» »

Ukradeno kolo Nakamura Catch 70

Ukradeno kolo Nakamura Catch 70

«
1
2

DarkKitarist ::

Prejšnji teden 17.2.2016 so mi ukradli novo moško kolo Nakamura Catch 70, ki je flourescentno zelene barve, velikost 19'' in ima 29'' velika kolesa, v Mariboru, Betnavski Cesti 83, med 20:00 in 16:30 naslednji dan. Ukradeno kolo je bilo popolnoma novo(23 ur med nakupom in spoznanjem kraje) zaklenjeno v kleti, ki se nahaja znotraj zaklenjenega kletnega prostora, ki je del stanovanjskega bloka, ki je bil v tem času zaklenjen.

Serijska kolesa je: AA31052428 (vgravirana med gonilkami)

Če ima kdo informacije o kolesu bi bil hvaležen, če pa informacija vodi do najdbe dobi avtor informacij 100€. Če slučajno vidite kolo ali nakupujete kolo, vas vljudno prosim, da preverite serijsko kolesa, ali če je serijska kolesa zbrušena(kar je že samo po sebi sumljivo…)

Slika kolesa:


Tel.: 031314788
e-mail: dark.kitarist@gmail.com

Invictus ::

Poglej na njuskalo.

Kolegici smo tako skoraj našli kolo.

Sam je zginil dol preden smo se zmenili za ogled.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

postar_si ::

Invictus je izjavil:

Poglej na njuskalo.

Kolegici smo tako skoraj našli kolo.

Sam je zginil dol preden smo se zmenili za ogled.


Link pa še datumsko se ujema

steev ::

kupljen 2015 u intersportu orginal račun i garancija
:|

DarkKitarist ::

Vse lepo in prav ampak kako naj nadaljujem? Sploh pa račun iz 2015? in garancija IN račun?

PS. Najlepša hvala za odgovore in pomoč!

steev ::

zaklenjeno v kleti, ki se nahaja znotraj zaklenjenega kletnega prostora, ki je del stanovanjskega bloka, ki je bil v tem času zaklenjen.

Se pravi ti ga je ukradel nekdo iz bloka.
:|

DarkKitarist ::

steev je izjavil:

zaklenjeno v kleti, ki se nahaja znotraj zaklenjenega kletnega prostora, ki je del stanovanjskega bloka, ki je bil v tem času zaklenjen.

Se pravi ti ga je ukradel nekdo iz bloka.

Da. In ne zavarovanje smo že preverili in NE krije tega, ker imam seveda to srečo, da živim v edinem bloku, kjer tega niso dali v polico...

KraitPay ::

Tile kradlivci iz kleti so zelo zelo popularni. Pri meni je bilo enako; Vrata vratarnice se odpirajo samo od znotraj. Notri lahko prideš skozi glavna vrata ali kolesarnico.
Nekdo mi je sunil zaklenjeno kolo vrednosti 1000€, pa še to je bil v prostoru s "shrambo" in ne v kolesarnici. No nikomu ništa. Nihče ničesar videl, nihče nič ne ve.

Me je izučilo. Kolo nad 50€, se shranjuje v stanovanju pika

DarkKitarist ::

KraitPay je izjavil:

Tile kradlivci iz kleti so zelo zelo popularni. Pri meni je bilo enako; Vrata vratarnice se odpirajo samo od znotraj. Notri lahko prideš skozi glavna vrata ali kolesarnico.
Nekdo mi je sunil zaklenjeno kolo vrednosti 1000€, pa še to je bil v prostoru s "shrambo" in ne v kolesarnici. No nikomu ništa. Nihče ničesar videl, nihče nič ne ve.

Me je izučilo. Kolo nad 50€, se shranjuje v stanovanju pika

Pri meni je problem, da v stanovanju nimam kje, da bi imel kolo shranjeno. Bilo pa je tako, da so bila zlomljena samo moja kletna vrata, kar je že sumljivo samo po sebi, ker se v klet ne vidi(nobeno pravzavprav), prav tako so bila vrata do kletnih prostorov zaklenjena in še po vrhu vhodna vrata. Tako, da sklepam, da je bil nekdo iz okolice, ki ve kje živim.

Bellzmet ::

Seveda. Nekdo te je videl, da si dal novo kolo v klet in ga ukradel. Se pravi je verjetno že vnaprej vedel katera klet je tvoja.

DarkKitarist ::

Bellzmet je izjavil:

Seveda. Nekdo te je videl, da si dal novo kolo v klet in ga ukradel. Se pravi je verjetno že vnaprej vedel katera klet je tvoja.

Ampak policija sevada ni morala nič narediti, ker poterbujejo sodni nalog za takšne preiskave in sem sedaj tukaj kjer sem...

Najbolj huda stvar je da bom naslednjih 6 mesecev moral gledati kako se mi odlije 100 € iz mojega računa, ker sem vzel na obroke...

sash69 ::

DarkKitarist je izjavil:

Pri meni je problem, da v stanovanju nimam kje, da bi imel kolo shranjeno.


Mogoče samo ideja, ki sem jo prvič opazil v IKEI. Stenski nosilec za kolo (primer in ideje)

Ga postaviš...pač, kjer se najde tiste 2 kvadrata prostora na steni za kolo (balkon, hodnik, soba, ...)
So, Eclipse and Xdebug walk into a bar, and then my Apache server dies.

DarkKitarist ::

sash69 je izjavil:

DarkKitarist je izjavil:

Pri meni je problem, da v stanovanju nimam kje, da bi imel kolo shranjeno.


Mogoče samo ideja, ki sem jo prvič opazil v IKEI. Stenski nosilec za kolo (primer in ideje)

Ga postaviš...pač, kjer se najde tiste 2 kvadrata prostora na steni za kolo (balkon, hodnik, soba, ...)

Ja sem razmišljal o tem še preden sem kupil kolo. Sem si mislil kupiti naspol lestenec za kolo, ki ga dvigne nad glavo, ker imam visok balkon in ker sem v 7 nadstropju mi ga nihče ne bi ukradel iz balkona. Ampak se potem tukaj pojavijo trije majhni problemčki :P.

1. Kolesa več nimam in si novega v naslednjem letu ne morem privoščit,
2. Kolo ne paše vi dvigalo, pravzaprav dve osebi na enkrat skoraj ne pašeta v toto naše dvigalo
3. Ker kolo uporabljam 2-3 krat na dan bi to postalo ZELO hitro nadležno, ko bi moral kolo nositi po stopnicah.

Razmišljal sem tudi v smeri motion senzorjev v kleti, ker so zlo poceni iz kitajske in dejansko delujejo, ker jih uporabljam v stanovanju, čeprav jih imam povezane s kamero in internetom, kar pa v kleti ne pride v poštev, ampak alarm bi pa bil možen povezat na ta senzor.

St235 ::

DarkKitarist je izjavil:

Bellzmet je izjavil:

Seveda. Nekdo te je videl, da si dal novo kolo v klet in ga ukradel. Se pravi je verjetno že vnaprej vedel katera klet je tvoja.

Ampak policija sevada ni morala nič narediti, ker poterbujejo sodni nalog za takšne preiskave in sem sedaj tukaj kjer sem...

Najbolj huda stvar je da bom naslednjih 6 mesecev moral gledati kako se mi odlije 100 € iz mojega računa, ker sem vzel na obroke...


In kaj naj bi policija po tvoje naredila? Začelo sistematično pretepat ostale stanovalce bloka? In potem še sosednjega? Bo že nekdo priznal...

DarkKitarist ::

St235 je izjavil:

DarkKitarist je izjavil:

Bellzmet je izjavil:

Seveda. Nekdo te je videl, da si dal novo kolo v klet in ga ukradel. Se pravi je verjetno že vnaprej vedel katera klet je tvoja.

Ampak policija sevada ni morala nič narediti, ker poterbujejo sodni nalog za takšne preiskave in sem sedaj tukaj kjer sem...

Najbolj huda stvar je da bom naslednjih 6 mesecev moral gledati kako se mi odlije 100 € iz mojega računa, ker sem vzel na obroke...


In kaj naj bi policija po tvoje naredila? Začelo sistematično pretepat ostale stanovalce bloka? In potem še sosednjega? Bo že nekdo priznal...

Am... Pravzaprav nič, policija je naredilo to kar je lahko, nisem nikoli pričakoval, da bo kogarkoli izprašala ali komurkoli karkoli naredila. Nisem ljubitelj nasilja in nikjer nisem napisal, da sem razočaran nad dejanji policije, ker vem, da so naredili kar so lahko. Prav tako so bili precej prijazni in so razložili celoten postopek in vse.

sash69 ::

DarkKitarist je izjavil:

2. Kolo ne paše vi dvigalo, pravzaprav dve osebi na enkrat skoraj ne pašeta v toto naše dvigalo
3. Ker kolo uporabljam 2-3 krat na dan bi to postalo ZELO hitro nadležno, ko bi moral kolo nositi po stopnicah.


V študentskih letih sem tudi sam en del študija preživel v bloku, kjer sem tudi svoj bicikel shranjeval v stanovanju, ker zunaj niso imeli primernega mesta. Lift je bil, ampak prav tako ozek - za par oseb, tako da kolesa normalno nisi mogel zapeljat notri. Pač, ga postaviš na zadnje kolo oz. pokonci in ga tako zapelješ notri v lift. :) Tako sem jaz delal - ja, vsake toliko časa je vmes kakšen dodaten želel v dvigalo in je na začetku malo oči izbuljil in to je bilo to - je še počakal dodatni 2 minuti da se je lift vrnil ponj. :D

Kar se tiče pa 3-je točke moraš pa sam zadevo pretehtati - kaj je bolje. :) Saj sedaj si ga pa 2-3x na dan nosil iz kleti. :P
So, Eclipse and Xdebug walk into a bar, and then my Apache server dies.

DarkKitarist ::

sash69 je izjavil:

DarkKitarist je izjavil:

2. Kolo ne paše vi dvigalo, pravzaprav dve osebi na enkrat skoraj ne pašeta v toto naše dvigalo
3. Ker kolo uporabljam 2-3 krat na dan bi to postalo ZELO hitro nadležno, ko bi moral kolo nositi po stopnicah.


V študentskih letih sem tudi sam en del študija preživel v bloku, kjer sem tudi svoj bicikel shranjeval v stanovanju, ker zunaj niso imeli primernega mesta. Lift je bil, ampak prav tako ozek - za par oseb, tako da kolesa normalno nisi mogel zapeljat notri. Pač, ga postaviš na zadnje kolo oz. pokonci in ga tako zapelješ notri v lift. :) Tako sem jaz delal - ja, vsake toliko časa je vmes kakšen dodaten želel v dvigalo in je na začetku malo oči izbuljil in to je bilo to - je še počakal dodatni 2 minuti da se je lift vrnil ponj. :D

Kar se tiče pa 3-je točke moraš pa sam zadevo pretehtati - kaj je bolje. :) Saj sedaj si ga pa 2-3x na dan nosil iz kleti. :P

Dejansko sem ga zmeril in dejansko tudi če ga postavim na zadnje kolo, ne bom mogel zapreti vrato od tega starega dvigala, ker se odpirajo navznoter, kar je glupo ampak tako so narejena ta dvigala. Prav tako sem razmišljal, če bi bilo možno, da bi dal v dvigalo samo kolo in ga poklical iz 7. nadstropja, ampak je kolo malo pre težko in bi sprožilo tisto "fail-safe" ploščo, ki bi onemogočilo klic dvigala, ker bi sistem mislil, da je v dvigalu oseba, ki ni zaprla notranjih vrat.

Je pa nekaj res, rajši bi ga nosil 3 krat na dan vsak dan v 7. nadstropje, kot pa da sem ostal brez njega.

imagodei ::

St235 je izjavil:

DarkKitarist je izjavil:

Bellzmet je izjavil:

Seveda. Nekdo te je videl, da si dal novo kolo v klet in ga ukradel. Se pravi je verjetno že vnaprej vedel katera klet je tvoja.

Ampak policija sevada ni morala nič narediti, ker poterbujejo sodni nalog za takšne preiskave in sem sedaj tukaj kjer sem...

Najbolj huda stvar je da bom naslednjih 6 mesecev moral gledati kako se mi odlije 100 € iz mojega računa, ker sem vzel na obroke...


In kaj naj bi policija po tvoje naredila? Začelo sistematično pretepat ostale stanovalce bloka? In potem še sosednjega? Bo že nekdo priznal...

Hmm... Let's see...

Če bi se zgodil umor v kleti in bi bilo zelo verjetno, da je morilec stanovalec bloka, bi pač zaslišali vse stanovalce bloka, ane.

Ker pa kraja kolesa ni ravno umor... Mogoče bi na pogovor lahko povabili par stanovalcev, ki imajo že kartoteko oz. so stari znanci policije? V vsakem bloku z več kot 6 strankami se najde kakšen tak...
- Hoc est qui sumus -

St235 ::

Ko bo policija zaradi kraje kolesa v vrednosti 1000EUR ravnala kot opisuješ se bom po hitrem principu preselil v severno korejo. Zakaj ne bi kar potegnili ven podatkov kateri mobilni telefon se je nahajal v bližini bloka v času kraje in izvedli hišnih preizkav? Ni vrag da bodo nekaj našli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

DarkKitarist ::

St235 je izjavil:

Ko bo policija zaradi kraje kolesa v vrednosti 1000EUR ravnala kot opisuješ se bom po hitrem principu preselil v severno korejo. Zakaj ne bi kar potegnili ven podatkov kateri mobilni telefon se je nahajal v bližini bloka v času kraje in izvedli hišnih preizkav? Ni vrag da bodo nekaj našli.

Spet... Poanta moje objave ni bila, da se sedaj pregovarjamo, kaj bi lahko naredila policija in kaj ne. Dejstvo je, da so naredili, kar so lahko. Moja krivda je bila, da nisem pričakoval, da je možno, da ti še isti dan nakupa vkradejo kolo. Prav tako je bila moja krivda, da sem pričakoval, da je troje zaklenjenih vrat dovolj, da zavaruje kolo.

toplakd ::

Krivda ni na tebi ampak na onem ki ti je kolo ukradel.

Arctander ::

Glede na okoliščine je skoraj sigurno šlo za inside job, tako da so kolo varovala samo ena (in še ta kot kaže slaba) vrata.

Sam imam kolo (sicer je že staro 5 let in zdaj realno vredno ene 400€) tudi v kleti, ampak sem naredil sledeče:
- kvalitetna ključavnica na vratih kleti (železna vrata z rešetkami),
- vrata in mrežaste stene kleti obložene s ploščami, da se ne vidi noter,
- bicikel priklenjen z debelo verigo sidrano v tla in kvalitetno ključavnico,
- alarm (sem predelal avtomobilski alarm, ki ga napajam z 12V akumulatorjem in reagira na odpiranje vrat + vibracije na vratih).

Pa si ne delam utvar, da če bi si kdo zaželel prav mojega kolesa, da ga ne bi mogel ukrasti. Samo pravo orodje bi rabil in zavetje noči, ko ni nevarnosti, da bi prišel kdo mimo. Realno gledano pa je to, kar imam dovolj, da ustavi đankije in amaterje, ki bodo raje vlomili sosedu, kot se za*ebavali z mojo kletjo.

DarkKitarist ::

Arctander je izjavil:

Glede na okoliščine je skoraj sigurno šlo za inside job, tako da so kolo varovala samo ena (in še ta kot kaže slaba) vrata.

Sam imam kolo (sicer je že staro 5 let in zdaj realno vredno ene 400€) tudi v kleti, ampak sem naredil sledeče:
- kvalitetna ključavnica na vratih kleti (železna vrata z rešetkami),
- vrata in mrežaste stene kleti obložene s ploščami, da se ne vidi noter,
- bicikel priklenjen z debelo verigo sidrano v tla in kvalitetno ključavnico,
- alarm (sem predelal avtomobilski alarm, ki ga napajam z 12V akumulatorjem in reagira na odpiranje vrat + vibracije na vratih).

Pa si ne delam utvar, da če bi si kdo zaželel prav mojega kolesa, da ga ne bi mogel ukrasti. Samo pravo orodje bi rabil in zavetje noči, ko ni nevarnosti, da bi prišel kdo mimo. Realno gledano pa je to, kar imam dovolj, da ustavi đankije in amaterje, ki bodo raje vlomili sosedu, kot se za*ebavali z mojo kletjo.

Vrata od kleti so bila pokrita, pravzaprav so vsa vrata od vseh kleti bila zakrita do mere, da nihče ni mogel videti kje je moje kolo. Vrata so bila lesena in ker nisem lastnik stanovanja na žalost nisem niti razmišljal, da bi menjal vrata z železnimi rešetkami, ključavnica pa je bila kvalitetna, ker je tat dejansko obupal nad njo(poskusi prereza so še vidni) in je lomil eno po eno leseno rešetko.

Vse ostalo pa so dobre ideje ko bom imel naslednje kolo :D Sploh alarm o katerem sem razmišljal proti večeru, ko so mi verjetno kradli kolo.

Andruxa ::

Darkkitarist, če misliš preiskovat male oglase, sem pred kratkim napisal skripto ki to avtomatizira - iskalnikukradenihkoles.com. Stran je počasna, ker sem vzel nek najcenejši hosting, ampak je itak point v rednem preiskovanju oglasov. Je pa bolj malo verjetno da ga boš tako našel, jaz svojega še nisem. Drugače pa identična zgodba tvoji, vlomili v klet, vzeli kolo, vrata kleti so bila pokrita ... ampak tudi če sumiš koga iz bloka, se boš samo požrl od jeze, naredit itak nič ne moreš :)

Druače pa vso srečo pri iskanju ...
Lp, A

DarkKitarist ::

Andruxa je izjavil:

Darkkitarist, če misliš preiskovat male oglase, sem pred kratkim napisal skripto ki to avtomatizira - iskalnikukradenihkoles.com. Stran je počasna, ker sem vzel nek najcenejši hosting, ampak je itak point v rednem preiskovanju oglasov. Je pa bolj malo verjetno da ga boš tako našel, jaz svojega še nisem. Drugače pa identična zgodba tvoji, vlomili v klet, vzeli kolo, vrata kleti so bila pokrita ... ampak tudi če sumiš koga iz bloka, se boš samo požrl od jeze, naredit itak nič ne moreš :)

Druače pa vso srečo pri iskanju ...

Thanks! Zelo uporabno! Namreč vsak dan porabim 10-15 minut, da preiščem vse tote trgovine in to mi bo zelo pomagalo! Kar pa se tiče sosedov niti ne razmišljam več o tem...

Srečo želim tudi tebi!

imagodei ::

St235 je izjavil:

Ko bo policija zaradi kraje kolesa v vrednosti 1000EUR ravnala kot opisuješ se bom po hitrem principu preselil v severno korejo. Zakaj ne bi kar potegnili ven podatkov kateri mobilni telefon se je nahajal v bližini bloka v času kraje in izvedli hišnih preizkav? Ni vrag da bodo nekaj našli.

Se pravi, če tat ne pusti ravno osebne na prizorišču zločina, potem je OK, če ukrade 1000 EUR vredno stvar?

Še enkrat: ne predlagam, da bi šli od vrat do vrat po celem bloku in zasliševali ljudi. Pri (najmanj) 7 nadstropnem bloku pa je zelo verjetno, da je med strankami bloka kak znanec policije. Pač, Usual suspect. Bilo je namreč ugotovljeno, da je kraja očitno Inside job.

Še drugače: če v predalu na šihtu pustim denarnico; pred šihtom sem ravno dvignil 1000 EUR, do konca šihta pa mi denarnica izgine iz predala... A trdiš, da bo policija skomignila z rameni? Denarnico pa je skoraj 100% ukradel eden izmed npr. 50 sodelavcev? Mislim, zelo malo verjetno je, da je v prostore podjetja v času malice vstopil klošar Jimmy in odnesel denar...
- Hoc est qui sumus -

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: imagodei ()

Andruxa ::

DarkKitarist je izjavil:

Andruxa je izjavil:

Darkkitarist, če misliš preiskovat male oglase, sem pred kratkim napisal skripto ki to avtomatizira - iskalnikukradenihkoles.com. Stran je počasna, ker sem vzel nek najcenejši hosting, ampak je itak point v rednem preiskovanju oglasov. Je pa bolj malo verjetno da ga boš tako našel, jaz svojega še nisem. Drugače pa identična zgodba tvoji, vlomili v klet, vzeli kolo, vrata kleti so bila pokrita ... ampak tudi če sumiš koga iz bloka, se boš samo požrl od jeze, naredit itak nič ne moreš :)

Druače pa vso srečo pri iskanju ...

Thanks! Zelo uporabno! Namreč vsak dan porabim 10-15 minut, da preiščem vse tote trgovine in to mi bo zelo pomagalo! Kar pa se tiče sosedov niti ne razmišljam več o tem...

Srečo želim tudi tebi!


Jaz ravno iščem najbolj ugodno novo kolo tako da sem že bolj kot ne obupal :) Lahko se pa tudi kasneje pojavi, ravno zato sem spisal skripto, da se potem ne ukvarjam več s tem. Sem pa precej spraševal okrok kako se to sploh proda in mi še vedno ni čist jasno moram priznat. Včeraj sem bil v trgovini, spraševal za novo kolo, pa mi je prodajalec povedal, da so v zadnjem tednu prišli trije jamrat zaradi ukradenega bajka. Kako se lahko toliko koles proda od ust do ust mi ni čisto jasno ... samo meni so ukradli že 4 v zadnjih 15 letih
Lp, A

DarkKitarist ::

Andruxa je izjavil:

DarkKitarist je izjavil:

Andruxa je izjavil:

Darkkitarist, če misliš preiskovat male oglase, sem pred kratkim napisal skripto ki to avtomatizira - iskalnikukradenihkoles.com. Stran je počasna, ker sem vzel nek najcenejši hosting, ampak je itak point v rednem preiskovanju oglasov. Je pa bolj malo verjetno da ga boš tako našel, jaz svojega še nisem. Drugače pa identična zgodba tvoji, vlomili v klet, vzeli kolo, vrata kleti so bila pokrita ... ampak tudi če sumiš koga iz bloka, se boš samo požrl od jeze, naredit itak nič ne moreš :)

Druače pa vso srečo pri iskanju ...

Thanks! Zelo uporabno! Namreč vsak dan porabim 10-15 minut, da preiščem vse tote trgovine in to mi bo zelo pomagalo! Kar pa se tiče sosedov niti ne razmišljam več o tem...

Srečo želim tudi tebi!


Jaz ravno iščem najbolj ugodno novo kolo tako da sem že bolj kot ne obupal :) Lahko se pa tudi kasneje pojavi, ravno zato sem spisal skripto, da se potem ne ukvarjam več s tem. Sem pa precej spraševal okrok kako se to sploh proda in mi še vedno ni čist jasno moram priznat. Včeraj sem bil v trgovini, spraševal za novo kolo, pa mi je prodajalec povedal, da so v zadnjem tednu prišli trije jamrat zaradi ukradenega bajka. Kako se lahko toliko koles proda od ust do ust mi ni čisto jasno ... samo meni so ukradli že 4 v zadnjih 15 letih


Jaz sem imel 9 let Gary Fisherja, ki je takrat tudi bil vreden okoli 1000€ in sem ga prevozil dobesedno dokler mi ni razpadel. In ja nato sem se odločil, da je čas da si privoščim novo kolo, in ja vzel Nakamuro na obroke :P Pol nebi bilo tako hudo, če nebi rabil gledati vsak mesec kako se mi odteguje denar za nekaj kar nimam :(

imagodei je izjavil:

St235 je izjavil:

Ko bo policija zaradi kraje kolesa v vrednosti 1000EUR ravnala kot opisuješ se bom po hitrem principu preselil v severno korejo. Zakaj ne bi kar potegnili ven podatkov kateri mobilni telefon se je nahajal v bližini bloka v času kraje in izvedli hišnih preizkav? Ni vrag da bodo nekaj našli.

Se pravi, če tat ne pusti ravno osebne na prizorišču zločina, potem je OK, če ukrade 1000 EUR vredno stvar?

Še enkrat: ne predlagam, da bi šli od vrat do vrat po celem bloku in zasliševali ljudi. Pri (najmanj) 7 nadstropnem bloku pa je zelo verjetno, da je med strankami bloka kak znanec policije. Pač, Usual suspect. Bilo je namreč ugotovljeno, da je kraja očitno Inside job.

Še drugače: če v predalu na šihtu pustim denarnico; pred šihtom sem ravno dvignil 1000 EUR, do konca šihta pa mi denarnica izgine iz predala... A trdiš, da bo policija skomignila z rameni? Denarnico pa je skoraj 100% ukradel eden izmed npr. 50 sodelavcev? Mislim, zelo malo verjetno je, da je v prostore podjetja v času malice vstopil klošar Jimmy in odnesel denar...

Se strinjam do neke ravni, ampak tukaj moraš gledati z vidika našega sistema(in sistema v večini drugih državah), kjer policist ne sme vstopiti v stanovanje drugega brez predhodnega verbalnega dovoljenja ALI sodbenega naloga. Ker pa je kolo vredno "le" ~600€ sklepam, da polna raziskava ne pride v poštev.

Prav tako je na stvari tako, da tudi, če je logično popolnoma brez dvoma ukradel kolo kateri od mojih sosedov pa je le možnost, da temu ni tako. Na žalost glede tega ne morem nič. Pravzaprav vprašal sem vse sosede s katerimi imam stik ampak mi niso znali povedati ničesa pomembnega.

imagodei ::

DarkKitarist je izjavil:

imagodei je izjavil:

Se pravi, če tat ne pusti ravno osebne na prizorišču zločina, potem je OK, če ukrade 1000 EUR vredno stvar?

Še enkrat: ne predlagam, da bi šli od vrat do vrat po celem bloku in zasliševali ljudi. Pri (najmanj) 7 nadstropnem bloku pa je zelo verjetno, da je med strankami bloka kak znanec policije. Pač, Usual suspect. Bilo je namreč ugotovljeno, da je kraja očitno Inside job.

Še drugače: če v predalu na šihtu pustim denarnico; pred šihtom sem ravno dvignil 1000 EUR, do konca šihta pa mi denarnica izgine iz predala... A trdiš, da bo policija skomignila z rameni? Denarnico pa je skoraj 100% ukradel eden izmed npr. 50 sodelavcev? Mislim, zelo malo verjetno je, da je v prostore podjetja v času malice vstopil klošar Jimmy in odnesel denar...

Se strinjam do neke ravni, ampak tukaj moraš gledati z vidika našega sistema(in sistema v večini drugih državah), kjer policist ne sme vstopiti v stanovanje drugega brez predhodnega verbalnega dovoljenja ALI sodbenega naloga. Ker pa je kolo vredno "le" ~600€ sklepam, da polna raziskava ne pride v poštev.

Jasno - saj ne pozivam k temu, da bi policisti kar vstopili v vsa stanovanja v bloku. Kot si pa razložil, je do kleti moral imeti dostop nekdo s ključem. Vloma v širši kletni prostor nisi omenjal, se pravi, da gre najverjetneje za osebo s ključem - torej še enkrat potrditev, da gre za enega od sosedov.

Tatvine 600 EUR vrednega bicikla se tudi ne lotevajo amaterji za svoj prvi podvig. Je verjetno kar treba poznat koga, ki ga bo odkupil in kasneje spravil v promet. Tako da gre verjetno za barabico, ki je policiji že poznana. Krog osumljencev se precej zoži. Če je kak tak primerek doma v vašem bloku, bi pričakoval, da vsaj njega policija povabi na razgovor.

Mislim, kaj vem, morda sem naiven v svojih pričakovanjih do policije, ampak 600 EUR se meni zdi kar precej, ti pa očitno kolo potrebuješ. Kje pa potem postavimo mejo? A tatvin avtomobilov do 5.000 EUR tudi ne preiskujejo? Ali je meja morda celo višja, tam nekje pri 20.000 EUR? Če je temu tako, potem je verjetno najboljše, da naša policija javno obelodani, da tatvin do X EUR pač ne bodo preiskovali.


Sam mislim, da je kriterij drug - in sicer se tehta med količino očitnih dokazov ter višino škode; oziroma je zadaj educated guess, kjer je na tehtnici na eni strani koliko možnosti sploh je, da bodo ukradeno stvar našli, na drugi pa posegi v zasebnost.
- Hoc est qui sumus -

DarkKitarist ::

imagodei je izjavil:


Jasno - saj ne pozivam k temu, da bi policisti kar vstopili v vsa stanovanja v bloku. Kot si pa razložil, je do kleti moral imeti dostop nekdo s ključem. Vloma v širši kletni prostor nisi omenjal, se pravi, da gre najverjetneje za osebo s ključem - torej še enkrat potrditev, da gre za enega od sosedov.

Tatvine 600 EUR vrednega bicikla se tudi ne lotevajo amaterji za svoj prvi podvig. Je verjetno kar treba poznat koga, ki ga bo odkupil in kasneje spravil v promet. Tako da gre verjetno za barabico, ki je policiji že poznana. Krog osumljencev se precej zoži. Če je kak tak primerek doma v vašem bloku, bi pričakoval, da vsaj njega policija povabi na razgovor.

Mislim, kaj vem, morda sem naiven v svojih pričakovanjih do policije, ampak 600 EUR se meni zdi kar precej, ti pa očitno kolo potrebuješ. Kje pa potem postavimo mejo? A tatvin avtomobilov do 5.000 EUR tudi ne preiskujejo? Ali je meja morda celo višja, tam nekje pri 20.000 EUR? Če je temu tako, potem je verjetno najboljše, da naša policija javno obelodani, da tatvin do X EUR pač ne bodo preiskovali.


Sam mislim, da je kriterij drug - in sicer se tehta med količino očitnih dokazov ter višino škode; oziroma je zadaj educated guess, kjer je na tehtnici na eni strani koliko možnosti sploh je, da bodo ukradeno stvar našli, na drugi pa posegi v zasebnost.

Se strinjam, najbrž je bil malo bolj izkušen tat. In ja med mojim bivšim kolesom in tatom so bila vhodna vrata->vrata za kletni prostor->vrata za klet. In ustavilo ga ni nič in najbolj smešno je dejsto, da nihče ni nič slišal saj je lomljenje precej debelih lesenih lat ne tako tiho dejanje.

Prav tako mi je kolo bilo zelo pomembno ja... In 600€ je dovolj denarja da sem iskal pravo izbiro več tednov in razmišljal kako bo to vpljivalo na naslednjih nekaj mesecev. Edino kar nisem v to vštel je dejstvo, da bom ostal brez koles :P Naslednjič moram še upoštevati še to...

Kje pa policija postavi mejo za dejansko preiskavo pa ne vem. Se pa bom pozanimal, ker me dejansko zanima.

Andruxa ::

DarkKitarist je izjavil:

imagodei je izjavil:


Jasno - saj ne pozivam k temu, da bi policisti kar vstopili v vsa stanovanja v bloku. Kot si pa razložil, je do kleti moral imeti dostop nekdo s ključem. Vloma v širši kletni prostor nisi omenjal, se pravi, da gre najverjetneje za osebo s ključem - torej še enkrat potrditev, da gre za enega od sosedov.

Tatvine 600 EUR vrednega bicikla se tudi ne lotevajo amaterji za svoj prvi podvig. Je verjetno kar treba poznat koga, ki ga bo odkupil in kasneje spravil v promet. Tako da gre verjetno za barabico, ki je policiji že poznana. Krog osumljencev se precej zoži. Če je kak tak primerek doma v vašem bloku, bi pričakoval, da vsaj njega policija povabi na razgovor.

Mislim, kaj vem, morda sem naiven v svojih pričakovanjih do policije, ampak 600 EUR se meni zdi kar precej, ti pa očitno kolo potrebuješ. Kje pa potem postavimo mejo? A tatvin avtomobilov do 5.000 EUR tudi ne preiskujejo? Ali je meja morda celo višja, tam nekje pri 20.000 EUR? Če je temu tako, potem je verjetno najboljše, da naša policija javno obelodani, da tatvin do X EUR pač ne bodo preiskovali.


Sam mislim, da je kriterij drug - in sicer se tehta med količino očitnih dokazov ter višino škode; oziroma je zadaj educated guess, kjer je na tehtnici na eni strani koliko možnosti sploh je, da bodo ukradeno stvar našli, na drugi pa posegi v zasebnost.

Se strinjam, najbrž je bil malo bolj izkušen tat. In ja med mojim bivšim kolesom in tatom so bila vhodna vrata->vrata za kletni prostor->vrata za klet. In ustavilo ga ni nič in najbolj smešno je dejsto, da nihče ni nič slišal saj je lomljenje precej debelih lesenih lat ne tako tiho dejanje.

Prav tako mi je kolo bilo zelo pomembno ja... In 600€ je dovolj denarja da sem iskal pravo izbiro več tednov in razmišljal kako bo to vpljivalo na naslednjih nekaj mesecev. Edino kar nisem v to vštel je dejstvo, da bom ostal brez koles :P Naslednjič moram še upoštevati še to...

Kje pa policija postavi mejo za dejansko preiskavo pa ne vem. Se pa bom pozanimal, ker me dejansko zanima.


čist tko, za v klet, kjer običajno ni napeljave je mogoče dobra ideja trail cam. Pri nekaterih drži standbye nekaj mesecev
Lp, A

DarkKitarist ::

Andruxa je izjavil:


čist tko, za v klet, kjer običajno ni napeljave je mogoče dobra ideja trail cam. Pri nekaterih drži standbye nekaj mesecev

Jup nekaj takega bo pomagalo pri naslednjem kolesu :P Čez kakšno leto mogoče, čeprav trail kamera ne pomaga, če ima oseba zakrit obraz in ve kaj dela. Kakšen remote alarm pa ne bi bil takšna slaba idea, ker vem, da bi lahko uporabo kašen raspberry pi 2 za poceni in delujoč alarmni sistem, ki bi me obvestil takoj ko bi mi kdo vdrl v klet.

Andruxa ::

mnja no jaz naslednjega kolesa pač ne bom več mel v kleti. Sosedi bodo sitni še bolj kot so že zdaj, ko mestni bajk vozim gor, ampak ne vidim druge. Trail cam bi bil kvečejemu zato da vidim kdo noslja okrog.
Lp, A

St235 ::

imagodei je izjavil:

St235 je izjavil:

Ko bo policija zaradi kraje kolesa v vrednosti 1000EUR ravnala kot opisuješ se bom po hitrem principu preselil v severno korejo. Zakaj ne bi kar potegnili ven podatkov kateri mobilni telefon se je nahajal v bližini bloka v času kraje in izvedli hišnih preizkav? Ni vrag da bodo nekaj našli.

Se pravi, če tat ne pusti ravno osebne na prizorišču zločina, potem je OK, če ukrade 1000 EUR vredno stvar?

Še enkrat: ne predlagam, da bi šli od vrat do vrat po celem bloku in zasliševali ljudi. Pri (najmanj) 7 nadstropnem bloku pa je zelo verjetno, da je med strankami bloka kak znanec policije. Pač, Usual suspect. Bilo je namreč ugotovljeno, da je kraja očitno Inside job.

Še drugače: če v predalu na šihtu pustim denarnico; pred šihtom sem ravno dvignil 1000 EUR, do konca šihta pa mi denarnica izgine iz predala... A trdiš, da bo policija skomignila z rameni? Denarnico pa je skoraj 100% ukradel eden izmed npr. 50 sodelavcev? Mislim, zelo malo verjetno je, da je v prostore podjetja v času malice vstopil klošar Jimmy in odnesel denar...


Nedopustno je, da se zaradi 1000EUR posega v pravice 50 ljudi zgolj na podlagi dejstva, da so se nahajali v bližini. Ocena par uporabnikov na forumu, da gre za inside job je daleč od kakršne koli podlage za ravnanje policije, kot ga predlagaš. Še bolj nedopustno pa je, da se na podlagi "usual suspect" profilira ljudi. Najboljše da potem zaslišijo še vse cigane, južnjake in stale "high risk" skupine, ki so v bližini.

Oziroma drugače. Predstavljaj si, da si vsakič ko se v bloku z 100 stanovalci zgodi kaznivo dejanje odpeljan na zaslišanje na policijo zgolj na podlagi blodnje da si "usual suspect". Me zanima kako hitro bi začel kričat, da ti kršijo ustavne pravice.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Arctander ::

Kar se tiče, kje končajo takšna kolesa. Bi rekel, da gre marsikakšno ukradeno kolo z vzhodnoevropskimi kombiji na vzhod. Lokalec ukrade, proda lokalnemu posredniku, ta ima naprej vezo z vzhodnoevropskimi kombijaši. Marsikaj pa kradejo tudi direktno vzhodnjaki. Na primer (sicer ne gre za kolesa, pa vendar): http://primorske.si/Novice/Kronika/Nakr...

DarkKitarist ::

Andruxa je izjavil:

mnja no jaz naslednjega kolesa pač ne bom več mel v kleti. Sosedi bodo sitni še bolj kot so že zdaj, ko mestni bajk vozim gor, ampak ne vidim druge. Trail cam bi bil kvečejemu zato da vidim kdo noslja okrog.

OK moji sosedje niso tako sitni :P

Arctander ::

@Lakotnik

Mislim, da ne gre enačiti profiliranja na podlagi nacionalnosti, vere in drugih osebnih okoliščin ter ožanja kroga možnih storilcev na podlagi njihove pretekle kriminalne dejavnosti v povezavi z bližino kraja zločina. Prvo je vsekakor off the limits, drugo pa sodi v običajno delovanje policije povsod po svetu. Saj ne gre za to, da je nekdo takoj osumljenec. Z njim se opravi informativni razgovor, zbiranje informacij.

Če ima nekdo že v kartoteki vlome in tatvine iz kleti, ali tatvine biciklov, in živi v bližini, ni nujno, da je osumljenec, obstajajo pa razlogi za sum, da bi lahko imel informacije o dejanju.

Sem zelo proti poseganju policije v svoboščine, ampak v tem primeru sem mnenja, da ne gre za pretirane posege v svoboščine, če policija opravi informativni razgovor z osebami, ki bi z informacijami lahko pripomogle k razrešitvi primera k.d.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Arctander ()

xda develope ::

OP kdaj si ga kupil?

DarkKitarist ::

xda develope je izjavil:

OP kdaj si ga kupil?

17.2.2016 (ali 18.2.2016) :(

Zgodovina sprememb…

xda develope ::

Torej ta oglas nikakor ne more biti: http://www.bolha.com/rekreacija-sport/k...

Razen če si imel kolo v planu kupiti prej in si komu povedal da ga boš pa se je kar pripravil...

Zgodovina sprememb…

DarkKitarist ::

xda develope je izjavil:

Torej ta oglas nikakor ne more biti: http://www.bolha.com/rekreacija-sport/k...

Razen če si imel kolo v planu kupiti prej in si komu povedal da ga boš pa se je kar pripravil...

Ne ker sem to kolo dejansko mislil najprej kupiti :P Ampak sem si mislim eh pa plačal bom tistih dodatnih 50€(ker sem dobil 10 % popust pri Intersport-u), da dobim novo kolo in garancijo.

ProGo ::

Tudi Slovenci kradejo kolesa, ta je fenomen: http://www.siol.net/novice/slovenija/20...

xda develope ::

Mogoče bi poklical tega da ti da več podatkov.Mislim da so oglasi na tej strani 3mesece torej če se ne motim je bil vpisan 20.2.2016

Poskusili ni greh.

Zgodovina sprememb…

DarkKitarist ::

xda develope je izjavil:

Mogoče bi poklical tega da ti da več podatkov.Mislim da so oglasi na tej strani 3mesece torej če se ne motim je bil vpisan 20.2.2016

Poskusili ni greh.

Tudi tega že poklical in povprašal in na žalost ni moje kolo... Prav tako na tej strani je oglas lahko 99 dni.

St235 ::

Arctander je izjavil:

@Lakotnik

Mislim, da ne gre enačiti profiliranja na podlagi nacionalnosti, vere in drugih osebnih okoliščin ter ožanja kroga možnih storilcev na podlagi njihove pretekle kriminalne dejavnosti v povezavi z bližino kraja zločina. Prvo je vsekakor off the limits, drugo pa sodi v običajno delovanje policije povsod po svetu. Saj ne gre za to, da je nekdo takoj osumljenec. Z njim se opravi informativni razgovor, zbiranje informacij.

Če ima nekdo že v kartoteki vlome in tatvine iz kleti, ali tatvine biciklov, in živi v bližini, ni nujno, da je osumljenec, obstajajo pa razlogi za sum, da bi lahko imel informacije o dejanju.

Sem zelo proti poseganju policije v svoboščine, ampak v tem primeru sem mnenja, da ne gre za pretirane posege v svoboščine, če policija opravi informativni razgovor z osebami, ki bi z informacijami lahko pripomogle k razrešitvi primera k.d.


Težava nastane kakor hitro tako profiliranje temelji zgolj in le na predpostavki da živi v bližini. In ko ta kriterij zadostuje za omejevanje ustavnih svoboščin za tako absurdne stvari kot je kraja predmeta za 1000€ hitro pridemo do resnih težav. Pa saj se lahko vsak sam upraša katera meja je tista pri kateri bi on dovolil, da ga policija odpelje na informativni razgovor vsaki, ko se v bližini nekaj zgodi.

imagodei ::

St235 je izjavil:

Nedopustno je, da se zaradi 1000EUR posega v pravice 50 ljudi zgolj na podlagi dejstva, da so se nahajali v bližini. Ocena par uporabnikov na forumu, da gre za inside job je daleč od kakršne koli podlage za ravnanje policije, kot ga predlagaš. Še bolj nedopustno pa je, da se na podlagi "usual suspect" profilira ljudi. Najboljše da potem zaslišijo še vse cigane, južnjake in stale "high risk" skupine, ki so v bližini.

Oziroma drugače. Predstavljaj si, da si vsakič ko se v bloku z 100 stanovalci zgodi kaznivo dejanje odpeljan na zaslišanje na policijo zgolj na podlagi blodnje da si "usual suspect". Me zanima kako hitro bi začel kričat, da ti kršijo ustavne pravice.

Lakotnik,

jaz delo policije poznam samo iz ameriških filmov, kar si ne štejem kot referenco. Kljub vsemu ponovno: jaz nisem nikjer omenjal, naj policija preveri 100 stanovalcev bloka. Ampak, če se zgodi neka tatvina za zaklenjenimi vrati, kjer je visoka verjetnost, da je tatvino zagrešil eden od stanovalcev, policija pa ima podatek, da v bloku živi nek junkie, ki je v preteklosti že kradel po kleteh... Je to še vedno premalo, da mu potrkajo na vrata in poprosijo za razgovor?
- Hoc est qui sumus -

St235 ::

ja, bistveno premalo. Če razen tako posredne logike (še o dokazih ni mogoče govorit) ni ničesar drugega kar bi kakorkoli nakazovalo, da je ta oseba povezana z konkretnim primerom potem je nedopustno, da se človeka nadleguje s tem zaradi take "malenkosti" (izrcedno dajem v navednice, ker mi je kristalno jasno, da ko ti izgine 1000EUR vredna premičnina na to gledaš čustveno).

Za delovanje sistema je nujno, da obstaja sorazmernost med ukrepi, ki jih sme izvajati policija in težo kaznivega dejanja. Če policija želi nekoga odpeljat na razgovor mora za to obstajat jasna povezava med dejanjem in posameznikom. In lažja kot je kršitev bolj jasna mora biti ta navezava. Težava, ki se v takih primerih vedno pojavi je potem kje je meja. A zaslišijo samo potencilne storilce v tem bloku? A v sosednjih tudi? Kaj pa v celotnem naselju? A zaslišijo tiste, ki so kradli kolesa iz kleti, a tiste ki so kradli kolesa, al kar tiste ki so kadarkoli karkoli naredili narobe? Kaj pa če bi kar vse, ki so bili kdaj že zaslišani za podobno zadevo ali pa kar karkšnokoli temo?

Policija je nedavno nazaj imela idejo, da bi v primeru kaznivega dejanja pridobili podatke o vseh, ki so se nahajali v bližini (na podlagi mobilnih telefonov) in potem z eliminacijo izločali ljudi. Tako bližnjice pač niso dopustne. Najprej je treba vzpostavit povezavo med dogodkom in storilcem, nato pa se lahko izvaja nadaljnje ukrepe, ki posegajo v pravice takega posameznika.

Če ostanemo pri danem primeru, se recimo pojavi že vprašanje kako bi policija sploh pridobila podatke o tem koga zaslišat. Ker to bi pomenilo najprej door to door legitimacijo, da se ugotovi kdo točno biva v objektu (glede na številna stanovanja, ki se oddajjo so pač podatki o lastništvu neuporabni) kar je že samo po sebi nedopustno za nekaj tako banlnega kot je kraja ob predpostavki, da je mogoče nekdo storilec.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Spock83 ::

DarkKitarist je izjavil:

Arctander je izjavil:

Glede na okoliščine je skoraj sigurno šlo za inside job, tako da so kolo varovala samo ena (in še ta kot kaže slaba) vrata.

Sam imam kolo (sicer je že staro 5 let in zdaj realno vredno ene 400€) tudi v kleti, ampak sem naredil sledeče:
- kvalitetna ključavnica na vratih kleti (železna vrata z rešetkami),
- vrata in mrežaste stene kleti obložene s ploščami, da se ne vidi noter,
- bicikel priklenjen z debelo verigo sidrano v tla in kvalitetno ključavnico,
- alarm (sem predelal avtomobilski alarm, ki ga napajam z 12V akumulatorjem in reagira na odpiranje vrat + vibracije na vratih).

Pa si ne delam utvar, da če bi si kdo zaželel prav mojega kolesa, da ga ne bi mogel ukrasti. Samo pravo orodje bi rabil in zavetje noči, ko ni nevarnosti, da bi prišel kdo mimo. Realno gledano pa je to, kar imam dovolj, da ustavi đankije in amaterje, ki bodo raje vlomili sosedu, kot se za*ebavali z mojo kletjo.

Vrata od kleti so bila pokrita, pravzaprav so vsa vrata od vseh kleti bila zakrita do mere, da nihče ni mogel videti kje je moje kolo. Vrata so bila lesena in ker nisem lastnik stanovanja na žalost nisem niti razmišljal, da bi menjal vrata z železnimi rešetkami, ključavnica pa je bila kvalitetna, ker je tat dejansko obupal nad njo(poskusi prereza so še vidni) in je lomil eno po eno leseno rešetko.

Vse ostalo pa so dobre ideje ko bom imel naslednje kolo :D Sploh alarm o katerem sem razmišljal proti večeru, ko so mi verjetno kradli kolo.


Meni so 2x s klet ukradli kolo. Prvič so bila lesena s klasično žabo ključavnico. Zadevo so prerezali in ukrali kolo. No drugič sem s fotrom naredil kovinska vrata s cilindrom namenjeno za sefe. No tudi to so lepo odklenili in mi ukradli še drugo kolo za 800EUR. Pa še to kolo , je bilo zakleneno za kovinsko štango v moji kleti, ki sem jo dodatno dodal in to s kryptonite ključavnico! Zgleda, da so imeli celo noč da so rezali. Sosedi slišijo ko prdnem, ko pa nekdo vlamlja v kleti pa noben nič. No zdaj bom notri postavil D-Linkove senzorje in alarm. Kolo bo za 50EUR. Če ga dobim, ga ubijem 100%.

St235 ::

Recimo banalen primer: V afektu sosedu na parkirišču pred blokom (recimo na Gliškovi ploščadi da bo bolj plastično) zrežem gume, ker me je zaparkiral. Pride policija, sledi psotopek, sem spoznan za krivega itd... In zdaj me bo kar naekrat policija vsak teden naslednjih X nadlegovala, ko bodo komu na taistem parkirišču preprezali gume? Al pa opraskali avto? Al pa nenavsezadnje glede na to da sem kriminalc, še takrat ko bo kdo smeti mimo koša vrgel...

Tako ravnanje pač ni dopustno.

DarkKitarist ::

St235 je izjavil:

Recimo banalen primer: V afektu sosedu na parkirišču pred blokom (recimo na Gliškovi ploščadi da bo bolj plastično) zrežem gume, ker me je zaparkiral. Pride policija, sledi psotopek, sem spoznan za krivega itd... In zdaj me bo kar naekrat policija vsak teden naslednjih X nadlegovala, ko bodo komu na taistem parkirišču preprezali gume? Al pa opraskali avto? Al pa nenavsezadnje glede na to da sem kriminalc, še takrat ko bo kdo smeti mimo koša vrgel...

Tako ravnanje pač ni dopustno.

Definitivno ni dopustno, po drugi strani pa je potrebno nekje začeti. Seveda pa se tukaj pogovarjamo o dosti hujših dejanjih kot kraji kolesa. Razumem, da se pri kraji dejansko poceni kolesa(glede na koliko se nekateri prodajajo) ne sme pričakovati kakršnekoli dejanske raziskave ali povzročanje neprijetnosti ostalim stanovalcem, ki so konec koncev nedolžni, ker jim nič ne morem dokazati.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

So vam kdaj ukradli kolo? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14927219 (5611) GupeM
»

Zavarovanje kolesa.

Oddelek: Loža
163868 (3247) techuser
»

Iskanje ukradenega kolesa po malih oglasih

Oddelek: Na cesti
3610528 (6632) Kaj
»

Videonadzor v bloku - smiselno?

Oddelek: Loža
426418 (4492) Mehmed
»

Iskanje ukradenega kolesa

Oddelek: Na cesti
243412 (1406) BT52

Več podobnih tem