» »

Kraje

Kraje

1
2
3

shadeX ::

Mah tisto malega kar se po trgovinah pokrade ni nek big deal. Sem delal v eni firmi kjer so izdelovali živila, pa ko smo delali inventuro na konc leta je bilo za 10k eur minusa. (recimo zadeva se je uničila, paleta padla in se vse razbilo, nekaj smo nesli tudi domov, itd. Pol itak skličejo sestanek in vodilni reče:

Maja no fantje, dajte malo pazit da drugo leto ne bo toliko minusa.

Uglavnem ni bil nek big deal. Isto je v mercatorju in teh velikih trgovinah. Je pa res da kraje ne odobravam, ampak če mora nekdo suniti kruh da preživi.. go ahead.

...:TOMI:... ::

Nobene razlike ni med enim politikom, ki je ukradel 100 000€ in 100 000 navadnim, poštenim, malim ljudem, ki so vsak ukradli za 1€.

S tem, da se vsi zgražajo nad politikom, ki so ga izvolili te mali tatovi. Mali tatovi tolerirajo velike kraje.
Tomi

Mipe ::

einstein :P je izjavil:

@mipe


"smo se navadli"

Se pravi, da si se navadil krasti? Ne vem, no... Meni kraja ne diši.

Vsi smo se. Tudi ti si že kaj ukradel.

fantasycamp ::

...:TOMI:... je izjavil:

Nobene razlike ni med enim politikom, ki je ukradel 100 000€ in 100 000 navadnim, poštenim, malim ljudem, ki so vsak ukradli za 1€.

S tem, da se vsi zgražajo nad politikom, ki so ga izvolili te mali tatovi. Mali tatovi tolerirajo velike kraje.


kako lahko nekdo ki vzame denar tolerira nekoga na poziciji?

mislim da je obratno, tisti ki je na poziciji mora tolerirat tiste ki vzamejo za preživetje.

Kot drugo kraja za preživetje je skrajni opomin da država ne funkcionira, ni dela...

M-XXXX ::

Nobene razlike ni med enim politikom, ki je ukradel 100 000€ in 100 000 navadnim, poštenim, malim ljudem, ki so vsak ukradli za 1€.

Potem bi ti prisodil enako kazen človeku ki ubije drugega človeka v samoobrambi ali nekomu ki je umoril 10 ljudi? :D

...:TOMI:... ::

Kruh za prijatelja, kava na zalogo... Kolikor vem vse ostaja, zelo malo se porabi.

Zakaj bi nekdo ukradel kruh in s tem tvegal sramoto in zapor, ko pa lahko dvignjene glave gre v pekarno po že plačan kruh. Ali pa v ham ham na kosilo.
Tomi

GamerBoy ::

Dejstvo je, da če rečemo: "Od sedaj se vse kraje obravnavajo enako s strelom v betico/rezanjem prstov", se bodo tega od vseh lopovov najlažje držali tisti, ki so največ nakradli.
Ne maraš potuhnjencev in dvoličnežev ?
Potem podpiši:
www.locitev-drzave-cerkve.org/obdavcitev-cerkve

einstein :P ::

Mipe je izjavil:

einstein :P je izjavil:

@mipe


"smo se navadli"

Se pravi, da si se navadil krasti? Ne vem, no... Meni kraja ne diši.

Vsi smo se. Tudi ti si že kaj ukradel.



res? kaj pa?
STAY OUT OF MY TERRITORY!

...:TOMI:... ::

M-XXXX je izjavil:

Nobene razlike ni med enim politikom, ki je ukradel 100 000€ in 100 000 navadnim, poštenim, malim ljudem, ki so vsak ukradli za 1€.

Potem bi ti prisodil enako kazen človeku ki ubije drugega človeka v samoobrambi ali nekomu ki je umoril 10 ljudi? :D


Nisem pristojen za dodeljevanje kazni in za ugotavljanje pravičnosti. Pa nikjer nisem pisal o kazni.
Tomi

fantasycamp ::

GamerBoy je izjavil:

Dejstvo je, da če rečemo: "Od sedaj se vse kraje obravnavajo enako s strelom v betico/rezanjem prstov", se bodo tega od vseh lopovov najlažje držali tisti, ki so največ nakradli.



se strinjam naša država ma 80 mil dolgov pa nič za to pokazat, nekdo bi s tem denarjem zgradil avto rač in letalsko industrijo...

Nekdo tok ukrade in je diplomat,politik, ukradi kruh in sram te bodi...

eric_cartman ::

Še vedno mislim, da ne gre vsega enačit.. Kraja sicer je kraja, vendar so ponavadi ravno tisti, ki ukradejo več, sankcionirani manj strogo. Meni je še vedno kraja za golo preživetje nekaj drugega kot kraja za luksuz..Pa bodimo realni, te ki kradejo po več sto tisoč EUR imajo luksuz doma, da se ne da niti povedat.. Denar sveta vladar. Sej je Avdič lepo povedu.. Če maš Čeferina, Senico al pa Matoza za odvetnika..Priznej, p**da kriv si! :)


hahahaha :D
Iz žurnala:
Policija je v nemškem Darmstadtu pri nakupih spremljala nekega kleptomana, ki se je bal, da bi pri vnovčenju darilnega bona v nakupovalnem centru kaj ukradel.

Neimenovani kleptoman je policistom priznal, da se boji, da bi zagrešil kaznivo dejanje. Unovčiti je namreč moral darilni bon. Policisti so zato 43-letnika spremljali pri nakupovanju, ki se je končalo brez zapletov.

Nadaljnji skupni nakupi pa po podatkih tamkajšnje policije niso predvideni.

Zgodovina sprememb…

M-XXXX ::

Nisem pristojen za dodeljevanje kazni in za ugotavljanje pravičnosti. Pa nikjer nisem pisal o kazni.

No in kaj ti logika pravi?

Da je en umor (1€) enako kot 10 umorov (200 000€)?

...:TOMI:... ::

Kaj mešaš umore. Davčne utaje in kraje malih ljudi so najmanj izenečene s krajami vodilnih. Kamen na kamen palača. Mali ljudje imajo vsak svoj ukraden kamen, vodilni (ki jih je manj) pa imajo palače. Vse je pa ukradeno.
Tomi

eric_cartman ::

Tomi, ti točno to govoriš, da so politiki začeli s krajami v trgovini Euroshop, sedaj pa pač kradejo po par sto tisoč €.

Hotel ti je povedati to, da ljudje, ki ukradejo za par € stvari ne morejo in ne smejo biti enako obsojeni kot tisti, ki ukradejo par tisoč ali pa celo sto tisoč €.

S tem bi samo sporočili ljudem, da če že kradeš potem kradi na veliko, ker se na malo ne splača..Kazni so tako ali tako iste za vse, ne glede na to koliko ukradeš!

GamerBoy ::

Kot pravi Adi Smolar " ne šraufe, tovarne je treba krast ! "
Ne maraš potuhnjencev in dvoličnežev ?
Potem podpiši:
www.locitev-drzave-cerkve.org/obdavcitev-cerkve

bluefish ::

Ne, gre se za to, da mali kradljivci podpirajo velike, vede ali nevede. Pač, mindset je tak.

GamerBoy ::

bluefish je izjavil:

Ne, gre se za to, da mali kradljivci podpirajo velike, vede ali nevede. Pač, mindset je tak.

Podpirajo v kakšnem smislu ? Kvečjemu so jim morebitna (bodoča) konkurenca. Prej bi rekel, da je obratno in veliki "spodbujajo" male in tiste, ki sploh ne kradejo.
Ne maraš potuhnjencev in dvoličnežev ?
Potem podpiši:
www.locitev-drzave-cerkve.org/obdavcitev-cerkve

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GamerBoy ()

...:TOMI:... ::

Ne, kazen mora biti sorazmerna škodi, ki je povzročena. Mora pa biti vsaka kraja/škoda kaznovana. To je moj point.
Tomi

einstein :P ::

...:TOMI:... je izjavil:

Ne, kazen mora biti sorazmerna škodi, ki je povzročena. Mora pa biti vsaka kraja/škoda kaznovana. To je moj point.


premo ali obratno sorazmerna? ;)
STAY OUT OF MY TERRITORY!

eric_cartman ::

Pa dobro saj če smo realni..Idealni svet v katerem ne bi bilo kraj oz. drugih zločinov nikoli ni, ne bo in ne obstaja. Se pa strinjam z bolj strogimi sankcijami.. Naša zakonodaja je totalno spaljena in si nima smisla zatiskat oči. Enemu posiljevalcu, morilcu bi jaz namesto 5 dal takoj vsaj 30. Isto je z s krajo.. Za kraje denarja, bi pa mogli kar lestvico uvedt.. Sam teh, ki kradejo ne bi dal v zapore, ker potem mi državljani plačujemo malico za njih. Tja v Sibirijo bi jih mogli poslat delat. Več ko si ukradel, dalj časa bi delal tam.. To bi bila rešitev! Zagarantirano! :)

GamerBoy ::

...:TOMI:... je izjavil:

Ne, kazen mora biti sorazmerna škodi, ki je povzročena. Mora pa biti vsaka kraja/škoda kaznovana. To je moj point.

Se strinjam, vednar je žal praksa da več ukradeš manj si kaznovan na "enoto" ukradenega, torej ni premo sorazmerno, kar bi bilo pošteno (ali še boljše več ukradeš bolj se kazen potencira)

Sam teh, ki kradejo ne bi dal v zapore, ker potem mi državljani plačujemo malico za njih. Tja v Sibirijo bi jih mogli poslat delat. Več ko si ukradel, dalj časa bi delal tam.. To bi bila rešitev! Zagarantirano!

Nahh lepo v zapore z kruhom in vodo ter ležanjem na tleh. Za vse ostalo pa bi morali delati in si zaslužiti. Sploh pa ukiniti te nadstandardne zapore, kjer si Hildica zavese rihta in podobno. Pa seveda vse ukradeno pobrat.

Edini problem teh sankcij je v temu, da nekateri so bolani in si ne morejo pomagati in se jih ne bi smelo enačiti z nekom, ki to počne zavestno. Pa smo spet tam, kjer elita ob kazenskem postopku pridobi različne bolezni, pol pa bodi pameten. Po dugi strani pa verjamem, da četudi povozimo pravice teh bolanih in jih obravnavamo isto kot ostale lopove, bi na koncu bil rezultat "povoženih" manjši, kot je sedaj.
Ne maraš potuhnjencev in dvoličnežev ?
Potem podpiši:
www.locitev-drzave-cerkve.org/obdavcitev-cerkve

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GamerBoy ()

Gladi ::

...:TOMI:... je izjavil:

Ne, kazen mora biti sorazmerna škodi, ki je povzročena. Mora pa biti vsaka kraja/škoda kaznovana. To je moj point.

Vljudno vabljen da se preseliš v državo, kjer imajo šerjatsko pravo.

...:TOMI:... ::

Po navadi denar izpuhti in ga je nemogoče pobrat tatovom.

Kot sem prej omenil, družbeno koristna dela. Ukradeš en evro, delaš zastonj en dan ali teden. Sobote, nedelje, praznike... Lahko tudi do konca življenja, če ukradeš toliko.

A to niso pravične kazni?
Tomi

eric_cartman ::

Mehh..Zdaj se več ali manj že ponavljamo..Saj se vsi potihem strinjamo s tem, da so kazenske sankcije pri nas slabo porihtane.

Bral sem, da se v Ameriki in sedaj tudi že drugod po svetu krade zgolj zaradi stav. Potem pa moraš objaviti posnetek nekje na socialnih omrežjih. To je baje prov obsedl tiste Ameriške najstnike. No samo oni poleg kraj še pretepajo ljudi in tako naprej.

Maxl ::

einstein :P je izjavil:

Mipe je izjavil:

einstein :P je izjavil:

@mipe


"smo se navadli"

Se pravi, da si se navadil krasti? Ne vem, no... Meni kraja ne diši.

Vsi smo se. Tudi ti si že kaj ukradel.



res? kaj pa?


Še nikoli nisi na nelegalen način prenesel kakšen komad/film/program?

Double_J ::

Tomi... ti bi rad imel takole?

ZDA: Dosmrtna kazen že za krajo koščka pice


http://www.rtvslo.si/svet/zda-dosmrtna-...
Dve šivanki...

...:TOMI:... ::

Oprosti, tole ni sorazmerna kazen. Za tisti kos pice bi ga jaz dal delati v picerijo za en dan, če je pa že kdaj bil kaznovan, pa za 1 teden.
Tomi

Double_J ::

...:TOMI:... je izjavil:

Oprosti, tole ni sorazmerna kazen. Za tisti kos pice bi ga jaz dal delati v picerijo za en dan, če je pa že kdaj bil kaznovan, pa za 1 teden.


Prej si govoril o rezanju okončin...
Dve šivanki...

...:TOMI:... ::

Ja, če bi se zločini ponavljali.
Tomi

bluefish ::

Saj tu se ponavljajo: Three-strikes law @ Wikipedia

Ukrep je kljub ponovljivosti še vedno nesorazmeren.

eric_cartman ::

LOL :D Si predstavljaš potem sodnika, ki ti sodi, pa ne bi mogel udariti s kladivcem, ker bi bil brez rok.

Pri nas je znano, da so vsi skorumpirani in da vsi kradejo..Kakšna država bi pa bili potem. Kdo bi pa plačeval prispevke za invalidske pokojnine potem?

Zgodovina sprememb…

...:TOMI:... ::

Takim se vzame pravica do invalidske pokojnine.
Tomi

bluefish ::

Ni panike, vsakdo, ki si želi takega sistema, gre lahko v državo s šeriatskim pravom.

ttommy ::

...:TOMI:... je izjavil:

Trgovine imajo zavarovano robo, vendar, recimo neka manjša trgovina ima po odstotkih tam okoli 1000€/leto povrnjeno od zavarovalnice. To ni nič, saj jim ta znesek ukradejo v enem mesecu, 2 tednih ali še prej, če so te trgovine na kaki posebni lokaciji.

Jaz bi prijavil vsakega, ki krade, tudi, če samo liziko. Kako že pravijo... Iz majhnega zraste veliko. Majhen tatič bo nekoč velik mojster tatvin.


Karma vse poračuna, brez skrbi bodi. Enim prej, drugim kasneje.
Gamer

dexterboy ::

khm.... za vse te kraje obstaja boljši način;
Kdor je dal kaj Juge čez, se še spomni zadrug po vaseh; prišel si notri, bil je prodajalec ali pa dva, vsa roba pa je bila na policah ZA prodajalcem. Ob prihodu notri si imel pult in si naročeval, kaj boš vzel, prodajalec ti je pa dajal v ceker, košaro, vrečko...
Da ne dolgovezim, nekaj podobnega, kot so danes te pekarne za kruh in pecivo.
In da se ne bo kdo zmrdoval; hrana se ni stran metala, dobil si čigumi (bazooka, he he), če si bil pridem ali pa malo več kupil. Še zdaj se spomnim, da smo dali gajbo pira (steklena embalaža) v samokolnico pa peš tistih 300 metrov do zadruge 8-)
Seveda slika, ki jo danes ne moremo kopirati na moderno potrošništvo, vendar pa lahko potegnemo kaj pozitivnega iz tega. Pa da ne bo kdo mislil, nisem trgovec niti delam v štacuni....

Off topic;
serija "Doomsday Preppers" na National Geographic Channel, ki jo vrtijo v teh časih, v kateri predvidevajo, da je samo v ZDA 3 (tri) milijone! posameznikov, ki se pripravljajo na konec sveta.
Če ZELO posplošim, recimo, da je to 500.000 skupin oz. družin. Vsaka ima svoje zaloge hrane in pijače. Zopet strel v prazno, ampak recimo, da ima vsaka skupina 20 kg hrane; pa to je zagotovo premalo, pridemo do cifre 10 milijonov kg hrane!

In potem naj zapiramo nekoga, ki je ugradel liziko, kos pizze ali pa kruh? Naj raje že nekdo pritisne tisti rdeču gumb, pa da bo končno enkrat mir. In da se zbudimo v boljšem jutri...
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

einstein :P ::

Maxl je izjavil:

einstein :P je izjavil:

Mipe je izjavil:

einstein :P je izjavil:

@mipe


"smo se navadli"

Se pravi, da si se navadil krasti? Ne vem, no... Meni kraja ne diši.

Vsi smo se. Tudi ti si že kaj ukradel.



res? kaj pa?


Še nikoli nisi na nelegalen način prenesel kakšen komad/film/program?


Ne?
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Oberyn ::

...:TOMI:... je izjavil:

Takim se vzame pravica do invalidske pokojnine.

Ti očitno misliš, da je življenje 7 milijard ljudi v skrajno kompleksnih medsebojnih razmerjih en preprost SimCity. Če en nekaj sune, se mu seka ude, ko udov zmanjka, se mu jemlje pravica do tega in onega, potem je pa red in vsi smo srečni. Daj zbudi se.

furion ::

Mala kraja, veliko sr**je.
http://www.liveleak.com/view?i=537_1388...

Glugy ::

Razumem če ti gre za golo preživetje in rabiš kruh da ne sestradaš.
Da greš pa parfume al pa take banalne potrošniške nenujne stvari krast je pa pretiravanje. Ne sam da boš oškodoval trgovca ampak bo trgovec zarad takih kradljivcev kot si ti moral to škodo vgraditi v ceno tega ali onega izdelka. Nič ni brez posledic. To pomeni da si za osebno korist oškodoval tako trgovca kot ostale kupce. Na splošno si oškodoval družbo ker si tako požrešen da čeprav živiš in si del družbe se imaš za nekoga ki je nad družbo, ki je bolj pomemben kot vsi ostali. Najprej nase misliš potem šele na vse druge. Misliš si mala kraja pa ja ne bo škodila. Ampak če je takih par % populacije se pa že pozna ane.

Taki požeruhi potem pridejo do položajev in žrejo državo pa čeprav mora ta pol stradati za njihovo nenasitnost. Kje je družbeni duh? Ko rečeš evo bom pa neki naredi za družbo ne za sebe?

Kenpachi ::

einstein :P je izjavil:

Maxl je izjavil:

einstein :P je izjavil:

Mipe je izjavil:

einstein :P je izjavil:

@mipe


"smo se navadli"

Se pravi, da si se navadil krasti? Ne vem, no... Meni kraja ne diši.

Vsi smo se. Tudi ti si že kaj ukradel.



res? kaj pa?


Še nikoli nisi na nelegalen način prenesel kakšen komad/film/program?


Ne?


Mas instaliran WinRAR? :)
Zaraki Kenpachi.

mailer ::

Winrar je brezplačen. Sekanje prstov bi zadevo zagotovo spremenilo, za vsako krajo en členk. Potem bi vsi tujci mislili, da so vsi cigani pri nas tišlerji... Bi pa zagotovo na nekatere to naredil hud učinek, ko bi ostali brez dveh prstov... Točno se ve koliko je minimalna plača pri nas. Če ukradeš stvar za 1000€ greš v delovni zapor za mesec in pol. Država plača tvoje delo in nakaže oškodovancu škodo, ki mu je bila povzročena. Če si ukradel avto si sam izračunaj koliko časa boš delal. Če si po logiki "kdor ne reskira ne profitira" ukradel 100.000 evrov in so te dobili, kaj naj rečem, boš pač delal n let zastonj. S tem, da bi izdajal "cajteng sramote" v katerem bi bile slike in imena in priimki oseb, ki so bili pravnomočno obsojene. Tole bi pa izboljšalo stanje za 80%.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Smurf ::

WinRar ni zastonj. Mislim, da ima 1 mesec trial (deluje pa se naprej, vendar ga potem nimas gor legalno).

krneki0001 ::

...:TOMI:... je izjavil:

Služb res ni, delo pa je.

Ne govori mi, da se v tujini ne najde nič. Vsaj pošteno je plačano. Čistilke in pridne delavce potrebujejo povsod, pa nimajo nobene izobrazbe. Za tujino rabiš samo voljo in jajca. Jezika se pa tudi da naučiti, samo voljo in čas potrebuješ.


Kaj boš pa prodal v Sloveniji? Hišo? Nepremičninski trg je mrtev, nič se ne dogaja.


Ne nakladaj. Kolega je preko slovenske firme šel delat v nemčijo. Plačano je dobil 300 evrov za 3 mesece dela. Na pogodbi je pa pisalo 1800 evrov na mesec. Na koncu je baba rekla, pa me toži, če hočeš kaj dobit in se odpeljala v novem mercedesu. Firma je pa iz ptuja in še vedno posluje na enak način. Zrihta posel za 50 delavcev, plača jim na koncu ravno toliko, da se lahko vrnejo domov, denarja, ki so ga zaslužili pa noben od njih ne vidi. Nobena inšpekcija ne pomaga, policija ne more nič in se lahko samo pod nosom obrišeš za tist denar.

bluefish je izjavil:

eric_cartman je izjavil:

Tomi, ko morš enkrat otroku rečt, ko je sestradan, da ne more jest, ker nimaš denarja za hrano bi prekleto dobro razmislil če ne bi sunil kakšnega kosa hlebca! Ne verjamem, da se potem ukvarjaš z etiko v smislu kaj si bodo mislili o meni in pa komu bodo hrano trgali.
Je pri nas nekaj organizacij, ki ljudem v stiski nudijo pomoč v obliki osnovnih živil.


Takih, ki nič nimajo, pa kradejo, je zelo malo. Kdor res nič nima, tudi krade ponavadi ne, ker ga je sram kaj takega početi. Pa sram ga je it tudi do kake organizacije, da bi kaj dobil zastonj. Če pa tak ukrade štruco kruha in liter mleka, mu pa ne bom zameril, še manj ga prijavil.

Sem v življenju videl že preveč tega, tako da vem kako zgleda vse skupaj in nobenemu ne privoščim.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

ahac ::

bluefish je izjavil:

Ni panike, vsakdo, ki si želi takega sistema, gre lahko v državo s šeriatskim pravom.


Kdor si želi državo z več reda... pa nekam v Evropo?
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

St235 ::

Kenpachi je izjavil:

einstein :P je izjavil:

Maxl je izjavil:

einstein :P je izjavil:

Mipe je izjavil:

einstein :P je izjavil:

@mipe


"smo se navadli"

Se pravi, da si se navadil krasti? Ne vem, no... Meni kraja ne diši.

Vsi smo se. Tudi ti si že kaj ukradel.



res? kaj pa?


Še nikoli nisi na nelegalen način prenesel kakšen komad/film/program?


Ne?


Mas instaliran WinRAR? :)


a ti sploh veš kaj je kraja, da take neumnosti pišeš?

mailer ::

Ne nakladaj. Kolega je preko slovenske firme šel delat v nemčijo. Plačano je dobil 300 evrov za 3 mesece dela. Na pogodbi je pa pisalo 1800 evrov na mesec. Na koncu je baba rekla, pa me toži, če hočeš kaj dobit in se odpeljala v novem mercedesu. Firma je pa iz ptuja in še vedno posluje na enak način. Zrihta posel za 50 delavcev, plača jim na koncu ravno toliko, da se lahko vrnejo domov, denarja, ki so ga zaslužili pa noben od njih ne vidi. Nobena inšpekcija ne pomaga, policija ne more nič in se lahko samo pod nosom obrišeš za tist denar.
In če bi ta baba enkrat zjutraj visela na obzidju ptujskega gradu bi se vsi zgražali zakaj se vsi spravljajo na "poštene" podjetnike.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

einstein :P ::

Kenpachi je izjavil:

einstein :P je izjavil:

Maxl je izjavil:

einstein :P je izjavil:

Mipe je izjavil:

einstein :P je izjavil:

@mipe


"smo se navadli"

Se pravi, da si se navadil krasti? Ne vem, no... Meni kraja ne diši.

Vsi smo se. Tudi ti si že kaj ukradel.



res? kaj pa?


Še nikoli nisi na nelegalen način prenesel kakšen komad/film/program?


Ne?


Mas instaliran WinRAR? :)


Ja, trial.

xxxul ::

krneki0001 je izjavil:

...:TOMI:... je izjavil:

Služb res ni, delo pa je.

Ne govori mi, da se v tujini ne najde nič. Vsaj pošteno je plačano. Čistilke in pridne delavce potrebujejo povsod, pa nimajo nobene izobrazbe. Za tujino rabiš samo voljo in jajca. Jezika se pa tudi da naučiti, samo voljo in čas potrebuješ.


Kaj boš pa prodal v Sloveniji? Hišo? Nepremičninski trg je mrtev, nič se ne dogaja.


Ne nakladaj. Kolega je preko slovenske firme šel delat v nemčijo. Plačano je dobil 300 evrov za 3 mesece dela. Na pogodbi je pa pisalo 1800 evrov na mesec. Na koncu je baba rekla, pa me toži, če hočeš kaj dobit in se odpeljala v novem mercedesu. Firma je pa iz ptuja in še vedno posluje na enak način. Zrihta posel za 50 delavcev, plača jim na koncu ravno toliko, da se lahko vrnejo domov, denarja, ki so ga zaslužili pa noben od njih ne vidi. Nobena inšpekcija ne pomaga, policija ne more nič in se lahko samo pod nosom obrišeš za tist denar.

"Preko slovenske firme" - se grem stavt da nemc je vse placu, ampak ce ga je pa pol ta posredniska firma nategnla... Je takih firm kr precej po SLO.

Za te kraje je verjetno glih tolk razlogov kokr je kraj, sodisca upostevajo okoliscine, ampak kaj k se glih ta k je parfume kradu verjetno bl sklicuje na financne okoliscine k pa un drug k dejansko nima za jest...

ahac ::

einstein :P je izjavil:

Kenpachi je izjavil:

einstein :P je izjavil:

Maxl je izjavil:

einstein :P je izjavil:

Mipe je izjavil:

einstein :P je izjavil:

@mipe


"smo se navadli"

Se pravi, da si se navadil krasti? Ne vem, no... Meni kraja ne diši.

Vsi smo se. Tudi ti si že kaj ukradel.



res? kaj pa?


Še nikoli nisi na nelegalen način prenesel kakšen komad/film/program?


Ne?


Mas instaliran WinRAR? :)


Ja, trial.


Več kot 40 dni?
V licenci lepo piše, da lahko trial uporabljaš samo 40 dni, potem ga moraš pa kupit. Če je od prve uporabe preteklo dalj kot 40 dni in ga nisi zbrisal, potem si ga ukradel. :P
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

Kenpachi ::

St235 je izjavil:

Kenpachi je izjavil:



---snip citatov---
Mas instaliran WinRAR? :)


a ti sploh veš kaj je kraja, da take neumnosti pišeš?


Če je letelo name, zelo dobro vem, kaj je kraja. Niti ni neumnost, kar sem zapisal. Ni pa poanta v winraru. Niti v semantiki, kaj je kraja.

Nauk zgodbe je, da ignorance is not a bliss.
Zaraki Kenpachi.
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kraja v trgovini

Oddelek: Loža
486913 (5168) Glugy
»

Študija za EU: piratstvo ni tako škodljivo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
9424085 (20325) gus5
»

Ukradeno kolo Nakamura Catch 70 (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7525169 (22424) mihec87
»

Konec zadeve RIAA proti Thomas-Rassetovi ($222k za 24 pesmi bo kar prav) (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
16038381 (33940) St235

Več podobnih tem