» »

Mestni redar - kazen za telefoniranje

Mestni redar - kazen za telefoniranje

Tretma ::

Prosim za nasvet. Šel sem po punco, ki je prišla z izleta, avtobus jih je zapeljal na parkirišče na Dolgem mostu. Tam seveda več avtobusov, polno ljudi, predvsem pa polno parkirišče. Naredim krog okoli parkirišča a ne najdem prostega parkirnega mesta, prav tako pa ne najdem punce. Ustavim ob bankini, prižgem vse 4 utripalke, vzamem telefon in jo pokličem. Nekdo potrka na moje okno - mestni redar. Zaradi uporabe mobilnega telefona med vožnjo mi napiše kazen.

Je zadeva regularna? Lahko kaj naredim?

mailer ::

Se je vozilo premikalo ko si telefoniral?
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

koyotee ::

Ustavim ob bankini, prižgem vse 4 utripalke, vzamem telefon in jo pokličem.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Blinder ::

to si mel musko naglas al kak vpadljiv avto al sam pač si po izgledu mlad pa ti je redar hotel mal težav naredit
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

RejZoR ::

Dafak. Načeloma ti nihče ne teži tud če parkiraš na mesto za invalide, če si v avtu, ker ga lahko vsak moment takoj umakneš. Ne pa da ti težijo, če se samo ustaviš na parkingu, ker moraš pobrat nekoga. Počasi se naše glavno mesto spreminja v Nazi City...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Tretma ::

Ne ne, nisem tako mlad, pa tudi muzike ne poslušam več naglas. Redar je bil verjetno živčen, ker je bilo dogajanje na parkirišču precej kaotično (veliko ljudi, avtomobilov, tisti, ki ste bili na Dolgem mostu v času prihoda / odhoda večih turističnih avtobusov najbrž veste kako je tam).

Moje vprašanje je bolj enostavno - zakon pravi, da je prepovedana uporaba telefona med vožnjo - se v to šteje stanje na robu "cestišča" (torej površine na parkirišču, kjer se vozi in ne parkira)?

In seveda, je možna kaka pritožba ali preostane le sodišče, kjer bo moja beseda proti redarjevi (ki jasno lahko reče tudi, da sem se premikal?). Sodišče mi za takšno "malenkost" v nobenem primeru ne diši, po drugi strani se mi pa seveda zdi za malo, da mi redar "kar tako" napiše kazen...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tretma ()

Aston_11 ::

V naši državi res lahko nastane dvom v to, ali vožnja pomeni stoječe vozilo označeno s smerniki. Zaradi zdrave pameti, kolikor jo je še ostalo, glasujem, da nisi uporabljal telefon med vožnjo.

Blinder ::

čudno da ti ni dal še kazni za vožnjo po robu cestišča in ogrožanje pešcev >:D
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

eric_cartman ::

Kakor vem se vožnja tretira že če je avto prižgan (vsaj za naše policaje in redarje). Popolnoma isto se je zgodilo pred parimi leti prijatelju, ki je stal na parkingu s prižganim avtomobilom, vendar ni bil privezan. Pa je vseeno dobil kazen, zaradi neuporabe varnostnega pasu. Mnenje: Tole je samo pobiranje denarja in izpolnjevanje policijske norme, oz. v tvojem primeru redarske norme.

Sami ::

Se strinjam, 2 leti nazaj sem prišel iz šihta, parkiral avto na robu cestišča, ker ni bilo več prostih mest. Dve uri kasneje sem šel na parking, da bi avto premaklnil v BOX (da ne bi dobil kazni za napačno parkiranje), medtem ko sem avto premaknil 3m rikverc v BOX in ugasnil motor mi je na šipo potrkala policistka in mi napisala globo 120EUR zaradi vožnje brez varnostnega pasu.

Če mene prašate je tole čisto izživljanje.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

šernk ::

Kakor vem se vožnja tretira že če je avto prižgan (vsaj za naše policaje in redarje).


ti hočeš s tem reči, da ko mi zazvoni telefon in se ustavim na bližnjem parkirišču, da lahko dobim kazen? Saj je bolje potem nadaljevati z vožnjo, ker če pride policaj kontra zagotovo ne bo obračal. Sicer sem nabavil bluetooth slušalko za ta namen, ker je pač naša država postala mnogo preveč požrešna.

Sodišče mi za takšno "malenkost" v nobenem primeru ne diši, po drugi strani se mi pa seveda zdi za malo, da mi redar "kar tako" napiše kazen...


zadnje čase na to očitno vse več računajo. Da se ti ne bo splačevalo pritoževat. Problem je ker najbrž nimaš priče.

kar berem zadnje čase ima ta golazen redarska celo več pravic kot policija. Medtem ko te policaj ne sme legitimirat brez razloga, naj bi te redar lahko (vsaj nekateri dan danes to že trdijo) >:D
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Hayabusa ::

kar berem zadnje čase ima ta golazen redarska celo več pravic kot policija. Medtem ko te policaj ne sme legitimirat brez razloga, naj bi te redar lahko (vsaj nekateri dan danes to že trdijo) >:D

Nima pooblastil.

Mipe ::

Jih ne rabi. Samo registrsko tablico pogleda in že potuje položnica na tvoj naslov. No, naslov lastnika avta.

eric_cartman ::

ti hočeš s tem reči, da ko mi zazvoni telefon in se ustavim na bližnjem parkirišču, da lahko dobim kazen?


@Šernk

Jaz mislim, da se gre tukaj predvsem za merjenje moči in izpolnjevanje njihovih norm. Tvoja beseda proti njegovi na sodišču ne velja nič. Tudi ugovori ne pomagajo. Skratka kazen boš dobil in plačal pa če to hočeš ali pa ne. In če on reče, da si telefoniral med vožnjo, potem praktično tako je(čeprav si npr. stal na mestu na parkingu). Kakor izprijena država, taka tudi pravila.

solatko ::

Od kdaj pa imajo redarji pravico, oziroma pooblastilo za pisanje drugih kazni, kot nepravilno parkiranje in stacionarni radar?
Kolikor vem, so pasovi, telefon, vožnja v nedovoljeno smer..., domena mož v modrem.
Delo krepa človeka

eric_cartman ::

Glede na kratki čas izvajanja kontrole prometa, letni ali mesečni prihodkovni načrt v občinsko blagajno še ni planiran, je pojasnil Gjerek ter dodal, da se na področju mestnega redarstva obetajo spremembe, predvsem s sprejetjem nove prometne zakonodaje. Le-ta daje občinskim redarjem dodatna pooblastila, kot je zaustavitev voznika, ki telefonira, ki ni pripet in pri ostalih tovrstnih prekrških. "V preteklosti je bil dostikrat problem da občinski redarji pri zaznavi tovrstnih prekrškov niso mogli-smeli ukrepati. Prav tako imajo občinski redarji pooblastilo za nadzor udeležencev cestnega prometa, ki ne uporabljajo predpisane opreme za udeležitev v cestnem prometu (zaščitna čelada pri otrocih in motoristih). To je le del pooblastil ki so jih dobili občinski redarji, ne gre pa pozabiti, da se zakonodaja stalno spreminja, pooblastila redarstva pa dobivajo vse večje razsežnosti.


Vir: Članek/ http://sobotainfo.com/

Zgodovina sprememb…

psickolog ::

Še več neumnežev, ki si ne morejo zrihtati dobre službe, se bo znašalo nad bolj inteligentnimi ljudmi. Bravo Slovenija. :D

Arctander ::

BTW, tudi na tole je treba paziti, ko ustaviš zaradi telefonskega klica.

5. člen

(varstvo okolja)

(1) Z uporabo vozila se ne sme povzročati čezmernega hrupa oziroma ropota ali kako drugače onesnažiti okolja.

(2) Iz vozila je prepovedano odmetavati kakršnekoli stvari (cigaretni ogorki, papir, plastenke itd.).

(3) Ko voznik na cesti vozilo ustavi za več kot tri minute ali ga parkira, mora takoj ugasniti motor. Ta določba se ne uporablja za vozila, pri katerih motor poganja naprave za opravljanje določenih del (vozilo za zbiranje in odvoz odpadkov, vozilo za čiščenje kanalov, avtomobilsko dvigalo ipd.).

(4) Z globo 100 eurov se kaznuje za prekršek udeleženec cestnega prometa, ki ravna v nasprotju z določbami tega člena.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Arctander ()

Dust ::

Na parkingu ko stojis ti pise kazen za uporabo telefona, kam gre to vse skup, redarje so pooblastili, da lahko pisejo take kazni. Si podpisal, si zahteval, da napise da si stal na parkingu z blinkerji? Sam tko eno zgodbico, poleti sem se peljov v Nemciji po avtocesti, govoril po telefonu, prehiteva me policaj na motorju, ki ga pred tem nisem vidu, takoj ko sem ga vidu odlozim telefon, policaj me gleda in mi samo malo pozuga, potem se pa odpelje naprej.

RejZoR ::

Ja, tisto je Nemčija, to tle pa je Slovenistan. Čudno mi je samo da se naši bedaki po vsem zgledujejo po Nemčiji samo kadar to njim paše. Za vse ostalo pa smo neka vukojebina s svojimi bedastimi pravili.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

kmetek ::

(3) Ko voznik na cesti vozilo ustavi za več kot tri minute ali ga parkira, mora takoj ugasniti motor. Ta določba se ne uporablja za vozila, pri katerih motor poganja naprave za opravljanje določenih del (vozilo za zbiranje in odvoz odpadkov, vozilo za čiščenje kanalov, avtomobilsko dvigalo ipd.).

TEGA JE VEDNO VEČ.

eric_cartman ::

@Dust

To so fer policaji brez travm iz otroštva. Potem pa imaš tu še naše policaje in redarje, ki se jim ljubi za vsako malenkost zafrkavati ljudi, še posebej tujce.

chrispy ::

majo ti policaji/redarji kakšno kvoto koliko na dan je dobro da jih ustavjo?
ker zadnič sem šel v nek lokal v centru ljubljane, in ko sem šel ven sem videl 3 redarje, policaja in policistko kako se pogovarjajo, in sem na uho ujel samo policistko ki je prekliknjala da mora dans še kakšnega "pohoposat" in da zlo nima časa. tako da možno, da potem take reveže kot si ti iščejo.

Hayabusa ::

chrispy
Policaji jo 100% imajo.

Venomus ::

Tretma, si se kaj upiral? Je redar komentiral zakaj ti daje položnico ozi. si vprašal če je pri pameti?

šernk ::

Da ti da pol položnico še za razžalitev uradne osebe? :))
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

LuiIII ::

Zadevo z ljubljanskimi polnilci precej luknjavega proračuna sem rešil v glavnem tako, da se Ljubljani izogibam ko hudič križa. Kljub temu, da živim blizu Ljubljane se to da brez težav. Zanimivo imam pa s policaji pravzaprav same pozitivne izkušnje. Seveda nisem nikoli težil in sem bil vedno pripravljen na "sodelovanje". Kakšna kazen mi je bila na ta način prihranjena.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mestno redarstvo (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Loža
59396685 (14551) UganiKdo
»

parkiranje redarstva

Oddelek: Loža
316440 (4662) St235
»

Ali lahko občan redarja kaznuje? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6815526 (13079) Utk
»

Napačna registracija na plačilnem nalogu (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10412431 (9961) enadvatri
»

Mestni redar te bo lahko pretipal..??!! (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
609495 (8011) Matev

Več podobnih tem