» »

Zmagovalci leta 2013: Windows in Internet Explorer

Zmagovalci leta 2013: Windows in Internet Explorer

Slo-Tech - Tako po izteku leta se spodobi pogledati, koliko odstotkov tržnega deleža so pridobili ali izgubili najpopularnejši operacijski sistemi in brskalniki. V prvi kategoriji že dlje časa vodi Microsoft in gre le za vprašanje hitrosti odmiranja starih verzij, pri brskalnikih pa je zgodba zelo zanimiva, saj je spet v vodstvu prav Microsoft.

V zadnjem letu je delež Windows ostal praktično nespremenjen, in sicer je z 91,6 odstotka padel na 90,7 odstotka. Nekoliko je pridobil Mac OS X, ki je dosegel 7,5 odstotka (na začetku 7,1 odstotka), medtem ko Linux vegetira okrog pol drugega odstotka. Procentualno mu je sicer uspela osupljiva 40-odstotna rast, a je še vedno pri skromnem 1,7 odstotku.

Razrez po verzijah je zanimivejši. Julija se je začela resnejša migracija z Windows XP, ki je leto začel pri 39 odstotkih in končal 10 odstotnih točk niže. Prebežnike so si razdelili Windows 7, ki je s skoraj polovičnim deležem absolutni zmagovalec, ter Windows 8 in Windows 8.1. Ni presenetljivo, da je po izidu Windows 8.1 tržni delež Windows 8 začel upadati, medtem ko je delež Windows 7 še vedno rasel. Na koncu je Windows 8.1, kamor so prestopali zlasti uporabniki Windows 8 pristal pri 3,6 odstotkah.

Med mobilnimi napravami, ki dostopajo do interneta, je še vedno prvi iOS (55 odstotkov), a izgublja. Skokovito pa raste delež Androida, ki je dodal 10 odstotnih točk in končal pri 35 odstotkih. Preostali svet (Java, Symbian, BlackBerry) se bori za zadnjo desetino.

In brskalniki? Padanje deleža Internet Explorerja se je ustavilo in celo obrnilo, tako da vztraja pri okoli 58 odstotkih. Firefox in Chrome sta sredi leti skoraj zamenjala mesti, a še vedno je prvi malenkost pred drugim (oba okrog 16-17 odstotkov). Safari vztraja pri šestih odstotkih, Opera in preostala druščina pa poskrbi za zaokrožitveno napako.

148 komentarjev

«
1
2 3

Tarzan ::

Tole je pa verjetno plačana objava, namreč, podatki, ki jih imam jaz na voljo (5 milijonov mesečni doseg - worldwide po Google Analytics) pravijo da je IE v zadnjem mesecu komaj še nad 5%.

Po mojem bo Microsoft z Windows 8 verzijo zabluzil in mu na koncu tudi PR članki, kot je tale več ne bodo pomagali.

lovrenca ::

Odvisno kaj jemlješ kot vir.
Tule je še en:http://www.w3schools.com/browsers/brows...
Samo to se pobira z strani w3schools-a kar pomeni tehnično bolj ozaveščeni osebki, kar seveda ni primerljivo z splošno populacijo.

Engineer_ ::

ne bo držalo. zadnje verzije internet explorerja so super.

na w3schools je delež internet explorerja vedno nižji ker imata chrome in firefox neprimerljivo boljše developer toolse... za splošno populacijo pa ni več razloga, da ne bi uporabljali internet explorerja.

Zgodovina sprememb…

Slo-One ::

IE več kot očitno vodi, oh wait...



Vir

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

Engineer_ ::

Tarzan je izjavil:

Po mojem bo Microsoft z Windows 8 verzijo zabluzil in mu na koncu tudi PR članki, kot je tale več ne bodo pomagali.


še en flamer očitno. linux fanboy? Zakaj bi zabluzil? Kaj točno manjka windows 8?

Slo-One je izjavil:

 IE več kot očitno vodi, oh wait...

IE več kot očitno vodi, oh wait...



Vir


viru, ki reče da je uporaba safarija 15%...ne morem zaupat. Če mu ti lahko, pa izvoli. MacOS ima le 3% tržni delež a kljub temu safari uporablja 15% uporabnikov internet? daj no:D ne bodi standup komik.

Zgodovina sprememb…

d4vid ::

Engineer_ je izjavil:

ne bo držalo. zadnje verzije internet explorerja so super.

na w3schools je delež internet explorerja vedno nižji ker imata chrome in firefox neprimerljivo boljše developer toolse... za splošno populacijo pa ni več razloga, da ne bi uporabljali internet explorerja.


Sem sprobal IE tanove, v Win8 in 8.1. Ampak čudno da kjerkoli sem sprobal je delal ekstremno počasi. Pa nimam slabih mašin. No, razen če so 6- in 8-jedrni AMD procesorji slabi.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Engineer_ ::

meni dela neprimerljivo hitreje in bolje od novo naloženega chroma. Že sam zagon ie je hitrejši.

razen če je cpu na 4.0 ghz preslab za chrome.

Zgodovina sprememb…

techfreak :) ::

Engineer_ je izjavil:

ne bo držalo. zadnje verzije internet explorerja so super.

Kaj ti to koristi, ko pa bo čez 5 let potrebno pisati fixe za IE10, ker MS ni sposoben napisati brskalnika za več kot 2-3 verzije OSa nazaj.

Engineer_ ::

za stare verzije ff in webkita pa nikoli ni treba, right.

ja, ie je bil pain in the ass. ampak verzija 11 je super. In od verzije 11 naprej je upadanje deleža uporabe strogo prenehalo upadat. deal with it.

Zgodovina sprememb…

Testman42 ::

Če smem še jaz pokazat moj priljubljeni vir statistike:
http://gs.statcounter.com/

Zelo verjamem da je ta Netmarketshare, ki je uporabljen v novici kot vir, zelo ameriški.
In pa zanima me, če kdo ve, kaj se je dogajalo od julija do oktorbra v Severni Ameriki, da je IE rastel. To se je poznalo predvsem v ZDA in Kanadi.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Engineer_ ::

Testman42 je izjavil:


In pa zanima me, če kdo ve, kaj se je dogajalo od julija do oktorbra v Severni Ameriki, da je IE rastel.


tudi mene zanima, saj ta tvoj vir skače za 5% iz meseca v mesec.

lovrenca ::

Engineer_ je izjavil:

ne bo držalo. zadnje verzije internet explorerja so super.

na w3schools je delež internet explorerja vedno nižji ker imata chrome in firefox neprimerljivo boljše developer toolse... za splošno populacijo pa ni več razloga, da ne bi uporabljali internet explorerja.

Kar sem hotel povedati je, da je virov več in da vsi kažejo različno odvisno pač od kod vlečejo podatke(in kdo jih zbira).

Sicer pa

hehe

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

techfreak :) ::

Engineer_ je izjavil:

za stare verzije ff in webkita pa nikoli ni treba, right.

Uporabniki FF, webkit based brskalnikov in Chrome-a precej hitro preidejo na novejše verzije, prav tako pa je razlika med trenutnim in 2 verziji starejšim Firefoxom občutno manjša kot podobno pri IE.

Glede na netmarketshare.com je na FF 24 (september 2013) 0.5% uporabnikov, ostali pa so na 25-27.

IE8 ima 20% delež uporabnikov in je bil izdan 2009. V 4 letih se je spremenilo precej več, kot pa v zadnjih nekaj mesecih.

xxx ::

Ne ne, to bo zarota, nemogoce, laž, nic microsoftovega ne more biti dobrega! A še ne veste, da ima linux 199% trga že 10 let?!!

Mimogrede, firefox in chrome sta v bistvu googlov spyware, s tem da je mozilla prakticno cez 80% sponzorirana s strani googla. IE se splača uporabljati (če seveda nisi v tistih 199% trga) že samo zato, da se googlu nagaja. Vsi ki ste še vedno zaverovani v "Microsoft je public enemy #1", naj vam povem, da se zadeve spreminjajo, Microsoft je še vedno enak pain in the ass vendar je zdaj Google je zdaj public enemy #1. Tisti ki uporabljate js iz googlovih domen ste dejansko prodali dušo. Svojo in zraven še veliko drugih.
Pa pa...

Zgodovina sprememb…

Mipe ::

Hja, trg je povedal svoje. Razvijalci so tisti, ki se morajo prilagoditi zahtevam trga, ne nasprotno. Vsakršno sprenevedanje in flejmanje ene ter druge opcije je brezplodno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mipe ()

jype ::

chironex> Mimogrede, firefox in chrome sta v bistvu googlov spyware,

IE je Microsoftov spyware. Pa Windows, Office in Skype so tudi.

Za Firefox in Chrome imam source in se lahko prepričam o tem, koliko sta oba spyware (in zato Chrome ne uporabljam), pri IE pa lahko le slutim, kakšne šalabajzerje ima za seboj.

xxx ::

Mipe je izjavil:

Hja, trg je povedal svoje. Razvijalci so tisti, ki se morajo prilagoditi zahtevam trga, ne nasprotno. Vsakršno sprenevedanje in flejmanje ene ter druge opcije je brezplodno.

Trg je sestavljen iz miljard idiotov in nekaj miljonov razvijalcev. Dolocene stvari je pac treba bojkotirati in google je absolutno eden od njih, vcasih je bil njihov logo "dont be evil", zdaj je postal "whatever stock holders want".

jype je izjavil:

chironex> Mimogrede, firefox in chrome sta v bistvu googlov spyware,

IE je Microsoftov spyware. Pa Windows, Office in Skype so tudi.

Za Firefox in Chrome imam source in se lahko prepričam o tem, koliko sta oba spyware (in zato Chrome ne uporabljam), pri IE pa lahko le slutim, kakšne šalabajzerje ima za seboj.


Heh, ampak dejansko pa vecino trackanja opravi google z dalec vecjo pokritostjo z druge strani. Ampak ker se mi ne da ukvarjati z jypovo hinavščino, ki rade volje zahebe tudi njemu ljube developerje linuxa, za svoj profit, (saj se še spomniš debate, mar ne?), tule je alternativa Chromu, še vedno je "Chrome" ampak oskubljen kupa packarij, ki olajšujejo življenje raznim sledilnim mehanizmom (od katerih med drugim jype živi): http://www.srware.net/en/software_srwar...
Pa pa...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xxx ()

Mipe ::

Ti kar bojkotiraj. Se pa čisto nič ne pozna na trgu. Tile razvijalci razvijajo za mase, ki jim prinašajo denar, ne posebej zate.

jype ::

chironex> Heh, ampak dejansko pa vecino trackanja opravi google

Hočeš reči, Google najbolj jasno in transparentno komunicira glede tega kar počne s tvojimi podatki? Drži. Microsoft ne pove ničesar, še ko ga ujamejo s krvavimi rokami se dela neumnega.

johnnyyy ::

Mene bolj zanima kje dobijo podatke, kakšna je napaka ter kakšnih metod se prislužujejo (mogoče kakšne aproksimacije).
Nekateri podatki se mi zdijo malce smešni:
- junija in decembra Vista pridobi delež
- julija XP pridobi, septembra pa mu delež pade za 3%
- MAC in Linux čez celo leto malce žagata (kakšne korelacije ob izdajanju Linux distribucij ne vidim)

Zanimivo bi bilo videti FB statistiko in tudi Googlovo.
Edino FB statistiko, ki sem jo našel se navezuje na 2009 (maj)
https://www.facebook.com/note.php?note_...
Takrat je razlika med FB in www.netmarketshare.com podatki različna za cca 4% (za Windows) in 18% (za IE). Treba se je zavedati da je imel takrat FB samo 250mio uporabnikov, s koliko podatki pa je takrat upravljal www.netmarketshare.com pa mi ni jasno.

Torej vprašanje kakšna je napaka? Če ni pod 1%, lahko mirno rečemo, da se na področju OSjev ni nič spremenil.

Nummy ::

Engineer_ je izjavil:

Tarzan je izjavil:

Po mojem bo Microsoft z Windows 8 verzijo zabluzil in mu na koncu tudi PR članki, kot je tale več ne bodo pomagali.


še en flamer očitno. linux fanboy? Zakaj bi zabluzil? Kaj točno manjka windows 8?


Tisto kar ima win7. Lepota, eleganca, enostavnost,...
MS se je ustrelu v nogo s tem metro style-om in z ukinitvijo določenih stvari, ki so delovale super in bi še danes lahko nosile veliko denarja, če bi le pustili razvoj na pravi poti.

dunker ::

Mene res kar srce boli, ko Windows 8 najbolj zagreto komentirajo ravno tisti, ki ga očitno še niso uporabljali več kot nekaj minut.

Metro uporabniški vmesnik v Windows 8 je opcijski. Z enim klikom Windows tipke si na starem, klasičnem namizju. Od tega trenutka naprej so Windows 8 samo izboljšana, speglana, bolj uporabna verzija Windows 7.

Vsi najbolj zagreti kritiki Windows 8 pa trdijo, da je Metro novi način uporabe Windows, v katerega si prisiljen, in da gre za povsem drug operacijski sistem od Windows 7, ki jih ovira prid delu in ki ga niti ne znajo uporabljat. Realna slika pa kaže, da pri vsakodnevni uporabi razlike med sistemoma praktično ni oziroma je izkušnja v Windows 8 boljša.

xxx ::

jype je izjavil:

chironex> Heh, ampak dejansko pa vecino trackanja opravi google

Hočeš reči, Google najbolj jasno in transparentno komunicira glede tega kar počne s tvojimi podatki? Drži. Microsoft ne pove ničesar, še ko ga ujamejo s krvavimi rokami se dela neumnega.


Zanimivo. Torej ce ti nekdo vrze malo peska v oci, zraven pa kamioni vozijo mimo, potem gre to za transparentno komunikacijo? In kako si lahko tako krivičen do Microsofta, saj je dodal Do-Not-Track, ki je vsaj tako transparenten kot google. Face it, oboji so enako sranje, s tem da pac google obvladuje trenutno vec trga in ga je zaradi tega treba zajeziti, to so pa "kao" tudi vrednote linux fanboyev, mar ne?
Pa pa...

techfreak :) ::

Ni Microsoft celo pokvaril DNT, ker ga je privzeto vklopil, kar je proti specifikacijam prav tako pa ga zaradi tega manj strani upošteva?

xxx ::

techfreak :) je izjavil:

Ni Microsoft celo pokvaril DNT, ker ga je privzeto vklopil, kar je proti specifikacijam prav tako pa ga zaradi tega manj strani upošteva?

Aaaa, razumem, to ga je pokvarilo. Kot privzeto vklopljeni airbagi, ne? Vecino ljudi vendar HOČE da ga trackajo, kako tega Microsoft ne razume... good one.

Linuxasi, presegate samega sebe, dejansko ste tako napiceni v Microsoft, da dejansko ne vidite, da so tukaj tudi druge bitke, ki so veliko bolj pomembne. Groza.
Pa pa...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xxx ()

driver_x ::

chironex, mislim da si tukaj ti edini s komplexi.

klinker ::

Aj ste smesni eni in drugi. Kot da bi gledal slo politik frike, ko eni pljuvajo po desnih, drugi pa po levih...a dejansko so vsi en te isti drek 8-O
Povsod vas trackajo...bli na Macu, Winsih al pa Linuxu...IEju, Safariju, FFju, Chromeu al necem tretjem.
Ze s fonom v zepu ste njihovi ;)

xxx ::

driver_x je izjavil:

chironex, mislim da si tukaj ti edini s komplexi.


Heh, ne sem pa eden redkih, ki razmislja izven serviranih reklam. Tudi googlovih in linuxaških.

klinker je izjavil:

Ze s fonom v zepu ste njihovi ;)

Ne vsi ;) Ampak to da smo smesni vseeno bolj pomaga kot tvoje razmisljanje, katerega vzorci so nas pripeljali sem. Je pa zagotovo najbolj preprosto, da si reces, da ne mores nic narediti in se niti ne upiras.
Pa pa...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xxx ()

HeMan ::

Nobenemu pa ni sumljivo, da ima IOS toliko večji delež od Androida? Škoda da v novici ne piše, da gre to le za Ameriški trg.

klinker ::

xxx je izjavil:

driver_x je izjavil:

chironex, mislim da si tukaj ti edini s komplexi.


Heh, ne sem pa eden redkih, ki razmislja izven serviranih reklam. Tudi googlovih in linuxaških.

klinker je izjavil:

Ze s fonom v zepu ste njihovi ;)

Ne vsi ;) Ampak to da smo smesni vseeno bolj pomaga kot tvoje razmisljanje, katerega vzorci so nas pripeljali sem. Je pa zagotovo najbolj preprosto, da si reces, da ne mores nic narediti in se niti ne upiras.


Aja ti imas super duper scit okoli svojih naparav :D
Sicer ne vem kje si ti prebral da mi je vseeno. Napisal sem le da ste smesni ko tu pljuvate/povelicujete OS-e, ko pa so glede tega vsi na istem in danes ze prav vsaki napravi lahko komot sledijo. Se navigacije v avtih vprasanje kaj vse delajo.

techfreak :) ::

HeMan je izjavil:

Nobenemu pa ni sumljivo, da ima IOS toliko večji delež od Androida? Škoda da v novici ne piše, da gre to le za Ameriški trg.

Možno da tudi to vpliva, da je večina strani pri statistiki mednarodnih oz. ameriških, še vseeno pa je dokaj znano dejstvo, da iOS uporabniki precej več brskajo preko svojih tablic ter mobilnikov, kot pa uporabniki Androida.

RejZoR ::

techfreak :) je izjavil:

Ni Microsoft celo pokvaril DNT, ker ga je privzeto vklopil, kar je proti specifikacijam prav tako pa ga zaradi tega manj strani upošteva?


DNT je že privzeto čista neumnost, ker je ne vsili uporabnik ampak z vklopom upa na dobro vboljo in spoštovanje odločitve iz strani serverja. Kar lahko pomeni, da je zadeva blažev žegen, lahko pa da deluje. Raje uporabiš avast! Online Security extension al pa DoNotTrack extension oz Ghostery extension. Vsi trije enforcajo DNT iz strani uporabnika in jih ne more overridat noben server.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

toplakd ::

techfreak :) je izjavil:

še vseeno pa je dokaj znano dejstvo, da iOS uporabniki precej več brskajo preko svojih tablic ter mobilnikov, kot pa uporabniki Androida.

Sarcasm on:
Verjeto je to posledica I-sindroma. Če imaš I-napravo jo moraš kazat, da tudi drugi vidijo kaj si lastiš :) , saj vendar nisi zastonj kampiral
pred prodajalno cel vikend, da si v ponedeljek med prvimi dobil novo verzijo I-naprave :)
Sarcasm off:

Zgoraj napisano ne leti na tebe Techfreak.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: toplakd ()

techfreak :) ::

RejZoR je izjavil:

techfreak :) je izjavil:

Ni Microsoft celo pokvaril DNT, ker ga je privzeto vklopil, kar je proti specifikacijam prav tako pa ga zaradi tega manj strani upošteva?


DNT je že privzeto čista neumnost, ker je ne vsili uporabnik ampak z vklopom upa na dobro vboljo in spoštovanje odločitve iz strani serverja. Kar lahko pomeni, da je zadeva blažev žegen, lahko pa da deluje. Raje uporabiš avast! Online Security extension al pa DoNotTrack extension oz Ghostery extension. Vsi trije enforcajo DNT iz strani uporabnika in jih ne more overridat noben server.

Ti dodatki preprečijo trackanje s pomočjo dodatnih zahtevkov na server ter piškotkov. Še vseeno pa obstajajo metode sledenja, ki so popolnoma na strani strežnika in pri takih lahko pri DNT vsaj upaš da to spoštujejo, brez njega pa definitivno veš da ti sledijo.

Looooooka ::

DNT je bedarija.
Več škode kot "privzeto prižgano"(kar podpiram) je naredil Apache Foundation, ki se je odločil, da bo zahtevke iz IE-ja pač ignoriral.
Da ne boste samo pametovali o temu, kako Microsoft dela neko škodo.
Prvo Snowden je car, pa NSA je treba zapret...ko pa Microsoft(pa čeprav so verjetno želeli delati škodo Googlu) prižge neko nastavitev, ki bi morala biti DEFAULT standard BREZ dodatnih flagov, je pa špijoniranje naenkrat OK.
Dvojna merila?

WhiteAngel ::

klinker je izjavil:


Povsod vas trackajo...bli na Macu, Winsih al pa Linuxu...IEju, Safariju, FFju, Chromeu al necem tretjem.


Preveč posplošuješ. Na večini Linux distribucij imaš dostopno izvorno kodo vsega od jedra navzgor. Če si paranoik in imaš čas, lahko zagotoviš nesledljivost. Jaz v glavnem zaupam Debianovcem, da mi pripravijo OS z brskalnikom brez nesnage. Sledili in prisluškovali bi ti lahko edino še na strojnem nivoju s kakšnim čipom/okužijo firmware, kar je težje. Na Macu in Winsih s Safari in IE ... pa ne bi izgubljal besed. To je druga kategorija, ki nima veze z zasebnostjo. Je po definiciji ni, ker se nikomur ne sanja, kaj software/knjižnice/driverji/firmware počno. But who cares for privacy anyway. Itak je social engineering in marketing s FB na čelu bistveno bolj učinkovit kot pa it frontalno hackat tehnologijo in vgrajevat stranska vrata za sledenje in prisluškovanje oz. na drugi strani razvijat super duper anti-malware, supreme-privacy software. Človek je verjetno zmeraj najšibkejši člen.

Chev ::

xxx je izjavil:

Mimogrede, firefox in chrome sta v bistvu googlov spyware, s tem da je mozilla prakticno cez 80% sponzorirana s strani googla. IE se splača uporabljati (če seveda nisi v tistih 199% trga) že samo zato, da se googlu nagaja. Vsi ki ste še vedno zaverovani v "Microsoft je public enemy #1", naj vam povem, da se zadeve spreminjajo, Microsoft je še vedno enak pain in the ass vendar je zdaj Google je zdaj public enemy #1. Tisti ki uporabljate js iz googlovih domen ste dejansko prodali dušo. Svojo in zraven še veliko drugih.

Hehehe :D Google je milina napram MS-ju.

xxx ::

klinker je izjavil:

Aja ti imas super duper scit okoli svojih naparav :D

Govorila sva o telefonu. As duper as it gets.

Chev je izjavil:

Google je milina napram MS-ju.

Bil je, preden so zaceli stock holderji pritiskati nanj za rast. Microsoft je zadnje case samo "meka cura" brez usmeritve. Visi. (ampak linux se vedno ne zleze ven iz svojih mizernih 2%. Me prav zanima kaj boste, ce gre Microsoft k vragu in ne boste vec imeli izgovora. Boste priznali, da so linux nedodelana jajcka? Aja ne, saj ostane se iOS! Strani neprijatelj uvijek vreba...)
Pa pa...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xxx ()

MrStein ::

Engineer_ je izjavil:

Tarzan je izjavil:

Po mojem bo Microsoft z Windows 8 verzijo zabluzil in mu na koncu tudi PR članki, kot je tale več ne bodo pomagali.


še en flamer očitno. linux fanboy? Zakaj bi zabluzil? Kaj točno manjka windows 8?

Manjka nič. Samo metro UI-ja je preveč. ;)

xxx je izjavil:

Ne ne, to bo zarota, nemogoce, laž, nic microsoftovega ne more biti dobrega! A še ne veste, da ima linux 199% trga že 10 let?!!

Ej, jaz sem to hotel povedat!
Pa ni 199% ampak 107%!

;)

techfreak :) je izjavil:

Ni Microsoft celo pokvaril DNT, ker ga je privzeto vklopil, kar je proti specifikacijam prav tako pa ga zaradi tega manj strani upošteva?

Specifikacija pravi:
A user agent MAY adopt NO-EXPRESSED-PREFERENCE or OPT-OUT by default.

(OPT-OUT je DNT:1)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

phong ::

Engineer_ je izjavil:

ne bo držalo. zadnje verzije internet explorerja so super.


Ne bluzi! IE je še vedno "piece of crap" (vključno z verzijo 11). HTML5 funkcionalnost dodajajo prepočasi. Par primerov:


in da ne omenjam vseh neumnosti, za katere je potrebno dodajati obvoze v JavaScript-u, ker Microsoft ne more push-niti svojih uporabnikov na zadnjo verzijo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: phong ()

xxx ::

WhiteAngel je izjavil:

Preveč posplošuješ. Na večini Linux distribucij imaš dostopno izvorno kodo vsega od jedra navzgor. Če si paranoik in imaš čas, lahko zagotoviš nesledljivost. Jaz v glavnem zaupam Debianovcem, da mi pripravijo OS z brskalnikom brez nesnage.


Ne bojo, saj niso nori, da se zamerijo oglasevalcem??! S cim se bodo pa financirali, uporabniki jim tako ali tako ne donirajo nic nazaj, sistemci sicer sluzijo denar na racun te kode ampak tudi ti ne donirajo nazaj nicesar in raje tlacijo denar v zep (a ne jype?)...
Pa pa...

rand ::

xxx je izjavil:


Mimogrede, firefox in chrome sta v bistvu googlov spyware, s tem da je mozilla prakticno cez 80% sponzorirana s strani googla. IE se splača uporabljati (če seveda nisi v tistih 199% trga) že samo zato, da se googlu nagaja. Vsi ki ste še vedno zaverovani v "Microsoft je public enemy #1", naj vam povem, da se zadeve spreminjajo, Microsoft je še vedno enak pain in the ass vendar je zdaj Google je zdaj public enemy #1. Tisti ki uporabljate js iz googlovih domen ste dejansko prodali dušo. Svojo in zraven še veliko drugih.


Če nisi opazil, je Microsoft PRVI pristopil k prism programu, če ni celo soustanovitelj. In je google public enemy no.1?

Prism companies

vir: Wikipedia


Iz vseh tvojih komentarjev lahko sklepam le nekaj: ti si microsoftov shill.
while(1)fork();

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

camx ::

Lepo prosim, da ne izivate chironex-a, da ne bo naredil še kašno strokovno raziskavo kot je tale!

Apple ::

Engineer_ je izjavil:


viru, ki reče da je uporaba safarija 15%...ne morem zaupat. Če mu ti lahko, pa izvoli. MacOS ima le 3% tržni delež a kljub temu safari uporablja 15% uporabnikov internet? daj no:D ne bodi standup komik.


Khmm... Safari je tudi za Windows platformo...
LP, Apple

techfreak :) ::

Apple je izjavil:

Engineer_ je izjavil:


viru, ki reče da je uporaba safarija 15%...ne morem zaupat. Če mu ti lahko, pa izvoli. MacOS ima le 3% tržni delež a kljub temu safari uporablja 15% uporabnikov internet? daj no:D ne bodi standup komik.


Khmm... Safari je tudi za Windows platformo...

Katerega razvoj so ukinili skoraj 2 leti nazaj in že takrat ni bil ravno resna konkurenca ostalim brskalnikom na Windowsu.

xxx ::

rand je izjavil:

Če nisi opazil, je Microsoft PRVI pristopil k prism programu, če ni celo soustanovitelj. In je google public enemy no.1?

 Prism companies

Prism companies



Iz vseh tvojih komentarjev lahko sklepam le nekaj: ti si microsoftov shill.


Heh, kako je vam svet preprost, preberete nekaj na internetu in potem 20 let gonite enako. Casi se spreminjajo, vmes je zrasel google, ki ni nic boljsi od microsofta ampak vam je seveda vredu, saj ni microsoft... bebcki.

camx je izjavil:

Lepo prosim, da ne izivate chironex-a, da ne bo naredil še kašno strokovno raziskavo kot je tale!

Ta raziskava je bila super, seznam najbolj gorečih dronov linux communitya na slotechu. Sicer bi jih bilo treba iskati po temah, tukaj so se pa sami pofočkali.
Pa pa...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xxx ()

Isotropic ::

Engineer_ je izjavil:

ne bo držalo. zadnje verzije internet explorerja so super.

na w3schools je delež internet explorerja vedno nižji ker imata chrome in firefox neprimerljivo boljše developer toolse... za splošno populacijo pa ni več razloga, da ne bi uporabljali internet explorerja.

UI ima slabsi od opere ali chroma, sicer pa no complaints.

Apple ::

techfreak :) je izjavil:

Apple je izjavil:

Engineer_ je izjavil:


viru, ki reče da je uporaba safarija 15%...ne morem zaupat. Če mu ti lahko, pa izvoli. MacOS ima le 3% tržni delež a kljub temu safari uporablja 15% uporabnikov internet? daj no:D ne bodi standup komik.


Khmm... Safari je tudi za Windows platformo...

Katerega razvoj so ukinili skoraj 2 leti nazaj in že takrat ni bil ravno resna konkurenca ostalim brskalnikom na Windowsu.


Se vidi, da že 5 let nisem na MS platformi... :D
LP, Apple

rand ::

xxx je izjavil:


Heh, kako je vam svet preprost, preberete nekaj na internetu in potem 20 let gonite enako. Casi se spreminjajo, vmes je zrasel google, ki ni nic boljsi od microsofta ampak vam je seveda vredu, saj ni microsoft... bebcki.



20 let? Prism je aktualna tema od junija 2013. Google je zrasel kdaj? Od 2009 do danes? Pišeš nesmisle.
while(1)fork();
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows 10 vendarle premagal Sedmico

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
107038 (4838) zmaugy
»

Windows 10 prilezel na drugo mesto (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
8935847 (31748) vostok_1
»

Windows 10 še ni prehitel XP-jev (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
9737887 (33637) zmaugy
»

Windows Blue še letos, Windows 8 precej slabo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
9931031 (25082) krneki0001
»

Sedmica končno prehitela XP (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
7911328 (8583) ank

Več podobnih tem