» »

Žični prenos podatkov

Žični prenos podatkov

1
2
»

joker16_7 ::

Hm... Pa je iz priključka razvidno kaj je najverjetneje na drugi strani? Osebno nimam pojma. Gre za blokovsko stanovanje v Šiški.
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

joker16_7 ::

Danes sem poskušal uštimati vsaj WD Cloud. Na žalost kljub gorenju modre lučke (ta naj bi nakazovala, da je naprava ustrezno priključena na omrežje) Clouda ne najde v omrežju. Zadeva je pa trenutno priključena sledeče:

internetna povezava --> switch --> Cloud, router

Kišta je priklopljena na net preko WiFija.

Kakšna ideja kaj pa bi lahko bilo narobe tukaj? Trenutno mi ne koristi nič od tega kar sem za skoraj 250 EUR nabavil :(:|
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

MrStein ::

--internet---->  switch -\
                         \- WD Cloud
                         \- Apple ruter ...WLAN... PC

Če imaš tako, potem je v ruterju "barier" (NAT) zaradi katere boš težko "videl" WD napravo.

Idealno bi bilo takole:
--internet---->  ruter -\
                         \- WD Cloud
                         \- ...WLAN... PC

Torej ruter, ki ima LAN izhode, Applovega pa "upokojiš".
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Invictus ::

Internetno povezavo priklopi v router.

Na router priklopi switch (LAN port).

Na switch priklopi vse ostalo.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

joker16_7 ::

MrStein:
Točno tako je kot si napisal. Hja, res bi blo najbolje dat namesto switcha en dostojen router in Appla vržit v kanto za smeti. Torej če prav razumem z mojo opremo in kakor pač kablovje poteka ni mogoče zadevo porihtat?

Invictus:
Če pobrskaš nazaj po temi boš videl, da ima Applov router samo en priklop. Torej tvoja rešitev, ki je običajno izvedljiva in najbolj racionalna žal ne pride v poštev.
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

MrStein ::

Invictus je izjavil:

Na router priklopi switch (LAN port).

Ne gre, ker ta ruter nima LAN portov.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

joker16_7 ::

Ravno to ja. Žal nimam pravice spreminjati osnovne opreme v stanovanju. Če malo v ozadju dodam kak priključek pa mislim da "ne bo problem" :)
Vsekakor pa je treba najprej uštimat, da bo sploh delovalo, ker drugače sem vrgel štipendijo pa pol stran. :|
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: joker16_7 ()

MrStein ::

Lahko probaš ruter v AP način preklopiti.
Ampak to je odvisno od neznank, po katerih sem spraševal.

Če v trenutnem razporedu PC tudi v switch priklopiš, potem deluje?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Invictus ::

MrStein je izjavil:

Invictus je izjavil:

Na router priklopi switch (LAN port).

Ne gre, ker ta ruter nima LAN portov.

http://geizhals.eu/?cat=wlanrout&xf=528...

A je problem riskirat 20-25 EUR? Pa imaš mir?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

joker16_7 ::

Invictus:
Hja, router mam js tudi doma en star, ampak kot sem že napisal, ni to moje stanovanje. Ne morem menjavat routerja in štelat nekih svojih nastavitev, zato sem spraševal kako rešiti zadevo. matobeli mi je v tej temi svetoval naj kupim switch in zvežem kot sem napisal da je trenutno tudi povezano, ampak sedaj ne laufa. Če ni varjante kako to usposobit, potem sem še dodatno pognal stran nekaj EUR.

Torej če prav razumem je edina rešitev router? In kakšna je sploh razlika med tako vezavo s switchem kot je trenutno in routerjem? Pač ni mi jasno, ker v obeh primerih bi bla vezava enaka, vhod neta bi prišel po istem kablu, itd. Kaj torej router spremeni?
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

MrStein ::

1) switch

internet ---- switch --- ruterA-NAT-- .... PC
                 \--- WS Cloud

2) ruterB (neki novi, z LAN vtičnicami)

internet ---- ruterB-NAT--- .... PC
                          \--- WS Cloud
                          \--- ruterA ... morebitne WLAN povezave na ruterA


Razlika je, da sta v drugem primeru PC in WD na isti strani NAT preslikave naslovov.
Torej "sta v istem lokalnem omrežju".

Sicer je možno dostopati tudi v prvem primeru, ampak potem moraš ugotoviti IP naslov WD Cloud naprave...

A PC ne moreš (začasno) v switch priklopiti?

PS: Legenda:
---- kabelska mrežna povezava
..... brezžična mrežna povezava
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Invictus ::

joker16_7 je izjavil:

Invictus:
Hja, router mam js tudi doma en star, ampak kot sem že napisal, ni to moje stanovanje. Ne morem menjavat routerja in štelat nekih svojih nastavitev, zato sem spraševal kako rešiti zadevo. matobeli mi je v tej temi svetoval naj kupim switch in zvežem kot sem napisal da je trenutno tudi povezano, ampak sedaj ne laufa. Če ni varjante kako to usposobit, potem sem še dodatno pognal stran nekaj EUR.

Torej če prav razumem je edina rešitev router? In kakšna je sploh razlika med tako vezavo s switchem kot je trenutno in routerjem? Pač ni mi jasno, ker v obeh primerih bi bla vezava enaka, vhod neta bi prišel po istem kablu, itd. Kaj torej router spremeni?

Ja in?

Odklopiš tisto Applovo sranje in priklopiš svoj router. Prej seveda pobereš nastavitve ven iz Appla ...

Kot da bo lastnik preverjal ali je na internet priklopljen Applov ali tvoj router ...

Ja, edina rešitev je router ... Zato pa imamo switch in router, povsem dve različni napravi za različne namene. Če biu rad kaj več vedel o tem, priporočam knjigo Računalniške komunikacije, prof. Vidmarja iz FRI. PA ne samo tebi, še marsikomu drugemu, da bodo te minimalne osnove za domačo mrežo relativno jasne ... Predvsem kar se tiče terminov ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

joker16_7 ::

MrStein:
Aha, razumem kje je point. S tem da bi pa PC v switch preklopil bi mi pa koristlo verjetno to, da dobim IP Clouda, ne? Verjetno se to lahko naredi, ampak nisem še nikoli delal in nimam pojma kako.

Invictus:
Žal je situacija taka, da bi se zgodba z menjavo routerja končala že prvi vikend, ko ne bi bil v Ljubljani, tako da zadeva z novim routerjem odpade. Kar se tiče znanja o tem je res, da ga imam mnogo manj kot precej ljudi na tem forumu, ampak glede na to da je računalništvo obširna tematika in ni moja stroka, raje prepuščam razne takšne situacije tebi podobnim, da mi pomagajo. Se trudim sproti naučit kar se le da, ampak vsekakor je vsega preveč, da bi vsake toliko ne naletel na kak problem. Kaj meniš glede predloga MrSteina o začasni nastavitvi PC-ja kot switch in potem porihtal stvar da deluje?

Dodatno:
Pa saj IP Clouda bi moral biti javno znan, mar ne? Verjetno majo vsi produkti istega? Potem ne bi blo problem naštelat kam naj switch pošilja podatke...
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: joker16_7 ()

black ice ::

Menjaj stanovanje, boš prej rešil tažave. Resno mislim.

joker16_7 ::

Pa saj ko sploh ni nek blazen problem vse skupaj. Net je najlažje najprej pač peljat v router in potem dalje kakor se ti zljubi. Če pa router nima LAN izhodov je pa jeba kakorkoli obrneš zadevo. Komplikacije po nepotrebnem.
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

matobeli ::

Začasna rešitev bi bila lahko tudi tole http://www.amazon.com/review/R1YWSMHV6E..., če je za potrebe arhiviranja in ne toliko za "online" dostop.

joker16_7 ::

Sedaj moram najprej rešit zadevo kako dobit dobropis za kupljeno robo. Upam, da pri Enaa ne bodo preveč komplicirali, ker tole je bolj kot ne ameriški način barantanja s kupljeno robo...
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

joker16_7 ::

Glede na trenutno situacijo glede vračil blaga in vseh pizdarij okrog vezave sistema, ki so se nabrale, sem se odločil, da za vrnjeno kupnino switcha (23 EUR) kupim router (lahko tudi do cca 30 EUR). Tokrat resnično zadnjič sprašujem karkoli na to temo. Zanima me ali bo potem deloval MrSteinov predlog vezave v sledečem vrstnem redu:

1 internet --- ruter (novi) --- PC
2 __________________ \--- WD My Cloud
3 __________________ \--- ruter (stari)

Delovati mora gigabit mreža "Cloud-PC" in stari Applov router. Po moji logiki bi moralo delovati, ampak preden še enkrat brcnem v temo bi prosil še za zadnji nasvet. Hvala! 8-)
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: joker16_7 ()

MrStein ::

Delalo bo.
Edino:
- IP naslovi med Apple ruterjem in novim se ne smejo prekrivati: Ko si povezan na Apple ruter poglej IP naslov PC-ja (ponavadi se začne na 192.168.... , v stsatusu mrežne povezave vidiš, pod detajli, ali pa ukaz vpišeš: IPCONFIG)
- če ima kdo na Applu kake port forward-e, potem tile ne bodo več delovali
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

joker16_7 ::

Super! Hvala! Kaj pa nastavim pri mrežnih nastavitvah, če se bodo IP-ji prekrivali? Em, net bo drugače šel na PC kar po kablu direktno iz novega routerja, tako da ne bom več na wirelessu (omenjam zato ker si rekel, da "ko bom povezan na Applov router". S tem si verjetno mislim na trenutni WiFi.
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

MrStein ::

Ja, to lahko že zdaj, na WiFi, poglej in zabeleži.

Potem na ruterju (upam, da kaki fensi-šmensi, ki zahteva konfiguracijo, po možnosti s posebnih programom na CD-ju...) pogledaš, najbolje tako, da samo PC nanj priklopiš, v enega od LAN priključkov.

Če so prve tri številke enake, bo treba spremeniti LAN naslov ruterja. To je v njegovih nastavitvah, pod kategorijo "LAN Settings". Točne oznake se razlikujejo od modela do modela...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

joker16_7 ::

IPv4 WiFi-ja je oblike 10.0.X.X. Bolan IP, sploh ne vem če je to to. Mask pa je 255.255.0.0.
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

vorantz ::

Dvomim da ma fante admin geslo za ta applov router
in ce iz zida pride kabel direkt iz modema in je njegov isp telekom IN ce ne more pridet do routerja da najde pppoe login podatke bo spet metal denar stran

joker16_7 ::

Hja, itak da nimam admin passworda. Jaz sem mislil, da se tako enostavno "vmes priklopim" :) Očitno še nismo pri koncu :|
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

MrStein ::

Stari ruter ne rabiš nastavljati.

Je pa res, da še vedno ne vemo, kaj pride po kablu (za internet).
Če res rabi neka gesla, je problem.

Probaj PC priklopit direktno. Sicer si prej imel preko switch-a in če sem prav razumel ni delovalo.
Potem najbrž tudi nov ruter ne bo.

Če so tile ponudnik, jih vprašaj "kako nastavim PC za internet": http://www.skyline.si
(na strani sami nisem tega našel)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

joker16_7 ::

Če bo kako geslo treba se bom že nekako pozanimal pri lastniku stanovanja. On bo že vedel glede na to, da je router nastavljal. Važno, da bo sistem laufal v taki postavitvi.
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Omrežja in internet
1765544704 (3892) tiborrr
»

Wifi router s POE porti (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
818723 (5701) rdecaluc
»

WD My Cloud -> da ali ne ?

Oddelek: Strojna oprema
102274 (1928) dj_uro
»

Hitrost prenosa prek mreže -domače okolje

Oddelek: Strojna oprema
221486 (1337) dj_uro
»

IZZIV za vse ki se spoznate na WIFI

Oddelek: Pomoč in nasveti
232873 (2258) NeMeTko

Več podobnih tem