» »

Žični prenos podatkov

Žični prenos podatkov

«
1
2

joker16_7 ::

Pozdravljeni!

Rabil bi nasvet glede prenosa velike količine podatkov iz laptopa na PC. Na obeh pc-jih laufa Win7, zato sem v štartu prodal ustvarit domačo skupino in podatke prenesit preko ethernet kabla. Nikakor se ni dalo nastavit zadeve, da bi računalnik prepoznal drugega. Sedaj sem poskušal podatke prenesti preko klasične mape Javno do katere se pač pride preko menija omrežje. En folder velik 4GB je našlo in sem ga sicer uspel prenesti preko ethernet crossover kabla s hitrostjo cca. 3MB/s, vendar je takšna hitrost premajhna.

Kakšna opcija mi še preostane?

p.s. Kopiranje na diske in USB ključke je izjemno zamudno in mnogo prepočasno. Rabil bi vsaj nekje prenos 20MB/s.
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

ST-777 ::

Iz laptopa vzameš disk, ga preko SATA kabla priključiš na matično ploščo PC-ja in nato kopiraš podatke na PC disk.

radmannsdorf ::

Sicer za hitrost ne vem, ampak da se tudi preko Teamviewer-ja. S "file tranfer".

MIHAc27 ::

Teamviewer je šele počasen. Včasih 1-2Mb prenaša par minut.

Čudno, da mreža dela tako počasi. Ene 10Mb/s bi lahko kopiral. Če imaš Giga stikala pa še več.

Hitreje bo pa edino ST-777-jev predlog.

joker16_7 ::

ST-777: Glede na to da na obeh diskih tečeta dve particiji (ena za podatke - D particija in ena za windows - C particija), a je možno potem, ko priključim SSD disk od prenosnika na plato od kište, prebrskat znotraj particije SSD-ja in kopirat samo del? Da mi ne bo cele particije kopiralo.
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

Assass1n ::

Seveda, videl ga boš kot usb disk. Skopiral boš lahko mape/file posebej.
Ko boš priklopil če ne boota poglej zaporedje boot pogona v biosu.
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

hojnikb ::

gigabit mreža, leti cca 110-120MB/s preverjeno..
#brezpodpisa

joker16_7 ::

Super! Hvala za pomoč. Bom ubral najhitrejšo možno solucijo glede na to, da je podatkov res ogromno, torej kar direktno preko SATA 6Gb/s kabla.
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

joker16_7 ::

Pri prenosu podatkov sem naletel na težavo. Ko disk priključim preko SATA kabla in rebootam sistem, mi ne najde SSD-ja. Res je da imam plato P6X58D-E, ki je bla ena prvih plat, ki je podpirala SATA 6GB/s, ampak mislim da to ne bi smel biti vzrok. Kakšna ideja?

p.s. Imam pa tako disk v kišti kot SSD priklopljena na plato preko tega SATA 6GB/s kabla v SATA port, ki podpira te prenose. 6 portov na plati je namreč za SATA 3 GB/s.
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

ST-777 ::

Disk priključiš na matično ploščo PC-ja preko SATA kabla in napajalnega kabla. Morda je eden od teh kablov poškodovan ali pa ni povsem v vtičnici. Izvleči kabel in ga potisni v vtikač ponovno. Če ne bo delovalo, zamenjaj kabel.

joker16_7 ::

Napajalnega kabla? SSD poleg SATA povezovalnega kabla potrebuje še napajalni kabel? Sem mislil, da deluje to potem tako kot USB, ki dobi napajanje kar preko kabla za prenos podatkov. Hm... In kater napajalni kabel torej rabim? Tist debel ko pride v klasičen trdi disk se mi zdi da ne paše. Res pa je da nisem siguren, ker nisem gledal podrobno napajalnega kabla za klasičen disk v kišti.
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

Hayabusa ::



Da, sdd tako kot hdd potrebuje napajanje.

joker16_7 ::

Super ste fantje! Hvala tudi tokrat. :)
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

joker16_7 ::

Imam še eno vprašanje na tole že obstoječo temo.

Danes sem nabavil WD My Cloud. Priklop My Clouda naj bi bil v sledečem zaporedju: Cloud-ruter-kišta. Tale Applov ruter ima na žalost samo en vhod za internetni kabel tako da Clouda ne morem priklopiti drugače kot direktno na kišto, ker drugače internet sploh ne pride do ruterja :)

A je kakšna opcija, da na Cloud, ki je direktno priključen na PC preko gigabit ethernet kabla prenesem iz kište (ki je na netu s pomočjo Cisco sprejemnika) internetno povezavo? Temu kot je My Cloud že v štartu namenjen.

Da malo poenostavim...

Zahtevana povezava: Cloud - ruter - kišta
Trenutna povezava: Cloud - kišta (ruter ločeno priklopljen tako kot prej)
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: joker16_7 ()

shinko ::

Cloud-ruter-kišta. Tale Applov ruter ima na žalost samo en vhod za internetni kabel tako da Clouda ne morem priklopiti drugače


My Cloud od Western Digitala, če misliš tega, priključi na LAN port na Applovem ruterju. Imam občutek da si ga priključil v WAN, ker pišeš da ima samo en "vhod". Torej My Cloud priklopi na "izhod".

joker16_7 ::

Kolkor jaz vidim ta ruter sploh nima izhoda. Možnost ''izhoda'' je samo brezžično.



Siv kabel, ki pride v ruter je mrežni kabel za vhod interneta.

p.s.
Zraven je nek USB port, ki pa ne vem čemu služi, ker še nisem videl ruterja z USB vhodom/izhodom.
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: joker16_7 ()

shinko ::

Aha, to maš očitno nekaj starejšega. Airport express ima tudi izhod - LAN.
https://www.apple.com/airport-express/

s6c-gEL ::

In kateri Applov router imaš ?

black ice ::

99$ za Airport Extreme. Neverjetno :)

Sc0ut ::

It's just!
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

matobeli ::

joker16_7:
na ta tvoj router ne moreš priklopit clouda, ker si pravilno ugotovil da nima dovolj lukenj.

Lahko ga priklopiš direktno v router od ponudnika interneta

edit: USB je tam za priklop printerja, USB diska,...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

joker16_7 ::

matobeli:
Hja, žal nisem v lastnem stanovanju in tule stanuje nek Apple fan, kjer iz stene pride direktno ven tale siv kabel, ki je tako veselo vključen v tole Applovo napravco.

p.s.
Je kakšna opcija, da preko USB vhoda na tem ruterju priklopim Cloud gor? Pač prek ethernet kabla torej ne bo šlo.

dodatek:
Nisem čisto prepričan, če je sploh opcija deljenja povezave preko USB kabla :)
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: joker16_7 ()

Mavrik ::

Jasno da ne. Pa priklapljat MyCloud preko USB je bedarija, ker ti bo bistveno počasneje delal kot pa preko etherneta.

Vzami ta router. Vrži ga v koš. Kupi enega ko ima dejansko switch vgrajen.
The truth is rarely pure and never simple.

matobeli ::

Cloud ne :) lahko pa priklopiš navaden USB disk.
(seveda če ima šeranje USB uklopljeno, oziroma če apple šara to podpira za normalne PCje)

Mogoče bi šlo to tud z kakšnim wireless extenderjem ki ima kakšen LAN port.

joker16_7 ::

Mavrik, matobeli in ostali:
Hvala za nasvete. Pač upanje umre zadnje. Ko sem pogledal kaj je za omaro me je že tako stisnilo, ampak sem mislil, mogoče sem pa jaz idiot.

Še nekaj mogoče. Glede na to, da Clouda ne bom mogel uporabljati za to čemur je namenjen ga bom v celoti sformatiral in uporabljal kot backup podatkov (to je bil tudi prvotni plan, ampak sem mislil tudi streaming videa preko mreže, če bi že bila opcija).
Kako najlažje formatirati tale Cloud? Mislim v celoti, skupaj s vsem softwarom, ki se včasih tako vztrajno drži raznih USB-jev pri SanDisku in dvomim da je WD-jev software kaj drugačen. Preko ethernet kabla diska namreč ne prepozna kot klasičen zunanji disk.
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

matobeli ::

A da bi obstoječi ruterčič nadomestil z enim konkretnim pa ni opcija, oziroma da bi ga urinil vmes?

Torej:
stena-kabel->tvoj switch-> apple switch in Cloud. Nastavitve se za uporanika Apple switcha ne bi smele kaj spreminjat.

Cene, tudi če uzameš 1Gb, so dost ugodne. Mogoče se ti celo valja kakšen okoli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

joker16_7 ::

Bi šlo ja, dokler ne vpliva na performance neta. Vsekakor gre za dvojni preklop... Kake izkušnje morda s tem? Lahko predlagaš morda kak ustrezen ugoden primerek z linkom, prosim.

p.s.
Opcija je samo vmesen switch.
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: joker16_7 ()

Mavrik ::

Ne moreš ga formatirati, ker to ni navaden disk. Niti ga ne poskušaj ker ga boš bricknil. Kupil si NAS (!!!!) disk, ki je namenjen uporabi in streamanju preko mreže in kot tak se obnaša drugače kot diski priklopljeni na tvoj računalnik.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

joker16_7 ::

Mavrik:
Super! Hvala za to pomembno informacijo. Še sreča da mi ni uspelo nardit formata :)

Sedaj rabim samo eno poceni in zanesljivo opcijo vmesnega switcha, da ga vstavim pred tale Applov ruter in da stvar končno spravim v pogon. Kolikor sem bral po netu je stvar izjemno intuitivno sprogramirana, tako da naj ne bi bilo dosti težav z samo uporabo.

Imaš mogoče kak dober predlog kaj kupiti brez da bi bistveno vplivalo na obstoječ sistem? Seveda cenovno kar se da ugodno varjanto.
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

matobeli ::

mogoče kaj takega:
https://www.mimovrste.com/mrezna-oprema...

Če želiš pa še lasten wireless pa kaj takega: https://www.mimovrste.com/mrezna-oprema...

Če imaš kakšen switch za sprobat bi blo to najbolš.
Performance pa naj ne bi trpel. (sploh če se apple router uporablja samo za internet)

joker16_7 ::

Če prav razumem, pri onem cenejšem pač speljem noter net, potem pa ga lahko poljubno na 4 strani spravim ven - torej v mojem primeru na router in na WD My Cloud. Glede na to, da danes nimamo še ponudnika interneta v Sloveniji, ki bi ponujal gigabitno povezavo bo tale za 16 EUR preko glave dovolj tudi za čez par let.

Vsekakor bom probal uredit z neko poceni varjanto, ker cena preko 20 EUR je bistveno preveč za reševanje neumnosti drugih ljudi.
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

s6c-gEL ::

Saj bi ti lahko ponudili tudi 100 mbit switch, samo so tako poceni da je to nesmotrno.
Je pa tudi res, da na poceni 1 gbit switchih ne moreš pričakovati 100% deklarirane hitrosti prenosa.

hojnikb ::

s6c-gEL je izjavil:

Saj bi ti lahko ponudili tudi 100 mbit switch, samo so tako poceni da je to nesmotrno.
Je pa tudi res, da na poceni 1 gbit switchih ne moreš pričakovati 100% deklarirane hitrosti prenosa.

seveda lahko.
#brezpodpisa

MrStein ::

Na LAN port AirPorta bi lahko en switch dal in potem tja vse drugo priklopil.

Mavrik je izjavil:

Jasno da ne. Pa priklapljat MyCloud preko USB je bedarija, ker ti bo bistveno počasneje delal kot pa preko etherneta.

V bistvu je USB3 hitrejši, ampak če prav razumem opis naprave, je ta USB namenjen za priklop raznih fotoaparatov za prenos slike na MyCloud, ne pa za povezavo s PC-jem (vidno že po "spolu" priklopa).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Mavrik ::

MrStein je izjavil:


V bistvu je USB3 hitrejši, ampak če prav razumem opis naprave, je ta USB namenjen za priklop raznih fotoaparatov za prenos slike na MyCloud, ne pa za povezavo s PC-jem (vidno že po "spolu" priklopa).


Ja seveda, samo Applovi Airporti nimajo USB 3.0. Tisto na sliki pa zgleda kot Express prve generacije :)
The truth is rarely pure and never simple.

MrStein ::

Govorim o MyCloud napravi.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

shinko ::

usb na my cloudu je načeloma mišljen za to da se poveča kapaciteta in se priključi na njega usb disk.

matobeli ::

joker16_7 je izjavil:

Če prav razumem, pri onem cenejšem pač speljem noter net, potem pa ga lahko poljubno na 4 strani spravim ven - torej v mojem primeru na router in na WD My Cloud. Glede na to, da danes nimamo še ponudnika interneta v Sloveniji, ki bi ponujal gigabitno povezavo bo tale za 16 EUR preko glave dovolj tudi za čez par let.

Vsekakor bom probal uredit z neko poceni varjanto, ker cena preko 20 EUR je bistveno preveč za reševanje neumnosti drugih ljudi.


Točno tako, načeloma naj bi vse delalo. Drugače se pa spet kaj oglasi :)

MrStein ::

MrStein je izjavil:

Na LAN port AirPorta bi lahko en switch dal in potem tja vse drugo priklopil.

Zdaj vidim, da ta AirPort baje nima LAN portov.
Kaj pa je na drugi strani WAN kabla?
Spet en ruter?
Ker če je modem ISP-ja, potem tam switch ne bo deloval.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

joker16_7 ::

matobeli:
Pravkar naročil tole zadevo:
http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...

Ko dobim, sprobam in javim, če deluje tako kot mora ;)
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

matobeli ::

joker16_7 je izjavil:

matobeli:
Pravkar naročil tole zadevo:
http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...

Ko dobim, sprobam in javim, če deluje tako kot mora ;)


samo kot opazka, zakaj nisi vzel pri mimovrste ali kje drugje? na enaa je 23.05EUR, na mimovrste pa 16.67EUR?

edit: vidim da je tisti na enaa z 8 porti, na mimovrste pa z 5.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

joker16_7 ::

Vračam se k problemu okrog vezave Clouda v obstoječ sistem. Kljub razmisleku ne vem kako bi bilo najbolje postaviti gigabitno mrežo. Težava je v tem, da ima WD My Cloud samo en LAN vhod (enako kot router), kar pomeni, da ga ne morem direktno zvezati na kišto. Na idejo sta mi prišli spodnji dve rešitvi:

Opcija 1:

Opcija 2:


Druga opcija ni neka prava rešitev, saj kišta ni povezana v samo mrežo.

Vesel bom vsakršnega predloga kako uspešno povezati Cloud, router in kišto, tako da lahko žično prenašam podatke iz kište na Cloud (in obratno) ter da seveda normalno delujeta tako Cloud kot sam router.
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

matobeli ::

a si že kakšen kos opreme nabavil?

Drugače pa ja, obe skici bi morali delovati. Svetujem sicer prvo kjer je kišta na žični povezavi ki je veliko hitrejša od wireless.

joker16_7 ::

Ja, nabavil sem switch in nato še kable (ugotovil sem namreč, da sploh nimam dovolj dobrih kablov za gigabit mrežo).

Sedaj bom poskusil zvezati tako kot je na skici 1 in javim če bodo kakšne težave pri prepoznavi katerega kosa opreme. Želel sem se namreč prepričati če stvar res deluje tako kot piše na Microsoftovi strani, da ko je enkrat kablovno vse povezano med sabo je to to. Prepoznava diskov bi naj bila samodejna.
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

joker16_7 ::

Stvar je fizično povezana. Cloud mi uspešno prepozna, saj je takoj začela svetiti modra lučka. Težavo imam s vzpostavitvijo neta na kišti, saj mi tam sveti v winsih znak za internetni dostop z rumenim trikotnikom s klicajem. Ne vem kaj to pomeni. Res pa je, da nisem ničesar še nastavljal in da sem kable povezal v switch v poljubljem vrstnem redu (nikjer ni označeno, če je slučajno kje vhod na switchu, ostali pa za izhod tako da sem speljal noter net kar v prvo luknjo).

Kot vidite, deluje tudi WiFi, torej rabim samo še pomoč kako uštimat kišto.
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

MrStein ::

Se že ve kaj je na drugem koncu kabla?
Tisto kar ni narisano na slikah.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

joker16_7 ::

Na katerem drugem koncu kabla? Misliš tisto kar pride noter v sam switch? Tisto je namreč kabel za net, ki pride iz stene in sem ga pač speljal v switch, zato da potem lahko prosto po prešernu peljem povezavo dalje na več strani.
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

MrStein ::

Ja. Iz česa pride? Modema? Ruterja? PC-ja?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

joker16_7 ::

Nič od naštetega. Prilagam sliko...



Kabel pride iz neke predpotopne izhodne linije, ki ima na izhodu tudi TV. Potem gre ta spodnji kabel
preko celega 150 m2 velikem stanovanja na drugo stran tako da prebije dve steni. Na drugem koncu sem ga jaz priklopil direktno v switch.

Čemu rabiš to informacijo? A ni vseeno ali pride iz routerja, modema, stene ali satelita? Net je net... :)
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: joker16_7 ()

MrStein ::

Seveda ni vseeno.
Če je na drugi strani DHCP server in ruter, potem lahko priklopiš kup IP naprav (preko switch-a).
Če pa je tam naprava, ki dovoli le eno IP napravo priklopiti, pa lahko priklopiš direktno le en ruter, vse drugo ne bo delalo.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Omrežja in internet
1766544855 (151) PrimozR
»

Wifi router s POE porti (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
818726 (5704) rdecaluc
»

WD My Cloud -> da ali ne ?

Oddelek: Strojna oprema
102274 (1928) dj_uro
»

Hitrost prenosa prek mreže -domače okolje

Oddelek: Strojna oprema
221486 (1337) dj_uro
»

IZZIV za vse ki se spoznate na WIFI

Oddelek: Pomoč in nasveti
232873 (2258) NeMeTko

Več podobnih tem