions Ltd. may, at its option, charge EUR 30.00 per SPAM complaint we receive for both Dedicated and Virtual Server customers. Resellers will be charged for resold accounts, receiving SPAM complaints."
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

gregy ::

Ob 20.000 prijavljenih na mailing listo ne spamam .. pač sem iskal ponudnika, ki mi omogoča dnevno pošiljanje 20.000 majlov v porcijah po 4.000 na uro .. preprosto .. zadeva laufa že več kot eno leto.
Program pa ob vsakem pošiljanju "spuca" soft in hard bounce.
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX<br />
Vstopnice.com so moja strast ...

Tody ::

Hmm hitrost je imela pred časom limit 2000 mailov na dan. Pa je zadeva šla preko phplista. Nevem te pogoje bi bilo tud dobr uvest v ponudbo, ne samo lepe stvari.

To da ma domenca omejitev, mi je zdej čist mim...

Ales ::

Težava z mailing listami pri shared hostingu je v tem, da če gre kaj narobe, se lahko znajde na spam listi IP, na katerem je nekaj sto domen. Na žalost se to dogaja, nekateri uporabniki niso tako korektni, kot verjamem da ste vsi tukaj.

VPS ali sorodna rešitev je veliko boljša rešitev za tako storitev. Pa še veliko bolj fleksibilen je. Naložiš pač kar rabiš, nisi odvisen od nikogar.

Tody ::

Ker poanta je ubistvu nekje drugje. Dokler pošiljaš 500 mailov ni to noben denar, ko imaš pa enkrat skupnost, ki ima 20.000 članov in je ta zadeva predvsem na prostovoljni in neprofitni bazi, potem je malce težje vsak mesec oz za vsako pošiljanje mailov dat 200 eurov.

Jest sem čist zato da, bi uporabljal chipmonk ali kako drugo sorodno storitev samo ne za 200 eur na batch mailov, če dejansko od teh mailov ne bom zaslužil nič in se gre zgolj za obvestila članom.

krho ::

gregy ima v podpisu vstopnice.com... ne vem, meni zadeva deluje daleč od nekomercialnosti...
Drugače pa kot je napisal Ales: Na VPSu dobiš v uporabo svoj IP, če se boš spravil na spam seznam tvoj problem... Če boš tja spravil celotno C classo, potem boš mastno plačal!
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

AmokRun ::

Malo off topic.
Kaj je potem slabše za hosting oziroma server?
Mailing lista z 20k uporabniki, ki se jim vsak dan pošlje mail?
Ali RSS katerega spremlja 20k uporabnikov?

Tody ::

Krho, lih to je point on proda ali vsaj proba prodat in pokrit tisth 200 eur stroškov, če pa ti ne pošiljaš maila s takim namenom pol pa kaj ??

Jest samo čakam, kdaj nas bodo vrgl dol iz serverja :) Če ma kdo kako fajn platformo za pošiljat emaile za kake bolj normalne denarje potem se takoj javim :)

gregy ::

gregy ima v podpisu vstopnice.com... ne vem, meni zadeva deluje daleč od nekomercialnosti...
Drugače pa kot je napisal Ales: Na VPSu dobiš v uporabo svoj IP, če se boš spravil na spam seznam tvoj problem... Če boš tja spravil celotno C classo, potem boš mastno plačal!


to tudi imam .. in ga uporabljam samo za mailing listo .. nič drugega ni gor .. Aleš, odlično deluje vse ;)
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX<br />
Vstopnice.com so moja strast ...

techfreak :) ::

Na VPSu dobiš v uporabo svoj IP, če se boš spravil na spam seznam tvoj problem...

Ampak ob nakupu lahko le upaš, da ne dobiš blacklistanega IPja.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Za vse, ki rabite dober webspace PHP, CGI, ipd (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Izdelava spletišč
376286847 (10139) hariscorale
»

gostovanje spletne strani - kateri ponudnik? (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
8623533 (2350) Lonsarg
»

Gostovanje spletne strani (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
818663 (6156) Gost
»

Domena in gostovanje

Oddelek: Izdelava spletišč
262001 (1680) Hardstyle
»

Gostovanje na srverju

Oddelek: Pomoč in nasveti
81426 (1253) Damjan Jagar

Več podobnih tem