» »

Hitrost prenosa prek mreže -domače okolje

Hitrost prenosa prek mreže -domače okolje

dj_uro ::

Pozdravljeni!
Imam eno vprašanje oz. Težavico in se obračam na vas "štručkote" =)
v pcju imam gigabitno mrežno, v mreži imam gigabiten switch in wd cloud s prav tako gigabitno mrežno povezavo...
Ko npr. želim skopirati s hddja (wd 500gb) ali ssdja sami 830 npr. Nek večji fajl, je hitrost prenosa med 22-24mb/s... Ali ne bi morala biti 4x višja?

Hvala za pomoč in lp
vw-klub.si
  • polepsal: Mavrik ()

hojnikb ::

verjetno je v tem wdju crap procesor in ni zmožen večjih hitrosti kot 24MB/s preko sambe (sej furaš prenose preko sambe ?).
#brezpodpisa

dj_uro ::

oprosti, kaj je samba? (poleg plesa)
vw-klub.si

hojnikb ::

preko česa prenašaš fajle ?
#brezpodpisa

dj_uro ::

v win 7 v raziskovalcu odprem omrežje, 2x klik na WD3TB (tako pač imam poimenovan zunanji disk), vpišem geslo in prenašam med mapami...
vw-klub.si

hojnikb ::

to je samba ;)
#brezpodpisa

dj_uro ::

aha...no pa nekaj več vem... =)

in kje se da to preverit, ali je res hitrost omejena zaradi WDja?
vw-klub.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dj_uro ()

hojnikb ::

a to imaš vgrajen hdd noter al je to zunanji hdd, prkloplen preko usbja ?
#brezpodpisa

dj_uro ::

to je direkt na mrežo, edini priklop

disk, ethernet priklop
vw-klub.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dj_uro ()

hojnikb ::

torej kopiraš direkt iz internega hddja v my cloudu preko mreže na disk v kompu.
#brezpodpisa

dj_uro ::

ne, kopiram iz PCja (interni hdd) na zunanji disk WD preko mreže
vw-klub.si

hojnikb ::

probi resetirat ta wd cloud (če je sploh možno)... Tole res zgleda, da te sam wd cloud bremza. Če bi bil problem v mreži, bi stvar delala tam 10-11MB/s (fallback na 100Mbit).
#brezpodpisa

dj_uro ::

ali je možno, da ima kaj vpliva, da je iz modema internet prvo speljan na router (ki NI gigabiten), iz tega routerja gre edini mrežni kabel v switch, nato pa po celi hiši naprej...
vw-klub.si

GTX970 ::

Če imaš pc priklopljen na 100 mbit router je logično da bo prenos max 100 mbit, saj je tu ozko grlo.
Kam imaš torej priklopljen pc ? Če na switch, potem je težava v wd cloudu.Če imaš še kak drug pc na voljo, testiraj lan prenose iz njega na tvoj pc.


predividene hitrosti:
http://www.pcmag.com/article2/0%2c2817%...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

dj_uro ::

ne, PC je priklopljen na switch, vse je priklopljeno na switch, edino switch je priklopljen na router, da sploh dobi internet =)

aha, torej lahko testiram na enak način še prenes datoteko iz PC1 na PC2...
ok, hvala!
vw-klub.si

hojnikb ::

dj_uro je izjavil:

ali je možno, da ima kaj vpliva, da je iz modema internet prvo speljan na router (ki NI gigabiten), iz tega routerja gre edini mrežni kabel v switch, nato pa po celi hiši naprej...

ne, ker če bi bla mreža bottleneck, bi bli prenosi reda 10-11MB/s.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

dj_uro ::

tu sem našel en review:
http://www.storagereview.com/western_di...

citat: The unit makes use of most of the gigabit LAN connection, serving up files with an average read speed of 61.2MB/s and a write speed of 45.5MB/s in our network.

se pravi, enkrat hitreje kot pri meni...
vw-klub.si

Nikonja ::

Zdravo, žal ne gre hitreje, to je max hitrost kaj so oni testirali, pri meni nikoli ne gre čez 30MB/s ampak ker je itak samo backup disk me ni briga ker mi backup dela ob 3eh zjutraj. Amapk je noro praktična škatlica, mejhna, ima android aplikacijo za direktni upload slik z telefona... jaz iskreno več ne rabim od NAS-a

lp

hojnikb ::

Jst sn dobil napravico 5 leta nazaj z podobno funkcionalnostjo in hitrostjo za pičlih 20EUR :)
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

dj_uro ::

hojnikb je izjavil:

Jst sn dobil napravico 5 leta nazaj z podobno funkcionalnostjo in hitrostjo za pičlih 20EUR :)


ja, takle je pa takrat prišel okoli 160 € =)
vw-klub.si

hojnikb ::

Za 160€ bi lahko že sestavil mini pasiven pc, ki bi zmlel tole v hitrosti :)

Vseeno bi pa okol tega my clouda blo vredno raziskat, če se da dostopa do internega linux okolja. Z parimi samba tweaki se ta kr lepo pohitrit prenose.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

GTX970 ::

Daj prestavi hdd iz wd cloud v tvoj pc in preveri hitrosti, ki jih dosegaš z njim.
Imaš zadnjo verzijo fw na wd cloud ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

dj_uro ::

oprosti, vendar se mi res ne da s tem ukvarjati... ziher bi zlomil ohišje, česar nočem, pa vzelo bi mi vsaj uro časa, da vse to uštimam in po končanih testiranjih vrnem v prvotno stanje... česar si pa tudi danes ne morem privoščiti... drugače je fw zadnja verzija...

no sej, če je to to... je to to... vseeno bolje kot npr. prej na 100Mbit povezavi...

hvala vsem.. p.s. hojnikb..če se ti da... z veseljem te podprem =)
vw-klub.si


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

WD My Cloud -> da ali ne ?

Oddelek: Strojna oprema
102300 (1954) dj_uro
»

Žični prenos podatkov (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
759904 (8425) joker16_7
»

Izbira wireless routerja za NAS

Oddelek: Omrežja in internet
122353 (2146) Silver
»

NAS ohišje - switch vprašanje?

Oddelek: Omrežja in internet
102041 (1720) wooted
»

T-2 s 100/10 mbit/s za 20€ mesečno

Oddelek: Omrežja in internet
293887 (2416) hojnikb

Več podobnih tem